Suburra

• Česko Krvavé předměstí (více)

Řím je město moci, kde zločin hledá co nejpřímější cestu, jak všem vnutit svůj vlastní zákon. Film Suburra je příběhem o velkých penězích roztočených kolem plánované výstavby, která má pobřeží v Ostii proměnit v italské Las Vegas. Tento projekt mají pomoci prosadit zkorumpovaný politik Filippo Malgradi, zapletený až po krk s podsvětím; mafián známý jako Číslo 8, který je hlavou mocné rodiny ovládající území Ostie, a především Samuraj, nejobávanější představitel římského podsvětí a zástupce mafie z jihu. Mechanismus dokonalého plánu se ale začíná rozpadat kvůli lidem, kteří žijí na okraji těchto mocenských her. Příběh o zločinu se odehrává ve velmi krátkém časovém úseku sedmi dní, během nichž se rozpoutá brutální válka, která nakonec do svého mlýnku na maso vtáhne vinné i nevinné, zločince, obyčejné lidi, zaprodané politiky i chamtivé kardinály. Poslední den pak nastává Apokalypsa. (CinemArt)

Sharles

Scenáristicky veľmi zaujímavé a pútavé. Chýba však hlavný hrdina alebo jednoducho nejaká postava s ktorou by divák súcitil. Herectvo veľmi priemerné, plešatý, potetovaný týpek bol tragický. Miestami mi to pripomínalo českú Gangster Ku, najmä zo začiatku (to rozhodne nie je kompliment), potom to však nabralo správne obrátky. Scéna v obchodnom centre geniálna. Vizuál filmu veľmi slušný, aj keď tie hrátky s farbami mi do tohto filmu vôbec nepasovali, tak ako aj soundtrack, ku ktorému by som sa rád vyjadril. Kompletne všetky pesničky použité vo filme boli od skupiny M83, tento film nemá originálny soundtrack. Skupina M83 patrí medzi moje obľúbené a myslím si, že keby sa ich hudba použila hocikde, tak by na diváka zapôsobila pozitívne, v tomto filme bola však použitá absolútne nevkusne a od veci. Stefano si pravdepodobne pozrel film The Gambler s Wahlbergom, kde bola ich skladba použitá správne a vytvorila silne emotívny moment na konci filmu, a tak si asi povedal, že keď použije ich hudbu počas celého svojho filmu, tak to vytvorí vytúženú emóciu. Bohužiaľ tak to nefunguje. A aj preto celkový dojem z filmu je veľmi trpký. Emócie robia film, a tie tu chýbali. ()

Shanen29

Velmi kvalitní thriller o provázanosti politických zkorumpovaných špiček.Mimochodem dobrý soundtrack -M83(Midnight City,By the Kiss... ()

Sinusiridum

"Chobotnice" jak se patří a hodně nepříjemnej film... hnus, brutalita, špína, nepříjemný pocity....to byste nechtěli ...ale jako film SUPER ()

DjangoDoe

Jediná pravá mafia je ta talianská. A kto neverí, tak po Suburre uverí. Je to film, ktorý predstavuje prehnitý systém, kde si organizovaný zločin ohýba politikov podľa svojich predstáv a následne nádherne ukazuje princíp motýlieho efektu v praxi. Celkovo trošku chaotický úvod plný postáv bez mien nám po dvojhodinovej jazde prináša uspokojivé vyvrcholenie. K tomu nám za pochodu hrajú tie najlesie pecky od M83, ktoré sadli do prostredia ako riť na šerbel. V rámci réžie nemám výhrad a som vďačný aj za doslova Mannovské maniére, ktoré by som porovnal bez hanby s Heatom. Dnes už je pomaly samozrejmosťou, že európski režiséri prinášajú do sveta kinematografie lepšie a prepracovanejšie projekty najmä z prostredia zločinu ako naši západny susedia. ()

DD

Hodně povedený kousek, který si se všemi českými pokusy alá Příběh kmotra vytírá řiť. Příští rok navíc bude navazovat minisérie od Netflixu, takže se těším moc. ()

flu

Římské podsvětí narozdíl od jiných oblastí Itálie nikdy neovládala jedna centralizovaná kriminální skupina typu sicilské mafie, kampánské camorry či kalábrijské ndranghetty. K tomuto sice svého času měla docela blízko Banda della Magliana (tu ostatně Sollima zachytil v jiné adaptaci De Cataldovy předlohy), nicméně i ta fungovala spíše jako poměrně demokratické uskupení více či méně nezávislých "baterií" svázaných jen společnýmí zájmy, kasou a letitými přátelskými vazbami. Po jejím pádu na počátku devadesátých let dvacátého století se pak vše postupně navrátilo do starých kolejí, tedy k jakési volné soutěži místních zločineckých band a zástupců etablovaných kriminálních syndikátů z jihu země soupeřících o území, peníze, moc i politický vliv nad Věčným městem. A přesně tenhle komplikovaný, amorální a neskutečně krutý svět se De Cataldovi i Sollimovi podařilo zachytit více než přesně. ()

Oudee33

I po druhé projekci bez atmosféry a zvuku kina, tedy vjemům, které snímku vždy trochu dodají nějaký ten bod do plusu jsem odcházel od filmu opět totálně nabažen :) Vlastně až tak, že jsem okamžitě pohledal soundtrack a jel si v tom obláčku pomyslně dál... Charaktery vymazlené, šité hercům na míru, režie, kamera i hudební podkres super... Hotová gaunerská pohádka a z osobního pohledu takové malé Pulp Fiction po Italsku. S radostí si to časem ještě střihnu. 95% ()

Mahowny

Velmi silný zážitek. Dokonalý příběh o penězích, moci a mafii. Za mě jeden z nejlepších mafiánských filmů 21. století. Je zde cítit obrovský rozdíl oproti Holywoodu, Evropský film je prostě někde jinde. Prostředí Říma je krásné, herecké výkony perfektní, příběh bezchybný a to vše natočeno skvělou kamerou za doprovodu hypnotizujícího soundtracku. Asi jsem se definitivně zamiloval do Italského filmu. Jeden z těch filmů, kdy jsem na konci seděl zaražený v křesle. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Jóóó, být politik v "mafiánských" státech asi nebude taková pohodička. Výborně zobrazené "intriky" a vydíraní, akorát apokalypsu jsem si teda představoval jinak. ()

Shitonit

Hodně postav hodně příběhů, který se pomalu slévají do nečekaně mazaného kompaktního vyvrcholení. Ponaučení: cigoši jsou dobrý jako žrádlo pro psy, a není dobrý srát na osmičku. Jinak zpět k ději, Samurai byl docela trapan, jak běhal s bouchačkou byl děsně neuvěřitelnej. Podřezávat lidi zezadu je hrdinství, a mám li si v tom nakonec najít nějakou postavu kterou bych si oblíbil..hmm hm fakt nevím, vcelku to byla hromada trapnejch přiblble vychcanej dementů. Snad jen tak kočka co dohazovala Malgardimu holčičky. Ta byla docela sympatická. .-) No a jasně, Osmička. To byl aspoň kurva charakter. ()

Rimland

Když jsem Suburru viděl prvně, byl jsem popravdě dost zklamán (s ohledem na zde přítomné ovace). Navzdory jejím nesporným kvalitám mi leccos vadilo. Například fakt, že, sklepácky řečeno, jsem dvě hodiny čekal na Apokalypsu... a ta nepřišla (ten poslední den ji pro mě opravdu nepředstavoval - a navíc chyběla ta druhá (kratší) část, která by byla jen o ní). Dále mi silně vadila poněkud zbytečná "artovost", a to jak obrazová, tak především ta hudební. A můj hlavní problém tkvěl v postavě té feťačky, která byla neskonale otravná (pozor, tím nemyslím špatně zahraná, to je naopak skvěle - ostatně jako všechny zdejší party) a co jí tu vyšlo/prošlo, to mi prostě lezlo na nervy... (spoiler - mám na mysli především závěr, bo jsem fandil panu S., i když je to neřád) Nu, a po bezmála dvou letech jsem dal repeté, jestli se ten dojem nezlepší. A zlepšil, neboť jsem tentokrát najisto věděl, do čeho jdu. Tudíž můžu nechat stranou zklamání z "nedostatečné" apokalypsy a soustředit se čistě na to, že Suburra opravdu je výtečně natočený, napsaný, obsazený a zahraný film. Ale i tak se zdráhám dát plný počet. Feťačka je mi sice stále otravná a u závěru krapet skřípu zuby, nicméně snáším to lépe než napoprvé, a vizuální artovost mi už zdaleka (až na pár scén) nevadí (naopak, po obrazové stránce je to balada a drbu si hlavu, v jakém jsem to byl prvně vlastně rozpoložení, že jsem si tu skvělou Carnerovu kameru neuvědomil), ale s tou haluzoidní hudební stránkou mám pořád problém... a velký... S výjimkou Midnight City mi totiž zdejší soundtrack jaksi rve uši a kazí zážitek ze sledování, takže zatímco pro někoho je důvodem dát hvězdu navíc, pro mě je zatím důvodem jí nedat (schválně jestli se ten dojem časem změní). No a pak tu je ten pocit několika poměrně zbytečných či nedotažených scén... (např. ukrutně nedotažená církevní linie či osud Ninni) Suma sumárum, nejlepším filmem o provázanosti politiky a zločinu (a systémové zajebanosti vůbec) pro mě i nadále zůstává (a dlouhou dobu asi zůstane) dvojka Tropa de Elite. ()

joelly01

Bezpochyby skvela gangsterka, ale musim priznat ze propojeni politiky a mafie me mnohem vic dostalo/rozsekalo v "Elitni Jednotka 2". Ale i tak rozhodne jeden z nejlepsich filmu co jsem za posledni rok videla (hmm, ono ja jsem jich zas tak moc nevidela. tak ctyri mozna, ale i tak...), sice pomalejsi rozjezd, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Skoda ze v poslednich deseti minutach na me Klenot porad sycel "mala uz je v pyzamu a zuri". To bych si uzila lepe kdyby toto nesycel, ale i tak se prevelice raduji. Pomalu, ale jiste se opet dostavam do sveta filmu. I like! ()

Alan_Shearer

Top top top, fap fap fap. Nepamatuji si, jestli mě nějaký film za poslední měsíce tak pohltil a už vůbec si nepamatuju, kdy jsem viděl snímek s tak epickou hudební kulisou! Promyšlený sled událostí, kruté, avšak většinou zasloužené osudy postav, důvěryhodné vykreslení moderního mafiánského pojetí a ještě jednou nutnost zmínit strhující muziku! Bohužel, do pěti hvězd chyběl ambicióznější závěr. Krásných 85% a vzhůru na seriál! ()

HarqAlAda

Práve som dopozeral Kmotra tohto storočia. A je to taká radosť iná. Je to smútok. Nad realitou doby v ktorej žijem. Pokojne mohlo niekde v rohu počas celej zaslúžene dlhej stopáže blikať slovko "dramatizácia". Až si musím dať pauzu na pár mesiacov s týmto typom filmov lebo neunesiem tú pachuť v ústach. Podarilo sa, snímok ma zasiahol na citlivých miestach. Full-pull. ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?