Píše se rok 1991 a veterán CIA, agent Nathan Muir (Robert Redford) je poslední den ve službě. Zbývá jen zabalit, rozloučit se a odejít do penze. Jenže telefonát z Hong Kongu, který ho probudí, zásadně změní chod nejbližších 24 hodin. Nathan se z něj doví, že jeho někdejší chráněnec, žák a spolupracovník Tom Bishop (Brad Pitt) se dostal do vážných problémů. Ocitl se v čínském vězení, je obviněn ze špionáže a hrozí mu smrt. V obavách z mezinárodního incidentu od něj dává CIA ruce pryč. Tomova záchrana představuje pro USA příliš velké riziko. Vše tedy závisí na Muirovi, který od začátku tuší, jak k incidentu došlo a navíc si je vědom, že nové vedení CIA odsunulo "lidi ze staré školy" na vedlejší kolej. Dostat se k potřeným informacím a přelstít organizaci, pro níž tak dlouho a obětavě pracoval je úkol nad jiné těžký... (Magic Box)

pepo

výborný špionážny thriller s výbornou atmosférou.chémia pitt - redford funguje na 100%.a k tomu réžia tony scotta,výborná kamera a parádna hudba.filmu môžem vytknúť akurát nevygradovanú záverečnú záchrannú akciu.inak by to bolo s prižmúrenými očami za 5* ()

Xmilden

Co v Nepříteli státu Tony Scott začal, tím vlastně dále pokračoval. Tentokráte si akorát místo vnitrostátní NSA vzal na mušku mezinárodní CIA. Takže zde máme agenty, převraty, Brada Pitta a hlavně luxusně lišáckého Roberta Redforda. Jsem upřímně moc rád, že se ti dva setkali před kamerou v nějakém filmu. Spy Game kromě toho dodal zajímavý příběh, upřímné přátelství dvou chlapů a skvělou hudbu. 75% ()

lesumir

Prumerny film s nadprumernymi herci, kteri podavaji prumerne vykony, to je vse, co k tomu muzu rict. Spy game se tvari jako akcnarna propojena s brilantnimi dialogy, to druhe bych mozna bral, ale to prvni tam vubec neni. 6/10 ()

cheyene

Robert Redford a Brad Pitt. Dva herci, kteří ve své době platili za sex symboly a často jsou ve foto kolážích kladeni vedle sebe pro svoji podobu, se setkávají v jednom filmu a spolupráce jim vyšla velmi dobře. Retrospektivní líčení příběhu přináší často značně zajímavé zápletky a ukázky vztahu mezi hlavními hrdiny, stejně jako atraktivní vhled do prostředí, v němž bylo potřeba prostoru pro nějakou tu špionskou hru. Výsledné dojmy mám spíše neutrální, protože ne všechny pasáže mne bavily. ()

Fiftis

Netradičná kombinácia Redford-Pitt vo filme, sa podarila na výbornú. Remeselne veľmi vydarený film s dvomi veľkými hereckými hviezdami, ktorí akoby sa predbiehali kto z nich hrá lepšie. Väčšinu priestoru tu však dostal Redford pretože Pitta si tu užijeme väčšinou len vo flashbackoch v ktorých sledujeme jeho špionážne začiatky. Film s uspokojivým príbehom, rýchlym strihom a dobrým soundtrackom - žiadna pecka na nekonečné pozeranie dookola, ale raz za čas môže byť. ()

Pepinec

Ne, v Americe se o budoucnost loutkařského řemesla nemusejí bát. Jejich vláda tímhle stylem vychová mnoho dalších generací a Hollywood zcela jistě najde další slavné tváře, kteří statečně skočí do kalné vody. Jen si tak pro sebe říkám; co nového mně asi tak mohou tyhle příběhy přinést? Ráčej odpustit, pane velkotovárníku Scotte, ale větší duši má i moje trekové kolo... ()

Madsbender

Výživný špionážny thriller s fungujúcim duom Pitt-Redford a klasicky správnou scottovskou réžiou (myslím farbičkového Tonyho) v jeho najlepších časoch - teda pred sklamaním v podobe Domino. ()

sheen

Na stárnoucího Redforda a stále ve formě se moc dobře dívá i když je to jen kecání v kanclíku, to mazání medu okolo huby mu šlo moc dobře, ještě aby ne, když to točil Scott. ()

petaspur

Agent Nathan Muir odchází do důchodu, ale poslední den práce, který chtěl spojit s vyklízením šuplíků, mu výrazně zamotá čínské zatčení jeho žáka Toma. Muir si rychle uvědomí, že agentura nikoho zachraňovat nebude a Tomovo zatčení je důsledkem Muirova podcenění jeho citu. Zkušený agent začíná pod tíhou odpovědnosti rozehrávat kolem sebe hru, v níž ze sebe před nadřízenými dělá zlehka nechápavého, ale jeho kontakty po světě již pod obchodní značkou CIA rozjíždějí soukromou akci na Tomovu záchranu. ()

