Zdánlivě běžná noční krádež v lékárně se změní v krvavou přestřelku. Nikita (Anne Parillaud) je uvězněna a odsouzena k doživotí za vraždu. Dostane však šanci k vykoupení. Musí uzavřít nevypověditelnou smlouvu s vládou. Po třech letech intenzivního tvrdého výcviku, vedeného sadistickým mentorem Bobem (Tcheky Karyo) se z Nikity, nyní již pod novou identitou „Josephine", stává vládou placený a brutálně efektivní nájemný zabiják. Luc Besson vytvořil tímto filmem zcela nový koncept „la femme fatale". (Magic Box)

xxlch

Pokud nebudu přemýšlet nad celkem špatným pokračováním v podobě seriálu,pak tendlenc počin od L. Bessona doporučím každému,kdo má rád hodně dobrý akčňák.Ale na seriál už prosím nekoukejte,pokazíte si dojem. ()

maoc

Asi je to velkým odstupem let, kdy jsem Nikitu viděl, ale nesedla mi. Některé pasáže byly výborné (Benátky), jiné zase úplně mimo (začátek). Lehký nadprůměr, hlavně díky hercům. Serrova hudba občas super, občas strašná. ()

Pitryx

Každý hodnotí vysoko, ale co? Akci?? Málo a ubohá. Psychologii hlavní hrdinky? Zde herecký výkon na hvězdu, ale zbytek filmu je jedno velké kecání o ničem. Anne P. nabalí otravného /před koupelnou/ holobrádka. O tom je větší část filmu. Dále jen samé nesmysly. nekrytá ambasáda, jak se tam dostala?? Probral mne až "čistič" na konci. Jinak nuda. ///Doplněno 5.9.2013 --Něco mínus za zbytečná statická místa, další mínus za Nikitina debilního milence, mínus za stupidní akci s ambasádou a japoncem, a poslední mínus za idiotský konec. Takže toho moc co do plusu nezůstane a to ještě zachraňuje pan Reno. Takže bych z tohoto snímku až zase takový fenomén nedělal, tuším pan Beson natočil lepší, potřetí film nemusím. 2011011610844/11218 ()

Stejšn

Ze řetězu utržený vraždící maniak Viktor, psychosadista Bob a smažka se zabijáckými sklony Nikita. No pěknou sebranku francouzská vláda zaměstnává... Film je udělaný pěkně, ale bere se tak vážně, že mu nakonec všechny ty vraždy na ulici na pokyn státní moci fakt nejde uvěřit. ()

subic

Velmi hezký film, skvělá atmosféra, skvělá hudba, snad jen škoda, že Jean Reno se objevil jako Viktor čistič až na konci při poslední akci. Viděl jsem to kdysi začátkem devadesátek jako náctiletý a od té doby vlastně až teď. Musím říct, že film je celkově velmi příjemný, snad jen nemám rád ty polootevřené konce. Váhám, jestli dát všech 5 hvězd. 2020: Je to už klasika. 9/10 ()

kubilov

Nevím proč, ale Nikita mi úplně moc dobře nesedla, i když mám Bessona a jeho filmy moc a moc rád. Nejspíš to bude hlavní přestavitelkou Anne Parillaud a její samotnou postavou, která mě absolutně nebavila a místy mi svou labilitou a ufňukaností vážně vadila. Čtvrtou hvězdu filmu zaručilo Leonovo cameo, to bylo parádní. ()

MirkaP

Anne jsem si pamatovala již před tímto filmem, ale pánové Karyo a Reno mají své místo v mé paměti právě od tohoto filmu. ()

horor2

Z povalečky a narkomanky se stává smrtící stroj, poté co je odsouzena k trestu smrti. Nikdy nezapomenu na Viktora, který pracuje zásadně ve vaně :-) Jojo plnit někdy úkoly je složité :-) ()

JosefTomas

Upřímně jsem čekal víc. Všemi opěvované přednosti na mě zde působily spíš jen jako standart, než něco výjimečného. Předně lze pochválit Bessonovu režii, ale scénář je místy dost nevyvážený, stejně jako tempo. Bohužel tak člověk moc neví, zda-li má čekat akční thriller, nebo kriminální drama a Besson bohužel mezi oběma přebíhá, jak se mu zlíbí a kompromis nefunguje. A na závěr nejvíce očekávaný příchod Viktora čističe byl sice zajímavý, ale z plátna slezl dříve, než stačil něco pořádného předvést. Za mě to bude vždycky Leon, ale nakonec se přikláním k vyššímu číslu. ()

Joedas

Nikita má hlavně brutálně pomalý tempo, na který jsem se prostě nedokázal naladit. Uznávám určitý kvality a neřikám, že to nebudu vnímat uplně jinak, až se na to v jiný náladě kouknu znovu, prozatím ale nuda a zklamání. Ale když nic jinýho, tak teď už aspoň vim komu zavolat, až budu potřebovat něco důkladně vyčistit. ()

DJ Kritik

Nádhera. Tajné služby, výcvik v dokonalého zabijaka, láska, súcit a plno nezvyčajných situácií. Napínavé, strhujúce a očarujúce. Toto sa mi na Bessonovi páčilo. Dramatický film, kde držíme palce tomu na druhej strane zákona a tak nejak to nikomu nevadí. ()

jprmusic

Po dlouhé době jsem se na tenhle skvost podíval a už mi to tak geniální nepřišlo. Celé je to takové scénáristicky pitomoučké - no a celá dějová linka s Marcem mi lehla na nervy. Ale třeba je to jenom proto, že je to starej film .... ()

cinema_cz

Luc Besson hraje v celém filmu s diváky vysokou hru, stále balancuje na hranici rizika prohry. Věrohodnost zápletky, pravděpodobnost situací, řádná motivace jednání postav, dokonce platnost fyzikálníh zákonů - to pro něj není to nejpodstatnější. Vždyť film není život, je to hra, fikce, lež, která však musí vyvolat silné, řekněme pravdivé pocity. A proto na nás Besson valí jeden působivý obraz za druhým, vzrušující akci za akcí a nedává šanci vtrhnout se a přemýšlet. (07/1991, Petr Sládeček) ()

Caliboss

Skvěle odvyprávěný příběh mladé ženy, která se ocitá v naprosto bezprecedentní situaci. Děj velmi příjemně graduje a já bych snesl i delší stopáž. Perfektní záběry kamery pod nekompromisní taktovkou Arbogasta, hudba sedí jak prdel na hrnec. Reno potěší, ale ten průjezd cihlovou zdí je strašná a scenáristicky neodpustitelná blbost (karoserie auta ani nenese viditelné poškození), kör když tam byla možnost projet kovanou bránou... škoda takového až zbytečného přešlapu. Jinak ovšem Špizza! ()

ostravak30

Rodiče sledovali kanadský seriál Brutální Nikita, na který mě pochopitelně nechtěli nechat dívat. Až nedávno jsem se dozvěděl, že se původně jedná o francouzský projekt. Seriálovou verzi jsem neviděl, takže srování nemám, ale tahle Nikita se mi trochu nelíbí.V názvu je uvedeno, že je brutální, což je zpočátku. Ale já čekal, kdy konečně z ní bude ten dokonale vraždící stroj, jak píše distributor. Zabít ženskou zaměřovačem by zvládl jakýkoli nájemný vrah nebo voják z povolání, na to nepotřebovali školit drogově závislou vražednici. S velvyslancem si moc neporadila, dokonce měla problém s tím jej zabít. Celá akce se pěkně zvrtla. Každé zabití navíc obrečela nebo měla hysterák. Víc sledujeme její nově se rozvíející vztah. Od režiséra Luca Bessona znám jen film Mafiánovi. Anne Parillaud pak neznám vůbec, ale Nikitu sehrála dobře. ()

mrclTV

Besson ma zaujímavé filmy, niekedy sú síce menej vydarené, no rozhodne sa pri nich nezvyknete nudiť a treba povedať, ze Nikita patrí k tym najpodivnejším. Ťažko sa hodnotí, nie je to žiaden jednoduchý zážitok, pod povrchom surovej akčnej kovbojky drieme smutný údel hlavnej postavy. Ale strhujúci Leon to nie je. ()

hrumsrt

Úvod je až moc zběsilý, ale pak to už chytne to správné tempo. Osobně mě hodně vytáčelo Nikitino neustálé kvílení. Avšak jinak má film svoje kouzlo, výborného čističe Viktora a perfektní hudbu. Avšak celkově nejde o nic světoborného.. Pokud tohle měla být předehra před mistrovským Leonem, tak tuhle zběsilost v pohodě rozdýchám. 70% ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění