Zdánlivě běžná noční krádež v lékárně se změní v krvavou přestřelku. Nikita (Anne Parillaud) je uvězněna a odsouzena k doživotí za vraždu. Dostane však šanci k vykoupení. Musí uzavřít nevypověditelnou smlouvu s vládou. Po třech letech intenzivního tvrdého výcviku, vedeného sadistickým mentorem Bobem (Tcheky Karyo) se z Nikity, nyní již pod novou identitou „Josephine", stává vládou placený a brutálně efektivní nájemný zabiják. Luc Besson vytvořil tímto filmem zcela nový koncept „la femme fatale". (Magic Box)

pop.z.pop

jojo, prostě to bylo natočené v době, kdy ještě ve filmech hráli lidi a né nějací digitální trpaslíci, auta transformující se na roboty anebo modré mimozemšťanky. Neexistuje scéna z tohoto filmu, kterou bych si nezapamatoval a to jsem to viděl zatím jenom dvakrát, dnes to bude potřetí. ()

raru

Pri prvom zhliadnutí niekedy v 90-tych rokoch som tomu dával plný počet.Druhý krát som to videl dnes a dávam4*.Nejde mi o dobovú hudbu,ani akčné scény,ktoré vtedy boli špička,ale o príbeh,ktorý je ako na hojdačke-raz hore,raz dole.Najhoršie to je na ambasáde.To je vyslovená katastrofa.Teda až na čističa Jeana,ten je jednoducho v tej mini roličke perfektný.A niekedy ma štvala aj Anne,tá by mala byť po 3-ročnom výcviku psychicky odolnejšia. ()

Tomulka

Film, který i při opakovaném podívání zanechává stejné emoce. Životní situace Nikity Vás vtáhne do jejího světa máte pocit, že s ní prožíváte všechna úskalí. Tohle Besson prostě umí zatáhne Vás do děje a připoutá Vás k osudu hlavních hrdinů. A proto s nimi sdílíte emoce i při opakovaném koukání na film. ()

Skunkiee

Kvalitní dílo, které však na rozdíl od jiných hrozně zestárlo....Udrželo mě sice v pozoru celou dobu, ale nic nezapomenutelného se nekonalo....Pozornost si zaslouží určitě herečka v hlavní roli, cameo Jeana Rena a občasná nečekaná brutalita. Zklamaný jsem především z hudby, gradace některých scén a především závěr mi přišel takový násilný, jakoby neukončený........Bohužel, Leon je jen jeden :) ()

Yamatosan

Neměl jsem na to po letech znovu koukat, měl jsem si uchovat tu ilusi - protože tohle je tak béčkovitý béčko, že je všech béček futrál 😁 Kdepak, ani Viktor to nezachraňuje (Leon ale kupodivu pořád OK). Fakt děcka, radši nekoukejte na filmy, co si z dětství a mládí pamatujete jako pecky, to zklamání je až příliš časté... ()

SSiggi

90%. Nadcasovy thriller s uveritelne sialenou Anne Parillaud, ktoru som si oblubila uz od prvych scen. Film som zacala pozerat s miernymi predsudkami, kvoli rovnomennemu serialu, ale prvy dynamicky zaber gangstrov kracajucich po ulici ich vsetky zazehnal. Brutalna Nikita ma bavila od zaciatku az po koniec a Jean Reno ako Viktor Cistic bol uz len ceresnickou na torte. ()

mire.k

Film, který všechny udělal. Bez tohoto úspěchu by možná nebyl Besson, Reno, Serra, ... nemluvě o remaku a seriálu. Prostě klasika. Leon už je jen navázání na úspěšné téma. ()

DrifterSoul

Zajímavé, bizarní, kruté téma. Taková skoro analýza deprese/nemoci "z povolání". Natočeno výborně, s propracovanou psychologií a v atraktivních lokacích. Ale tenhle svět násilí (který má ze zřejmých důvodů někdy jisté opodstatnění) mne míjí a znechucuje mne. Tak, jako i tenhle film. ()

Vlkopec

Předvídatelný pygmalionský příběh s pár silnými momenty, spoustou střílení a spoustou nelogičností. Ty jsou díky vynalezavosti a tahu na branku opominutelné u Leona, ale tady dojem kazí - aspoň mně, i když hlavní pár se snaží. ()

Feacher

Také jeden ze známých filmu, které jsem si musel pustit a docela se mi líbil. Občas mě tedy trvalo než jsem něco pochopil, ale nakonec si myslím, že vše dávalo docela smysl. Dobře napsáno i zahráno, takže 5*! ()

Bragi66

Je to archetyp podobných filmů, ale je na něm vidět ten věk. Rozehrávka dobrá, ale příběh ztrácí tempo. Kde je děj civilní, tak nemá spád ani náboj. Viktor Čistič je sice dobrý pokus o přídaný kulťák, ale nakonec to vyzní jako nesmysl. ()

Praso

Opravdu výborný herecký výkon Parillaudové a režie Bessona je neméně dobrá, postup jakým se NIkita vyvíjí je velmi zásadní pro děj a proto je dobře, že není opomenut, ale naopak je zde velmi podrobně rozebrán. Pro mě velmi ceněný film v této kategorii. ()

st.lupen

Tento film patří k mým nejoblíbenějším vůbec. Kromě kanadského seriálu má i svůj americký remake, který jsem jednou viděl úplně náhodou. Děj je úplně stejný (až na závěrečný americký hepáč) ale vyznění naprosto ubohé, bohužel netuším jak se jmenoval, s chutí bych mu vlepil Odpad! ()

Arry

Pre mňa osobne jediná rola JR, kde mu verím jeho postavu ... Viktor je ale podaný absolútne tým jediným sposobom, akým dokáže Reno zahrať, tu mu sadla rola dokonale ! Velký európsky filmársky koncert :) ()

schebman.m

Nezapomenutelný Viktor "čistič", který splní úkol za každou cenu..i když má v sobě dávku ze samopalu, nebo musí projet zdí... ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění