Obsahuje spoilery: "Lidi jako ty jsou důvod, proč jsem se jako dítě bála chodit do školy." Svět ví, že existují mutanti. Senátor Kelly je proti jejich existenci na zemi, čehož využívá Magneto, který chce naopak, aby na zemi byli pouze mutanti. To je hlavní dějová linka... Nejvíce se mi líbila scéna hon na Mystic, kde Wolverine vylezl z chodby, kde pak Kyklop zvedl ruku k brýlím a chtěl po něm střelit. "Klid. To jsem já." - "Dokaž to." - "Sviňáku." Ta jejich rivalita. :-) Pak scéna, kde Magneto zvedá policejní auta. Ono celkově Ian McKellen byl ve své roli perfektní. Od začátku až do poslední scény, ve které hraje šachy s Charlesem v plastovém vězení. Každá postava je propracovaná a promyšlená do sebemenšího detailu. Halle Berry dostala jediná hrozně málo prostoru. Průšvih byl dabing: Rosomák? Bouře? Tulačka? Jinak povedené vizuální efekty a triky se filmu zajisté nedají upřít. Povedená týmová, kterou rozhodně stojí za to vidět. - 70%.(26.3.2019)

Od ostatnich komisku ma tohle hlavu a patu, apeluje to na urcity problem a neni to jen bezmyslenkove bojovani proti zlu, jako je tomu vetsinou u podobnych del. Proto si mylsim, ze filmove zpracovani bylo tezsi a presto zvladnuto perfektnim zpusobem, obsazeni nema chybu a "rosomak" (omfg) v podani Hugha Jackama byl naprosto presny a verny svemu kreslenemu predchudci, cimz si ziskal muj obdiv a v dalsich filmech mi ukazuje, ze to nebyla spatna volba. Ve svm "rybnicku" naprosto nadpurmerna vec stejne tak, jako jsou dalsi dve pokracovani.(1.7.2006)

To už je to šest let? Ani se mi tomu nechce věřit, že je to tak dlouho co jsem si sedl k HBO a nechal se poprvé vtáhnout do světa mutantů. Singer upoutá diváka už na začátku vzpomínkovou scénou z Polska roku 1944, kde vidíme tehdy ještě chlapce, který se v židovském ghettu snaží dostat zpět ke svým rodičům. Úchvatný začátek. Postupné setkávání s ostatními mutanty a jejich představování ukazuje Singerův obrovský talent. Charaktery jsou skvěle napsané a diváka opravdu zajímá co se s nimi stane. Po herecké stránce se X-MENům nedá také nic vytknout. Hugh Jackman se objevil jako blesk z čistého nebe a jeho Wolverine byl zahraný perfektně. Mrazivě magnetický Ian McKellen se překvapivě zhostil role největšího hláškaře ve filmu a Famke Janssen se mi ze všech dílu tady zdá nejhezčí (Wolverina plně chápu ;). Dřív jsem dával za 4 ale po pečlivém uvažování jsem to změnil. Za tak propracovanou psychologii si to totiž nejvyšší skóre zaslouží.(17.12.2006)

Po prvním shlednutí 4*, po druhém jasných 5*.X-Meni jsou pro mě jednou z nejzdařilejších comixových adaptací.Scénárista Hayter ani režisér Singer nebrali celý comix až tak vážně, takže je zde hodně rozdílů oproti originálu, což ale určitě nemůže nikomu vadit.Singerova režie je skvělá a nejlépe se mu určitě vydařila úvodní 20minutovka a Hayter zase neplýtvá vtipnými hláškami („a tobě říkaj jak?vozejk?“a další, které jsou ale vždy vtipné jen pro toho kdo zná film a jen v kontextu s děním filmu).Přesto by někdo nemusel vydýchat, řekněme „béčkovost“ scény, kdy Famke Janssenová telepaticky nadhazuje talíře Jamesi Mardsenovi, který je pak paprskem sestřeluje-ale právě to zdůrazňuje to, že X-Meni jsou adaptací comixu, a právě tahle scéna jako by byla vytržena z okénka x-menovského comixu.K tomu si připočtěte ještě skvělé herecké výkony (Jackam, Stewart,McKellen, Janssenová, Berryová, Mardsen, Paquin, Park-miluji tu scénu s „tanečkemů v závěru filmu), perfektní kameru a zajímavou hudbu Michaela Kamena-tohle je jasný pětihvězdičkový filmJe snad někdo, kdo se netěší na X 2.(23.5.2002)

Nebyl to Raimi, ale Bryan Singer kdo odstartoval mánii komiksových adaptací v 21. století. Díky němu se každý rok dočkáme několika vysokorozpočtových fanstasmagórií, jenž dokáži ukrátit nudu, zafilozofovat si či užít si vlnu adrenalinu. Navíc pro svět objevil Hugh Jackmana, no neni to na čtyřhvězdu ?(22.8.2007)

• - Role Sabretootha byla nabídnuta wrestlerovi Kevinu Nashovi. (HellFire)

• - Hugh Jackman si dával každý den studené sprchy, což mu prý pomohlo k vytvoření Wolverinova "zběsilého charakteru". (fannah)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 6. (Zdroj: ČSFD.cz)