Zdánlivě běžná noční krádež v lékárně se změní v krvavou přestřelku. Nikita (Anne Parillaud) je uvězněna a odsouzena k doživotí za vraždu. Dostane však šanci k vykoupení. Musí uzavřít nevypověditelnou smlouvu s vládou. Po třech letech intenzivního tvrdého výcviku, vedeného sadistickým mentorem Bobem (Tcheky Karyo) se z Nikity, nyní již pod novou identitou „Josephine", stává vládou placený a brutálně efektivní nájemný zabiják. Luc Besson vytvořil tímto filmem zcela nový koncept „la femme fatale". (Magic Box)

petix

Ten film ma spad...neni tam moc zbytecnych scen, kdy clovek ceka na akci nebo nejakou drsnou repliku. Tady pro to clovek nemusi chodit daleko. Replika: "A co kdyz nechci slouzit?...Oddil 8 hrob 30." To me dostava :) Radikalni zmena systemem ber nebo uz nebudes by zlomila asi kazdyho. A Anne Parillaud se v nekterych scenach primo prokope do novyho zivota. Luc Besson zase ukazuje, jak se dela akce s v podstate do te doby neznamyma hercema. Dal bych i 5*, ale v nekterych scenach je na muj vkus zbytecne moc strileni...zbytecne. ()

bratr_jezek

Průměrný akčňák staví o úroveň výš křehká hlavní hrdinka, která se přerodí na drsňačku, mrazivé zákoutí "akčních agentů" a nezapomenutelný Viktor čistič v podání Jeana Rena. ()

swater137

Jednoznačně 5 hvězd ! Klasika se kterou jsme vyrůstali a kdo ne tak není celý. Jean Reno zde rozjel Viktora čističe a asi i svou kariéru. První film pro dospěláky na který mi doma dovolili koukat. Nejoblíbenější film mé mámy. Seriál byl nesmysl. ()

CML1975

Luc Besson na vrcholu... Fantazie na entou...příběh silný, hlavní hrdinka také a co se týče kreace Jeana Rena jako Viktora Čističe...jedním slovem geniální...scéna v koupelně je fakt brutus...doporučuji všem... ()

re wolver

Tak toto mi absolútne nesadlo. Nechápal som celý film iracionálne správanie postáv , na perách som mal priblblý úsmev a v hlave mi dokola šlo WTF? ()

Geralt66

Luc Besson na vrcholu slávy. Vynikající, napínavý film. Podle mě jeden z nejlepších akčních filmů. Navíc geniální postava Viktora Čističe. ()

Trucker

Začátek sliboval zajímavou podívanou, ale od půlky filmu už jsem se nudil. Akční scény nebyly špatné, ale na to, že Nikita má být brutální, jich bylo poměrně málo, a pasáže citových keců typu "už to nemůžeš dělat", "sice nemáš ráda otázky, ale stejně se musím zeptat" jsem prostě přeskakoval, protože mi připadají jen jako univerzální prostředek k natažení stopáže každého akčního filmu. Finální sentimentální scéna mi pak připadala vyloženě stupidní a konec příběhu jako kdyby chyběl. ()

Cecko

Generální zkouška na Leona? Podle mě ten film nedosáhl toho, čeho by dosáhnout mohl. Část kdy Nikita přechází do civilu mě vysloveně začala nudit. Z letargie mě až probral Viktor - čistič, ale tato část filmu až do finále na mě působila nějak podivně. A konec mohl být také trochu rozvinutější. Hudba pěkná, ale dost neobvyklá. Pořád jsem si říkal odkud ji znám až mi to došlo - hodně těch skladeb bylo převzato do telenovely Divoký Anděl, kam se hodí spíše než do Nikity...Abych nikoho neurazil dám 4 hvězdy, ikdyž s tou čtvrtou jsem dlouho váhal, no ale za sympatickou krátkovlasou Anne ji dám. ()

Duston_Movie

Popravde, očakával som nejakú bezduchú brutálnu akciu, ale film šiel do hĺbky, skúmal pocity, zmeny názorov a nových emócií Nikity. Nikita bola pekne akčná, psychologická, ale aj komická, hlavne keď prišiel na scénu Jean Reno. Možno je to tým, že som sa len teraz zobudil, ale film na mňa pôsobil aj dojemne. ()

Verilla

Kultovní movie Luca Bessona a jeden z prvních filmů, kde se objevuje žena jako akční hrdinka v hlavní roli. Anne Parillaud se proměňuje z agresivní feťačky v nebezpečnou a přitažlivou agentku, aby si zachránila život. A využívá své druhé šance po svém. Svůj nápad Luc Besson rozvinul v TV seriálu z roku 1997, který však ani zdaleka nedosahuje kvalit původního díla. ()

Sadova302b50

Netradiční kriminální psychologické drama, výtečně zrežírované s dobrou kamerou i hudbou, kde mě do páté hvězdy nutí výkon hlavní představitelky, která zvládla stavů charakteru na výbornou. 89% ()

Horn

Jako mladiství jsem byl tímto filmem úplně okouzlen a čistič Viktor byla na dlouhou dobu nezapomenutelná postava. Po novém shlédnutí absolutně nechápu co mě před tím tak zaujalo, Naprosto nepravděpodobný scénář, plný nelogických momentů a podivných náhod. Herecké výkony mi připadají velice amatérské a některé dialogy prostě směšné. Jediné co zůstalo je Jean Reno jako čistič Viktor - to je prostě kultovní záležitost. Přes všechnu svoji kritiku si myslím, že každý fanoušek žánru by měl tento film vidět ()

Herrydos

Tohle je Besson ve vrcholné formě. Drsná a dusná atmosféra z filmu je sálá akce je mistrovsky zvádnutá a scéna s přestřelkou v kuchyni je vynikající. Reno jako nezapomenutelný Viktor Čistič exceloval i když neměl moc prostoru a stal se po právu legendou jako tento film jednoznačně doporučuji a po zásluze hodnotím 5*. Tohle je legenda na kterou je i zub času krátkej. ()

sml41

Každý kto zažil "komanč dobu" a po páde "opony" sem prichádzali takéto akčné lahôdky - ešte vtedy na VHS - nemôže ohodnotiť tento unikátne natočený film ináč než 5*. Ako fagan som hltal skoro všetky taketo akčné thrilleri. Scéna z Nikotinho "prvého zasahu" v kuchyni ma vie dostať ešte aj teraz po 25rokoch - genialne! ()

MarkHarry

Klasika akčních filmů natočena Lucem Bessonem v době vrcholné tvorby, kdy ještě nemyslel jenom na peníze, ale snažil se svojí tvorbou přinášet něco neokoukaného. Hlavní hrdinka donucena ze sebe vytvořit nástroj na zabíjení, nezapomenutelná postava Viktora čističe, která inspirovala jeho další film Leon, neobvyklý "happy end" a mnoho dalšího udělalo z filmu kult, který prostě musíte vidět. Tento status potvrzuje i fakt, že film byl inspirací pro mnoho dalších tvůrců, včetně hodně nepovedeného amerického remaku, který originálu nesahá ani po paty. ()

andydufrsn

Výborná podívaná, která během děje ani na chvilku nezakolísá. Překvapilo (mile) mě jak Besson dokázal prefektně vyvážit akční scény se scénami ukazující "normální" Nikitin život. Filmu nijak nevadí ani ten krapet happy endovskej konec, naopak! Nesmím zapomenout na Jeana rena, ve své první roli která tak nějak předurčila jaho další fimové kroky. Prostě paráda! ()

BStone

Bessonův povedený thriller o feťačce, která dostala druhou šanci o kterou nežádala, a o šílenství tajných vládních služeb. Rozhodně výborný snímek, i když Leon je o dost dál. Ve druhé půli film nakonec ještě jakoby získává pro Nikitu nějaké ty kladné body nebo sympatie, ale zbytečně. Je to jen odporná, vražedná smažka... 70% ()

BigJohn02

Dnes již kultovní Bessonův snímek, který odstartoval mezinárodní kariéru Anne Parillaud a koneckonců i nezapomenutelného Viktora Čističe Jeana Rena. Bohužel také obsesi českých distributorů "vylepšovat" názvy zahraničních filmů přívlastky daleko za hranicí debility. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Vláda se rozhodla dát vám druhou šanci." Luc Besson měl doma asi divokou domácnost, protože: Napsal scénář, ujal se režie, a do role bláznivé feťačky obsadil svou ženu. Ta podala opravdu výborný herecký výkon. "Vy už jste někdy střílela?" - "Do papíru ještě ne." Začátek sliboval zajímavou podívanou, ale od části kdy Nikita přechází do civilu to začíná nudit. Nikita od té doby nepůsobí jako vraždící stroj, ale člověk z masa a kostí, což byl zcela jistě záměr. Líbila se mi přestřelka v kuchyni, a Jean Reno jako nezapomnutelný čistič Viktor. Příběhově je to taky něco neokoukaného. Příběh o feťačce, která dostala druhou šanci... A začala proti své vůli pracovat v tajných vládních služebách. Ale upřímně jsem čekal víc. Chybělo mi tam nějaké to finále. Velká přestřelka či tak něco. Tady to končí tím, že si dva osudoví muži Nikiti povídají. Z toho nakonec vyplyne, že Nikita dostala padáka, tak se můžete věnovat něčemu jinému... Třeba svému životu. Více jak 3* tomuto filmu nemohu dát ani náhodou. - 60%. ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění