Píše se rok 1991 a veterán CIA, agent Nathan Muir (Robert Redford) je poslední den ve službě. Zbývá jen zabalit, rozloučit se a odejít do penze. Jenže telefonát z Hong Kongu, který ho probudí, zásadně změní chod nejbližších 24 hodin. Nathan se z něj doví, že jeho někdejší chráněnec, žák a spolupracovník Tom Bishop (Brad Pitt) se dostal do vážných problémů. Ocitl se v čínském vězení, je obviněn ze špionáže a hrozí mu smrt. V obavách z mezinárodního incidentu od něj dává CIA ruce pryč. Tomova záchrana představuje pro USA příliš velké riziko. Vše tedy závisí na Muirovi, který od začátku tuší, jak k incidentu došlo a navíc si je vědom, že nové vedení CIA odsunulo "lidi ze staré školy" na vedlejší kolej. Dostat se k potřeným informacím a přelstít organizaci, pro níž tak dlouho a obětavě pracoval je úkol nad jiné těžký... (Magic Box)

igi B.

Nathan D. Muir (R.R) coby elitní agent CIA jde do penze a ten den si ještě stihne jednu velkou zpravodajskou hru za záchranu svého kolegy a žáka Bishopa (B.P.) Jak jen to ten Tony Scott dělá, že na základě takové banální a za vlasy přitažené historky dokáže natočit zajímavý a inteligenci neurážející akční film... (?:-) Opravdu zábavné dvě hodiny byť >scottovsky< rutinní, ale výsostně svébytné kvalitní filmařiny. Tři a půl hvězdičky za tuhle hru a za to nádherné Porsche 911(někdy z první půlky 70tých let - jak symbolické ;-) půlka nahoru! ()

Shit

na to jaké má film hvězdné herecké zastoupení nedostanete bohužel žádné herecké předestavení, ale celkem nudnou podívanou, která vás moc nezaujme. Filmu celkem znatelně chybí více akce a napětía a deleko lepší a propracovanější scénář. ()

gudaulin

Z filmu se střízlivým hodnocením a průměrnými komentáři se vyklubal pro mě nejlepší film Tonyho Scotta a jeden z těch vzácných případů akčně laděného špionážního dramatu, který opravdu můžu. Je docela příznačné, že tenhle snímek má daleko nižší hodnocení než řada ujetých slátanin s nerealisticky přehnanou akcí. Samozřejmě, ve scénáři to tu a tam zaskřípe a právě z toho důvodu nedávám pátou hvězdičku, nicméně Robert Redford je excelentní, film si prakticky po celou dobu udržuje napětí, dynamický střih, který ale nemá nic společného s klipovitostí, zvlášť pasáže odehrávající se v Bejrútu jsou po akční stránce precizní. Celkový dojem: 85 %. ()

Sarkastic

Tak mě se tohle docela dost líbilo. Nesouhlasím s tvrzením, že je to úplná tuctovka, protože když to porovnám s mnohými dnešními akčními thrillery, tak má minimálně myšlenku a herce, kteří ve výsledku vypadají jako herci a ne nabušení a nepřemožitelní hrdninové. Musím samozřejmě vyzdvihnout kameru, která se mi moc líbila a samotný příběh. A stejně jako Tosimovi mi nevadilo, že je tam víc povídání než akce. U mě si snímek získal poctivé 4*. ()

Gilmour93

„Why would I ask somebody else to kill a horse that belonged to me?“ Case officer poslední den před odchodem do penze staví Langley vzhůru nohama a dělá s vlastními city to, od čeho své rekruty vždycky odrazoval. Co na tom, že po sérii lží, flagrantním zneužití pravomocí, padělání listin a posílání SEAL teamů do akce na základě falešných rozkazů přišel nejen o svůj penzijní fond na dožití v teplých krajích, ale už možná neuvidí ani cent z důchodu. Však mu zůstalo Porsche, no ne? Pokud tedy nepůjde do dražby kvůli náhradě škod.. Průměrná délka záběru 2,7 sekundy je tak akorát, aby nebyla překročena hranice už epilepticky neúnosné scottoviny, nicméně ostřílený veterán Redford by si ten Jeden den Kondora zasloužil po scénáristické stránce o něco přesvědčivější.. ()

