Filmová adaptace úspěšného broadwayského muzikálu Chicago, v jehož hlavních rolích hrají Catherine Zeta-Jonesová, Renee Zellwegerová a Richard Gere, sleduje příběh průměrné sborové tanečnice Roxie Hartové, která se pro slávu rozhodne vraždit. Když to udělá, skončí za mřížemi společně s kabaretní hvězdou Velmou Kellyovou, která s pomocí prohnaného právníka Billyho Flynna rozpoutá kolem svého zločinu mediální šílenství. Poté, co Flynn vezme Roxiein případ, udělá z ní nejžhavější bulvární senzaci, čímž připraví půdu pro pěvecký a taneční souboj mezi oběma přehnaně horlivými rivalkami. Snímek Chicago získal v roce 2003 šest Oscarů, včetně ceny za nejlepší film. (Cinemax)

jolly.rose

Proč se někteří dívají na muzikály, když je nesnáší? To mi nejde na rozum. Koukám se na filmy, které mými oblíbenci jsou kladně hodnoceny (někdy se s nimi také neshodnu), ale třeba nekoukám na sci-fi, tak je ani nehodnotím. Hodnotila jsem jen ty, které jsem již kdysi viděla. Chicago je doslova vulkán, jiskření, tobogan svižného děje. Nejoblíbenější scéna je 6 vražedkyň v cele, kdy se vyzpívávají ze svých zločinů.Velmi působivá nejen píseň, ale i choreografie. Jediná Hunyak - maďarka má při tangu jako znamení neviny bílý šátek (ostaní mají červený). Také jako jediná s ostatními nezpívá. Překlad proslovu, který měla v písni "Cell Block Tango" je "Jak jsem se tu ocitla? Říká se, že můj slavný milenec držel mého manžela, zatímco jsem mu uťala hlavu. Ale to není pravda. Jsem nevinná. Nevím proč Uncle Sam tvrdí, že jsem to udělala. Snažila jsem se to vysvětlit na policii, ale oni mi nerozuměli". ()

PeterJon

Výborný soundtrack, žije to :) Príbehom však naivne nadnesené. Po hodine som to vypol, nezaujalo. p.s. na dobu 20. rokov eroticky príliš vyzývavo stvárnené.. ()

Jehan

Vlastně je to apartní formalismus. Ale geniálně natočený, zahraný, zatančený. Obdivuhodné je, jak dobře zpívat, tančit (a koneckonců i vypadat) dovedou hollywoodské hvězdy. A chudák John C. Reilly si zase vyžral trapnou figuru... Nejlepší je dámská scéna "he had it coming" v lapáku. ()

soviczka

He had it coming He had it coming He only had himself to blame If you'd have been there If you'd have seen it I betcha you would have done the same! ()

curfew77

Jeden z těch muzikálů, které mají cosi navíc. Ale po letech přeci jen trochu vyšumělo. Zellwegerka v životní fazoně. 75 %. ()

JosefTomas

Nádherná hudba a atmosféra muzikálu, ve kterém excelují hlavně Gere a Jones. Zellweger není špatná, ale něco mi na jejím výstupu chybí, trochu více elánu, který naopak přebývá u Jones. Jako milá oddechovka, které nechybí nic, co by poztrácel kvalitní film, to funguje dokonale. ()

Tominni

Roxie, Velma a Billy - ústřední trojice muzikálu Chicago, který má prostě šmrnc a celkově patří k těm lepším muzikálům z produkce Hollywoodu. Dobrá hudba se kloubí s černým humorem z vězení. Vynikající je především Catherine Zeta-Jones, ale ani ostatní zase tolik nezaostávají. Speciálně první polovina muzikálu šlape na jedničku, pak maličko tempo ztrácí, ale i tak se ještě několikrát rád podívám, prostě all that jazz. ()

Mejsy

Muzikál, který nemá žádného kladného hrdinu a Vám to ani nevadí. Hvězdou je ten, kdo právě spáchal nějaký zločin a plní stránky novin. Výkony hlavních představitelů jsou skvělé. Zelweger i Gere příjemně překvapí. Perfektní hudba, která Vám zní v hlavě ještě při cestě z kina a musíte si s Velmou a Roxie zpívat All that Jazz!!! ()

Frix

Ne, Oscara si Chicago nezaslouzi ani omylem. Samotne hodnoceni srazi dost podstatny kvalitativni rozdil oproti skvelemu Moulin Rouge a take Zellwegerova, kterou jsem se naucil s kazdym novym filmem o neco vice nenavidet. ()

SirGawain

Já fakt skoro ze zásady nemám rád muzikály, ale tohle má šmrnc a spoustu skvělých nápadů. Obrovské překvapení a lepší **** ()

Bratr

Když jsem nevěřícně koukal na závěrečnou scénu s vybuchujícími žárovkami, přistihl jsem se, že mám otevřenou pusu. Tyto nečekaně efektní vizuální efekty vytáhly muzikál z průměru a já to oceňuji. ()

KARLOS2

Výborný jazzový muzikál, který obsahuje smyslné rytmické melodie, výborné herecké obsazení a hezkou kameru… I příběh z vězeňského zkorumpovaného prostředí je dost lákavý. Přidejte k tomu fakt, že ve filmu se neobjeví takřka žádná kladná postava a pokud ano, tak je to buď oběť, nebo člověk, který nemá šanci v tomto světě přežít… Zasloužené oscarové vítězství… V porovnání (kterému se nikdy neubráním) s Moulin Rouge pro mě jednoznačně vede Chicago. ()

Chladek

Skvělý Richard Gere, to je to, oč tu běží. Vynikající jak herecký, tak pěvecký výkon, od C. Zeta-Jones jsem čekal daleko víc a R. Zellweger se mi moc nelíbila, bo ji nemám rád. Ale výborným způsobem udělal R. Marshall Roxiino představování a fantazii způsobem muzikálů a vystoupení. První konfrontace s R. Gerem jak zpívá jako čistič bot je vynikající a pouštím si to dokola a dokola. Také stojí za zmínku J. C. Reilly, který zahrál manžela Roxie Hartové a jeho vynikající písnička Mr. Celofane. ()

Weirdman

6/10... Ja na Chicagu nevidím nič úžasné. Je to jeden veľký gýč s peknými pesničkami a ukoktaným príbehom... ()

Mr.Shock

Pro začátek, ať se na mě nikdo nezlobí, ale neubráním se srovnávání - pro mě nedosahuje umělecky ani po emoční stránce dojmu z Moulin Rouge, NICMÉNĚ... Nejsympatičtější mi ve finále byla vězeňská mama Queen Latifah. Gere hraje trošku jinak, než ho známe (pro něj zajímavá poloha), Zellweger se mi tady zalíbila i "hubená" a Catherine Zeta je sexy až na půdu... Jenom mě trošku irituje skutečnost, že USA/Německá koprodukce má potřebu reagovat na úspěch Australsko-amerického muzikálu takhle ( i když vizuálně zajímavě ) o rok později. Působí to na mě strojeně, mám pocit, že kdyby tomuhle dílku věnovali víc času, "dozraje" a bude lepší... Takhle mi to přišlo natočené na efekt. ( a i když se dostavil, za sebe dávám "jenom" 4 * ) EDIT po přečtení valné většiny commentů... Jestli někdy přistihnu sám sebe, jak píšu nebo říkám "MUZIKÁLY ( pohádky, porno, knížky či cukrovinky ) SICE NEMUSÍM, ALE ..." tak přísahám, že se na sebe na**ru... Ať žije *cliché* ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)