Tak konečně jsem po zhlédnutí První třídy doplnila svoji mezeru a mrkla na první díl X-men. S filmem jsem docela spokojená, ikdyž za 5. dílem značně pokulhává v efektech i ve scénáři. Některé postavy ještě nejsou tak detailně vybarvené (Storm, Mystique). Jako sci-fi samozřejmě nadprůměrné, proto zasloužené 4 hvězdičky.(3.7.2011)

Obsahuje spoilery: "Lidi jako ty jsou důvod, proč jsem se jako dítě bála chodit do školy." Svět ví, že existují mutanti. Senátor Kelly je proti jejich existenci na zemi, čehož využívá Magneto, který chce naopak, aby na zemi byli pouze mutanti. To je hlavní dějová linka... Nejvíce se mi líbila scéna hon na Mystic, kde Wolverine vylezl z chodby, kde pak Kyklop zvedl ruku k brýlím a chtěl po něm střelit. "Klid. To jsem já." - "Dokaž to." - "Sviňáku." Ta jejich rivalita. :-) Pak scéna, kde Magneto zvedá policejní auta. Ono celkově Ian McKellen byl ve své roli perfektní. Od začátku až do poslední scény, ve které hraje šachy s Charlesem v plastovém vězení. Každá postava je propracovaná a promyšlená do sebemenšího detailu. Halle Berry dostala jediná hrozně málo prostoru. Průšvih byl dabing: Rosomák? Bouře? Tulačka? Jinak povedené vizuální efekty a triky se filmu zajisté nedají upřít. Povedená týmová, kterou rozhodně stojí za to vidět. - 70%.(26.3.2019)

Předlohu neznám, takže můžu hodnotit jenom film a myslím si, že je ho Singer zvládnul fakt velmi dobře. Režie, kamera, muzika, herecké výkony - všechno do sebe přesně pasuje. A triky jsou tak dobré, že mě v průběhu filmu ani nenapadlo jak jsou udělaný, protože jsem jim věřil. Dlouho jsem chodil bez zájmu kolem tohohle obalu v půjčovně a můžu říct, že to byla chyba. U dvojky už váhat nebudu :-)(12.2.2003)

Jsem jeden z těch, kterým se převedení legendárního comicsu na filmové plátno líbilo, a to včetně kostýmů, o hudbě Michaela Kamena ani nemluvě...možná mám kliku, že jsem viděl jen titulkovanou verzi, protože Rosomáka bych asi nevydejchal...mám jenom jednu vážnější připomínku - GAMBITE, KDE JSI?????(19.3.2003)

Mistrovsky zpracovaný komiks? Psychologie a dospělý obsah? Ale kdeže. X-meni sice tyto často zmiňované a oslavované složky obsahují, ale zdaleka ne v takové míře, aby nad tím bylo třeba jásat. Film je naopak často docela debilní, komický a dětský a to hlavně v akčních scénách, které jsou spíš nepřehledné a vůbec nevydařené. Naštěstí má film rozumnou stopáž, což již bohužel nelze říct o jinak výrazně povedenější dvojce.(14.8.2007)

• - Wolverinovy kostýmy byly vyrobeny ze silné kůže a PVC. (HellFire)

• - Halle Berry má v tomto filmu podle komiksu africký akcent. Ve filmu X2 jej ale už nepoužila. (fannah)

• - Většina efektů s očima byla tvořena kontaktními čočkami, které herci označili jako velmi nepohodlné na nošení. Rebeca Romijn (Mystique) je nosila přes hodinu denně a Halle Berry (Bouře) nakonec čočky odmítla nosit, a tak její bílé oči vytvořili pomocí CGI. (fannah)