Zítra vstanu a opařím se čajem

• Velká Británie Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea
TV spot 2
Československo, 1977, 93 min

Kamera:

Jan Kališ

Hudba:

Karel Svoboda

reno.d

Jedna z těch českejch komedií,na kterou se dá dívat pořád a nejlepší na tom je,že i po tolika letech neztratila nic ze své bravurnosti!!!80% ()

wocicko

Krásný, nadčasový film se skvělou hudbou a úchvatnými hereckými výkony. Moc se mi líbí složitá časová linka, držená přehledně díky několika jednoduchým motivům. Hitler a jeho bunkr je k sežrání, je to legrace, ale přitom ne parodie. Úplně nejvíc miluju tu scénu, jak američanka pleskne Himmlera po ruce a on uskočí :-) ()

MP17

Mám rád ujeté komedie, mám rád Petra Kostku, který coby hlavní aktér táhne film a obstojí i proti opravdu kvalitním hereckým partnerům ve vedlejších rolích. Nejvtipnější scéna: v popelářském autě s mobilním!!! telefonem. ()

tonton78

další parádička, tentokrát s mým oblíbeným hercem Petrem Kostkou...parádní zápletka umocněná cestováním v čase. trochu mě to smrdí vykrádačkou, že ano pane Spielbergu? ()

Gig

Že Jindřich Polák je mistr v cestovavání v čase dokázal v tomhletom nadprůměrném díle a pár let znovu v seriálu Návštěvníci. Co dodat, viď, Patri..... A zase onen důkaz- není malých rolí, viď, Shirley.... ()

m.xFuck

Kterej posranej kretén může za ty anglické názvy u českých a československých filmů? Jinak je to velmi zdařilá scifi komedie, ze série těchto scifi komedií je tahle podle mne nejlepší. ()

Jadro

Úplne nadčasová sci-fi komédia, ktorá na svoju dobu pracuje s totálnou satirou fašizmu, pomerne dosť zvráteností a sexu a čerešnička na torte je to neustále vyvraždovanie, to nemá v kinematografii obdoby.... A ten situačný humor, klobúk dole pán Polák :-) ()

Stanmi

V blízké budoucnosti již není problém pořádat výlety do minulosti pomocí vesmírné lodi. Toho chce využít skupina bývalých nacistů, kteří se chtějí vrátit v čase a darovat svému Vůdci vodíkovou bombu... Zítra vstanu a opařím se čajem je poctivá a zábavná sci-fi komedie, kterých se v 70. letech natočilo hned několik. O scénář se postarali scénárista Miloš Macourek a režisér Jindřich Polák, kteří zpracovali náměť Josefa Nesvatby, o hudbu se postaral Karel Svoboda, takže celkově se jednalo o velmi zkušený tým tvůrců u kterých bylo jasné, že nic nepodcení. V příběhu tak máme atraktivní téma cestování v čase a množství vtipných záměn osob, časových období a protože jsme v komediálním žánru, tak pochopitelně nesmí chybět ani výměna kufrů. Když už jsem zmínil samotné tvůrce, tak samozřejmě nesmím zapomenout také na herce. Hlavní roli (nebo spíš víceroli) ztvárnil Petr Kostka, který byl rozhodně tou správnou volbou a tento snímek je jeden z jeho nejznámějších filmů, ale své herecké kvality zde potvrzuje také trio nacistů v podání Jířího Sováka, Vlastimila Brodského a Vladimíra Menšíka. Celkově vzato je Zítra vstanu a opařím se čajem bezpochyby jedna z nejlepších českých sci-fi komedií. ()

Pajela

Jediné, co mně na tehle komedii prijde smutne je, ze chudak Jan se musel vzdat identity. Jinak temer bezchybný snímek :-) ()

sharka.68

vidět pány Sováka a Menšíka , hrát zloduchy..a Meričku Rosůlkovou s panem Tau manžele, to je fakt zážitek..... (Merička byla o 24 let starší jak její filmový manžel) ()

Kennedy_R

Velká česká geniální šílenost s cestami časem a výměnami dvojčat. I ten strejda Dolfi se jim docela povedl. Zlatý fond naší kinematografie. Ne úplně nejlepší, ale skoro. ()

FrankieSS

Asi ne nejlepší česká komedie, ale jistě jedna z mých nejoblíbenějších. České sci-fi komedie považuji za to nejlepší co u nás vzniklo. Myslím, že je škoda, že se tyhle filmy nedostaly mnohdy za hranice, protože pokud by se tak stalo a ocitly by se například v USA, staly by se určitě hitem ... Práce s časovými liniemi je tu dokonalá, možná ještě lepší (i když ne tak šílená) jako u trilogie Návrat do budoucnosti, která ale vznikla cca o 10 let déle. Na NdB je také ale hodně poznat to „američanství“, které je ve filmu laděno do naprosté šílenosti, zběsilých akcí, typických postav (mladík, jeho dívka, profesor, který všechno ví a nic ho nezaskočí nebo také naprostý tupec, který se snaží věechno zkazit). Ale ZVaOČ působí jako chytřejší film, kde všechny bláznivé údálosti a útěky v čase jsou zpracovány s nadsázkou, bizarností. Ale nejvíc se mi na tomto filmu líbí, že se naprosto vymyká zajetým kolejím, ve kterých byla česká komedie zvyklá vždycky jezdit. Tenhle film pro mě zpracovává téma světové na světové úrovni. ()

K.O.vi

I když se nějaké logické chybičky najdou, tenhle film si dle mého názoru nedělá ambice na propracované sci-fi. I když děti ho v něm jistě uvidí, pro jejich rodiče je to spíš film plný skvělých nápadů a výborné zábavy. Příslušníci SNB vypadají v budoucnu, kdy se "létá" do minulosti velice vtipně. :-) ()

Nerajohn

Tohle je moje libůstka. Jindřich Polák mě nikdy nezklamal a tady je ve vrcholné formě. Sice scénář je trošku komplikovaný, a těžko se člověk orientuje v těch časových rovinách, ale naprosto nepřekonatelké jsou dvě věci. 1. Hudba - zde se Karel Svoboda vytáhl, především úvodní melodie s titulky je vynikající 2. Scéna v Hitlerově bunkru - tento úsek filmu je krásnou ukázkou herectví Sováka, Menšíka a Brodského, třeba jak Sovák zjistí, že má v kufru místo bomby jenom spoďáry nebo jak vraždí sám sebe. Zajímalo by mě, jak by to dopadlo, kdyby Američani natočili remake, jak se snad uvažovalo. U Atentátu se to nepovedlo, tady by originál zůstal taky asi nedostižný. ()

E.T.Martin

Trasa 22 - Egypt. Jindřich Polák natočil v 70. letech film, který se svým ztřeštěným stylem může srovnávat s podobně laděnými kousky Václava Vorlíčka nebo Oldřicha Lipského, ale s jejich genialitou se tak úplně srovnávat nemůže. Každopádně příběh natvrdlých nácků putujících do minulosti v čele s Jiřím Sovákem, aby svému "vůdci" dopravili vodíkovou bombu, budí úsměv i dnes. A před tím, že propletenec časových smyček nemá příliš mnoho logických děr, nezbývá než smeknout klobouk. ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016