Hal_Moore

Tony Scott stoupá v mém osobním žebříčku stále výš a výš. Jeho Nepřítel Státu patří k mým oblíbeným thrillerům. Po Nepříteli Státu jsem shlédnul Muže v Ohni, který se mi líbil snad ještě více než příběh právníka Deana. Nedávno se mi do rukou dostalo další Scottovo dílo. Film zde patřící k elitě snímků s červeným čtverečkem. Příběh vyprávějící o zákulisí operací nadnárodních špionážních společností. Nebudu chodit okolo horké kaše, Spy Game se mi líbil. Robert Redford hrající agenta CIA v poslední den služby vypadá skutečně jako "old school" CIA tatík. Po celou dobu prakticky nevyleze z budovy (krom vzpomínek), což ale vůbec nevadí, neboť část v kancelářích je stejně důležitá/zajímavá jako ta mimo ně. Brad Pitt v roli "skautíka", naverbovaného právě Robertem Redfordem skutečně hraje, i když si občas neodpustí ty své pohledy. Nejsilnější částí, která na mě zanechala největší dojem se odehrává v Bejrůtu. Tady hrají všichni opravdu až na doraz a celá Bejrůtská část je promyšlená do největšího detailu. Chudinská část a všeobecný terorismus jen podtrhává emocionální vypětí, číšící z každého druhého záběru. Nutno podotknout, že ve vzpomínkových flashbacích jsem měl více než Redforda v olibě Brada Pitta. Ovšem v kancelářské části jsem fandil Redfordovi. --- Tony Scott prostě s filtry kamery umí. Ať už namodralé prostředí kanceláří, nazlátlý Vietnam či studené Západní Německo, které při natáčení z nemalé části nahradila Praha. Střih je jako vždy u Scottových filmů zběsilý a zároveň efektní, leč oku lahodící, což je dobře. Harry Gregson-Williams složil pro něj netradiční hudbu, ale k filmu se nebývale hodící. Soundtrack si musím sehnat. --- Proč přeci jen nedám plné hodnocení? Možná kvůli konci, který byl hodně urychlen. Možná kvůli nepříliš výrazné Catherine McCormackové. Přesto si myslím, že čtyři hvězdičky je vysoké hodnocení a Spy Game si takové zaslouží. ()

Brouk

Docela slušný film ve svižném tempu s dobrým hereckým obsazením. Redford tu odvádí daleko lepší práci než scénarista, ale konec dobrý, všechno dobré... ()

Aluska88

Velmi poutavá a excelentně zrežírována "Špionská hra." Tony Scott je pro tento druh filmu jako stvořen. Excelentní scénář a dialogy, hvězdné obsazení, podmanivá hudba a především děj, který má spád, potřebnou dávku energie a jenž dokázal mou pozornost udržet po celé dvě hodiny. Samotný příběh, postavení a úděl postav, vyskytujících se v něm, je s přibývajícími minutami stále více spletitější a složitější. Což mi ovšem vůbec nevadilo, napříč tomu, že jsem se chvílemi ztrácela. Filmy, jejichž tématikou jsou příběhy odehrávající se v prostředí organizací jako CIA, FBI, tajných operací a podobných, jsou častokráte složité a často náročné na orientaci v ději. Spy Game si však vysloužila můj obdiv, také proto, že vyznat se v této oblasti musí být velmi těžké, vyžaduje to spoustu úsilí a zájmu. A Tony Scott to dokázal. ()

genetique

Špionážne thrillery dostali nového vodcu, alebo aspoň zdatného spolubojovníka, ktorým je práve 'Spy Game', natočený mladším z bratov Scottovcov. Inteligentná špionážna zápletka s akčným podmazom rozpráva strhujúci príbeh dvoch agentov CIA (Redford, Pitt). Tá by samozrejme mala účinnosť len pre minutáž hodnú seriálu a tak sa scenár exkluzívne vynašiel spomienkovými akciami ako sa vlastne obaja agenti predierali svetom a konfliktnými akciami. Obidvom blonďákom to na pľaci klapalo a tak nezostaneme ukrátení ani o herecké výkony. 85%. ()

Arachneuss

Jeden z mých nejoblíbenějších thrillerů, když už se k tomu žánru přikloním. Precizně poskládaný příběh v němž Brad a Robert jedou na jedničku. Vynikající hudba, střih a zakončení! ()

3DD!3

Už několikrát mi tenhle snímek v televizi utekl a já jsem rád, že jsem ho konečně mohl vidět. Za což musím mimochodem poděkovat edici DVD z novin Blesk. SPY GAME je jinak špičkový špionážní thriller s výtečným hereckým duem v hlavních rolích. Redford ukazuje, že je i na stará kolena pořád hláškující frajer a Brad Pitt zase ukazuje, že vypadá jako kdyby byl Redfordův syn. Kamerové hrátky Tonyho Scotta navíc filmu dávají neuvěřitelně líbivý look. Nejvíc na mě zapůsobila scéna rozhovoru na střeše (nápis FUJIFILM) a proto dnešní poučka do diáře režiséra zní: "Chcete-li natočit rozhovor kvalitně a dynamicky, natočte ho z vrtulníku." ;-) ()

Le_Chuck

Techno Tony na uzde. Po tom čo sa vizuálne rozjašil v Man on Fire a Domine som bol zo Spy Game trochu sklamaný. O tu jednu hviezdu slabšie, ako Jason Bourne. 70% ()

berg.12

Přiznám se, že pro špionážní thrillery mám jistou slabůstku, proto při jejich hodnocení často trošku nadsazuju. Ale když ve filmu, který rozhodně není jen o akci pomalu není jediný záběr, který by trval déle než 3 sekundy, trochu mi to už vadí. ()

Kaka

Neskutečná oldschool pecka. Krásně navozené prostředí přelomu 80-90s, fantastický Redford, pár scénáristických vychytávek a x famózních dialogových scén a situací. Je potřeba na filmu docenit to, na čem si tady dal Tony Scott nejvíce záležet. Je to skutečně "Game", nic víc, nic míň. Obrovsky zábavná a atraktivní. ()

Lavran

Pro změnu začnu tak, že si představím celý snímek bez Roberta Reforda... ééé...nebo raději ne. Kol a kolem poměrně příjemné pokoukáníčko, které nás provede snad po všech krizových zákoutích světa (Bejrút ve špičkové kondici) za doprovodu velmi chytlavého hudebního doprovodem HGW. Komplot CIA ad obliga v ceně. Příznivci stylovosti juchejte. Odpůrci polovičatosti o dům dál. ()

castor

Gene Hackman, agent na odpočinku, naposledy pomáhal Willu Smithovi. Na komplikovaný a zdaleka ne férový svět upozorňuje i Robert Redford, další veterán tajných služeb, který zase tahá z bryndy Brada Pitta. Jeden má před důchodem, druhý před popravou. Tony Scott tak jejich prostřednictvím připomene klasiky ze ...desátých let právě s Redfordem o chlapácích, kteří neuhnou před žádným úkolem a kteří musí mít sakra hroší kůži, aby je tahle špinavá práce nezadusila. Špionážní thriller Spy Game je odvyprávěný hlavně pomocí flashbacků, ale to mu nebrání v tom, aby byl divácky atraktivní a popsal něco o systému a těch, kteří ho vytvářejí. Barevné filtry, hloubka obrazu, drsný střih. Scott se umí mazlit. ()

Niktorius

Kancelářské diskutérství za záchranu jednoho zamilovaného špióna a s ním spojené velké množství flashbacků odhalující mnohé z dřívějšího soužití a konání hlavních protagonistů je kupodivu dostatečně silný dějový skelet, který diváka bez potíží udrží v napětí po celou dvouhodinouvou stopáž. Zázrak? Ne, jen dobře vystavěný scénář, solidní herecké výkony a výtečná (toho času ještě audiovizuálně poměrně umírněná) režie Tonyho Scotta. ()

ripo

Film, kde som si celý čas vravel : Tak, a teraz to už konečne príde..... A to som si vravel každách 5 minút, čakajúc na nejakú akciu, zápletku, špionážnu hru alebo hocičo iné, kde by som si povedal, že to stojí za tie 2 hodiny sledovania. Bohužiaľ, ten okamih neprišiel. Tak som ešte dúfal, že záver to vytiahne z tej biedy .... A - nevytiahol. A fakt si neviem predstaviť niekoho, kto tomuto filmu mohol dať viac ako 3* a posunúť ho tak medzi vyberanú spoločnosť filmov s červeným štvorčekom. ()

Spooner

Tony Scott mě opět příjemně překvapil a tento špionážní thriller si vždycky při vyslovení jeho jména vzpomenu. ()

Davies182

Průměrný špionážní snímek s hvězdným obsazením, u kterého se dá příjemně odpočinout. Žádné hlubší poselství lze ale od tohoto filmu čekat nelze. Pobavte se a zapomeňte. ()

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012