Filmová adaptace úspěšného broadwayského muzikálu Chicago, v jehož hlavních rolích hrají Catherine Zeta-Jonesová, Renee Zellwegerová a Richard Gere, sleduje příběh průměrné sborové tanečnice Roxie Hartové, která se pro slávu rozhodne vraždit. Když to udělá, skončí za mřížemi společně s kabaretní hvězdou Velmou Kellyovou, která s pomocí prohnaného právníka Billyho Flynna rozpoutá kolem svého zločinu mediální šílenství. Poté, co Flynn vezme Roxiein případ, udělá z ní nejžhavější bulvární senzaci, čímž připraví půdu pro pěvecký a taneční souboj mezi oběma přehnaně horlivými rivalkami. Snímek Chicago získal v roce 2003 šest Oscarů, včetně ceny za nejlepší film. (Cinemax)

Paity

Strašně promovaný muzikál, který ale kromě hvězd hollywoodské velikos nenabídl nic dalšího. Alespoň je vidět, že známé tváře nestačí. PR mělo Chicago ale tak podařené, že nemohlo neuspět. ()

kaygen.it

Film, který by se s MR! neměl vůbec srovnávat, protože s ním má jen společnou formu. Není hluboký (protože lidé nejsou hlubocí), nenese poselství (protože věčina činů nenese poselství) a není v něm láska (jen ta k penězům). Je ale naprosto dokonalý a totálně zábavný. To byly jeho ambice. A jsou vrchovatě splněny. ()

Radim

Tento film mě ohromil, nic takového jsem nečekal - prakticky vše bylo dokonalé, hlavně závěrečná hudební scéna Roxie a Velmy. Podobně jako u Ewana McGregora a Nicole Kidmen v Moulin Rouge mě překvapila všestrannost talentu Renée Zellweger a Catherine Zeta-Jones. ()

Drc

Ani na podruhé mě tento muzikál nijak zvlášť nezaujal. I když mu musím nechat skvělé herecké výkony, a to od herců, do kterých bych to nikdy neřekl, dále pár zajímavých momentů a vlastní hudbu. Celkově je však hodně chabý po stránce atmosféry, děje a vtažení diváka do filmu. Připadá mi, že místo aby zpracování sloužilo příběhu, tak je zde příběh pouze aby vůbec mohl tento film existovat. V porovnání třeba s Moulin Rouge je to hodně nevýrazný film. ()

Arach.No

Krásná Cathrine-Zeta, Renée ještě odpudivější než obvykle, Gere se snaží ale z tohos výho obličeje asi už nic novýho nedostane. Písničky nejsou ani trochu chytlavé, což je u muzikálu opravdu škoda. Akademie se opravdu zbláznila. Je mi líto, že nemůžu říct větu, která padla v mým milovaným Nickym "Chicago sou tvrďáci". Chicago je pěkná nuda, na kterou se (narozdíl od Nickyho) podruhé podívá jenom málokdo. ()

Zik2

Skvělý muzikál s perfektní hudbou, která se mi, ač ani nejsem velkým fanouškem jazzu, velmi líbila. Důmyslný systém vkládání písní, skvělé herecké výkony (a krásné herečky v hlavních rolích), svižný děj. Lze doporučit každému. ()

Wishkah

Muzikály moc nemusím, ale tohle je jeden z mála, který mě zaujal. velice dobře nazpívané a také příjemně zahrané. ()

Káronoš

Filmový muzikál o pomíjivé slávě, přetvářce, podvodech, korupci, slávě, vypočítavosti, tiché závisti a jednoho velkého ospravedlňujícího divadla plného lží. Marshallova představa o zkorumpovaném městě CHICAGO byla úžasně vymyšlena a ještě lépe natočena. Celý příběh pojí jeden zaplněný kabaret, kam hlavní hrdinové utíkají před realitou a vyspovídávají se pomocí skvěle napsaných a procítěných písní. Každá scéna tvoří obrovský fiktivní svět, který Marshall stvořil a ta pomyslná čára, tvořící bránu mezi snem a realitou je zde nicotná, což příjemně ladí atmosféru a nechává diváka v úžasu. Když jde jedna ze "spívajících" dam na šibenici, mi vidíme dva pohledy na tentotrest smrti (první divadelný a plný radosti a smíchu, druhý smutku a pláče před onou věznicí) a tato zjednodušená a přitom velmi komplikovaná vize smrti mě přímo uchvátila svojí jedinečností. Úžasné herecké výkony, melodická hudba, skvěle laděné interiéry a kostými postav, zajímavé zpracování, poutavý příběh a v neposlední řadě zůčastněné krásné ženy, které zářili nejjasnějším světlem (nejvíce však rajcovní Catherine Zeta-Jones) mi nedovolili dát slabší hodnocení nežli 5*. Hodnocení: 9/10. ()

FARGO

Nadšené názory a recenze (nemluvě o Oscarech), mě dovedly k tomuto filmu. Muzikály mám rád, celkem dost pokud je v nich špetka humoru a impozantní hudební čísla + kamera. Chicago nic s toho nemá. Ani hezké a chytlavé písničky nemá. ()

mirkaaa

R. Zellwegerová a C. Zeta – Jones to pořádně rozjíždějí. V Chicagu se mi líbilo prolínání reality a muzikálových prvků. ()

Prochy38

Jistě nadprůměrný muzikál. Obsazení natolik hvězdné, že se nedá mluvit o špatně zahrané variantě. Každopádně má ten film něco, co mi dalo jasně najevo, že už se na to asi nikdy nekouknu. C. Zeta-Jones i R. Zellweger jasně dokázaly, že jsou nejen talentované herečky, ale i výtečné zpěvačky. R. Gere kvalitně sekundoval. Příběh nebyl zlý, ale tohle prostě a jednoduše nebyla moje krevní skupina. ()

Hanes88

Co zde napsat? Písničky velice dobré, herecké výkony skvělé, tak proč jen tři hvězdy? Viděl jsem totiž více lepších muzikálů, kterým jsem dal lepší hodnocení a podle mě tento nemůže mít stejné hodnocení. Ale na podívání určitě dobré a příjemné. 60%. ()

Rozjimatel

2,5 Tento muzikál bol podľa môjho názoru oprávnene zaradený medzi úplne najpreceňovanejšie filmy všetkých čias. Hudobne to nie je žiadna sláva, až na pár lepších piesní sa jedná o povrchný, kabaretný štýl hudby (vraj džez, ale s tým to nemá nič spoločné). Príbehovo je to plytké, postavy sú celkom ploché. Kamera je zase nejaká splašená, strih je v štýle videoklipov. Celkovo to je také nablýskané, zvonka pozlátka, zvnútra prázdnota. Nebyť Renée Zelllweger a Catherine Zeta-Jones, ktoré nielen výborné hrajú, ale navyše aj slušne spievajú (hlavne Catherine), išiel by som s hodnotením ešte o hviezdičku nižšie. Ale aby som iba nekritizoval, zopár scén bolo výborných, predovšetkým mrazivá scéna popravy, potom scéna, kde jednotlivé vrahyne opisujú svoje zločiny a ešte scéna s bábkami. ()

Senfi

Na tomhle filmě jsem byla v Městské knihovně, kde většina návštěvníků jsou...řekněme starší dámy...Při scéně kdy si Richard Gere stáhl trenýrky sem na celý kino řekla WOW...asi už se tam nikdy nebudu moct ukázat. To nemění nic na tom, že se mi film moc líbil, písničky byly skvělé a herecké obsazení ještě lepší. ()

Damielka

Slátanina s obří klamavou reklamou! A fakt děsná Zeta-Jones i Zellweger. Ani jsem to nevydržela do konce, jak mě bylo stydno za herecké výkony obou dam. ()

dehlie

parádny muzikál, ktorý si vždy rád pustím na DVD. mimoriadna scéna/pieseň cell block tango, možno najlepšia muzikálová ever. nemám rád samoúčelné porovnávanie. Moulin Rouge je skvelé, Chicago tiež. Chicago je zaslužený Oscar. ()

lucinka.md

Na Chicago jsem šla trochu s obavou, co mám čekat. Ale nakonec jsem byla nadšená! Tento film mě vtáhl do atmosféry Ameriky 20. let. Do barů, kde se hrál jazz , zpívalo se a tančilo. Krásné, ovšem mírně popudlivé, ženy:-)) Chicago má spád, výborné herce - tanečníky, chytlavé písničky. Zeta-Jones pro mě bude , když se v černém mikádu a krátkých černých šatičkách proplétá mezi ostatními tanečníky a v cigaretovém dýmu zpívá All that jazz, navždy nezapomenutelná. ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)