Zdánlivě běžná noční krádež v lékárně se změní v krvavou přestřelku. Nikita (Anne Parillaud) je uvězněna a odsouzena k doživotí za vraždu. Dostane však šanci k vykoupení. Musí uzavřít nevypověditelnou smlouvu s vládou. Po třech letech intenzivního tvrdého výcviku, vedeného sadistickým mentorem Bobem (Tcheky Karyo) se z Nikity, nyní již pod novou identitou „Josephine", stává vládou placený a brutálně efektivní nájemný zabiják. Luc Besson vytvořil tímto filmem zcela nový koncept „la femme fatale". (Magic Box)

(fjw)

Dlouho jsem se tomutu filmu vyhýbal. protože jsem podobné filmy neměl v lásce. Ale když jsem shlédl Leona, tak jsem ho vyhledal a podíval. A musím dodat: Nádhera, Luc Besson je bůh. ()

weasel.p

Mě se na tomhle filmu nejvíc líbí začátek kdy banda feťáků s Nikitou přepadnou obchod s léky a následná přestřelka s poldy kdy Nikita s veselým úsměvem vystřelí jednomu z nich mozek z hlavy :) Pak ještě celkem ten výcvik a pak už mě to nebavilo. ()

smrtubohem

Jedním slovem paráda. Agentskej film jako řemen, bezvednej Tchéky Karyo a nekompromisní "čistič" Jean Reno dodávají filmu tu správnou šťávu. Anne Parillaud bezchybná. Zcela zasloužených pět hvězd. ()

Merwin

Mno jo no jak všichni řikali že se to se seriálem nedá srovnat, tak jsem od toho čekal senzaci... bohužel se nekonala. Některý fáze filmu byly výborný ( třeba vražda v benátkách ), ale některý mě nudily, některý mě přišly směšný ( když tý jemný ( ano jemný páč mi moc brutální nepřišla...spíš bych to nazval "Strasti začínajícího nájemného zabijáka" ) dívčině na první misi daj do ruky kanón typu Desert Eagle nedivil bych se kdyby nevětší možný ráže ). Přišlo mi že moc velkej trénink neprodělala. Mno prostě šlo to líp ()

Wolfface

V mém případě lepší film než Leon,který mi v některých pasážích připadal nechtěně křečovitý až komický.To se mi u Nikity nestalo,krásná a odvážná hrdinka,která žije dvojí život a kterou také cloumají pochybnosti je svou vnitřní zranitelností nesmírně sympatická.Můj nejoblíbenější Bessonův film a obdiv k stylu jakým byl natočen. ()

Fíma

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Asi nejrealističtější "špionážní" film, když nebudu počítat některé filmové "rekonstrukce". I když je pravda, že v tomhle žánru je to s realitou tak naštíru, že to není těžké. Nicméně v tomto filmu je nejen akce, ale i emoce. Nikita je úžasná, přesvědčivá a hlavně ženská, člověk z masa a kostí a ne schematická figurka z akčňáku. ()

gotham

Je to úplně jiné než ten známý americký seriál, co se týče filmařiny určitě kvalitnější, na druhou stranu ty postavy si mě jaksi nezískaly. Všechno se točí okolo Nikity, přitom třeba postava Viktora Čističe by si zasloužila rozhodně větší prostor, stejně tak třeba šéf sekce či její trenér, ten děj a vykreslení postav mi prostě přijde takové odfláknuté. 60% ()

nemer

Před 20 lety se mi Nikita líbila (ani nevím, proč si ji pamatuju jako hezkou, zatímco dnes je pro mě škaredá jako noc) a dala bych jí určitě alespoň 4*. Vkus se mění, aktuálně jsou to stěží hvězdy tři, protože Nikitu po letech vnímám jako krajně nesympatickou postavu, nelíbí se mi ani jako ženská. Konečně ženského na ní neshledávám zhola nic. Film sice zachraňují ostatní herci, kteří jsou mi sympatičtější než celá Nikita, ale horko těžko jsem se dodívala. Leon je lepší. ()

lobo87

Jeden z Bessonových majstrovských kúskov. Priznám sa, že som čakal niečo úplne iné, viac akcie (možno ma namlsal slovenský a český názov filmu, ktorý sľubuje trošku iný zážitok), ale sklamaný som rozhodne nebol. Každá postava bola niečím zaujímavá a mala poctivo vystavanú psychológiu. Anne Parillaud skvelá a uveriteľná vo všetkých polohách... 75% ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění