Paráda, takhle si představuju pořádnej sci-fi film, nejenže to má výbornou akci, ale dokonce i dobrej a originální příběh a to je u podobných filmů docela vzácnost a tim tenhle film vyčnívá nad ostaními. Dalším velkým kladem tohoto filmu je perfektní výber herců, ne že by tam předváděli nějaký famozní herecký výkony( tim samozřejmě nechci říct, že by byly mizerný, jenom tam nikdo nevyčnívá a hrajou spíš přirozeně, něž nějak úchvatně), ale dokonale padnou do svý role a ztvárněj tu postau tak, jakoby hráli sebe. Tvůrci taky skvěle vystihli stopáž, který je tak akorát, aby film vůbec nenudil a dokázali se tim vyvarovat hluchých míst, který by tuhle trikama nabitou podívanou dost kazily(24.6.2005)

X-Mení série si mě naprosto získala (přesněji Singerovy díly), a přestože dvojka je o chlup lepší, nikdy bych se na ni nekouknul bez zkontrolování prvního dílu.(4.9.2008)

jestli tomuto snímku něco chybí, tak DTS zvuk. film je o tom, že američani si zasluhují právo, aby jejich děti věděli, že chodí do školy s mutanty. celkem bych s tím souhlasil, ale to není důležitý. důležitý je, že triky zde nehrají zdaleka takovou roli jako ve druhém dílu a přesto je se na co koukat. to ale neznamená, že tu nejsou. jen není přeplácanej celej film (cerebro je zajímavě fantastické). prostě - kvalitně vystavěný příběh s dobrými efekty, u kterého jsem se dobře pobavil.(22.12.2005)

Venku jsou mutanti s neuvěřitelnými silami, Logane, a hodně jich nesdílí můj respekt k lidstvu. Jestliže se jim nikdo nepostaví, dny lidstva mohou být sečteny...... Mal som 13 rokov, ked som bol na tom v kine. Bolo to niečo nové, čo odštartovalo obrovský boom novodobých komixových filmov (Spider-Man, Daredevil, ďalšie časti X-Men a mnoho iných novších...). Inteligentná komixovka, ktorá ponúkala zaujímavý dej a dobre natočené súboje mutantov (dnes už tie súboje tak dobre nevypadajú). Bavilo ma to.(17.9.2011)

Chybí tomu nadhled.(24.10.2003)

• - Při natáčení vlakové scény v Hamiltonu měl režisér Singer problém s jedním divákem a pak ho obtěžoval policista, který ho chtěl odvést na služebnu. (fannah)

• - I navzdory přepisům ve scénáři měl být v původním filmu Beast. Na schválený rozpočet však byl příliš velkou zátěží a tak byl na poslední chvíli vystřižen. Jeho pozice týmového lékaře se přenesla na Jean Greyovou (Famke Janssen). (Dino07)

• - Ve filmu se objevují X-meni Professor X (Patrick Stewart), Storm (Halle Berry), Cyclops (James Marsden), Marvel Girl/Jean (Famke Janssen), Wolverine (Hugh Jackman), Rogue (Anna Paquin), dále žáci Iceman (Shawn Ashmore), Pyro (Alex Burton) a Shadowcat (Sumela Kay). Z bratrstva mutantů se ve filmu objevují Magneto (Ian McKellen), Mystique (Rebecca Romijn), Sabretooth (Ben Jensen) a Toad (Tom DeSanto). (jh666)