Místnost sebevrahů. Hater

(festivalový název)

Tomek Giemza (Maciej Musiałowski) je usvědčen z plagiátorství a vyloučen ze studia práva. Rozhodne se však tuto skutečnost skrýt a nadále dostával finanční pomoc od rodiny Krasucki (Danuta Stenka a Jacek Koman) – rodičů své přítelkyně z dětství Gabi (Vanessa Aleksander), do které se tajně zamiloval. Podvod však vychází na světlo. (sator)

Cappuccino

Veľmi zaujímavé vyobrazenie súčasných trendov z politiky a pôsobenie antikampane v kombinácii so sondou do mysle psychopata, s ktorým miestami súcítite a inokedy ním opovrhujete. Na snímke mi azda prekážala len jej prvoplánovanosť. Niektoré scény boli značne účelové a hrdinovi všetko vychádzalo tak, aby dosiahol svojho cieľa. P.S. S prvou časťou to okrem názvu nemá naozaj nič spoločné. Možno len zapojenie online hier do reálneho sveta. ()

HAL

Zajímavý film, ale zůstává, a mám dojem že záměrně, spíš hyperbolickým obrazem doby než vyprávěním silného příběhu. Nevede k tomu ani tak to že je hlavní postava ultimátní zmrdeček, ale že po vynikající první polovině, kde ten člověk působí až nepříjemně uvěřitelně, se s čím dál vyhrocenějším příběhem z něj stane trochu karikatura. Vůbec mi pak už nebyla jasná jeho motivace, ztratil jsem pocit že je nějak "lidský", člověk se svými slabostmi a touhami. S tím jak je stopáž dlouhá mě už ani nebavilo se na něj dívat. Čemuž nepomáhá ani to že čím víc vše ve filmu eskaluje, tím míň to bylo věrohodné, až z Hatera ke konci zbyl do jisté míry jen od reality odtržený konstrukt. Ale jisté je že si ho budu pamatovat mnohem víc než jeho prequel Místnost Sebevrahů, kterou jsem kdysi viděl na LFŠ. 7/10 ()

Vančura

Určitě to není špatný film, ale osobně u mě bohužel dojel na víc věcech: hodně nesympatická hlavní postava, úmorná délka více než 2 hodin, dějově mi to místy přišlo hodně nevěrohodné, a konečně mi i vadilo, že se v tom filmu nevyskytuje jediná hezká holka (tím má být mj. řečeno, že nechápu, co Tomasz viděl na Gabi). Závěrečné titulky jsem přijal dost s povděkem. Poláci umí, ale v tomto případě mě to bohužel minulo. ()

Snorlax

Po všech stránkách výborně udělaný film. Je velmi smutné sledovat, jak daleko polský film utekl tomu českému. ()

sochoking

Dvojka rozhodne lepšia od jednotky. Veľmi ma potešilo, že išla úplne inou cestou a režisér Komasa neriešil ďalšiu bandu anonymných samovrahov. Navyše Maciej Musałowski v hlavnej úlohe Tomka ďaleko predčil (a svojím herectvom tváre) prekonal nesympatického emo pičusa Dominika z predchádzajúceho filmu. 90% ()

Kudly4

Že bych měl náladu hned po ránu na politiku se říct nedá (nic jsem o filmu nevěděl), čekal jsem úplně něco jiného, ale zklamaný vyloženě taky nejsem. Poláci jsou vlastenci jako svině, to už dávno vím, takže mě nic nepřekvapilo. Natočeno pěkně, Maciej Musiałowski zahrál na jedničku. Finále slušné. Ale nic, co bych chtěl vidět znovu. ()

eLeR

Schopný, chytrý, drzý, pohotový .. mohol by robiť toľko vecí .. veď aj robil, až do extrému. A ešte aj výborný herec to bol. A to isté sa dá povedať aj o Maciejovi. A Komasa tiež nie je vôbec marný. Je to dosť dlhé, ale zaujímavé a nenudí to. ()

Happens

Sledujeme příběh mladého psychopata, sirotka, který se rozhodně začlenit se ambiciózně do společnosti, každý svůj neúspěch schovává do pavučiny lží a mimikry svých manipulací. Muž se dostane do marketingu, zpoza kterého zasahuje do politiky prostřednictvím nekalých kampaní a falešných zpráv na internetu. Vše vygraduje do nesmyslně vykonstruovaného konce. ()

