Pete Mitchell (Tom Cruise), odvážný mladý letec přezdívaný "Maverick", se začíná stávat nejlepším z nejlepších. Je vyslán na pětitýdenní kurz do kalifornského Miramaru na školu pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Zde se vznětlivý pilot utká s těmi největšími esy v oboru a setká se nejen s vnadnou astrofyzičkou a leteckou instruktorkou Charlie (Kelly McGillisová), ale také s geniálním a velmi soutěživým spolustudentem "Icemanem" (Val Kilmer), s nímž od samého začátku svádí bezohledný boj o prvenství. Zatímco je však Maverick pronásledován záhadnou smrtí svého otce, bude schopen zkrotit svou divokou povahu a získat tak nejen prestižní trofej Top Gunu, ale i srdce milované dívky? (HBO GO)

LencaN

Až mě to tady zarazilo - jak číselné hodnocení 67% (k 25.3.2014), tak i slovní komentáře. Že je to propaganda amerického letectva? No a co? :D ať si každý ve filmu propaguje co uzná za vhodné, když tím nikoho nepoškozuje a nediskriminuje. Tohle je absurdní. Když se vám nelíbí propaganda amerických letců, tak se na to snad ani nedívejte, to vidíte z titulní strany dvd, tady plakátu a vůbec, to jsem věděla i já, že to bude o US letcích, ještě když jsem to neviděla. Mně se Top Gun kupodivu líbil dost. Cruise v době kdy byl ještě zajda a takový lehce arogantní frajírek se mu hrál jedna radost. Aspoň to tak vypadalo. Že mu to seklo snad vidí i slepý, že hrál dobře si myslím já osobně a i Val Kilmerovi to šlo. Celkově se mi líbilo takové to chlapácké pošťuchování, sázení se o sbalení holky, jízda na motorce - mlask :) ale líbily se mi i ty letecké pasáže, nemůžu si pomoct, ale přišlo mi to takové opravdové. A taky mám ke stíhačkám a letadlům vůbec respekt, protože mi to přijde hrozně nebezpečné a šílená odpovědnost pilota. Takže nalétávání na letadlovou loď jsem si užívala přestože jsem ženská. Některé záběry krásně hrály barvami a Scott se tady mohl vyřádit s večerní oblohou. Příběh je o romantice, kamarádství, cestou za svým cílem, odvaze až zběsilém riskování a vyrovnávání se se ztrátami. Za mě slušné 4*. ...málem bych zapomněla - Top Gun se ještě pyšní úžasnými songy! ()

Crowus

Takže viz: Enšpígl, nebudu tu psát nic jiného, jinak formulovaného. Taky bych lítal a taky bych chtěl instruktorku. A i mojí přítelkyni se to líbí. Díky. ()

Delmondo

Copak je to za vojáka po americku, namísto našeho Kouby je tu Maverick a místo paragánů stíhací piloti. Překvapivě funkční osmdesátková záležitost Tonyho Scotta s frajerským Cruisem a mlaďákem Kilmerem. Zmiňovat kultovní song Take My Breath Away je jako nosit dříví do lesa. ()

Tuty

Po letech jsem si k Top Gunu sedl a shlédl film s dabingem z 90. let z TV Nova. Věřte nebo ne, existují nejméně 4 verze našeho dabingu!! Film je "efektovo" záležitostí a forma zde vítězí nad obsahem, ale čert to vem. Parádní hudba, slušné obsazení a přímočarý děj a kamera dělaji z filmu lehký nadprůměr i dnes. Navíc, kdo by nechtěl být jako Maverick, že? ()

BrusVejn

Hrozne dobré béčko. Tento film má snáď všetky možné klišé a je dokonalým obrazom doby a vtedajších filmov. Plná palba mu uniká lebo je to stále len to béčko. ()

KorenGeorge

Jedna hvězda za to, že kvůli tomuto filmu vznikly "Žhavé výstřely" a aby jste si je mohli vychutnat nejlépe, jak to jde, je dobré shlédnout i tento tragikomický brak. Nejslabší film Tonyho Scotta. ()

Vosje

Přiznám se bez mučení, že jediným motivem, proč jsem to viděla dobrovolně víckrát než jednou, je letadlová loď a stíhačky. Dokonce jsem překouskla i fakt, že v tom hraje Cruise, kterého nemůžu vystát. Děj filmu mi v hlavě nezůstal ani drápkem, ale letadla byla skvělá. :-) ()

Dezolátos

Tento film je společně s "Na hraně zítřka" mým nejoblíbenějším filmem s Tomem Cruisem. Příběh o letci, kterého představuje Tom Cruise je dojemný a vynikající hudba mu dodává skvělou atmosféru. Doporučuji ()

meda2016

Je to takový dětský film. Kluci milují techniku jako děti. Milují auta a motorky jako děti. A holky! ...tedy představu, že budou jak ten umachrovanej Cruise holkolapkovití. Holky milují letce (průpovídku o ocelových přeskočím). Letci milují představu, že umějí s F14 letět v zrcadle 3 metry od MiGu. Rád bych je viděl, jak to nacvičují! Ale nás kluky to hladí po duši, tak proto 3*...a ještě ...kdyby to točil Spielberg, nebylo by to tak prázdné a nekomediální. ()

PeteBuck

Najprv som videl Horúce strely a potom tento...skvost. Bolo to na ceste z Karlsruhe do Bratislavy, kde sme sa ako študenti archeológie vracali z dvojmesačného výskumu. Keď sme to videli, bežne sme vybuchovali smiechom, pretože sme si spomenuli na scény z Horúcich striel a patrične sme to komentovali. Nikdy nezabudnem uprený pohľad Kelly McGillis na Toma Cruisa a potom zadrie..."Daj si sprchu." Skoro sme zleteli zo sedadiel. Ako som zistil neskôr, po premietaní filmu postávali armádni zamestnanci a ponúkali vstup do armády a k letcom pre nadšených divákov. Výsledok: nikdy nemali taký počet odvedených ľudí. Dá sa to chápať inak ako agitku pre armádu? Nie. Dobrý film? Určite nie. V podstate totálna chujovina, ktorá podľa mňa vznikla preto, aby sa to mohlo nádherne sparodovať v už vyššie spomenutých Horúcich strelách, ktoré boli tak geniálne, ako bola toto sračka roku. Jedna hviezda pre tento debilný film iba za Horúce strely. A Topper Harley je stokrát lepší letec než Pete "Maverick" Mitchell, to mi nikto nevyhovorí. ()

PanPyzamo

Top Gun jsem prostě musel vidět, protože jsem fanda 80. let. I proto se mi film dost líbil, protože jsem dostal, co jsem chtěl a to je atmosféra osmdesátek, kterou hlavně podtrhuje prostředí a ta hudba. Take My Breath Away je prostě lahoda. Z pohledu někoho, kdo ale této době nějak neholduje, tak to pro něj bude asi pouze dobrý, možná i jen nadprůměrný film. Příběhově to za mě nebylo nic moc extra, ačkoliv to nebylo špatné. Pro mě to tahala hlavně ta atmoška a za mě to byl dobrý film, který bych doporučil fandům akčních filmů z osmdesátých let. 7,5/10 ()

panki9922

Jeden z ďalších kultových filmov, ktorý som konečne videl. Nanešťastie som zistil, že som až tak o veľa neprišiel. Tom Cruise tu v úlohe sexi top pilota úplne nefunguje, ale to je len môj názor. Príbeh je jednoduchý, priamočiary, konflikt dvoch alfa samcov a záverečné udobrenie trochu instantné. Od všetkého najviac, sa mi do filmu nehodil tak často omieľaný soundtrack. Srdce ohreje nádherná Kelly McGillis a zábery stíhačiek zo vzduchu. 40% ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (více)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (více)