Otevři oči a naskoč! Čeká tě jízda tvého života. Je Štědrý večer, pravý čas na dobrodružství. A tebe čeká v podobě cesty, která se kroutí nahoru a dolů horami, klouže po ledových pláních a šplhá přes závratně vysoké mosty. Vítej na palubě polárního expresu, kde je během cesty podávána horká čokoláda rozvernými číšníky a dobrodružství čeká v každém vagónu. Režisér Robert Zemeckis vytvořil s pomocí hlasu Toma Hankse opravdovou vánoční klasiku. Společně vás zavedou do světa kouzelné animace. "Vidět, znamená uvěřit", tvrdí záhadný tulák, který tě doprovází na této fantastické cestě. Uvidíš skutečné zázraky" Vlak je připraven, tak neváhej a nastup! (Warner Bros. CZ)

Vampire

Tento film na mě neudělal příliš velký dojem. Začátek byl příliš utahaný, scény v expresu jsou sice hodně akční, ale působí na mě, i když je to pohádka, příliš přehnaně. Jako např. část, když, kuchaři donesou občerstvení, začnou zpívat a dělat akrobatické kousky. Nejvíce z celého filmu se mi líbil až konec, kdy vlak konečně dorazí na severní pól, kde je spousta skřítků v červených oblečkách, tehdy konečně i kolem mě v kině zavládla vánoční atmosféra. Bohužel mi ale nevydržela příliš dlouho (jako mojí sestře) :( Sice nelituji, že jsem tento film viděla, ale nemohu říci, že bych na něj šla i víckrát. ()

Tomyš

Velké zklamání, vzal jsem na to syna (poprvé v kině), ale nebavilo to jak mě, tak jsem si jist, že to nemohlo bavit ani jeho. Natahované scény a příběh vcelku o ničem. Chtělo to o 25 minut zkrátit a dalo by se na to možná koukat. ()

Phillo

V predvianočnej nálade a s očakávaním zlepšenia nálady zhliadnutá rozprávka o malom chlapcovi cestujúcom hodinu a pol na severný pól a naspäť. Nebol som sklamaný a to je asi hlavné. Ale po úvodnej pol hodine som rozmýšľal aj nad najlepším hodnotením, nebyť toho trištvrte hodinového NIČ na severnom póle. Inak však prenádherná animácia, dokonalá pasáž putujúceho cestovného lístka... A s tou klišé trúsiacou nesympatickou černoškou by som nešiel ani na dvor, nie to na Severný pól. Nuž proti gustu .... :) ()

Const.ex

Tenhle film je v podstatě typicky jednoduchá, naprosto sterilní a naivní americká pohádka, kterých se produkují stovky... ale pasáž s poletujícím lístkem je neskutečná JÍZDA. Kdyby celých 100 minut bylo věnováno radši tomu lístku, tak by tu byl najednou alternativní hrdina, se kterým by se mohl ztotožnit snad každý :-D Ostatní postavy taky nesjou vyloženě špatně vyprofilované, ale hned jak se na scéně objeví Ten ztracený lístek, tak musí být každému jasné kdo je tady hlevní hvězdou filmu. Je to takový TRAGICKÝ HRDINA VÁNOČNÍ DOBY. Na malé ploše snímku můžeme sledovat jeho marný boj s průvodčím Vánočního expresu, jehož poviností je ho "procvaknout" (podobnost normalizačních snah proti vymanění se ze zajetých kolejí režimu, jistě není pouze náhodná). Je tu použito naprosto nadčasové schéma: náhlý a nečekaný útěk - putování - tragický konec, kdy se vrací zpět na začátek. Ten lístek se marně snažil vzepřít se řádu (jízdnímu) a za to má můj obdiv a 60% ;-D ()

Atheas

Pohádka Vánoční, sic ducha velmi amerického, jenž přece Vánočního. Není v ní žádný Ježíšek, pouze nefalšovaný tlustý Santa, tak jak má být. Jednoduchý příběh vyšperkovaný krásnou a chytlavou animací spolu se skvělými popěvky, vytvoří dojem opravdu kouzelně stráveného času. ()

IsaacNewton

Když jsem viděla Polární expres poprvé, myslela jsem, že jsem se zbláznila. Dokoukala jsem ho však do konce a musím říci, že se mi to opravdu líbilo. Nejlepší je se na tento film podívat o Vánocích, jinak to asi moc nejde. Skvělá hudba, krásné a milé písničky, které jistě potěší i dospělého diváka- Tom Hanks v mnoha rolích je zajímavý... Jak to tady takhle píšu, už se těším na Vánoce :-) ()

Hepy13

Výše rozpočtu k tomuto filmu se mi nechce snad ani věřit vzhledem k jeho kvalitě. Uvažoval jsem i o 4 hvězdách, ale pouze jen do té doby než děti vystoupily z vlaku, s nimi jakoby vystoupilo dobrodružství, napětí a kouzlo které si film držel po celou cestu polárního expresu. ()

Lilloos

Kouzelná vánoční atmosféra se snímku upřít nedá, stejně jako krásná animace a výpravný soundtrack. S čím jsem ale měla problém už jako malá je ta všudypřítomná snaha o akčnost. Byl to pro mě nepopsatelný nervák, dívat na děti téměř padající ze zasněženého vlaku. ()

eric.blade

ty 4 hvězdy jsou především za zpracování, jinak tohle je americký až běda, Santa Claus nebo Václav Klaus je jedno... oba dva nemůžu vystát a ještě jedna věc... proč malý hlavní hrdina nakonec nepřeříznul tu malou černošku ??? ()

dvd-L

Trochu moc Santa Klaus a málo Ježíšek, o Dědovi Mrázovi ani nemluvě (ale kdo by se v tom nimral). Animace je výborná a jízda historickým vlakem v Jansenových stopách není špatný špás. Snad jen momenty kdy se film mění na projížďku horskou dráhou jsou na mě až příliš prvoplánovitě 3D kinové. ()