Arsenal83

Poliaci sa trafili. Chceli síce natočiť film, aby ovplyvnili politickú mienku vo svojej krajine, ani však netušili, že s témou plagiátorstva dokonale vystihnú politickú scénu svojho slovenského suseda. Tento film bol pre mňa mimoriadne zaujímavý, kým sa na scéne práve neukázala politika. Nie preto, že by som ju neriešil, ale mám rád objektívnosť a nie tlačenku do hlavy. Síce sa mi páčila ukážka, ako internetoví trollovia a celkovo ten mediálny priestor ovplyvňuje mediálnu mienku, na druhej strane všetko vlastenecké sa dnes stále hádže do jednej misky s fašizmom, extrémizmom, nacizmom. Som rád, že poľský národ vo voľbách už po niekoľkýkrát tejto masáži nepodľahol. Na rozdiel od nás. A za nezvládnutý záver musím žiaľ tiež stiahnuť pár bodov. ()

Chrustyn

Tématem neskutečně poutavé, vizuálně super, herecky slušné, ale počáteční drive začne dost ustupovat a začnou se řešit věci, které mě nijak nezajímali a úderný závěr mě nijak nešokoval. ()

mat.ilda

Talentovaný pan Giemza... jinak též vše co jste nechtěli vědět o tom, jak si ted žijeme v kostce. Kde já jen ty jednotlivé fragmenty už viděla? Politika, volby... mno, ještěže se nejedná o skutečnost... dělám si prdel, je to mnohem horší. ()

Flego

Druhá miestnosť je opäť znepokojivým obrazom doby, film je po všetkých stránkach výborný. Nemusel byť však toľko prekombinovaný a zdĺhavý. ()

Ivoshek

Bylo tam pár z pohledu logiky příběhu slabších míst, ale tvůrcům to odpustit, protože je to pořad výborný film s výborným finale. Na tomhle filmu - a nejen na něm - je vidět, o kolik lepší je polská kinematografie než česká. O ligu. Možná o dvě. ()

TheEvilTwin

Psychologický náhled do mysli manipulativního psychopatického lháře na pozadí politických událostí a jeho působení v marketingové firmě, která často zachází až za hranu lidskosti. Maciej Musialowski se zhostil role hlavní postavy výborně, jeho mimika dodala filmu na autentičnosti a působil celkově věrohodně, a právě to film vyzvedává o něco výše. Tempo bylo na mě až moc pomalé a ačkoliv byla atmosféra místy správně dusná a syrová, závěrečná scéna se střelcem mrazivá, pořád mi ve filmu chyběla hlubší pointa a zapamatovatelnější momenty, kvůli kterých bych si The Hater pustil znova. Lepší průměr, který je na tak roztahanou délku místy ne až tak zajímavý, ale den po zhlédnutí je dojem o něco lepší, než hned po skončení. ()

Janek

Mistrovské dílo. Jsem rád, že se mnou dokáže film ještě zamávat. Scenáristicky a herecky top. Ať žije Polsko. ()

Necrotongue

Polští tvůrci mi zprostředkovali mrazivý pohled na existenci bezskrupulózního a bezpáteřního zmrda (omlouvám se za svou klačtinu, ale nemohl jsem jinak), přičemž mi způsobili mocný divácký zážitek. Hlavní zmetek (ne, hrdina jsem fakt napsat nemohl) je figurou přímo heydrichoidní, protože se taky soustředí jen na osobní prospěch, aniž by se pozastavil nad použitými prostředky nebo nad osudem lidí, které využívá ke svým cílům. Poláci tady odvedli kus poctivé práce, ale my budeme jistě kontrovat nějakou "skvělou" komedií, abychom ukázali, že na to taky máme. Mně to fakt hlava nebere, Polsko mám tady kousek za lesem, a přitom se tam točí Filmy, zatímco u nás se ve většině případů jen točí... ()

Morholt

Názorná demonstrace moci, které se v dnešní digitální době může chopit prakticky kdokoliv. A pokud je to zamindrákovaný všeho schopný sociopat, jako v tomto případě, může to mít nedozírné následky. Tady asi není o čem. Komasou brilantně zrežírované a Musiałowskim natolik famózně zahrané, že mi z něho bylo fyzicky špatně. Poláci mě zase dostali. 100% ()

Mulosz

Pro me zatim film roku... neco tak suverenne natoceneho a nalehave vypovidajiciho se jen tak nevidi. Ani jedna z tech 135 min. neni zbytecna. Videno dnes na LLF Lagow 2020. ()

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly