Zdánlivě běžná noční krádež v lékárně se změní v krvavou přestřelku. Nikita (Anne Parillaud) je uvězněna a odsouzena k doživotí za vraždu. Dostane však šanci k vykoupení. Musí uzavřít nevypověditelnou smlouvu s vládou. Po třech letech intenzivního tvrdého výcviku, vedeného sadistickým mentorem Bobem (Tcheky Karyo) se z Nikity, nyní již pod novou identitou „Josephine", stává vládou placený a brutálně efektivní nájemný zabiják. Luc Besson vytvořil tímto filmem zcela nový koncept „la femme fatale". (Magic Box)

AndrewNewman

Veľmi slabučké a čo sa lokálneho hodnotenia týka dosť precenené. Tých 81% v červených číslach by si zaslúžili iné Bessonové filmy. Na Lucovi je pri tomto snímku vidieť, že na poriadne akčné scény sa skrátka necítil alebo boli príliš drahé. A tým pádom sa nejedná o žiadny poriadny akčný film, ale len o báchorku o jednej napravenej narkomanke bez charizmy a atraktívneho vzhľadu. Tie romantické scénky boli príjemné a rovnako tak koncept filmu bol vcelku priehľadný, ale film ako celok je pre mňa podpriemer a len z úcty k Bessonovej práci vo svete kinematografie vylepšujem svoje hodnotenie z dvoch na tri hviezdy. Bessonov Leon, nad ktorým zjavne už rozmýšľal počas tohto filmu bol precíznejší, sympatickejší, drsnejší a záživnejší, ako toto. ()

YOGI_BEAR

Zřejmě se to neodehrává v realitě, je to úplně jiný svět. To sou myšlenky , které mě napadaly během sledování tohoto díla. Příběh opět přímočarý, jak je to ovšem u Bessona zvykem ale dostačující. Je tam skvělí přerod hlavní hrdinky, btw skvěle zahrané od Anne Parillaud. Serra je zkrátka génius a arbogast též. Ty syntezátory žeru. Viktor je taky hodně dobrý i když jak už sem vzpomněl na začátku, jak z jiného světa a zkrátka nemohu ani omylem uvěřit, že by někdo takový ve skutečnosti existoval. A konec mě absolutně sundal, tedy v tom dobrém slova smyslu. Střih a konec. ()

schwejk

Brutální film, který na první shlédnutí vyrazí dech. Pološílená Nikita a Viktor čistič - kouzelný večer... ()

Vitex26

Reálnost příběhů u Bessona nehledat! Pakliže se divák s touto premisou vyrovná, musí uznat, že Brutální Nikita je hergot slušný film, a to nejen díky zajímavé zápletce a vůbec scénáři jako takovému, ale též zásluhou tehdy ještě nepříliš okoukaných herců či velmi dobré hudby. Když už nic z předchozích věcí, pak zcela jistě Renova tragikomická postava zapůsobí tak, že na tenhle snímek do smrti nezapomenete. ()

krt7236826

celkovo až príliš nudilo proste priemerný film ktorý sa hrá na akúsi hitmanovku ... ale Jean Reno s jeho "viktor ....čistič" bol geniálny. nikita nech sa snaží ako chce nepripadala mi nijako vierohodne a jej plač bol zrejme spravený spchou nad jej hlavou ... proste mohli tam dať niekoho iného skazila celý film ()

O_Peki

Zlatá éra francouzského akčního filmu a Besson v nejlepší formě - a hlavně s podařeným scénářem. Parádní obsazení, zejména vedlejších rolí, které lemují cestu hlavní hrdinky (Legenda světové kinematografie - Jeanne Moreau, a nezapomenutelný Viktor Čistič - Jean Reno - možná slavnější než hlavní hrdinka). Kult v tom pravém a neopotřebovaném smyslu slova. ()

jessic

Zrání ženské hrdinky v neskutečné připitomnělé výchozí zápletce, Vládní tajná organizace cvičí profesionální zabijáky z odsouzenců. Své akce organizují tak komplikovaně, že nezbývá než všechno okolo rozmátit a zmasakrovat. Čistič Viktor Jean Rena je taková komická třešnička na dortu. Od tvůrce Leona a Magické hlubiny bych čekala trochu víc. ()

Brenda.Ch

Jo - tak tohle můžu. Výkon hlavní představitelky je boží. Námět je výborný, zpracování šťavnaté, syrové a má ten správný říz. Klidně se podívám kdykoliv znovu. Luc Besson je úžasný. ()

LencaN

Nakonec mě to překvapilo. Čekala jsem bezhlavou střílečku, bez citů, jen pro efekt. Ale dostali jsme příběh o jedné zbloudilé křehké slečně, která však dokáže chladné věci a díky tomu získá možnost žít nový život, ale jestli lepší, toť otázka. Přeměna Nikity byla pozvolná, ale očividná a udělali z ní kočku, která je ale stále v srdci tou dívkou, která jen touží po lásce a troše štěstí. Nicméně skloubení akčního a zaláskovaného života bylo zajímavé... chudák zbraň ve vaně. Čekala jsem spoustu krve, rochnění se v zabíjení, ale i když Nikita zabíjí, potěchu jí to nedělá, jen je nekompromisní, raději by od toho už dala ruce pryč a taky že to nakonec vyřeší po svém. Chvílemi mi jí bylo až líto, že zjišťuje, jak moc se lidem nedá věřit a jak jsou schopni druhého využívat a obelhávat. Nezapomenutelný byl také čistič Viktor... s ohledem na to, že jsem Leona viděla dříve než Nikitu, tak jsem měla menší deja-vu, jelikož jsem v těch dveřích náhle viděla Leona a ne Viktora, až tak mi přišly ty dvě postavy podobné. Brutální Nikita je film s hloubkou, myšlenkami a lehkou legrací, která se sem tam vkrade do dialogu nebo situace. ()

Kozlowski8

Zfetovaná Nikita je po přepadení lékárny se svými kumpány zatčena a odsouzena na doživotí. Dostává však nabídku pracovat pro vládu pod novou identitou... Výborně natočený film, skvělý scénář, herci, hudba, vše krásně běží - až do okamžiku akce na čínském velvyslanectví. Od této chvíle moje nadšení z filmu znatelně upadlo. Příchodem Viktora "Čističe" se něco zlomilo. Pocit mrazení a napnutého očekávání vystřídala trochu komediální až parodická nálada. Na rozdíl od drtivé většiny filmových fanoušků, mne postava Viktora příliš nebavila a v mých očích dílo shodila. Velmi dobrý film, který mohl být výborný. 75%. ()

KorenGeorge

Inteligentní akční Thriller s psychologickým přesahem, výborně udělaným vývojem hlavní postavy a zajímavým příběhem. Akci zvládá Besson umě a působí velmi naturalisticky. Po všech stránkách je to slabší než režisérův novější Leon, ale i tak mohu vřele doporučit. A jakmile se na scéně objeví Viktor "Čistič" (pravděpodobně předloha zabijáka Leona), budete si přát, aby ve filmu byl ještě alespoň hodinu. ()

Saxos

Jediná dobrá Nikita z následných seriálových a filmových pokusů. Když vidím Jean Rena vždy vzpomenu na Viktora čističe. ()

sibskyn

Zvláštní mišmaš akčního filmu, který někam spěje, ale není vidět kam. Anne Parillaud mi nepřišla sympatická, jako hlavní herečka, hlavně když dostala hysterický záchvat, ale za to Jean Reno, ve své krátké roli předvádí naprosto úžasný výkon. ()

buchannon

Luc Besson již mnohokrát dokázal, že je vynikající scénárista a režisér. A u tohoto skvělého filmu to platí také. Zajímalo by mě, do jaké míry by tento scénář mohl kopírovat realitu, no i když asi se takto extrémní scény nedějí. Dlouho jsem tomuto snímku dával jen 4* (sám nevím, proč), ale když jsem si uvědomil, jaká je to klasika, nemůžu jinak než to vosolit. ()

Kontryhelka

Pro mně jeden z nejlepších akčních filmů mého mládí. I přes svoje stáří stále má film co nabídnout. Francouzi se zhostili všeho na jedničku. Vynikající obsazení herců, věřila jsem jim své role.Opravdovost, syrovost. ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění