Filmová adaptace úspěšného broadwayského muzikálu Chicago, v jehož hlavních rolích hrají Catherine Zeta-Jonesová, Renee Zellwegerová a Richard Gere, sleduje příběh průměrné sborové tanečnice Roxie Hartové, která se pro slávu rozhodne vraždit. Když to udělá, skončí za mřížemi společně s kabaretní hvězdou Velmou Kellyovou, která s pomocí prohnaného právníka Billyho Flynna rozpoutá kolem svého zločinu mediální šílenství. Poté, co Flynn vezme Roxiein případ, udělá z ní nejžhavější bulvární senzaci, čímž připraví půdu pro pěvecký a taneční souboj mezi oběma přehnaně horlivými rivalkami. Snímek Chicago získal v roce 2003 šest Oscarů, včetně ceny za nejlepší film. (Cinemax)

Pilinka

Velmi povedený muzikál s mírně přiblblým scenářem. To ovšem nezastíní originalitu a volbu postav. Z většiny je to rakový jiný - muzikálový - pohled do ženské basy. Z nejlepších scén je ta, kde ženský vyprávějí jaký zločin spáchaly ("...a pak jsem vystřelila dva varovné výstřely...Přímo do jeho hlavy..."). Má to šmrnc a nechá se na to koukat i vícekrát. Ovšem pouze v originálním zněni, český dabing je totiž velmi slabý. ()

Goodmen

Jsem celkem příznivec muzikálů, ale tady jsem se nějak nechytal. Poněkud dlouhé, příliš mnoho hudebních čísel a hlavně celé mě to nějak neoslovilo. Celé je to jedno velké hollywoodské divadlo a ten oscarový humbuk okolo tohoto muzikálu mě poněkud míjí. ()

blahblah12

Jeden z nejlepší muzikálů jaký jsem kdy viděla! Musím přiznat, že Chicago byla jakási brána, která mě zavedla do světa muzikálů a kde jsem poznala, jak je tento svět krásný a lepší než kdekoliv jinde. Svět, ve kterém se prostě vyzpíváte, ať už je to z vraždy a nebo z nešťastné lásky. Nejlepší scény z tohoto filmu byly: Cell block tango, All that jazz a Roxie. Samozřejmě i závěrečné číslo bylo úžasné. A dvě vražedkyně propuštěny užívající si slávy. ()

Demoiselle

Tleskám Catherine a Renée - opravdu nemá s Bridget nic společného :) Bavila jsem se, plakala jsem, bála jsem se - tak jak to má být u správné show! ()

maxnot

Muzikály nemusím. Po shlédnutí Moulin Rouge jsem se o ně začínal zajímat víc a tohle je také skvost. Perfektně natočené a Brodway z toho jen čiší. Musím jen doporučit! ()

principessa

Sedíte v kavárně a fouká příjemnej letní vítr, plátno se rozsvítí a začne hrát jazz... a vy máte chuť taky zpívat a válet se po klavíru... Není to nic hlubokomyslnýho, prostě sympatickej a pohodovej film jehož zpracování se mi moc líbilo a některé herecké výkony mě mile překvapily! Scéna "alá loutky" byla perfektní a občasné "hádání se" - monolog versus sólo mělo prostě šťávu. 6/10 ()

elanista1

Pekny nadhladovy film s krasnymi zenami Catherine a Renee, ktore ukazuju nielen svoju krasu ale aj stipku spevackeho talentu.. kto vie nakolko boli ich spevacke vykony upravene. Skazena moralka vtedajsej doby je dnes nepochopitelna, slava netrva dlho, media su sialene, po procese si na vas uz nikto nespomenie. Kladne hodnotim poeticky zrezirovane sceny s dvoma liniami /realnou a muzikalovou/, ktore sa pekne doplnaju. Ale ked ma raz piesne nebavia tak tazko mozem mat rad film, mozno si vynimkou jednej piesne, ma ziadna nezaujala ba niektore boli priam otravne. Druhykrat to uz vidiet nemusim. ()

Detektiv-2

Zbožňuji filmy z prostředí starých let a tehle děj je naprosto skvělý a fascinující! Opravdu jsem se velmi bavil a herecké obsazení snad nemohlo být lepší, všem padla role jako ušitá na míru. Navíc kvalitní hudební výkony se s chutí pouslouchaly a scény, ve kterých se vše odehrávalo byly velice poutavé. CHICAGO vás prostě musí bavit, lepší muzikál na stříbrném plátně jsem zatím neviděl. ()

IZFNP

Pri sledovaní tohto filmu mám vždy pocit, že sedím vo vypredajnej divadelnej sále na výnimočnom predstavení. Herecký tím totiž pred divákmi predvádza čísla hodné skutočných divadelných dosiek, plné kvalitnej hudby, tanca i spevu. Po technickej stránke, po stránke divadelnej i stránke filmovej výborná práca. Postavy každopádne nezískajú divákovu náklonnosť až natoľko, aby sa do Chicagu zamiloval viac než len povrchne. ()

Meow86

"Pop! Six! Squish! Uh uh, Cicero, Lipschitz!" Sexy bohémský muzikál nejen na vlnách tanga s pod kůži se vrývajícími jazzovými písněmi. Naprosto vynikající obsazení hlavních rolí. Cítím závrať, má to grády! ()

Knightey

Tak tohle bylo pro me velke utrpeni! Koukal jsem na to, jen diky doporuceni a udajne podobnosti s Moulin Rouge, ktere se mi libi. Ale tohle opravdu neni zdaleka tomu podobne. A hodne jsem se musel donutit to dokoukat... Ale rozhodne uz na to nikdy koukat nebudu. ()

anca_007

Dějová linka mě nikterak výrazně neoslovila, zejména svou nereálností. Nejsem zcela přesvědčená o tom, zda jsou vraždy tohoto typu tak snadno obhajitelné. Herecké výkony mě však zcela okouzlily a vyrazily dech. Neuvěřitelné jak všestranně dokáží být lidé talentovaní! Chtěla bych vypíchnout krásně zpracovanou scénu, kdy Roxie hraje loutku ovládanou Flynnem. Krásný nápad jak vystihnout dějovou situaci. Pohyby Renée Zellweger jsou skvělé a velmi věrohodné. Stepujícího Richarda Gera jsem také jakživ neviděla. V neposlední řadě bych ráda pochválila úžasnou hudbu, která velmi lahodí uchu! ()

chucky

Ztráta času!!!! Sice vynikájící choreografie, výkony herců, ale to ostatní už nestálo za nic. Nechápu jak může být akademie tak slepá a dát OSKARA takovémuto dílu. (typický film pro "amíky")................ ()

kridlo

Verim, ze sa tento film moze niekomu pacit, remeselne je zvladnuty skvelo. Ak mate radi hudbu 20tych rokov a kabarety bude sa vam pacit. Ja ich rad nemam. ()

Šak

Skvělá jazzová hudba, taneční čísla a perfektní herecký výkony v čele s Renée Zellwegerovou. To všechno Chicago splnilo do sebemenšího puntíku, ale zdaleka tak mě neoslovilo a nenadchlo jako Moulin Rouge. ()

matoada

Veľmi dobrý film, ktorý má veľký šmrnc. Je veľmi príjemné sledovať velké hviezdy v trochu iných úlohách, ako obyčajne. Réžia je super a niektoré nápady (napr. s bábkami) sú geniálne. ()

FISSSH

Tenhle typ muzikálu mě nijak zvlášť neoslovil, přece jen jsem rozmazlená věcmi typu Zpívání v dešti, ale jsou momenty, které stojí za to. R. Gere, který v jedné scéně hraje loutkové divadýlko s živými herci, a taky dvoje noviny...co kdyby... ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)