Epizody(6)

poet

Na prvý pohlaď jednoduchý príbeh podaný spôsobom ktorý vôbec nenudí a v ktorom nechýba napätie. Klobúk dole pred hereckými výkonmi najmä Hugh Grant ale aj Nicole Kidman si svoje role doslova vychutnali. ()

krauset

Mezi Mělas to vědět a Sedmilhářkami je několik znatelných vazeb. Tím nejočividnějším pojítkem je Nicole Kidman. Dalším je David E. Kelley, který k oběma seriálům napsal scénář. A nakonec téma. Oba seriály popisují prostředí zámožné elity, která děti posílá na prestižní školy a kterou vyvede z míry, když jejich dynamiku naruší nejdřív mladá chudá matka, v případě Sedmilhářek Jane (Shailene Woodley), zde Elena Alves (Matilda De Angelis). A pak zločin. Jenže tam, kde Sedmilhářky nabídly komplexní náhled do určité komunity, tam Mělas to vědět sklouzává jen do mnohem obyčejnějšího procedurálního thrilleru... Z Mělas to vědět ve mně zůstávají podobné pocity jako po skončení druhé série Sedmilhářek, které i přes své kvality zhoršily poselství seriálu a podryly finále první řady. Ten pocit je, že jde o produkt na úrovni, ale že to vlastně nestálo tak úplně za to. Do téhle „lepší společnosti“ patřit nemusím. ()

Bozvav

Tato minisérie určitě to lepší, co jsme letos mohli ze seriálové tvorby HBO vidět. Seriál dává divákovi nahlédnout pod pokličku každodenního, elitního životního stylu Graceiny rodiny, který svou vyumělkovaností a téměř dokonale vybudovanou atmosférou života tzv. "lidí z lepší společnosti" , aby následně diváka strhnul zpět, díky prvnímu z mnoha zvratů a po něm došlo na kontrastní pád téměř na dno. Ta změna ve vychutnávání rodinné pohody v bytě na manhattanské Upper East Side a connectingu na benefičních akcích se během okamžiku zvráti a následuje atmosféra nedůvěry a vykořenění, strachu a zoufalství, které prostupuje celým příběhem. Nejistota v prvních dvou dílech, co se vlastně děje, je bohužel vystřídána dosti hluchými místy, až příliš jasným rozuzlením, kde je už v závěru třetího dílu jasné, kdo a proč je vrahem. Nicol už je ke konci dosti otravná, ale zjevně to není protentokrát její vina, jen už neměla moc co hrát.Vypiplaný a dynamický vizuál seriálu, hodící se hudba jsou další klady, které stojí za zmínku. Naopak závěrečný díl je pro mne velkým zklamáním. jako celek však hodnotím veskrze pozitivně, snad jen Nicol už žádnou plastiku, nebo dopadneš jako Jakson. Za mne tři a 3 a půl hvězdy. ()

barteca

Je to napínavé, člověk snuje všelijaké hypotézy, všichni jsou podezřelí, takže je očekáván překvapující zvrat ..., ale ten nepřišel. ()

Mlle

Klišé z prostředí newyorské high snobiety, plochý a předvídatelný příběh, na kterém je banální vše s výjimkou krutosti při zabití. Slušivý kabát Nicole Kidman a její pečlivé lokny odolávající fyzikálním zákonům i při spaní ;) a podobné detaily to nezachrání, i když jsou asi tím důvodem, proč to vůbec dokoukat do konce… ()

warrenur

Vcelku priemerna rodinna drama tociaca sa okolo brutalnej vrazdy milenky a posledne dve casti i aj zo sudnej siene. A hoci tu hraju majitelia zvucnych mien, herecke prejavy, zlast "nestarnucej" Nicole, ktora tu hra psychologicku ma presviedcaju skor o psychopatickej reakcii. :) Ale mozno sa jedna o poziadavku zo scenara. Tak trosku hra na macku a mys so zasievanim pochybnosti v mysli divaka, co bolo miestami az prilis okate a prvoplanove. Za mna len priemer a hoci je film dost vysoko v cervenych cislach, su tu lepsie serialy, po ktorych sa da siahnut. Sklamanie. ()

frolish

Cca prva polovica je 10/10 - vynikajuca hutna atmosfera a skvela praca s divakovymi ocakavaniami, ktoremu sa postupne odkryvaju kusky dejovej skladacky. Potom to ale oslabne, napatie a tajomno sa vytraca a v pragmatickejsej konverzacnej rovine to uz nefunguje zdaleka tak dobre. Zaver je bohuzial uz skor taky priemerny televizny thriller bez stipky originality, do ktoreho sa mi citovo nepodarilo ponorit. Velka skoda, lebo to malo naozaj skvely rozbeh a potencial. ()

Lukin413

Méně zbytečné postavy Nicol Kidman a více interakce mezi Hugh Grantem a právničkou a bylo by to solidní soudní drama. Takto je to jen další průměrný mysteriózní thriller poplatný současné literární vlně. ()

lemonova

Nicole akoby začala hrať až posledných päť minúť. Dovtedy som tej jej umelej tvári a umelému výrazu nedokázala veriť. Žiaľ, tento rozpačitý dojem mám z celej minisérie. Úplne stačilo natočiť film, pretože medzi prvou a poslednou časťou sa dohromady nič neudialo a čo sa týka dialógov, ktoré vyplnili toto prázdno, nebolo tiež veľmi o čo stáť. Takže jedna hviezda je za tých posledných päť minút. ()

chrispe

Popravdě moc nechápu ten boom, který kolem toho byl. Ok, dobrý, další! Zapla jsem to kvůli Hughu Grantovi a paradoxně... jsem měla pocit, že se na tu roli nehodí. Nicole Kidman nasadila svůj psycho výraz 24/7 až moc brzy a vůbec mi lezla na nervy skoro stejně jako policajti, kteří mají hned jasno a chovají se jak idioti. Bože, já bych jim asi taky nic neřekla. A když jsme u toho neříkání, tak to věčný mlžení Grace, zejména na začátku mi vůbec nešlo do hlavy. No a pak samozřejmě ta linka chudí vs. bohatí. Jo, bohatí se mají líp a určitě si můžou koupit víc než jen drahý bydlení, jídlo hadry a já nevím co ještě. Ale na druhou stranu když už je možnost je pořádně pojebat, tak přece se vší parádou ne? Však už si užili dost! ()

Olík

Chtěl jsem začít tím, že z toho strašně cítím předchozí HBO počin Sedmilhářky a ono ejhle, taky že jo…..legendární David E. Kelley opět smočil brk do inkoustu. Bohužel (pokud jste fanda originality) nebo bohudík (pokud neradi měníte, co funguje), Big Little Lies z hlavy nedostanete až do konce. Podobné schéma, podobný styl vyprávění, podobná zápletka, podobná Nicole Kidman……podobný zážitek, podobné hodnocení. ()

Rockerman

Tvorbu Susanne Bier mám dlouhodobě v oblibě, proto jsem se moc těšil. A opět nezklamala. Není to sice její top dílo, ale je to zajímavé a její rukopis tu je cítit. Navíc hvězdné obsazení a Hugh Grant v hodně nezvyklé roli. ()

Jajar

Šestidílná thrillerová minisérie The Undoing z produkce HBO mohla být fakt dobrým dvouhodinovým filmem, ale v rámci šestihodinového seriálu nemá tolik co nabídnout. Nicole Kidman i Hugh Grant hrají skvěle, ale materiálu na delší televizní výstup zkrátka není dost. Solidní rozjezd, velké množství vaty, podprůměrný finish. ()

UniqueNett

Na to, jakou tomu "Influenceři" na Instagramu dělali reklamu, mě to zklamalo. Ano, přiznávám, že mě děj zmátl, a vlastně jsem to všechno sežrala i s navijákem. Co mě nebavilo, bylo to utahaný tempo celýho seriálu. Chvílema jsem se vlastně mnohem víc soustředila na to, jak se Kidman díky botoxu nehne v obličeji snad ani jeden mimickej sval. Na druhou stranu mě ale hrozně bavil Hugh. Nejen že bylo hezký se na něj koukat, ale jeho výkon byl podle mě fakt skvělej. Každopádně jsem od seriálu čekala asi mnohem víc. No...moje chyba. ()

Hpatrik

Já myslím že dobrý. Herecké výkony skvělé, příběh dostatečně poutavý s šikovnými a nevynucenými cliffhangery a závěrečné mírně akční finále vnímám jako uspokojující tečku. Hodně mi to jak tématicky tak kvalitativně připomnělo nedávno viděný Defending Jacob. ()

siloalampa

Gradácia ako sa patrí. Veľké plus za to, že nemusím sledovať 8 sérií, aby som si potom ešte musel domyslieť koniec. Nikola je stále šik a Huga tu tiež s tým jeho ksichtom trafili tam, kde mali. ()

katmandzoo

Napínavý a výborne natočený thriller, v ktorom divák do poslednej minúty netuší, ako sa celý prípad zavraždenej mladej ženy odohral a kde sa skrýva pravda. Skvelý psychologický rozbor hlavných postáv, ktoré vynikajúco stvárnili charizmatickí herci Kidman a Grant. Dávam do pozornosti aj soundtrack seriálu, ktorý naspievala samotná Kidman. Takto nejako si predstavujem minisérie s podobnou tématikou. ()