Zdánlivě běžná noční krádež v lékárně se změní v krvavou přestřelku. Nikita (Anne Parillaud) je uvězněna a odsouzena k doživotí za vraždu. Dostane však šanci k vykoupení. Musí uzavřít nevypověditelnou smlouvu s vládou. Po třech letech intenzivního tvrdého výcviku, vedeného sadistickým mentorem Bobem (Tcheky Karyo) se z Nikity, nyní již pod novou identitou „Josephine", stává vládou placený a brutálně efektivní nájemný zabiják. Luc Besson vytvořil tímto filmem zcela nový koncept „la femme fatale". (Magic Box)

bearmeedek

Když jsem viděl poprvé na VHS, docela jsem jásal. Bez toho, že bych chtěl Bessonovi upírat kvality tohoto filmu, přece jen čas udělal své a dnes je jiný pohled a pocit. A to v částech mimo akce. „Leon“ na mě působí lépe. Velké váhání mezi 3 a 4. 70%. ()

TomStrom

Brutálně je to tak leda nudný a nelogický, dovršeno otravnou hudbou. Zabili mi nedělní večer, žabožrouti pomýlení. ()

Ceberus

Očekával jsem těžkou akční jízdu, protože jsem dřív než Nikitu viděl Bessonovu mnohem pozdější Annu, což je v podstatně akcí naspeedovaný reboot Nikity. Takže je nutné upozornit, že Nikita je více psychologické drama než akce. Ale jinak pochvala za emocionální výkon v hlavní roli. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po cca 17 rokoch. Z filmu som si pamätal prvých 5 min filmu. Celkom slušný film, ktorý sa mal aj v preklade volať len Nikita. Film je ok ale najlepší herec tu hraje cca 10 min . Príbeh je dobrý. Vcelku slušné vykreslené charaktery. Nikita samotná to zahrala skvelé. Dĺžka filmu je 117 min čož je ok. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. Tých 30% dávam dole za krátke využitia J. Rena... Každopádne film môžem odporučiť. ()

junxi91

Agresivní a vyfetovaná parodie na ženskou postřílí mnoho policistů pří přepadení lékárny. Místo trestu smrti se však tajná služba rozhodne, že využije její houževnatost a udělá z ní vraždící mašinu. Ze začátku se chová velice vzpurně, a tak ji agent Bob prostřelí nohu, aby znovu neutekla. Následně Marie pod krycím jménem Josefína vykoná pár nebezpečných misí, nejvíce se mi líbila ta v restauraci, kde bylo na hajzlu příliš malé okénko. Hold test v režiji agenta Boba. Naše milá Marie si nabalí prodavače Marca, a tak se zasnoubí a vezmou, přičemž mu neřekne o své skutečné práci. Akce v koupelně na hotelovém pokoji byla asi nejvíce nervy drásající část tohoto filmu. A největší pekla se děla v souvislosti s tím diplomatem, který vynášel tajné informace. Zde se setkáváme s ještě brutálnějším "čističem" Viktorem v podání skvělého Jeana Rena, který si tím udělal jakýsi úvod pro roli Leona. Ten byl ještě houževnatější, než Nikita, když dovedl s prostříleným trupem řídit auto, prorazit zeď ambasády a ujet pronásledovatelům. Akce tedy bylo dost, atmosféra ve filmu byla mrazivá, akorát ta romantika no...Ale přesto řekl zamilovaný Marco dobrou větu "Myslel jsem, že můj život stojí za nic a že takovou hezkou holku nikdy mít nebudu" - tak tohle si říkám velice často, vesměs při každém setkání s hezkou holkou. ()

lenzi

V našich zemepisných šírkach je to kult. A to aj zásluhou už v podstate zľudovelého Viktora čističa. ()

milwaukee

Fenomenální Tchéky Karyo jako stryček Bob a nezapomenutelný Jean Reno, jako Viktor Čistič. Na tenhle film nedám dopustit a zabírá jedno z prvních míst v mé filmotéce. "Řekněme služba státu. A co když nechci sloužit? Oddíl 8, hrob 30". Hodně přesvědčivý argument :-) ()

vetsinezobri

Nesdílím názor většiny. Nechytl mě děj a ani postava Nikity. Čekal jsem (nevím proč), že bude brutální a ne uplakaná holka s hrozným účesem, co pořád poskakuje radostí. Konec a Reno byl ale solidní. ()

joelly01

Naprosta srdcovka. S jednou z nejkrasnejsich a nejcharismatictejsich herecek vsech dob Anne Parillaud (kam se hrabe Peta Wilson, to je jen takovy opravdu slaboucky odvar). Hudba famozni. A konec filmu naprosto fenomenalni. To uz se dnes vidi malo.... ()

1mArc0

Jedná z troch zlatých filmov Luca Bessona. Besson by sa mal pozrieť na tento film a pripomenúť si, že zbytočne mrhá svojím talentom. Thriller ako vyšitý, určite... tak ako David Fincher, tak Besson by dostal pochvalu od otca thrilleru A. Hitchcocka. Ak chcete vedieť, ktorá je dvornou herečkou Bessona- Anne Parillaud. Neodporúčam v českom dabingu, nie je známe, že český dabing je na vysokej úrovni, lenže tu nie je. Skutočný vrchol tvorby ešte len prichádza toto je staršia sestra Leona. /90 %/ ()

maramashi

81 % ? Za čo ? Luc Besson a Jean Reno, k tomu deväťdesiate roky a v názve slovo "brutálna". Celé to bol jeden veľký omyl, prvých 15 minút bolo asi jediné chválitebné za celý film. Celý film je jedno zdĺhavé, nudné utrpenie. Nikita je nesympatická, ukričaná, urevaná feťáčka ktorá hrá horšie ako väčšina slovenských hercov. Mimochodom, rokmi trénovaná zabijačka sa mentálne rozsype z troch mŕtvol vo vani ??? Celý film čakám na Jeana (jediná úctyhodná postava vo filme) a on sa objaví na konci filmu na 5 minút a úplne nelogicky zomrie. A o otvorenom konci ktorý sem absolútne nesadol sa nebudeme ani baviť. Neskutočné sklamanie 15% ()

valkil

Výborný film, dle mého nejlepší, který Besson natočil. Brutální, ale i smutný. Dýchá na mě z něj nějaká neuchopitelná melancholie. Anne Parillaud skvěle zahrála divokou , vzpouzející se Nikitu, která se posléze změní v naprogramovaný stroj na zabíjení. Ovšem jen zdánlivě, protože za svou brutální maskou je to citlivá mladá holka, toužící po životě. A držící se ho zuby nehty. Vedle ní též výborný "suchý" Tchéky Karyo i zamilovaný Jean-Hugues Anglade. Snímek navíc končí krásně francouzsky. Tedy nekončí. Přestane. ()

pekas

Tak tomuto filmu je už 19 let? Pořád špička. Drsná a přitom křehká Nikita, studenej a přitom okouzlenej Tchéky, to jsou jedny z největších deviz tohoto filmu. Prostě plnej počet bez diskuse. ()

herrbierer

Pro mě jeden z nejoriginálnějších a zároveň nejpůsobivějších thrillerů všech dob. Na americký remake zapomeňte, jakmile uvidíte tohle, nebudete ho už nikdy chtít vidět. Spojení drsné školy francouzských kriminálek s neokoukaným tématem přerodu hlavní hrdinky z čisté mrchy na sice pořád mrchu, ale s schopnou projevovat a hlavně ovládat své emoce. Luc Besson to podal tak, jak by to nepodal nikdo jiný. Žeru mu naprosto všechno, jak akci, tak psychologický vývoj titulní postavy. Ten je navíc umocněn skvělým výkonem Anne Parillaud, která sice není nijak výrazně krásná, ale je zde na oskara. ()

Dlo'h-osh

Brutální Nikita mě dost zklamala. Chybí jí emoce a brutalita, což je vzhledem k názvu divné. Začátek a konec byly dobré, herecký výkon Anne Parilaudové taky(zvlášť přepadení lékárny a výslech), zbytek byl nudný. ()

Hank

Dokud se jedná o vlastní emoce, pocity, city a motivace Nikity, tak bych neměl skoro co dodat. Jak se jedná o akci, ať už tu vtipnou či nevtipnout a nerealistickou, tak už se docela nudím. A když na scénu nastoupí Viktor čistič, tak mám chuť se začít smát a odejít ze sálu, prostě se to sem nehodí. Nehodí se to do celkového konceptu, je to vyumělkované, nudné, trapné. Takové na efekt a nic víc. ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění