Suburra

• Česko Krvavé předměstí (více)

Řím je město moci, kde zločin hledá co nejpřímější cestu, jak všem vnutit svůj vlastní zákon. Film Suburra je příběhem o velkých penězích roztočených kolem plánované výstavby, která má pobřeží v Ostii proměnit v italské Las Vegas. Tento projekt mají pomoci prosadit zkorumpovaný politik Filippo Malgradi, zapletený až po krk s podsvětím; mafián známý jako Číslo 8, který je hlavou mocné rodiny ovládající území Ostie, a především Samuraj, nejobávanější představitel římského podsvětí a zástupce mafie z jihu. Mechanismus dokonalého plánu se ale začíná rozpadat kvůli lidem, kteří žijí na okraji těchto mocenských her. Příběh o zločinu se odehrává ve velmi krátkém časovém úseku sedmi dní, během nichž se rozpoutá brutální válka, která nakonec do svého mlýnku na maso vtáhne vinné i nevinné, zločince, obyčejné lidi, zaprodané politiky i chamtivé kardinály. Poslední den pak nastává Apokalypsa. (Cinemart)

Renswo

Tlieskam !!! Je to veľmi dobra a odvážna filmová tvorba od Stefana Sollimu. Velmi dobre herectvo a zaujímavé sympatické postavy s fascinujúcim príbehom. Stimulačne kamerové zábery vtiahnu diváka na 134 min. do Talianskeho Ríma plného násilia , politikov , gangov a ich rivality. Veľké plus pre mňa osobne v tomto filme zohralo aj postavenie církvy , teši ma ze režisér poukázal na náboženstvo spojene s mafiou. ()

blondboss

Talianska mafiánska tvorba patrí vždy k jednej z najkvalitnejších v rámci kinematografie vôbec. Tento snímok to verne dokazuje a bol som naozaj milo prekvapený precíznosťou, s akou tvorcovia tento snímok poňali. Od čias Corrada Cattaniho hádam jeden z najzaujímavejších počinov, ktorý sa síce nevyhol predvídateľným scénam, ale na druhej strane prišli aj tie prekvapivé, čiže spokojnosť je na mieste. 80 % ()

solisoli

Taliani a Európa ukázala opäť svoju kinematografickú silu. Tento raz to bol aj pohľad na skutočný stav spoločenskej morálky všetkých vrstiev ľudí, kde už ťažko nájsť strácajúci sa morálny kódex európskej civilizácie z minulosti. Bezcharakternosť a chamtivosť politikov, podporovaných zbohatlíkmi, ktorí nemajú dna za cenu krutosti, bezhraničného násilia. Kto z ľudu sa medzi nich zapletie, skončí pod zemou, alebo na dne jazera, za podpory skorumpovanej polície a súdnictva. Jediné čo mi tu nesedelo, tá spravodlivosť na konci, čo v skutočnosti v tejto dobe neexistuje. ()

rysafi

Snažil jsem si vzpomenout na nějaký další film, v němž by všechny postavy byly ty špatné. Marně. Co je to sakra za příběh bez pozitivních hrdinů, kde se řeší interakce jen samých negativních?! Není komu fandit. A přesto to funguje. ()

AndrewNewman

Tak talianski tvorcovia sa pochlapili a potom, čo ich už roky vykrádajú za Atlantikom dokázali vytvoriť svižnú gangsterku plnú nahých ženských tiel a krvi. Nie je to však len o tom. Na svoje si prídu aj priaznivci politiky a konšpiračných teórii. Jednu hviezdu však sťahujem po prvé za to, že filmu chýbala hlavná postava, ktorá by to celé nejak ucelila. A po druhé za ten koniec, kde už tvorcom došiel dych a nie všetky postavy sa dočkali svojho finále. Musím ale priznať, že ma to skutočne bavilo aj vďaka atraktívnemu prostrediu Ríma. ()

jack_scott

Brutální umělecké dílo, které strhne každého, a jakkoliv se mi vůbec nelíbilo, co film ukazuje - ta syrovost a hnus jsou natočeny naprosto mistrovsky. Neskutečné! 95% ()

rasomaso

Nevim, přijde mi to tu trochu nadhodnocený. Pokud by tu někdo byl od tý lásky a vysvětlil problematiku plánů výstavby okolo kterejch se celej film točí, tak bych za to byl vděčnej. Nemám rád když ve filmu něco není řečeno s tím že to jako divák pochopí za běhu, nebo že to většina lidí asi zná jak to chodí tak se ani neobtěžujou to vysvětlit. Vztahy mezi rodinama OK to je celkem jasný, ale jakej konkrétní zájem měly "rodiny z jihu" na nějaký výstavbě, jak do toho zasahoval jakej zákon, nebo jaký konkrétní peníze si to tam celou dobu rozdělovali?? Sorry omlouvám se jestli jsem blbej a je to všem zřejmý, ale pokud to prostě tvůrci považovali za podružnou informaci, tak pro mě je to celkem zásadní informace k pochopení celýho děje, nebo spíš PROČ se to děje. Celou dobu mě to štvalo a ať už je to natočený jak chce (velmi dobře), tak jsem si to neužil jak asi někteří tady... 87% lol, na imdb 7.5 ()

hony23

Soudě podle filmu, je dnešní Itálie směskou mafie, zkorumpované politiky, děvek a drog. Vše funguje relativně v souladu do té doby, než se jedna děvka předávkuje v posteli politika, který se snaží protlačit zákon ve prospěch mafiánského bose. Roztočí se sled nečekaných událostí zakončený působivou válkou mafiánských gangů. Natočeno bravurně a se skvělým soundtrackem a být to o půl hodiny kratší, nemělo by to chybu. ()

Saxos

Drsný politicko-gangsterský thriller jak má být. Zkorumpovaní politici, vše zařizující lobbisté, mafiáni všech národností a vyznání, kluby, vraždy, děvky, drogy a k tomu soundtrack roku rvoucí uši, perfektní kamera a scénář a to vše umístěno do krásného italského Říma. Celá stopáž bez hluchých míst. ()

Olbi

Pikante italiano mafia e politika,senza compromessi,bella musica! Zneklidňujicí a nekomromisní pohled na italskou mafii a politiku.Hudba mi sedla jako dobré tiramisu. ()

Crejdl

Náhled do života průměrného italského politika, jeho problémů s jeho špinavými kšefty a jeho špinavou kurvou, které řeší spodina složená ze špinavých smažek, a ještě špinavějších cikánů, garantů (tj. lobistů či mafiánů) a synáčků podivných prominentů. Řešení jednoduchá ale účinná, nejčastěji pomocí nožů nebo kvérů, na ulici, nebo v obchoďáku. Ve filmu nevzniknou žádné simpatie ani k jediné osobě a jediným zadostiučiněním je postupná likvidace téměř všech postav. ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?