V nedaleké budoucnosti se rodí děti se speciálním X-faktorem, který jim dává nadpřirozenou sílu - ničivý laserový pohled, schopnost přesouvat předměty nebo ovládat počasí. Pro obyčejné lidi je těžké mutanty akceptovat, aniž by se jich báli. Profesor Xavier (Patrick Stewart), celosvětově uznávaný telepat - mutant, proto zřídí speciální školu a jeho záměrem je naučit mutanty zacházet se svými schopnostmi tak, aby z nich lidé neměli strach. Ne všichni mutanti jsou však ochotni přizpůsobit se, neboť nevěří, že by spolu lidé a mutanti mohli žít. Skupina X-men teď musí před těmito tvory lidstvo ochránit, protože jejich šéf, podlý Magneto (Ian McKellen), má s budoucností planety Země velice zákeřné úmysly! (Bontonfilm)

Caesarion

Film jsem viděl když jsem chodil do školy. Pak Jackman zestarnul a ja taky. Proč to píšu? Neni to mym věkem kdy jsem tekl z těchto filmů. Těcu z nich furt. Jenže teď jsou X-men filmy prostě nejake volajake čudné. Tento film byl taková parta lidí co k sobě pasly a byly taková opravdu dobrá sebranka. Jackman se ještě nebral tak vážně, dva divadelni starci, holky úžasný, kluk co ma fakt drsný brejle, styl Raye Parka. To celé působí skvěle a film opravdu poutá. Takhle nějak jsem si to představoval. Film, který byl dobrý v pubertě a je dobrý i v mych pětatřiceti. Opravdu dobrý. ()

lupik84

Když se na film dívám v dnešní době, tak působí hodně staře. Přesto se i po těch 13 letech dá na film v pohodě dívat i dnes. Podle mě je X-Men jednou z nejlepších komiksových sérií. ()

cooler

Jeden z mála sci-fi filmů který není postaven pouze na výbušné akci,ale hlavně tu jde o psychologii postav.Opravdu moc pěkná a inteligentně natočená podívaná. ()

stargate17

Snad jediný film podle komiksu, který dává smysl, a rozhodně můj nejoblíbenější. Počkat, vlastně ne! Jsou tu ještě pokračování! :) ()

BettyAki

Provedení filmu je opravdu skvělé, herecké výkony, kamera, efekty... Opravdu kouzelné. Ale jakožto fanynka komiksů jsem si film dostatečně neužila, což mě opravdu mrzí, protože X-meni jsou pro mě srdcovka. ()

NSnake

Super adaptace z dob, kdy Marvelovky ještě nejely podle jednotného návodu. Jednoduše můj nejoblíbenější Marvel Movie. ()

Rathe

Filmy tohoto typu jsou mým šálkem kávy. Skvělá režie, kamera, muzika, herecké výkony, scénář - vše do sebe naprosto skvěle zapadá. Nápad i provedení je perfektní a já snad ani nemůžu nic vytknout. Komixovou předlohu jsem sice nečetl, takže jsem nevěděl co očekávat a co ne. Takže já jsem byl naprosto okouzlený. ()

Filip.Kubik

Po zhlédnutí všech filmů spadajících do Avengers jsem se rozhodl zhlédnou X-meny. Tento první díl mě utvrdil v rozhodnutí zhlédnout všechny díly. Herecké výkony, scénář i efekty jsou skvělé. ()

aneta105

X-meny jsem již obdivovala jako děcko, proto, když mi film začaly docházet jsem shlédla tento Marvelovský děj poprvé před 5ti lety, a za mě super, předlohou se tvůrci celkem drželi tak za mě 80% ()

Matt91

Film vznikal v období keď si komiksový žáner ešte hľadal smer, ktorým by išiel. Singer vsadil na realistický štýl s dôrazom na psychológiu postáv a to sa mu vyplatilo. Postavy a ich predstavitelia boli zvolený fantasticky. Akčné scény sú strhujúce, efekty na danú dobu kvalitné a príbeh pekne otvoril X-Men ságu. ()

Sof Raven

Od detstva som bola fanúšik komixov a rozprávok o x-menoch, mutantoch. Dlhší čas som bola veľmi skeptická k filmovému spracovaniu a to len z jediného dôvodu. Štvalo ma fakt hrozné filmové spracovanie mojej za tie roky obľúbenej postavy Rogue (Neviem ani kde začať, či pri zlom výbere herečky, alebo dejovej nevýraznosti až zapadnutosti jej postavy. A to ani netreba hovoriť o postave Gambita, ktorá tam ani zahrnutá nebola...) Až po čase som sa teda rozhodla nechať to tak, a skúsila som sa "odosobniť" a pozrieť si všetky zatiaľ natočené diely. Musím povedať, že ma príjemne prekvapili. Vďaka tejto sérii filmov ma totiž zaujali aj iné postavy, iný mutanti. Páči sa mi sled udalostí, ako do seba všetko pekne zapadá, aj keď to vždy nieje práve podľa pôvodnej komixovej predlohy. Každý svoj diel má niečo do seba a je vždy nejak príjemne ozvláštnený. Toto spracovanie určite nestojí za zahodenie. Len ma trochu mrzí, zahodenie mojich obľúbených postáv. ()

cica

X-menov zbožňujem, sú iní a musia bojovať za svoje miesto na tomto svete. Nie vždy sa to dá bez porušenia morálnych pravidiel. Silná myšlienka. A k tomu filmárske umenie, napätie, akcia. ()

Vajk

Nejlepší část staré X-mení trilogie. Nepochybné castingové trefy do černého v podobě Jackmana, Stewarta a McKellena a především poměrně revoluční scénář, který po devadesátkových batmanovských průserech znovudokázal, že se komiks dá zadaptovat i jinak než barevně a hloupě. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu