Ondřej je tvrdý obchodník a arogantní workoholik. V Praze vede velkou, úspěšnou firmu. Smyslem jeho života jsou peníze. Ondřej právě v Nebrasce dojednal životní obchod s bohatým investorem, který na okraji Prahy zafinancuje výstavbu luxusních rezidencí. Na cestě z Ameriky letadlo přelétána nad rezervací, kde právě probíhá pohřeb indiánského náčelníka. Duch indiána stoupající k nebi narazí do letadla a nedopatřením se vtělí do Ondřeje. A tento duch má o Ondřejově životě a jeho hodnotách rozhodně odlišné představy. Ráno doma Ondřeje probudí velmi neodbytný hlas v jeho hlavě. Hlas, který se rozhodl mu pomoci a změnit ho. Ondřej se však nezvanému návštěvníkovi nehodlá jen tak vzdát. Každodenní pracovní a rodinné problémy dostávají nový rozměr nejen pro Ondřeje, ale i pro jeho rodinu a kolegy. Mezi Ondřejem a duchem začíná neúprosný, divoký souboj plný situační komiky. (Bioscop)

William_

1/10. Má tohle Karel Roden za potřebí? V předvečer Štědrého dne jsem se rozhodl že tomuto kousku dám šanci. To jsem ještě nevěděl jaké zklamání mě čeká. Nefunguje zde absolutně nic, příběh je kýčovitý a odhadnutelný od začátku. Hlas indiána mnohdy natolik otravný, že se přistihnete jak se Vám indiáni znechucují, což asi nemělo být cílem film co? Záběry z lomu Velká Amerika dávají okamžitě vědět, že příliš kreativity co se lokalit týče tvůrci filmu (čti patlalové) neměli. Tak příšerný film co si navíc bere do huby indiánskou tematiku a neumí s ní ani pracovat jsem už dlouho neviděl a jen předvánoční atmosféra mě nedonutila sáhnout po odpadu, což by bylo skutečné a adekvátní hodnocení této vyblité břečky. Zkrátka se jedná o další příšerný film produkovaný největším televizním odpadem současné ČR - televizí Prima. Je to prostě otřesné ve všech ohledech ať už to jsou ubohé herecké (ne)výkony nebo naprosto otřesná a amatérská kamera a střih. A teď mě omluvte, jdu se vyzvracet a tvůrcům už zakažte cokoliv natáčet! ()

bourec

naprosto nefungující film, kterej obsahuje obrovský množství přitrapnělejch scén. Hlas indiána jak hlášení na nádraží. Umím si představit vtipnej film s podobným nápadem, kdyby film netočil Svoboda = babral. 30%. ()

necisty

Nemyslím si, že je to taková tragédie, jak tu velká část hodnotí. Myslím, že jsou poslední dobou lidi nasraní a tak to dají sežrat třeba tomuto filmu. Nemá to kdo ví jakou převratnou pointu, ale chvilkami je to vtipné a tak nějak familierně hezké. Šlo vidět, že si to Karel oddechově před nějakým větším filmem užívá. Do kina bych na to asi znovu nešel, ale doma na gauči bych si to spokojeně znovu pustil a relaxoval u toho s pytlíkem brambůrků. ... GA Cinema ()

Flynn

No tak jak mi casto prisel pan Roden zarukou kvality, tak tady prestrelil. Takova televizní taskarice, ktera naprosto pohrbila docela dobrý potencial s prekvapive nadejnym obsazenim. No skoda. ()

zette odpad!

Konkurence je velka, ale toto je snad nejhorsi nas film z roku 22. Amaterska rezie, dementni dialogy a spatne herecke vykony. Nechapu, ze se do toho Roden nechal uvrtat. Zoufalost. ()

angel74

Velký komediální třesk se sice nekoná, to ovšem nemusí nutně znamenat, že jde o špatný film. Tempo děje krapet kolísá, objevují se hluchá místa, ale pro těch několik moudrých myšlenek, které možná trochu neohrabaně putují za divákem, má smysl dát tomu šanci. Mně osobně se ten poněkud bláznivý příběh docela líbil, vždyť dnes a denně u nás vznikají daleko horší paskvily. A pogujícího Karla Rodena hned tak někde neuvidíte. (55%) ()

sator

Tak navštívil můj život Náčelník Bílý jelen, přišel, převrátil mi život naruby, vzal si mou matku kterou miloval a zmizel s ní do věčných lovišť. Ukázal mi že v každém z nás s pere dobrý vlk se zlým a je na nás, který zvítězí. Vysvětlil mi že dospělý člověk převzal zodpovědnost za Svět v němž žije, za vzduch, za vodu za zvěř i za ostatní lidi.. Dospělému člověku už nikdy nemůže být nic lhostejné, nic není dost daleko nebo dost cizí. A láska kterou mi ukázal, je tou nejlepší energii pro tento druh dospělosti... ()

HorrFi odpad!

Nechápu jak tohle může mít těch ,,přijatelných" 46%.. jestliže má každej uživatel čsfd právo dát odpad kdykoli chce (já osobně je dávam nerad), tak se divim, že tu těch odpadů neni víc.. ()

Skuby47

Název filmu i Karel Roden jako hlavní postava mne zaujal. Po pár minutách jsem uvažovala, že to vypnu, ale nakonec jsem se dodívala. Nevím jak zhodnotit. Usadilo se mi to v hlavě a přinutilo k úvahám, kam se všichni ženeme. Život je krátký a nic z nashromážděných hodnot si s sebou na věčnost nevezmeme. Nakonec si neodneseme ani vzpomínky na to, kolikrát jsme se vykoupali v Jadranu, či kolik světa jsme procestovali a kolik památek viděli. Vše děláme pro momentální pocit štěstí a radosti. Herecky v pohodě, vizuál slušný, příběh neokoukaný ()

Johnny.ARN

Nvm, či to chcelo byť enviro agitka, pohľad na konzumnú spoločnosť alebo kia piča, ale skratkovitý záver bez zmyslu to celé pokazil. Čakal som však väčší dríst. 2 z 5 ()

fabecc1222

Ať se tvůrci snažili při propagaci navodit dojem jakýkoliv, tak Indián neni ve výsledku ničím jiným, než jen další podprůměrnou vztahovou komedií, kterých je u nás do kin každý rok vypuštěno nepřeberné množství. Divím se sympatickému obsazení, v čele s Karlem Rodenem, že do takového projektu šli, když určitě musejí dostávat i lepší nabídky. Samotný příběh nebo snaha o humor sice nikterak neurazí, ale na druhé straně nic ve filmu nenaznačuje opodstatnění vzniku samotného filmu, a je tak vesměs jasné, že v brzké době vyšumí do ztracena. ()

Master19

Už jsem začínal mít strach, že se tu neobjeví Svobodův oblíbenec Lukáš Latinák, ale jistoty zůstaly zachovány. Navíc tu má jednu z mála vtipných rolí. Celé je to takový patlanec, spíš než komedie je to... no, já vlastně nevím co to je. Každopádně mě to neurazilo a ačkoliv to není nic světoborného, dá se na to podívat. Pár trapných momentů přecházím a opět u Svobody trochu nadhodnotím. ()

drackula

V žánri lacné česko-slovenské komédie je to vcelku milý zjav. Boli tu síce aj úplne hlúpe pasáže, prípadne časti, ktoré pôsobili strašne lacno (Amerika), ale z našej produkcie som zažil aj väčšie katastrofy. V telke, počas sviatkov ma to neurazilo a občas príjemne pobavilo. 50% RTVS ()

klukluka

Pokud bych to bral celou dobu vážně a odmítl přistoupit na to, že se Ondřejovi (Karel Roden) děje to, co se mu ve filmu děje, tak bych to musel zatratit. Já jsem na to ale přistoupil a díky tomu to pro mě mělo jistý půvab. Přesně tak, jak to režisér Tomáš Svoboda zamýšlel. Znovu už to ale vidět určitě nechci, ty úlitby inzerentům a konzumu jsou pro mě totálně za hranou. ()

Adramelech odpad!

Česká kinematografie opět nezklamala a vyprodukovala, jako již mnohokrát předtím, parádní bullshit. Výstižné komentáře: djjay2x, xxmartinxx, Rohy212, Hansolo35. ()

bloodcountes

Čekala jsem nějakou trochu trapnou ezoenviropropagandu, ale dostala jsem čistou jednoduchost indiánské moudrosti bez té svazácké vlezlosti a umanutosti, která spolehlivě zabíjí všechny pokusy o hlas moudrosti a rozumu. Možná těch vtipných situací, vyplývajících z dvouvládí v jednom těle, mohlo být trochu více, ale ono někdy právě méně je více a tak jsem spokojená. Dokonce ani to zavlečení děje na Slovensko nebylo ani násilné, ani trapné, ani směšné, ale naopak docela to celé pěkně dobarvilo. Po shlédnutí filmu jsem měla takový milý, slunečný, hřejivý pocit radosti a klidu a to si velice velice velice cením. ()

filipvrbik

Nejdřív jsem to chtěl vypnout, protože to začalo naprosto příšerně, ale nakonec jsem vydržel a jako komedie to není tak hrozné... sice příběh vůbec nedává smysl, ale docela se nasmějete...50% ()

Disease

Na české poměry dost vtipná komedie s přesahem. Zdejší nízké hodnocení chápu jako zklamání, že to nejsou další Babovřesky... ()

mira007

Karel Roden jako architekt v jehož těle se zasekne duch mrtvého indiána - v rámci české tvorby celkem UFO zjevení, ale kupodivu jako komedie daleko funkčnější a inteligentnější než většima českých romcomů, které to tu ovládají. Kdyby to bylo ještě víc vtipnější přidám další hvězdy, nicméně hodně zajímavý počin, který je technicky výborný a herecky koncert hlavního hrdiny. ()