poster

X-Men

 • USA

  X-Men

 • Slovensko

  X-Men

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2000, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  *****

  jestli tomuto snímku něco chybí, tak DTS zvuk. film je o tom, že američani si zasluhují právo, aby jejich děti věděli, že chodí do školy s mutanty. celkem bych s tím souhlasil, ale to není důležitý. důležitý je, že triky zde nehrají zdaleka takovou roli jako ve druhém dílu a přesto je se na co koukat. to ale neznamená, že tu nejsou. jen není přeplácanej celej film (cerebro je zajímavě fantastické). prostě - kvalitně vystavěný příběh s dobrými efekty, u kterého jsem se dobře pobavil.(22.12.2005)

 • Arachneuss
  ****

  Nebyl to Raimi, ale Bryan Singer kdo odstartoval mánii komiksových adaptací v 21. století. Díky němu se každý rok dočkáme několika vysokorozpočtových fanstasmagórií, jenž dokáži ukrátit nudu, zafilozofovat si či užít si vlnu adrenalinu. Navíc pro svět objevil Hugh Jackmana, no neni to na čtyřhvězdu ?(22.8.2007)

 • Marigold
  ****

  Překvapivě výtečné komixové sci-fi, které funguje nejen jako triková a akční zálěžitost, ale též na rovině postav a příběhu. Gambit profesora Xaviera (Patrick Stewart) a Magneta (Ian McKellen) je vskutku elektrizující a rozhodně se nejedná o tradiční souboj dobra se zlem v čisté formě. Napětí do jinak trochu obnošené zápletky dodává právě zážitky z koncentračního tábora poznamenaný Magneto, z jehož pohledu vyhlíží konflikt mutantů a lidí jako možné opakování událostí druhé světové války. Samozřejmě se nehrabe příliš do hloubky, zůstává, jak už to v Hollywoodu chodí, pouze u názvuků etiky, ale víc by ani X-meni nesnesli. Zejména díky výtečným hercům a slušným trikům patří tenhle snímek k nejlepším komixovým adaptacím, které kdy byly k vidění. A to už vůbec nemluvím o otevřeném potenciálu pro další díly...(11.9.2004)

 • JohnnyD
  ***

  Problém s tímovkami je, ako udržať uveriteľnosť každej postavy, aby sa z nej nestala iba bábka. Obzvlášť je to problém, ak sú vo filme tímy dva. Jediné postavy, ktoré tu majú ako taký charakter sú Wolverine a Rogue, zvyšok zredukoval na nositeľa tej a tej nadprirodzenej schopnosti. X-Meni tak ostávajú akosi na polceste - príbeh i postavy sú jednoduché až plytké, kým vizuál a poňatie je oproti všetkému, čo dovtedy vzniklo, o generáciu vopred.(14.10.2005)

 • Gilmour93
  ***

  Společenská izolace odlišných - těch, co disponují darem, jenž je zároveň prokletím. Nebo taky Gandalf Šedý Magnetický proti skinheadovi z Enterprise. Jenže.. Tolik postav s nesmírným příběhovým potenciálem a nakonec taková suchopárnost, jejíž prapor musí držet rosomák s havanou v tlamě. Historie už myslím ukázala, že Singerův rukopis je mnohem zajímavější v klasickém dramatu a ne komiksové fantasmagorii..(8.7.2013)

 • - Ve scéně, kde Eric Lensherr (Ian McKellen) s a Xavierem (Patrick Stewart) hrají šachy, je vidět pěšec, který v následujícím střihu zmizí.  (Hem.m)

 • - Roku 1994 napsal scénář James V. Hart Walker, ale nebyl nikdy použit. (HellFire)

 • - Patrick Stewart ani Sir Ian McKellen neumí hrát šachy. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace