Místnost sebevrahů. Hater

(festivalový název)

Tomek Giemza (Maciej Musiałowski) je usvědčen z plagiátorství a vyloučen ze studia práva. Rozhodne se však tuto skutečnost skrýt a nadále dostával finanční pomoc od rodiny Krasucki (Danuta Stenka a Jacek Koman) – rodičů své přítelkyně z dětství Gabi (Vanessa Aleksander), do které se tajně zamiloval. Podvod však vychází na světlo. (sator)

Necron

Jan Komasa opakovane prokazuje sve kvality => absolutni spicka ve svetove kinematografii, ktera je navic v souladu s aktualnimi spolecenskymi tematy / problemy. + Jacaszek. ()

C0r0ner

Komasa se u mě pohybuje vždy na čtyřech hvězdičkách. Sice lízá jako jejich horní, tak spodní hranici, ale zdá se, že ji asi nikdy nepřeleze ať už jakýmkoli směrem. Trochu předlouhé a myslím si, že kyberpolicie by tomu přišla na kloub, ovšem v jakémkoli jiném hledisku absolutní pecka (herci, scénář, režie, originalita...) a my Polákům jen tiše závidíme. 90% ()

Cheeter

Stačil dobrý scénář a dobrá režie a výborný film je na světě. Levný určitě nebyl, ale podle mě nemohlo jít současně o nějakou astronomickou částku. Čili si myslím, proč by nějaký podobný film nešel natočit i u nás? Podle mě určitě šel, ale kde tedy sakra vězí problém? Že by nám došli dobří tvůrci? Nebo máme v povaze jiné filmy? Ale ani ty nejsou většinou nějaký zázrak. Takže nějaká tvůrčí krize. Je to podle mě docela škoda, protože toto mohlo být natočeno i u nás. ()

PavelVanekArt

Netflix s Evropskou low produkcí nešetří a je to příjemnější na pohled, než amerika z tohoto ranku. Depresivní prostředí, sympaticky nesympatická hlavní postava se sympaticky nesympatickým poslaním, gradace myšlenky a provedení, hudební podmaz, to všechno bylo hodně fajn. Poláci umí když chtějí. Rušivě jen působila MMO vložka a extrémněji uspěchanej konec, mohlo se to propracovat místo kolikrát zbytečných scén. 4* a.k.a 80% ()

zette

I kdyz neumim pochopit a tedy ocenit vsechny "smecka" hlavniho hrdiny na internetu, film na me udelal celkem velky dojem. Komasa opet ukazal vybornou rezii, velky polsky prislib do budoucna! Vyborny scenar, hudba, herecke vykony a pekne herecky. ()

BoXBe

Ponejprv jsem chtěl filmu něco vyčíst, jako že má tu a tam trochu méně plynulý průběh nebo že herci a scénář jsou daleko od toho jít na dřeň. No ale když se řekne Joker, Hannibal Lecter nebo John Doe z filmu Sedm, tak už se Tomek dostává do dosti vybrané společnosti. Bacha na něj a bacha na současný svět. Ve chvílích, kdy Tomek přetváří svět skrze sociální sítě, je až reálně strašidelný. To byl záměr a ten se vydařil. ()

A.Fish

Další velice povedený snímek z Polska. V české kinematografii si o něčem takovém můžeme nechat zdát... ()

KajusaK

O poznání slabší než první díl. 135 minut je zkrátka příliš. Celé to bylo utahané, hlavní "hrdina" nic moc. ()

sator

Tomek Giemza ( Maciej Musiałowski ) je  usvědčen z plagiátorství a vyloučen ze studia práva. Rozhodne se však tuto skutečnost skrýt a nadále dostával finanční pomoc od rodiny Krasucki ( Danuta Stenka a Jacek Koman ) - rodičů své přítelkyně z dětství Gabi (Vanessa Aleksander), do které se tajně zamilovala. Podvod však vychází na světlo. ()

StanislachKo

Poláci to dali! Urobili dokonalý thriller. Viac Fincherovský ako je Fincher sám. Po formálnej stránke to oproti (inak podľa mňa skvelému) prequelu vystrelilo niekam do nebies. Je to jednak výborne a mimoriadne pútavo napísané, postavy majú hĺbku a dá sa ich v jednom momente chápať a zároveň ich nenávidieť. A to najmä hlavnú postavu. Minispoil: k záveru sa vyskytne jedna scéna, v ktorej niečo cez 3 minúty pozeráš na dvoch ľudí ako si bez slova pozerajú do očí a po nej si uvedomíš, že si možno celý ten čas zabúdal na takú drobnosť a teda dýchanie. Biggerspoil: záver Ti nechá v krku uviaznutú veľmi trpkú slinu. Každopádne hodnotím ako čistý masterpiece a najlepší film roku. Bez debaty! RT: 63% - % ()

UhLee

(9,5/10). Naprosto geniální polský film, který mě dostal do kolen. Práce s budováním postav, gradující atmosférou a uvědoměním si vlastní zranitelnosti. Mrazí nad pomyšlením na tento film na který asi dlouho nezapomenu. Co všechno může vzniknout když se jeden ambiciózní a dost zvrácený mladík hodně snaží. Něco nepředstavitelného. Vynikající práce s hudbou a celkovou atmosférou celého snímku. Byly zde scény, kdy jsem zůstal v naprostém úžasu a užíval si tento neobyčejný zážitek, který se vám dostane pod kůži. Za mě se jedná o jeden z nejlepších filmů roku 2020 a poláci mají být pádem na co hrdí. ()

David.Darco

Nerozumiem, čím to je ale v poslednej dobe mám naozaj šťastie na filmy, ktoré sú a rozvíjajú sa úplne iným smerom, ako som očakával. (Možno to v tomto prípade bude tým najdebilnejším popisom, aký som za dlhú dobu videl a pod ktorým som si predstavoval čosi úplne iné). Miestnosť samovrahov. Hater (ach ten názov) je snáď jedným z najlepších filmov stvárňujúcich sociopatickú myseľ (mladého) človeka. Podobne dobre sa podarilo stvárniť a obsadiť Todovi Phillipsovu Jokera Phoenixom. Musialowski je totižto bravúrnym objavom a zrovnania k fantastickému a omnoho skúsenejšiemu Phoenixovi sa vôbec nebojím. Pod režisérskou taktovkou Jana Komasy (Corpus Christi) je zrejme radosť hrať, nakoľko môžeme hovoriť hneď o niekoľkých úžasných výkonoch. Komasa je vychádzajúca režisérska osobnosť Polskej kinematografie, avšak dovolím si tvrdiť že svetového formátu. Ak bol Corpus Christi príliš lokálnym filmom a nemal ambíciu byť aj komerčne úspešným vo zvyšku sveta, Miestnosť samovrahov. Hejter je už úplne iný príbeh. Problematika polarizácie spoločnosti na pravicu a lavicu, konzervatívcov a liberálov, nazi-extrémistov a ultraliberálov a problematika dezinformácii na sociálnych médiách a nasledovný vplyv na spoločnosť ako takú, či chorú myseľ istých typov osobností sú skrátka natoľko celosvetovo aktuálne a zaujímavé, že film má (alebo mal) rozhodne ambíciu byť úspešný aj v zahraničí. Komasa ponúka pohľad do tohoto sveta skrz oči hlavnej postavy, ktorá je zároveň pozorovateľom a sprostredkovateľom rôznych protichodných názorov a napokon i hýbateľom deja. Komasa sa opäť ponoril do hĺbky mysle človeka a jeho postavy sú plnohodnotnými živými postavami a nie oba figúrkami na šachovnici šikovného rozprávača. Poliaci vládnu kinematografii strednej i východnej Európy a zrejme ich ešte dlho nikto nedobehne. Neostáva iné než tešiť sa na ďalší Poľský film ktorý mi príde pod ruku. (P.S. - to že som film takéhoto rázu spoznal vďaka Netflixu ma veľmi príjemne prekvapilo) ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Ja pierdole, to co bylo? Typeček si dojebe školu, aby se z něj stal asi ten velkej Hekr, bo jsem se nějak ztratil v tom, jak ten název vznikl, ale wotevr. Jinak bejt hekr, tak neuděláš vole takovou chybu ze základky. Seš spíš Wiki-kopirák.. Začne s odposloucháváním něčeho jako pěstouní charita, aby získal tu malou pičku Gabičku, ale ta štětka ho jen zfetuje a vyjebe s ním, což se mu samozřejmě nelíbí. Takže si sehnal nějakej ten kvartýr a vydělával takovou tou pičovinou, aspoň jsem to tak pochopil, že děláte takového toho kokota, co kontroluje obsah na netu  a vidí, kde jaké svinstvo. Což je na hlavu a většina to nezvládne, tudíž si říkám ej to bude ta místnost sebevrahů, že tam sedí s těmi hulibrky. Ale též ne. Ten název mi vrtá hlavou, ale jak jsem tak zjistil, asi to bude mít, co dočinění s tím, že tohle je asi druhej díl tochto skvostu. Well, našel si džob u nějaké kurvící společnosti a dal se do kurvení. Takže z nějakého borce udělal buznu nebo tak něco, no zatrsali si pěkně, ne že ne. Až na to, že jako spravnej internet mastr mi nepřijdeš, jakože nevím jestli udělat stránku na Fejzu je zrovna hekrman stajl, ale tak scenáris ví, co dělá. Najebal tam nějaké kokotiny (jo ještě z nějaké fytness borky dostal žloutenku, aby vůbec mohl kurvit) a našel typka ve zdejší krčmě, aby si s ním zapařil nějakou onlajn gamesku, nevím co to bylo, jestli nějaké Wofko či co. A přes další hekersky kouzlo si domluvil s tím krčmákem zásilku, že mu za to koupi nějaký supllajs pro babku. Jasné, nuda vím, vím, přeskočím, ve finiši už byl jen menší terorismus a ten Hekr kokot už byl tak mimo, obzvláště když viděl tu pičku, že si hrál na superhrdinu. Nedělám si prdel, Poláci mu to jako kvalitní národ sežrali, takže se stal ještě fejms. Rekapilikejšn: on vlastně všem dojebe život a je hrdina, což je krása. :)  ()

Lachtaan

2011ková Místnost sebevrahů byla hodně zvláštním experimentem pro úzkou skupinu diváků, zejména stejných introvertů jako byl ústřední hrdina. O 9 let později k nám připlulo pokračování, které má mnohem větší tah na branku, ve všech ohledech lepší produkční základnu a o dost dospělejší zápletku. Vzhledem k politickému přesahu jsem si nejednou vzpomněl na našeho českého Modeláře a kvůli propagaci moci současných médií i na slovenskou Sviňu. Takhle dle mého vypadá neutichající thriller. [viděno na Netflixu 6.9.2020] ()

Tosi

Temnej polskej thriller o jednom bezemočním manipulátorovi. Obzvlášt' v dnešní pošahaný době sociálních sítí je to zatraceně děsivej příběh. Další skvělej film od režiséra Corpus Christi a solím silný čtyři pecky. ()

nevermore

Dal bych 3, protože mě ten film, nějak nevzal, spíš mě sral. Srali mě rodiče toho hlavního protagonisty, nijak jsem skoro s nikým nesoucítil. Asi už jsem fakt otupěl. Jen díky tomu, že film upozorňuje na škodlivý fenomén, ač ne mně příjemnou formou, dávám hodnocení 4. Dal bych jinak 3*** ()

bizz_mjc

V návaznosti na nedávno viděné Social Dilemma mě Hejter posadil na zadek a ještě ve mě asi chvíli bude rezonovat. Pacewicz a Komasa i podruhé vládnou a předkládají jeden z filmů roku. ()

Brain-D

Nejlepší film 2020. Od poláků jsem nečekal až takovou psychologickou kvalitní dramatickou hru, jakou mi tímhle připravily. Já se jen chlacholil blahem a jen žasl. Téměř realistický špionážní film, který ukazuje kam až může zajít láska k dívce. Originalita a emoce ve snímku jsou něco, co si budu pamatovat ještě nějaký čas. Opravdu skvělá práce. Hlavně hlavní hrdina, který dokázal ukázat snad všechny možné emoce během 10 sekund. 90% ()

Skeksis

Odporný slizký had typu Uriah Heep od Dickensa, len s vyššou inteligenciou a vyšším stupňom psychopatickosti. Ale aj kruhy pod očami mal a bledý bol ako on. Nebolo mi celkom po chuti, že študent práva je odrazu počítačový expert a hacker, ale inak fajn. Celkom dobrá pointa. ()

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly