George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

IQ Tiqe

Dva bráchové vykradou banku a zdrhají do Mexika s rukojmími. Takže solidní krimi/komedie/akce ve stylu Tarantina a Rodrigueze. V půlce se do, do té doby, reálného děje dostanou na scénu upíři a děj se změní na sračkoidní sračku, na kterou se dá koukat, ale jen s notnou příchutí zklamání, jak ti dva tvůrci zase pohřbili slučně rozjetý film. 50% ()

LION-MR.T

No masakr a efekty jsou na úrovni. Ale zajímavý to začne bejt až ve chvíli,kdy upíři zaútočí,po jejich vyřízení se všichni schovaj do sklepa na poslední souboj. Fim mě bavil,když jsem viděl dabing od ČT. ()

Anderton

Čisté béčko, ktoré chce pôsobiť ako fajnšmekerská sofistikovaná hra pre znalého diváka. Stále je to ale iba čisté béčko. S tým nič neurobí ani Clooney s Keitelom v hlavných úlohách, čím chceli vzbudiť u potenciálneho diváka dojem kvalitnej žánrovej zábavy. Tarantinova postava mi neskutočne liezla na nervy. Ešte že to nerežíroval. V noci, ak nemáte chuť sa intelektuálne pobaviť niečím inteligentnejším, sa to skusnúť dá. ()

Frajer42

Spoilery! Robert Rodriguez je v mých očích taková slabší varianta Quentina. Takový Quentin s jednou koulí. Tento snímek bez debat patří k tomu nejlepšímu, co do světa filmu Robert přivedl. Brutální akční jízda, která by se dala rozseknout na dva odlišné filmové žánry. Více se mi rozhodně zamlouvala první polovina, kde skvěle vynikal Quentin v roli psychopata. V podstatě hrál sebe, takže působil maximálně přirozeně. George Clooney je člověk, který mě tu a tam dovede ve filmech pěkně srát. Snad bych si i troufl hovořit o životním výkonu. Harvey Keitel je vynikající všude. Bohužel, jeho potomstvo na mě působilo lehce otravným dojmem. Soundtrack byl úplně parádní a skvěle dotvářel mexicky laděnou atmosféru. Film mě nezklamal ani po servírování večeře - naopak. Tvůrci se krásně vyřádili. Lidskou kytaru si uchovám dlouho v paměti. Stejně tak Danny Treja v nezapomenutelné roli upíra. Snímek bych se rozhodně nebál doporučit všem divákům, kteří si ujíždějí ať už na vybroušených dialozích Tarantina, či na střeštěnosti Rodrigueze, neboť tento mixík obsahuje ve vyvážené kombinaci obojí. Super věc, u které se člověk nenudí. ()

Kothy

Kyčovitý Rodriguezův snímek s upíry. George Clooney, Quentin Tarantino a spol vymlátí celý upíří bar. Dost ujetý film, ale dá se říct kultovka. ()

Sašenka165

Tenhle film se hodnotí zatraceně těžko. První polovina je skutečně skvělá, dokud nepřijdou na scénu nechutní upíři a ještě nechutnější bitky, při nichž málokdy stříká krev, ale většinou je všude plno slizu (to totiž začíná z průměrně praštěného filmu nadprůměrná šílenost)... Celou dobu jsem čekala, co z toho filmu vyleze. To co nakonec vylezlo mohlo být lepší, avšak celkvý dojem z tohohle dílka není vůbec špatný. Quentin je stejně praštěný herec, jako režisér (myšleno v dobrém :-)) a Clooneymu to celou dobu moc slušelo (a k tomu i skvěle hrál). Jim jako dvojici trestanců to šlo dokonale dohromady. Postavy byly celkem zajímavě propracované, hudba také ušla. Obě části filmu působily stylově a mnohokrát jsem se zasmála... jen mi tam prostě něco malinko chybělo. ()

tukomaster

Nikdy bych nečekal, že mě dvojice Rodriguez - Tarantino dokáže takhle zklamat. Dokud byl film o útěku vražedné bratrovské dvojice (skvělý Clooney, Tarantino dost divný :)) film mě dost bavil. Po příjezdu do Titty Twister se ale film tak trochu zvrtne do šílené úchylárny. Asi pro tento typ filmů nemám dostatečné pochopení, Braindead mi tak moc nesedl. Btw Šelma Hayků wow. 45% ()

nascendi

Pokiaľ si pamätám, tak do hodiny a minúty išlo o slabučký film s Tarantinovským tliachaním a nezmyselným zabíjaním s množstvom krvi. Potom sa však v mexickom bare jedna tanečnica zmenila a ja som onedlho zmenil ON na OFF. Nič viac sa s tým robiť nedalo. Je zaujímavé, že ako Bombardovanie, ktoré som si pozrel predtým, tak aj tento paškvil sú rovnako ohodnotené 75 %. Jeden by neveril. ()

Arsenal83

Klasický tarantinovský štýl bol výborný do momentu, keď sa to zmení na zombie sračku. Tým sa film kompletne skazil a u mňa by aj upadol do zabudnutia, keby tu nebola jedna z nadráždivejších filmových scén vôbec, a to je tanec Salmy Hayek. ()

Tomco

to bolo maso!!!! som si vedomi, ze nie kazdy znesie davku tejto sialenosti..ale tarantinove pero je proste coool!!! perfektna zmena zanru v polke filmu na mna najprv posobila v style, co sa robi, ale potom som si uzival este viac ako v tej prvej hodinke.. je jasne, ze film rozdeli divakov na dve podskupiny, mna to suplo rovno najvyssie ako len mohlo!!! skvela vecicka..tarantino si boh, a tvoj kamos rodriguez tiez!!! ()

Vitason

Sice už je to zde asi tak stokrát napsáno, ale proč to nezopakovat. Tenhle film je opravdu jako dva filmy v jednom a vypadá to, jako by si kluci režii rozdělili. První polovina je klasická tarantinovská gangsterka o bratrské dvojici, která unese rodinku bývalého pastora, aby se dostala do Mexika. Když uprchlíci dorazí do mexického baru Titty Twister, kde pivo teče proudem, tancují zde krásné dívky a upíři tady dávají dobrou noc, tak se film mění v upíří krvák, kde latexová těla, utržené hlavy a hektolitry krve létají vzduchem a je to opravdu dobrá zábava. Titty Twister je možná jeden z nejzajímavějších filmových barů a být něco takového u nás, tak jsem tam denně:-) Clooneyho filmový start, Tarantino jako psychopatický zabiják, Danny Trecho, překrásná Salma Hayek, Harvey Keitel, Michael Parks opět jako šerif, trojrole Cheech Marina, hromada hlášek, skvělá hudba a spousta dalších vytváří úžasnou akční jízdu v podání dvou puberťáků, kteří si plní svůj sen a zároveň dělají částečně z braku něco víc. ,,A teď zabijeme tu posranou kapelu!"- ,,Serem na vás. Dobrou noc." ()

klerik

DESPERADO+BRAINDEAD Ešte pred tým, ako sa Tarantino zbláznil do KILL BILL, sa zamiešal do inej pocty "pokleslých žánrov". Rodriguez si však vystačil s jedným filmom a tak je to lepšie. Film (ako Kill Bill, len v opačnom poradí) má prvú polovicu "Tarantinovskú" stojacu na skvelých hercoch a dialógoch a druhú nadupanú (Rodriguezovskú) plnú krvi. K tomu úžasná hudba a máme skvelý zážitok... ()

Chrustyn

Dva psychopatičtí bratři + pár lidí, proti hordě upírů. Nic víc nic míň. Škoda rozvleklé první poloviny. Potom to lítá ale nedosahuje to očekávání po exkluzivních trailerech ()

iamek

Rodriguez je totální blázen. Do chvíle než přijeli do Titty Twister bych dal 4* , ale protože přeměna upírů byla zatraceně cool a brutalita byla extremní takže nakonec 5*. Jo a Tarantino jako úpír vypadal luxusně:). ()

SeBig

První půlka Tarantino, druhá půlka Rodriguez. Masakr. Hudba, herci, atmosféra, scénář - vše s přehledem v topu. Kdybych nevěděl o příběhu a viděl bych to jen tak v TV třeba, tak by se jednalo o největší filmový twist jaký sem snad kdy viděl. Clooney a Tarantino hláškující bráchové na cestě za svobodou spadnou z deště pod okap. Top. ()

hammer_head

Rodriguez je máčo největší. Zakomplexovanej cvok, který si do filmů dává své úchylné představy, které se mu minulou noc zdály (vím to, já je mám taky), ale narozdíl od něho, je nikomu nevnucuju a neokrádám lidi o čas. Film je zpočátku pomalý, ale stylový (hodně luxusní záležitost), člověk čeká, že se to ke konci rozjede, ale nakonec je z toho sračka, která by se mohla vysílat jen ve tři ráno na Barrandově a možná ani tam ne. Jednu hvězdu dávám za skvělý začátek, ale ten nástup upírů na scénu :( ()

heyda

Rodriguez mě dostal. 3/4 filmu jsem myslel, že sleduju kriminální film, aby se nakonec zvrhl do krvavé řežby s jistými blíže nejmenovanými monstry. Jestli si myslíte, že nějaká vaše oblíbená postava přežije, tak na to zapomeňte :D Kdyby tam bylo míň nechutností, jdu s hodnocením výš. 60% ()

honajz

Podle námětu chlápka od speciálních efektů, který sám napsal jen dva scénáře a režíroval jiné dva filmy napsal scénář Quentin Tarantino a režíroval Robert Rodriguez... takže se není co divit výsledku, v němž navíc objevíme dvě herecké hvězdy George Clooneyho a Harveyho Keitela (Salmu Hayek a samotného Tarantina berme jako jasný neměnný bonus navíc). Dva násilní zlodějíčci prchají Amerikou do Mexika a jako rukojmí si vezmou pastora a jeho dvě ovečky. Za mexickými hranicemi narazí na pajzl, z něhož se brzy vyklube upírské doupě. A tak místo klidu musejí oba pistolníci opět bojovat.   Opět tradiční krvavý Taratinův humor tentokrát poněkud ničí ve druhé části filmu Rodriguezův akční styl bez většího nadhledu, který zase skvěle funguje v části první. Když už mluvíme o částech – naprosto jiní lidé natočili vždy po třech letech ještě druhý a třetí díl filmu, podle mne již naprosté bláboly, svědčící o nepochopení krvavé Tarantinovy poetiky.   DVD:   Donedávna se distribuční firmě SPI vytýkaly na internetových diskuzních fórech bonusově skoro holé disky. Tento disk však nejspíše pomlouvače umlčí – nabízí totiž skvělou výbavu, navíc kompletně česky otitulkovanou, tedy vyjma videoklipů. Samotné menu tradičně „mluví“ česky.   Samotný film má slušný obraz v anamorfním širokoúhlém formátu 1,85:1, snad jen ve scénách v doupěti upírů se občas zdá víc tmavý, než by měl být. Ze zvukových stop je k dispozici rovněž slušný anglický originál v DD 5.1, nebo český dabing s Vladislavem Benešem a Zdeňkem Mahdalem, který pro VHS vyrobil Bontonfilms (cituji) v roce 1997. K dispozici jsou i české titulky, a dokonce anglické, což rovněž nebývalo zvykem, a tak odpustíme i skutečnost, že anglické titulky mají neúměrně velký a stínovaný font.   Bonusy jsou skutečně obsáhlé. Dokument Hollywood míří do pekla (13:28) zastupuje film o filmu, jde tedy o rozhovory s herci, tvůrci, dojde ale i na ukázky ze vzniku speciálních triků či telefonický rozhovor s Quentinovou matkou. Záběry ze zákulisí (s komentářem režiséra) jsou tři a trvají 10:46 + 2:15 + 6:05. Uvidíme natáčení přepadení obchodu, Clooneyho pohledu na mrtvolu a boj s příšerami a zjistíme, kolikrát a proč měl kameru v ruce sám Rodriguez.   Vystřižené a alternativní scény (5:29) se nabízejí opět s komentářem a jde o mix scén v jednom – některé mírně rozšířené, ty vynechané nijak neovlivní děj, ale třeba Rodriguezův nájezd kamerou na Clooneyho v telefonní budce nebo zničení pivní lahve bičem vypadají velmi zdařile. Sestřih nepovedených záběrů (6:04) sestává převážně z přeřeků a zapomenutého textu. Krátký sestřih Z natáčení (2:05) se nabízí opět s komentářem Roberta Rodrigueze.   Přes dva videoklipy (Tito & Tarantula: In the Dark – 4:06, ZZ Top: She’s Just Killing Me – 3:50) se dostáváme k fotogalerii (3:47), v níž najdeme i nějaké to foto z natáčení, a k trailerům na Jackie Brown (0:49), Od soumraku do úsvitu (1:07) a Pulp Fiction (2:24).   VERDIKT:   Poněkud slepený film, který však fanoušky Quentina Tarantina určitě potěší, na velmi slušném DVD s množstvím bonusů. () (méně) (více)

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)