Z islandského městečka až do finále Eurovize... Je rok 1974 a malý Lars Erickssong v nedávné době přišel o matku a odměřený otec (P. Brosnan) chlapci moc podpory neposkytuje. Když se ale u nich doma schází přátelé, aby sledovali finále Eurovize, kde soutěží také skupina ABBA, Lars při jejím hitu Waterloo nečekaně ožije. Vezme si pak do hlavy, že v Eurovizi zvítězí a tohoto snu se Lars (W. Ferrell) drží i dnes, společně se stejně potrhlou kamarádkou z dětství Sigrit (R. McAdamsová). Vystupují jako popové duo Fire Saga, ale bez větších úspěchů zpívají pouze v jejich rodném malém rybářském městečku Húsavíku. V tu dobu se pořádá výběr soutěžících do Eurovize za Island a prezident tamní televize má o výběru kandidáta jasno. Na papíře však podle regulí musí být kandidátů dvanáct, a při zcela náhodném losování soutěžících do počtu, se na listině objeví také Fire Saga. Když během nominace dojde na jejich číslo, stane se z něj kvůli Larsovi jedna velká fraška a oba pak zdrceně na molu pozorují luxusní loď, na níž se baví ostatní soutěžící. Strašlivé neštěstí na lodi způsobí, že jediným kandidátem do Eurovize za Island zůstane Fire Saga… (Česká televize)

Aljak

Super komédia! Najprv som si myslel, že je to len nejaký dokument o Eurovízii, ale keď som videl to herecké obsadenie a popis k filmu, tak som sa celkom potešil. Boli tu zakomponované snáď všetky klišé Eurovízie, a tých narážok tu bolo fakt neúrekom. Napriek občasnému tlačeniu na pílu, to pôsobilo skutočne vtipne a nápadito. Od Willa Ferella sa nič iné ani nečakalo, zato Rachel ma v tejto hereckej úlohe vcelku prekvapila (pozitívne), no a Piercovi to v tejto islandskej vizáži rybára skutočne pristalo. Veľmi príjemná komédia, ktorá určite splnila očakávania. ()

Vyhy

Will Ferrell hraje ve všech nemožných trapárnách, proto jsem ho přestal vyhledávat. Poslední kapkou byl Holmes a Watson, kde jsem se neobával napařit odpad. Zde ale kupodivu něco předvádí a není tak nesnesitelný. Rachel září jako vždy, ta pozvedne jakkoliv špatný film. Dan Stevens pobavil a Pierce zas potěšil. Já vážně s tím filmem nemám žádný problém. Má to slabší chvíle, ale místy to kupodivu běží dobře a dokáže to zaujmout. Krásná příroda, překvapivě chytlavé písně (lepší jak na skutečné soutěži), šablonovitý příběh a občasné vydařené fórky. ()

vydumnica

Jej, ja chcem ísť na Island! Veľmi veľmi príjemný film!!! Úplne som sa zamilovala do pesničky Husavik, ktorá má tak nádherný text!! Rachel McAdams patrí do mojej TOP 10 už roky a toto bola veru zaujímavá a hlavne zábavná rola. Verím, že všetci zúčastnení si nakrúcanie parádne užili. Dan Stevens sa tak vžil do svojej roly, že až v polovičke filmu som ho spoznala, no páni!!! Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga je milá, zábavná, vtipná, romantická oddychová komédia so skvelým soundtrackom a nádhernými islandskými scenériami. Miestami je to až uletené (všetky nazvime to krimi zápletky), ale vcelku je to ozaj super. Ani neviem, prečo som si to nepozrela skôr, možno ma trošku odrádzal Will Ferrell. Pozerám to počas týždňa Eurovízie, tak o to zaujímavejšie to pre mňa je. Na záver už len poviem, že málokedy po dopozeraní filmu mám chuť pozrieť si ho znova celý od začiatku, toto je ten prípad, takže vrelo odporúčam. ()

Lischai

Willu Ferrelovi je 56 let a hraje muže ve středním věku, co sní o tom, že vyhraje Eurovizi. Když šel dávat pusu Rachel McAdams, měl jsem pocit, jak když se chlípný strýc sápe na svoje neteř. Kdyby tam byl místo něho Ryan Reynolds, tak je to skvělý, ale takhle to bylo trochu ewwww. Kromě tohohle mis-castu je to ale fajn jednoduchá feelgood komedie podle očekávaného schématu s chytlavými písničkami. ()

Streeper

Jelikož jsem velká fanynka muzikálů, tak od hudebních filmů nemám daleko a ráda se na ně dívám. Musím říct, že jsem se ale k filmu moc neměla kvůli Willu Ferrellovi. Jako člověk ani jako herec mi nevadí, ale nesedí mi jeho filmový smysl pro humor, který je po většinou trapný a já takové momenty nesnáším. Nicméně tady to jde. Všechno to naštěstí odlehčuje Rachel McAdams a i mě překvapilo, jak skvěle si s Willem sedli. Za nejlepší scénu považuji společné zpívání soutěžících, krásně natočená scéna a pak samozřejmě samotné finále na Eurovizi. Zápletka i konec jsou předvídatelné, ale i tak jsem se bavila a film obsahuje opravdu dobré písně. ()

C0r0ner

Dějově to je sice velmi neoriginální a klišovitá záležitost, nicméně když si uvědomíme jaká trapná, debilní, nevkusná a kreténská soutěž Eurovize je, tak je to vlastně v pořádku. Ústřední duo super, uteklo to a bavil jsem se, takže lehký nadprůměr. 70% ()

Pitam

Nejsem fanoušek Eurovize, to spíše naopak. Pár celých finálových dílů jsem ale kdysi dávno viděl (tuším ještě na základce). Postupně mě to pak přestalo bavit a v posledních letech jsem už jen občas zaznamenal, v jakou přehlídku cirkusových umělců se tahle soutěž postupně proměnila. A právě proto mě potěšilo, že si z toho "hudebního panoptika" někdo udělal náramnou srandu a natočil s velkou mírou nadhledu její parodii. Je to docela vtipná jednohubka s toporným Willem Ferrellem, s překrásnou a moc hezky zpívající Rachel McAdams a s povedeným soundtrackem. A v neposlední řadě také s pořádnou dávkou lásky k Islandu :-) ()

Martrix

Udělat film o Eurovizi? Skvělý nápad, protože je to bizarní soutěž sama o sobě. Takže s trochou šikovnosti se z toho dá vykřesat skvělá zábava. Jenže v podání Dobkina se tvůrci nevysmívají soutěži, ale spíš celému Islandu a Evropě. A když píšu vysmívají, myslím tím vysmívají, ne že si dělají legraci. Ferrell je scénáristický neumětel, takže nejen že to není nápadité a vtipné...je to trapné. Vlastně skoro v celém filmu, se přetahují klišé a patetické momenty s trapností a předvidatelností. Kdo čekal nekorektní humor a spoustu nadhledu, bude zklamaný. Opravdu dobrých momentů je tam velmi málo a najdete je spíš v první třetině filmu. Rachel McAdams a Dan Stevens příjemně překvapili, ale Ferrell mi nikdy moc sympatický nebyl a tento jeho počin to rozhodně nezmění. Paradoxně to nejlepší byly písničky...byť tedy europop rád určitě nemám. ()

Sammya

Šla jsem do toho jen proto, že v tom hraje Dan Stevens a Rachel McAdams. Bytostně nenávidím Eurovizi, takže to bylo vlastně proti mému lepšímu přesvědčení. Nicméně jsem ale byla velmi překvapena, jak vtipné to bylo. Čekala jsem větší kýč a méně drama, než se mi dostalo. A Dan mě opravdu nezklamal :D ()

Juto

Will Ferrell je bláznivo bláznivý. A rád sa neho dívam. A v úlohe, kde spieva je vždy výborný. Ani teraz ma nesklamal. 6/10 ()

KajusaK

Poměrně nepředvídatelný závěr, svižné, tragicky vtipné, dobré herecké složení a chytlavá hudba. Za mě good. ()

campix

Podle předchozích hodnocení to vypadá, že pro komediální styl Davida Dobkina mám slabost, jelikož jsem nikdy neodcházel zklamán a ani Eurovize na tom nic nezmění. Tahle soutěž mě sice vůbec nezajímá a spíše by se dalo říci, že jí pohrdám a i když se tady hlavně adoruje, tak jsem se od toho dokázal oprostit. Spíše než komedie je to taková feelgood romantika, která zbytečně nesklouzává k nechutnostem a odpadnímu humoru. Je sympatická a rychle uteče i když má na tento žánr požehnanou stopáž. Ferrell a jeho (ne)akcent hodnotit nebudu, protože hlavní hvězda je tu Rachel McAdams, a ta je opravdu kouzelná. Za mě je Eurovize příjemné překvapení, které vyčnívá z brakových netflixovskch premiér romantických komedií. ()

angel74

Na Eurovizi se dívám ráda, tak jsem se na tuhle komedii celkem těšila. Po jejím zhlédnutí jsem však trochu zklamaná. Některé situace mě sice rozesmály, ale ztřeštěného humoru občas hraničícího s trapností je tady na můj vkus až moc. Naopak hudebních vystoupení mohlo být klidně víc, pár se jich opravdu povedlo. (60%) ()

NiWi

Skutečně příjemná komedie, která si dělá srandu sama ze sebe i ze svých postav. Nečekejte však žádnou parodii či přehnanou karikaci, ovšem příběh o dvou snílcích, kteří dostali šanci si splnit svůj sen, pro který však nemají absolutně žádné předpoklady. Film si určitě užijete, pokud soutěž alespoň trochu znáte. A pokud ne, pak vás za srdce chytne alespoň ústřední příběh. ()

Sabrewulf

Jak vidím, tak nejsem sám, co se těšil na to, že si někdo z téhle degenské soutěže udělá srandu a ono se to bere vážně. O to hůř, že tam figuruje Ferrell, u něj jsem zvyklý na komedie, ve kterých je sice 90% vtipů trapných, zato u těch zbylých 10% brečím smíchy. Tady není nic, místy to působí jako vážné drama a jediná scéna s utrhlým kolem je typově Ferrellovská, bohužel, ke zbytku filmu vůbec nepasuje. Ten zbytek byl totiž o tom, že jsem tam ty vtipy hledal a snažil se pochopit, co z toho, co se na obrazovce odehrává, má být vtipné. ()

vnimatkrasu

Husavik je skvělej. Ale jinak jsem dvě hodiny pozoroval, jak se mi Eurovize zoufale netrefuje do noty. Bral bych mnohonásobně větší porci šprťouchlat. Jo. Kdo by si byl pomyslel, že to někdy napíšu k filmu s Willem Ferrellem. ()

ondraondra

Willa Ferrella sice už nevyhledávám tak moc jako kdysi, ale pořád mu to jde, a Rachel McAdams je taky skvělá. Ani jeden ale nemá na Dana Stevense, který byl totálně boží. Překvapivě dobrá komedie, které navíc nechybí srdce (hlavně to finále mě dostalo). Sice si na většinu vtipů za chvíli ani nevzpomenu, ale na Elfy se jen tak zapomenout nedá. No a hudba nemohla být lepší. Hodně povedená jednohubka. 8/10. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů