Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

mahler

Nejlepšejší a nejkrásnější film mého dětství a také jedno z nejlepších fantasy vůbec. Scéna s topícím se Artexem mě vždycky rozplakala a služebník Nicoty vlkodlak G'mork mě spolehlivě děsil tehdy a děsí dodnes :-) ()

easaque

nostalgických -5* ano i já budu patřit do skupiny, co film hodnotí ze sentimentality a píše komentář ze vzpomínek, protože jsem už velký a beru ho hlavně jako film o dětské fantazii. Dnes bych byl k němu rozhodně kritičtější, ale dítě nemá takové požadavky jako dospělý. Nepřišel mi, že by byl nějak závadný, tak proč ho shazovat. A snad i dnešní děti v době internetu by si ho mohli užít, i když jsou už zvyklé na víc akce a lepší triky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

MartinNDL

Řeknu to na rovinu, lepší než LOTR 1,2 i 3. Jednou si ve vězeňský sprše vzpomenu na tu zcela jistě trestně mladou císařovnu. ()

Chen

Jeden z nejlepších zahraničních pohádkových příběhů, který okouzlí jak malé, tak dospělé. Pestroparevná vizuální stránka ve spojení se světem zabydleným spoustou fantastických bytostí a dvěma sympatickými hlavními hrdiny, to je jednoduše nekonečná zábava. ()

Giggo

Krásnej film, krásná pohádka a nádherná fantazie. Tento film sem miloval od doby co jsem jej viděl prvně a miluju jej dodnes i po 25 letech a 1 000 000 zhlídnutí. Má v sobě vše, co občas potřebujeme doplnit. Stačí se posadit a nechat se unášet příběhem statečnýho Atreye, krásou dalších pohádkovejch postav a hutným příběhem protkaným výbornou hudbou. Je to sice klasická pohádka o souboji dobra a zla, ale přitom nezapadá do žádnýho klišé, které známe od jinud. Jedná se o unikátní počin, kterej nás vždy nadchne a naplní. Přeci jen jak často potkáte prince na koni nebo prince na létajícím psovi :) Efekty vypadají i po 1/4 století stále na úrovni. Pokud člověk není rýpal musí si povzdechnout, jak krásně to tehdá "soudruzi" z DDR dokázali. O zvukových efektech by se dal napsat sloh. Není to jen o ústřední písničce od Limahl, která je navísost výborná. Zkuste si někdy pustit celý soundtrack, zaručeně vám bude běhat mráz po zádech. Herci zde ani nejsou herci, ale sou to sami postavy, perfektně se do nich vžili a vůbec nevnímáte, že něco hrajou. Prostě klasika, kultovka, jednoznačně film co si zaslouží stát na piedestalu fantasy a pohádek. _ Doufám, že se nedočkáme realizace remejku o kterým se nyní mluví :( __ Jen pro čtenáře originální knižní předlohy: Přestože film je cca 1/3 knihy a vše důležitý se odehraje, tam kde film končí , je stále výbornej a pokud si odmyslíme co vše chybí můžeme si ho stále užívat. ()

balba

Nekonečný příběh 1 byl ze všech nejlepší.Nejvíce mě zaujal drak Falko a Kamenožrout.Pohádka,která mě v dětství vždy dostala. ()

Hees

Nekonečný príbeh jednotka je krásny film o ničený jedného krásneho rozprávkového sveta "ničotou".Kde dokáže vyhrať fantázia jedného chlapca a tak zachrániť fantáziu (viem že sa mi opakujú slová ako v zlom slohu to zámerne tak).Rozhodne to je jedna s najlepších hraných rozprávok,ktorú si môže ktokoľvek pozrieť viac ako raz. ()

Martin741

Nadherne filmove spomienky na moje detstvo. Spolu s Miazgovcami, Tomom a Jerrym, Flinstoneovcami a My z Kacerova. Kult, akurat teraz po vyse 18 rokoch tomu nedam 5 hviezd. Co ako fagan by som bez rozmyslania spravil. 86 % ()

(mOnkey)

Bez nadsázky ten nejkrásnější fantasy příběh všech dob, jenž ani po bezmála třiceti letech neztratil nic ze své krásy. Za jeden ze stěžejních motivů snímku považuju upozornění na důležitost četby, která rozvíjí (nejen) dětskou představivost, což je motiv bezpochyby ušlechtilý. Sílu Nekonečného příběhu navíc umocňuje nevídané technické zpracování, jež velmi nápaditým způsobem využívá například miniatury, hrátky s perspektivou a měřítkem, domalovaná pozadí, zadní projekce a animatronické loutky a ani ta nejdokonalejší počítačová animace současnosti se mu v tomto ohledu nemůže rovnat. U spousty scén totiž nemám dodnes nejmenší ponětí, jak byly natočeny (například ta vy-víte-která s koněm Artaxem), což je podle mě ta vůbec největší pochvala, jakou si může trikový snímek vysloužit. Jako třešnička na dortu pak působí humorné pasáže (když dědek sekýruje bábu), český dabing v čele se Stanislavem Fišerem, Soběslavem Sejkem a Františkem Filipovským a (bez veškeré ironie!) nezapomenutelná ústřední skladba zpívaná Limahlem, která je asi jediná upomínka toho, že snímek pochází z 80. let. Tak zase za patnáct let a třeba do té doby dozraju k pěti hvězdičkám. 85% ()

Joe321

Pohádka pro děti? Csss, u scény v bažinách začínám brečet ještě dnes a posel Nicoty mě stále děsí. Už to není jen vizuálem, ale hlavně symbolikou, se kterou film právě tak dobře pracuje. Tu si dokážu odvodit až po tolika letech dětství. Nekonečný příběh má okolo sebe auru, o kterou jí nepřípraví ani sto let. Jeho kouzlo přetrvá. A nemůže za to právě jenom kouzelný Falco. ()

Havaj8

Rozhodně jedna z nejhezčích fantasy pohádek mýho dětství. Vždycky jsem si rád zavzpomínal na lítajícího psa Falca, Kamenožrouta a další postavy. Troufnu si říct, že jsem si to pustil tak po 20 letech, samozřejmě už to nebyl takovej zážitek, ale vím že tehdy jsem na tom ulítal. ()

vydumnica

Predstavte si, že sa celý mesiac tešíte na najbližšie kino prekvapenie kultových filmov a dostanete film, ktorý vás nielenže vôbec nebaví, ba dokonca až sklame. Nuž to sa mi dnes prihodilo (podobné pocity som mala naposledy pri filme Spaceballs). Keby som The NeverEnding Story hodnotila na základe nejakej kvality vizuálnych efektov (áno, po vizuálnej stránke to bolo viac než fajn) a detských hereckých výkonov, tiež povedzme hudby a masiek, moje hodnotenie by bolo vyššie, lenže dejovo ma to tak strašne nebavilo a nudilo, že inak nemôžem! V detstve sa mi to možno páčilo, pamätám si však iba to lietanie na drakovi, čo vyzeral ako pes a peknú hudbu k tomu. Nemám veľmi rada Fantasy (až na výnimky ako Avatar, musí ma to zaujať) a Nekonečný príbeh by viac než mňa pobavil moje deti tak o päť rokov. Počas filmu som myslela na to, že je super keď deti čítajú a celý čas som sa obávala toho, aký strach musel prežívať chlapcov otec, keď do večera neprišiel domov a zaujímalo ma, ako si ďalej poradia bez mamy a vôbec nie to, čo sa deje v knihe a vo svete fantázie! Možno keby som bola 10 až 12 ročným chlapcom...v detstve som tiež veľmi rada čítala a rozprávky mám stále veľmi rada. Na túto rozprávku som sa mala problém aj sústrediť, dokonca som ani nepostrehla, že Bastian a ten chlapec vo svete fantázie sú dvaja rôzni herci!!! Najdojímavejšia scénka bola tá s tým pekným bielym koňom. 25%. ()

Streeper

Věřte, nevěřte tenhle film jsem nyní viděla úplně poprvé. Samotnou mě to překvapuje, jelikož jak jsem se dočetla v komentářích jedná se o velice úspěšný film převážně u dětských diváků a já se ani nedivím. Film je velice dobře natočený. Takhle nějak bych si Fantazii představovala i já. Bylo to dobrodružné, dojemné a Falco je úžasný. Neverending story... ()

ad

Dobrých patnáct let jsem to už neviděl (je rok 2007, přičítejte dle data)...ale vím, že ve své době jsem měl ten film moc rád :) PS.: rok 2011 - viděl jsem to znovu: neskutečně nostalgická ťafka - skutečná kvalita filmu jde stranou, tohle je kus mého mládí!!! ()

nithiel

S náskokem nejoblíbenější film mého dětství, když jsem nemocný ležel doma, Nekonečný příběh pro mě byl jasná volba, vždycky zahnal nudu. A falko je ten nejúžasnější pes na světě. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh