Pete Mitchell (Tom Cruise), odvážný mladý letec přezdívaný "Maverick", se začíná stávat nejlepším z nejlepších. Je vyslán na pětitýdenní kurz do kalifornského Miramaru na školu pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Zde se vznětlivý pilot utká s těmi největšími esy v oboru a setká se nejen s vnadnou astrofyzičkou a leteckou instruktorkou Charlie (Kelly McGillisová), ale také s geniálním a velmi soutěživým spolustudentem "Icemanem" (Val Kilmer), s nímž od samého začátku svádí bezohledný boj o prvenství. Zatímco je však Maverick pronásledován záhadnou smrtí svého otce, bude schopen zkrotit svou divokou povahu a získat tak nejen prestižní trofej Top Gunu, ale i srdce milované dívky? (HBO GO)

Urukhaj98

Respektuji kultovní status prvního Top Gunu, mě však zcela míjí, proč ho někteří tak milují. Kromě parádního úvodu mi tu nic nepřijde tak zapamatováníhodného. 6/10 ()

FeriusParfax

Kam až sahají hranice amerického narcisismu? Těžko říct, ale v tomhle filmu se jí už nebezpečně dotýkají. Film jsem viděla poprvé s tátou a dost mě nadchnul. Líbila se mi hlavní písnička, stíhačky a Cruise. S postupem času moje nadšení dost opadlo a s přibývajícím věkem se začaly vynořovat chyby, které jsem jako malá rozhodně nevnímala. Od již zmíněné narcisismu, hereckých výkonů až po dialogy a dál. Ustálení na 3* je krásný kompromis mezi mladším a starším já. ()

Odpadlik

Typický americký "vojenský" film. Jako nábor pro důvěřivé a naivní mladíky možná dobré, jinak nuda. nejlepší z celého filmu je píseň Take My Breath Away (Oscar). Jinak parodie Žhavé výstřely, která v podstatě celý film paroduje je mnohem lepší. ()

haWranka

Ani nevím proč, ale tenhle film žeru:) Možná pro ten Tomovo sladkej zajdovskej ksichtík, možná pro pár povedených vtípků, pro sympaťáka Goose nebo kvůli honičkám Migů...Nevím, ale doporučuju, je to moc příjemná podívaná. ()

fandalehy

I když je to až přehnaně americké a naivní, mě se to líbilo a ty scény ve vzduchu mně dostaly. Nadzvukové stíhačky, rychlé motorky, hezký holky, drsní hoši.... jenom ten děj a scénář je trochu průměrný. ()

waska

Z velké míry se na mém hodnocení podepisuje hudba, která je fakt skvělá a taky výkony Michaela Ironsida, který si mě získal od první sekundy svého působení na plátně. Je to sice film oslavující americkou dokonalou armádu, ale o to tady vůbec nejde. Mě se to líbilo. ()

dessa

Namachrovaná protiruská propaganda s usměvavým debílkem v hlavní roli. Jediné, čím je film přínosný, je parodie tohoto snímku v Hot Shots, aneb my letci máme ocelové ptáky... ()

closed.eye

Jak hodnotit naznačuje už plakát :-D. Vážně, pro mě osobně učebnicovej příklad bezduché kýčovité s*ačky, povrchní stejně jako ti namachrovaní nadržení týpci v ošklivých leteckých brýlích. Jestli si autoři mysleli, že u tohoto snímečku zaručeně (slušně řečeno :-)) zjihne každá ženská, patrně jsem frigidní :-). Doprovodnej slad'ák dílu nasazuje korunu, nesnáším ten film! :-D ()

Ceberus

Průměrný snímek, který neoslní ani neurazí. Na to, jak slavná je to značka, jsem očekával něco speciálnějšího. Jelikož jsem viděl Žhavé výstřely (v zásadě parodii na Top Gun) dříve než jeho předlohu samotnou, bylo zábavné objevovat ty původní scény a vzpomínat na jejich parodizované alternativy. :-) ()

Acrobat

1. Zo smrti ........by som "Mavea" ako scenárista už nedostal. Nemohol by som totiž zaspať z tak dobre spravenej ľudskej linky. 2. Slová "Maverick sa vracia, Pane!" pôsobia vo mne ako služba večnosti. 3. Je nepochopiteľné, prečo po toľkej dekáde sa nenašiel film, ktorý by (aj pri súčasných trikoch) dokázal napodobniť zábery tam zhora. (01.01.2012, BD) ()

Armin82

Cruisovo odrazový můstek do světa velkých herců Holywoodu,to jest Top Gun. Souhlasim s Oscarem za soundtrack,protože to je fakt pecka song. Cruise se svojí šance chytnul,Kelly McGillis úplně šťastná volba nebyla,ale nakonec to docela zvládla. Moc se mi líbil Anthony Edwards,kterýho si pamatuju z Pohotovosti a Val Kilmer mě taky nezklamal. Herecký výkony ok. Slaboduchý scénář a typická americká lovestory v pozadí nějakýho válečnýho konfliktu tenkrát ještě takovej průser nebyl,ale dneska už by to bylo klišé nad klišé...když si řeknu,že je rok 1986,tak musim dát 80% ()

danny_21

Pocukrovaná slaďárna s nestárnoucí ústřední písní, rošťáckým Tomem, krásnou Kelly a místy výbornými leteckými bojovými scénami. Uncle Sam měl určitě radost z neskrývané propagace US Army, stejně jako dámy nad tou romantickou limonádou - Ale Topper Harley je stejně větší Machr - 60 % ()

Mik_e

...take my breath away...Chuck Norris vymyslel všechny barvy, kromě růžové. Tu vymyslel Tom Cruise...Tenhle lacinej, ale výstižnej vtip byl nepochybně inspirován touhle metrosexuální jízdou, kde se sice vymydleností, bílejma tričkama, ani šamponem nešetří, neměnil bych ovšem jedinou scénu ! Ten film je geniální takovej, jakej je.. ()

mogul01

Jeden z filmů mého dětství. Když na to koukám teď, tak si jen říkám, proč si ten Maverick nesundal na ten volejbal ty obří hodinky..? ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (více)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (více)