Mocný římský politik, Filippo Malgradi, má slabost pro mladá děvčata a sex si rád „zpříjemní“ nějakou tou drogou. Mladá děvčata mu opatřuje luxusní prostitutka Sabrina, se kterou se Malgradi schází v jednom malém hotýlku ve městě. Tady se také Malgradiho výlety za vzrušením uskutečňují. Jeden takový výlet skončí tragédií. Mladá, ani ne osmnáctiletá prostitutka, Jelena, při „radovánkách“ zemře na předávkování drogou. Malgradi zpanikaří a „úklid“ těla Jeleny nechá na Sabrině. Ta se v zoufalství obrátí na svého známého dealera Kudlu, který patří do cikánského gangu Anacletiů. Kudla se mrtvoly ochotně zbaví, ale ihned cítí příležitost, jak politika přitlačit ke zdi a něco od něho chtít. Malgradi si však nechce nechat vydírání líbit, a proto se obrátí na známého politika z jejich strany, o kterém ví, že je schopný zařídit i nemožné. Ten zaúkoluje šéfa jiného gangu z Ostie, kterému se říká Číslo osm. Osmička neváhá, Anacletiové mu už dlouho vadí, a tak jednoduše Kudlu vyhledá, a když ho Kudla nehodlá poslouchat, podřízne ho. Stane se to ve chvíli, kdy mafie z jihu přes politiky uskutečňuje svůj záměr změnit pobřeží relativně chudé Ostie v jakési italské Las Vegas. Podmínkou je schválit potřebné zákony. A tak Malgradi má návštěvu v podobě všemi uznávaného a váženého Samuraje. Tento muž dává Malgradimu jasně najevo, že za to, aby celý problém s likvidací mrtvoly Jeleny a následnou vraždou Kudly zmizel, budou jím zastupované rodiny po Malgradim chtít, aby zákon prošel. Samuraj také vyhledá Osmičku a oznámí mu, že už nechce, aby mezi ním a Anacletiovými došlo k nějakému konfliktu. Je to však pozdě. Vůdce Anacletiových, Manfredi, dává pokyn, aby jeho lidé zlikvidovali Osmičku. O tom, že je za vraždou Osmička, se dozvěděl od Sebastiana, muže, kterého kvůli dluhům jeho otce teď vydírá. Sebastiano, u kterého se skryla Sabrina, ucítil příležitost, že by se části svých problémů s Anacletiovými mohl zbavit výměnou za informaci o vraždě Kudly. Ve chvíli, kdy Osmička obchází obchodníky a vybírá výpalné, ho uprostřed obchodního centra napadnou dva muži a pokusí se ho zabít. Těžce zraněný Osmička unikne smrti jen díky své milence, feťačce Viole. Mezitím Samuraj dál pracuje na projektu italského Las Vegas a snaží si zajistit i loajalitu církve. Proto, aby toho dosáhl, si koupí i místního kardinála. Manfredi Anacleti však není spokojen, Osmička žije a on chce vědět, kdo dal Osmičkovi pokyn k likvidaci jeho bratra. Zbabělý Sebastiano tak udá Manfredimu i svou kamarádku, Sabrinu. Sabrina je unesena ze Sebastianova bytu a nakonec Manfredimu kvůli mučení prozradí, že za vraždou je politik Malgradi. Manfrediho vyhledá Samuraj a jasně mu naznačuje, že rodiny z jihu si nepřejí, aby se dál v oblasti něco dělo. Manfredi však pochopí, že mafie chystá velký kšeft, a on chce, aby jeho gang byl u toho. Donutí tedy Sebastiana, aby mu prozradil, kde Malgradi bydlí, a se svým gangem unese Malgradimu syna. Za vrácení syna požaduje dvacetiprocentní podíl na celé operaci. Strachy šílený Malgradi přiběhne za Samurajem a žádá záchranu syna. Samuraj slibuje pomoc... (TV Prima)

Isherwood

Audiovizuálně přestylizovaná, málomluvná a přesto více než výřečná freska o temné straně věčného města, která zvládá kvantum postav, bezprecedentní násilí i metaforická podobenství. Některé nitky by ještě potřebovaly v závěru uzel navíc, ale i tak je to v nejlepším slova smyslu intenzivní a vyčerpávající divácký zážitek. ()

POMO

Takto silný zážitok som (márne) čakal loni od Black Mass a Legend. Taliani holt hrajú mafiánske karty v iných leveloch než Briti a Amíci. Jedna menšia zlá udalosť, vedúca k apokalypse, ktorá pohltí a zničí všetkých. Pocit bezmoci, nemožnosti vyhnúť sa lapenia do siete zločinu tu vygraduje v zúrivé šialenstvo. Suburra je žánrovka, v Cannes by ju neoslavovali tak, ako onehdy artovejšiu Garroneho Gomorru, ale je to žánrovka sakra strhujúca a skvelo pracujúca s postavami. Výborne zahranými postavami. Dejové cestičky miestami povedomé, ale nikdy nespadnú vyslovene do klišé. Soundtrackové použitie najväčších hitoviek M83 bizarné, a možno práve preto o to viac pôsobivé. To ony rozhodli o mojej piatej hviezde. ()

verbal

Tenhle Štefan je fuckt třída a navazuje přesně tam, kde Damiano Damiani nechal Koráda Katániho sežrat chobotnicí. Místy si sice trochu hraje na Refna, nicméně na rozdíl od dánského nudila je každý jeho lysohlávkový záběr tisíckrát vyvážen sugestivně brutální realitou, která vám na patře zanechá nepříjemnou sýrovou pachuť nemytého italského ocasu. Bez jakýchkoliv servítek ukazuje, že Smolíkovic kočka už dávno není ta centrálně řízená Puzova romantická partička nonšalantních staromilských dědků s růži v klopě ručně šitého obleku od Armániho, nýbrž z řetězu urvaná banda hnusných vymaštěných cigošů, vypatlaných socek a bezskrupulózních smažek v sériových teplákovkách od Umbra, vkusně doplněných v Turecku šitými kundami z Boženky, která se bez jakékoliv hierarchie vzájemně řeže padni komu padni a bez jakékoliv úcty k životu terorizuje každého okolo. Do toho pár Babišů berluskoniovského typu bezostyšně hrabe u každého nabídnutého koryta, k čemuž se naprosto bezbožně přidávají i jako vždy nenažrané kudlanky a rozšiřují vatikánský imobiliář. Některé reálie velmi nápadně připomínají povltaví, až na to, že se tam mluví latinsky. No, takovému donu Vitovi by dozajista v hubě zhořkla cassata a rozkutálely se mu pomeranče, načež by ho jeblo z toho, jak se ta pečlivě pěstovaná tradiční chobotnice rozprskla v hejno zkurvených piraní a z Cosa nostry je teď Cosa lora, chaos dezorganizovaného zločinu. Genitálně natočený a hnusně mrazivý spektákl, po kterém si člověk přeje, aby někdo okamžitě odřezal Apeninský poloostrov a přilepil ho k Africe! ()

Enšpígl

.......netrvalo to dlouho a máme tu kandidáta na film roku. Koukáš na film a chce se ti blejt, ne z toho filmu, ale z toho, že sleduješ realitu, že máš dojem, že takhle to přesně chodí, mafie + politici nad zákon, v Itálli, u nás, všude. Tvrdá bez servítek servírovaná mafiánka z reality dnešní doby. Výrazná hudební složka dává filmu takovej správnej drogovej opar, herci vedení "gomorovským" režisérem jsou přirozenost sama. Scény neslyšely o cenzuře ani z rychlíku, ale jejich smyslem není šokovat a uměle provokovat jediný jejich smysl je dokreslení asociálnosti lidí a krutosti světa ve kterým se pohybují. Tady není co vytknout, takže na film můžu s klidným svědomím aplikovat pětihvězdičkovou rovnici:,celková profesionální práce + vysoký emotivní zážitek = 5* ()

Malarkey

Sem tam se mi stane, že shlédnu film a nemám slov. V pozitivním slova smyslu mě totiž tak uhrane, že jsem jak opařenej. No a přesně tenhle pocit jsem měl po shlédnutí gangsterky současnosti s názvem Suburra. Kruté osudy různě postavených postaviček tu spojuje monstr výstavba budoucího komplexu s kasinem na kraji Říma tak kvalitně, že jsem doslova oněměl. Scénáristé umně zakomponovali zajímavé postavy do koloběhu dějin mafiánského světa a uzavřel tím jednu podstatnou kapitolu současného italského podsvětí. Některé scény byly více brutální, některé méně. U všech ale převládala neobvykle odporná ztráta lidskosti, kterou v celém filmu podporuje nadpozemsky zvláštní hudba francouzské kapely M83 a umocňuje tím celý příběh, který jak kdyby se odehrával na úplně jiné planetě. ()

• Výraznou hudební složkou filmu jsou skladby formace M83 z jejich původní tvorby. Film obsahuje celkem 13 skladeb M83 (včetně těch nejslavnějších): Outro, Midnight City, Wait, Violet Tree, Sister (Part I+II), Waves Waves Waves, My Own Strange Path, By the Kiss, We Own the Sky, On a White Lake Near a Green Mountain, In the Cold I'm Standing, Bruits de train. (POMO)
  • Režisér Stefano Sollima sa vyjadril, že pokiaľ by si mal vybrať, jeho obľúbenou spomedzi postáv by bol "Osmička" (Alessandro Borghi), pretože ako jediný sa riadi svojimi hlbokými citmi - snom zmeniť svoje mesto a láskou ku svojej snúbenici. (Sufferer)
  • Režisér Sollima použil pri natáčaní scény demonštrácie proti skorumpovanej vláde takmer 2000 komparzistov. (k4li)