Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V nedaleké budoucnosti se rodí děti se speciálním X-faktorem, který jim dává nadpřirozenou sílu - ničivý laserový pohled, schopnost přesouvat předměty nebo ovládat počasí. Pro obyčejné lidi je těžké mutanty akceptovat, aniž by se jich báli. Profesor Xavier (Patrick Stewart), celosvětově uznávaný telepat - mutant, proto zřídí speciální školu a jeho záměrem je naučit mutanty zacházet se svými schopnostmi tak, aby z nich lidé neměli strach. Ne všichni mutanti jsou však ochotni přizpůsobit se, neboť nevěří, že by spolu lidé a mutanti mohli žít. Skupina X-men teď musí před těmito tvory lidstvo ochránit, protože jejich šéf, podlý Magneto (Ian McKellen), má s budoucností planety Země velice zákeřné úmysly! (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (875)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Jsem obrovský fanoušek komiksů a komiksových filmů a vůbec nechápu, jak jsem se mohl X-menům 12 let vyhýbat. Ten film je skvělý. Bryan Singer nastartoval nadvládu komiksových filmů, nebýt jej, možná by tak velký zájem nebyl. Ačkoli se jedná o komiks, míra uvěřitelnosti je na vysoké úrovni. O tom svědčí i výměna Wolverinova typického žlutého elastického obleku za průměrný černý. A vůbec, angažmá Hugha Jackmana byla tou nejlepší volbou, co kdy Foxové udělali. Jiného Wolverina si prostě nedokážu představit. Jinak je to klasický origin, chvíli trvá než se všechno rozjede, a na dnešní poměry tam moc akce není. To však nevadí, vy si budete užívat seznámení se všemi mutanty a v hlavě vám uvíznou především nezapomenutelní Magneto s Profesorem Xavierem, které hrají Patrick Stewart a Ian McKellen . Škoda jen nemožného propojení do budoucna s Marvel univerzem ...95% ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Tak konečně jsem po zhlédnutí První třídy doplnila svoji mezeru a mrkla na první díl X-men. S filmem jsem docela spokojená, ikdyž za 5. dílem značně pokulhává v efektech i ve scénáři. Některé postavy ještě nejsou tak detailně vybarvené (Storm, Mystique). Jako sci-fi samozřejmě nadprůměrné, proto zasloužené 4 hvězdičky. ()

Reklama

Falko 

všechny recenze uživatele

Mal som velke stastie vidiet pekne vsetky 3 casti X-Menov v jedno sobotne popoludnie za sebou s filmovou fanynkou Madison, potom, ako si Madison myslela, ze to bude blbost. Nastastie zmenila nazor a jednotka sa jej velmi pacila. Na X-menov mam najradsej boj ludi proti X-menov a naopak boj dobrych X-menov proti zlym mutantom, co bolo v pripade jednotky a trojky. Tu sa mi pacilo napr. spoznavanie charakteru Wolwerina a tulačky a taktiez spoznavanie hrdinov, hlavne Jean Grey v podani Famke Janssen...... 18.06.2008 ()

choze 

všechny recenze uživatele

Slušný rozjezd série, která odstartovala vlnu dospělejších komiksových filmů a la TEMNÝ RYTÍŘ a WATCHMEN, a předznamenala model komiksových trilogií mírně nedopečená/hledající se jednička-na maximum valící dvojka-rozpačitá trojka (SPIDER-MAN, Nolanův BATMAN). Solidní scénář (speciálně se mi líbilo představování superschopností u hlavních postav) a sympatický casting, slabší po akční stránce a s trochu moc temným vizuálem. ()

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Možná kdybych to viděl v době vzniku, tak by se mi to líbilo víc, ale v současnosti to na mě bohužel zapůsobilo jen průměrně. Zpočátku to bylo docela zajímavý, nicméně postupem času to působilo s těmi všemi superschopnostmi spíš tragikomicky. Chtěl jsem dát čtyři, ale tím koncem si film u mě pohoršil asi nejvíc. Ty věhlasné ódy na tento film skutečně nechápu, to je tu vážně tolik lidí, co žere tyhle prdlé filmy podle komiksu? Mě to teda moc nebere... 65% ()

Galerie (130)

Zajímavosti (101)

  • Ray Park (Toad) v jednej scéne uchopí kovovú tyč a začne s ňou zvláštne krútiť. Týmto nenápadne odkazuje na svoju úlohu Darth Maula vo filme Star Wars I: Skrytá hrozba (1999), kde používal dvojramenný svetelný meč. (canucks333)
  • Podle dřívější verze scénáře měl být v týmu i Beast, ale na schválený rozpočet byl příliš velkou zátěží a tak byl na poslední chvíli vyškrtnut. Jeho pozice týmového lékaře se přenesla na Jean Grey (Famke Janssen). (Dino07)

Související novinky

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Po zveřejnění informace, že se ve dalším pokračování Deadpoola, jenž je zatím bez oficiálního názvu, po několika narážkách z předcházejících dílů konečně objeví po boku Ryana Reynoldse i navrátivší… (více)

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

07.06.2023

Režisér Bryan Singer byl dlouhý čas jedním z nejnadějnějších mladých tvůrců v Hollywoodu a jeho kariéra se zdála být neotřesitelná. Rodák z New Yorku se proslavil už začátkem devadesátých let svým… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (více)

Reklama

Reklama