Elgin

Najoblubenejsia rozpravka mojho synceka - nemozem inak ako plny pocet v jeho mene. Tato jedinecna zimna jazda u nas bezi 24/7 obrazne povedane. Tom Hanks to odohral trojrolu otca, sprievodcu a ducha. Casto si rozpravame pred spanim zo synom (3r) o com tento pribeh bol, ako zastavili hodiny a s velkym hukotom prisiel PE pred dom, chlapec nastupil a prezil neuveritelnu jazdu polarnym expresom od svojho domu az na severny pol. Sekundovali mu dievcatko, chytrolin a nesmely chlapec s ktorymi tvorili osadenstvo vlaku, kde ich pokaze sprevadzal pan sprievodca. Na zaver sa chlapec stretol i s Santa Clausom v ktoreho prestal verit a znovu zacal. Naprosto uzasnu animaciu 3D a digitalnu kameru spolu so standartnim ozvucenim 5.1 si tuto vianocnu jazdu naozaj vychutnate dosyta. ()

TomasKotlant

Zajímavě zpracované, docela mě překvapilo po prostudování bonusových materiálů kolik postav tam Tom Hanks ztvárnil. Tato digitální metoda je asi jediná, která mi přijde zajímavá a vypadá přirozeně. Zajímavé je, že zde mi přišla "animace" kvalitnější než v Beovulfovi, který byl natočen později. Bohužel technologie se asi promítla do scénáře, neboť několik scén se do filmu dostalo asi jen proto, aby technici ukázali, co všecko dokážou udělat. Tyto scény částečně bortí dějovou linku a aspoň ve 2D nevypadaly tak dobře, aby mě jejich přítomnost potěšila. Písniček je tam taky možná až moc, ale jsou zakomponovány docela citlivě. Základní melodie mi až příliš evokovala Dannyho Elfmana - konkrétně Střihorukého Edwarda, skoro bych řekl, že to byl záměr, čímž film ztrácí originalitu. Přechody mezi záběry a pohyby kamery jsou naprosto famózní a je to asi nejviditelnější místo, kde použitá technika umožnila věci, které by normálně udělat nešly. Film působí až moc agitačně a základní myšlenku vnucuje až moc okatě, ale i přesto má svou melodickou atmosféru, která dokáže alespoň ty, jimž stále zvoní rolnička, potěšit. Pokud bylo 3D u tohoto filmu tak famózní, jako u pozdější Vánoční koledy, tak mě docela mrzí, že jsem 3D verzi neviděl. *** Ve zkratce: Projížďka Polárním expresem. ()

filmator

Zraje. Pro děti a ve 3D jistě maximální zážitek. Mně by víc vyhovovala kombinace skutečných herců a animace. No a kapitolou samou o sobě je neuvěřitelná klika mnoha postav, protože je to tam jeden potenciální smrťák za druhým :-) ()

Cermbo

Neuvěřitelně krásně zpracovaná pohádka s ještě neuvěřitelnější atmosférou. Zemeckis zkrátka umí - jeho rukopis je tu znát a srdcař Tom Hanks umí chytnout za srdce tak jako vždy. O svátcích aspoň pro mne povinnost a těžko byste hledali něco podobného s takhle silným vánočním kouzlem (Vánoční koleda je úplně něco jiného). Dokonce i slzička ukápne. Já věřím! ()

zdeny99

Polární expres se doslova hodí k Vánocům tím, jak je vánočně líbezný. Má dokonalou, vizuálně atraktivní animaci, krásné vánoční písničky a příběh je líbezný. Ten vlak doslova je úžasný, krásný a zároveň budí respekt. Je něčím fascinující. Je obrovský, zastaralý a přesto jezdí jak moderní vlak z budoucnosti. Když jel po tom ledě, tak to byla překrásná akční podívaná. Úchvatné bylo i jak vyjížděl tu obrovskou točitou horu. Byl kolem ní obtočený jako nějaký had. Po necelé hodině dojede k cíli, na severní pól. Ztvárnění Santova světa je doslova dechberoucí. Ti malí skřítci, linka na balení dárků, rychlovýtah... Jen ten Santa je poněkud hubenej. Je to prostě jedna vizuálně krásná, líbezná vánoční podívaná, ve které ovšem bylo ovšem utopeno 270 milionů dolarů. [23448. hodnocení, 552. komentář, 65%] ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Batman a Superman digitálně animovaní

Batman a Superman digitálně animovaní

04.09.2007

Chvíli v tom byl docela slušný chaos. Když studio Warner Bros. oznámilo, že hodlá už příští rok odstartovat natáčení Justice League of America, komiksoví fanoušci začali střihat ušima. Co to, co to?… (více)

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)

Já se vrátim! Nebo ne?

Já se vrátim! Nebo ne?

14.11.2006

Když se Arnold Schwarzenegger, někdejší nejlépe placený herec Hollywoodu, opětovně stal guvernérem státu Kalifornie, početné zástupy fanoušků opustil i ten poslední zbytek naděje na jeho comeback.… (více)