Aky

Docela napínavý thriller z prostředí práce CIA, zajímavý i faktograficky. Co do stavby příběhu trpí vadou spočívající v jeho značné komplikovanosti ve své první polovině, zatěžující příběh navíc ještě komplikovaným způsobem vyprávění. Nicméně závěr se svým posláním o vítězství chlapského přátelství nad strohými pravidly všechno posunuje o stupeň výše. ()

HAL

Mohl to být fajn špionážní thriller, kdyby děj v současnosti byl o notný kus zajímavější, smysluplnější a přehlednější - takhle spíš jen otravuje když neustále přerušuje ty mnohem zajímavější flashbacky na vývoj Pittovy špionské kariery. Chápu o co se Tony Scott snažil, ale struktura filmu se mu rozpadla pod rukama, bez pořádného scénáře ji ani neměl na čem pořádně vystavět. 6/10 ()

Satan

Čekal jsem víc, o hodně víc. Příběh se téměř nikam nepohnul a pořád jsem čekal na to "něco" co nakonec ve filmu vůbec nebylo. Velké zklamání. ()

kingik

Tony Scott opatřil sice film působivým vizuálem, ale nedá se říct, že by příběh nějak držel pevně pohromadě. Sympatická dvojka Redford/Pitt sice dělá co může, aby film nevyšel naprázdno, ale když chybí silný příběh a napětí po celou dobu absentuje, tak z toho vyjde celkem nezajímavý film. 40% ()

dr.horrible

Aj cez obrovské množstvo flashbackov, z ktorých je zostavený (a ktoré nemám rád), a tiež práve pre ne, naozaj obdivuhodne premyslený film. 85% ()

InJo

Špionážní thriller bez kouzla, bez akce, zato se spoustou (většinou nezajímavých) keců. Nemluvě o tom, jak děsně je to natahované a závěrečná záchranná akce (dost jsem se na ni těšil) je vyloženým zklamáním. Na Scotta velmi slabé - to si dám raději 3x za sebou geniálního Posledního skauta... 60 - 70 % ()

Legas

Největším problémem filmu jsou retrospektivy brzdící hlavní dějovou línii. Jenže právě na retrospektivách je tento film založen. Kdyby nebylo zručného Tonyho Scotta (pro ty jeho tech-machrovinky mám slabost) a Brada Pitta ve Škodě 1000MB, tak to snad v půli vypnu. Oproti Jasonu Bourneovi nemá Spy Game šanci. ()

Šakal

„24hodin“ alá T. Scott bez J. Bauera resp. K. Sutherlanda, za to s neochvějně vládnoucím R. Redfordem coby N. Muirem, (dosluhujícím) agentem CIA, („Kalouskovým (veřejným) nepřítelem č.1 -čerstvým důchodcem“), na kterého však ještě před zaslouženým odpočinkem čeká poslední (akce) „večírek“, za záchranu býv. parťáka (svého žáka) T. Bishopa (standartní B. Pitt), do jehož popravy v zaslíbené to (demokratické) zemi (velkého Mao Ce-tunga) zbývá posledních čtyřiadvacet hodin. A tak Nathan rezignuje na všechna svoje (nepsaná) pravidla a pouští se na tenký led, tj. do riskantní záchranné operace (proti samotné CIA) jež má s Tomem svoje plány. Spy Game to je celkem jednoduchá rovnice. Inteligetní, jemno-humorně odlehčená, svižná, s tahem na branku (Scottovi vlastním) špionážní „konverzačka“, s přesvědčivým R. Redfordem v typu role, pro kterou byl snad předurčen a který diváka nenechá ani na okamžik na pochybách, že je to právě ON, kdo je schopen celý snímek bezproblému (u)táhnout. Objektivně za (silné) 4*, ale když vidím to zdejší (pod)hodnocení, ostatně nebude to poprvé ani naposledy.....90% Btw, výborný hudební vkus, Tony. Nejen Dire straits (Ti) posílám „tam nahoru“. ()

IQ Tiqe

Nic světoborného, ale je to přesně ten špionážní trochuakčňák, který jsem potřebval vidět. Trochu přitažený za vlasy, ale ojebávání vládní agentury pro dobrou věc vždycky pobaví. Jak píše Xmilden – Redford tu rozehrává bskutku brilantní hru a kvůli té film stojí za zhlédnutí. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 8 | hudba 8 | humor 1 | akce 6 | napětí 3 | pustil bych si znovu 7 ()

HoneyBunny

Hloupá báchorka o agentovi a jeho žákovi, nesympatická McCormacková, špatně napsaná postava Brada Pitta. Prostě nudný, nezajímavý film, který nezachrání ani slušný Robert Redford. Tak za co dvě hvězdy? Za ty Číňany, co sledujou Pobřežní hlídku. ()

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012