Jeden z filmů, který se mi svého času velice líbil v kině. A s přibývajícími léty, zatímco se můj věk v podstatě zdvojnásobil, se nic nezměnilo. X-Men je zábavný komiksový film, na němž lze vidět, že si není moc jistý v kramflecích (působí to tak nějak lehce opatrně a nedotaženě), což mu trochu sráží hodnocení, ale nevadí, druhý díl už na maximum dosahuje :-) X-Men postavy v pořadí oblíbenosti: Wolverine, Cyclops, sakra zapomněl jsem na Magneta. Takže Magneto, Wolverine, Cyclops, Storm, sakra zapomněl jsem na Rogue... Magneto, Wolverine, Cyclops, Rogue, Storm, ... ale ne, Profesor X :-D(24.9.2009)

Předlohu neznám, takže můžu hodnotit jenom film a myslím si, že je ho Singer zvládnul fakt velmi dobře. Režie, kamera, muzika, herecké výkony - všechno do sebe přesně pasuje. A triky jsou tak dobré, že mě v průběhu filmu ani nenapadlo jak jsou udělaný, protože jsem jim věřil. Dlouho jsem chodil bez zájmu kolem tohohle obalu v půjčovně a můžu říct, že to byla chyba. U dvojky už váhat nebudu :-)(12.2.2003)

Nebyl to Raimi, ale Bryan Singer kdo odstartoval mánii komiksových adaptací v 21. století. Díky němu se každý rok dočkáme několika vysokorozpočtových fanstasmagórií, jenž dokáži ukrátit nudu, zafilozofovat si či užít si vlnu adrenalinu. Navíc pro svět objevil Hugh Jackmana, no neni to na čtyřhvězdu ?(22.8.2007)

Malá comicsová revoluce v přímém přenosu aneb film, který rehabilitoval okostýmované panďuláky v očích laické veřejnosti. Velmi dobrá práce, byť s trochu nevýraznou hudbou a popcornově zatím ještě uměřeným Singerem (těch eye-candy momentů je prostě málo). Ale všichni herci jsou typově dokonale zvolení. Což nás dostává k tomu nejpodstatnějšímu: Tenhle film dal kinematografii Wolverina! A Hugh Jackmana!(13.8.2002)

Hlavní devizou filmu není příběh, který je spíše jen lehce nadprůměrný, ale propracované charaktery všech postav. S tím souvisejí herecké výkony, jejichž kvalita (I. McKellen; P. Stewart; H. Jackman ...) je v žánru komiksových filmů takřka bezprecedentní. Nedá se opomenout ani výborná režie Bryana Singera, jenž umí natočit blockbuster s přesahem a nikoli jen řadový letní produkt (viz. "X-Men: Poslední vzdor"). Hodně se mi líbila také kamera a kompozice obrazu. Film se pochopitelně od originálního komiksu v řadě ohledů výrazně liší, ale třeba také změny v postavě Rogue, mé favoritky, jsem nadšeně kvitoval.(5.2.2011)

• Ray Park

• - Film dostal za rok 2000 Saturn Award v kategorii Nejlepší sci-fi film. (Dino07)

• - Scéna, kdy se Cyclops na nádraží usměje na malého kluka není ve scénáři. Šlo o malého velkého fandu X-menů, který měl nejradši Cyclopse a když se při natáčení jiné scény pořád usmíval na Jamese Marsdena, Bryana Singera napadlo použít scénu do filmu. (fannah)

• - I navzdory přepisům ve scénáři měl být v původním filmu Beast. Na schválený rozpočet však byl příliš velkou zátěží a tak byl na poslední chvíli vystřižen. Jeho pozice týmového lékaře se přenesla na Jean Greyovou (Famke Janssen). (Dino07)