Epizody(10)

Michael Jordan v tomto dokumentárním seriálu otevřeně vypráví o svém životě a kariéře. Obsahuje dosud nepublikované záběry z jeho poslední sezóny v NBA. (Netflix)

Mr. Monk

Snad nejlepší sportovní dokument, co jsem kdy viděl a to basketbal ani nemám moc rád. Velká paráda a nejlepší věc k vidění za poslední dobu. Up the Bulls! ()

NifKor

Když jsem seriál a jeho hodnocení viděl poprvé, tak jsem byl hodně skeptický a nemohl jsem uvěřit, že by The Last Dance mohl dosahovat takových kvalit jak se psalo, tak jsem se rozhodl to zjistit a je to mistrovské dílo. Seriál diváka pohltí hned od 1. minuty a drží až do konce. Minulost Bulls a Michaela Jordana znám, ale neznal jsem např. Scottieho Pippena nebo Dennise Rodmana a jejich minulost, takže bylo skvělé překvapení to, že i třeba v nějakém díle se věnovali i jim. Seriál je extrémně v jistých částech emocionální a tím, že to je dokument a vypraví to samotní hráči, tak to působí na diváka neuvěřitelně skvěle. Soundtrack v seriálu byl neuvěřitelně skvělý. The Last Dance je prostě masterpiece a nemyslím si, že tento rok vyjde něco lepšího.  10/10 ()

Wally

Nemám slov...hrával jsem basket a tohle je pro mne nevýslovná chuťovka a svatý grál. Úplně jsme si vzpomněl, jak jsem jako teenager vstával tajně v noci, abych se mohl dívat... Díky! ()

Michelle75

Sport mě vždycky hodně bral. A basket mě na střední moc bavil, později jsem nosila čepici s motivem Chicago Bulls a bylo to zrovna v době jejich největší slávy. :) Na tomto dokumentu se mi velmi líbí to, že se neřeší téměř vůbec osobní život a skandály a přesto je to hodně dívatelné. Od začátku nevím, co si o osobnosti Michaela Jordana mám myslet. Jako sportovci mu fandím, jede přes mrtvoly, jeho popichování a hecování mělo smysl,dosáhl toho, čeho chtěl. Byl profík, dříč a talent.V přáteslké rovině je to složitější, tam jsem s ním hodně na křížku. Bylo vidět, že mu stačilo málo,aby se vyhecoval ještě k lepšímu výkonu, byl hodně ješitný. Prostřihy s komentáři jednotlivých bývalých spoluhráčů jsou skvělé. Někdy až dojemné, jindy vtipné nebo plné domněnek. Scottie Pippen u mě jako člověk vede mnohem více i se svým nesportovním zaškobrtnutím. ...já nosila čepici a můj syn teď nosí stylové "džordny". ()

Chmur

Pamatuji si na rok 1992 a OH v Barceloně, kdy jsem se jako kluk těšil na první vystoupení profesionálů z NBA na olympijských hrách. Dodnes se mi vybavují hráči jako Magic Johnson, který měl ten strašidelný virus (Nikdy bych v té době nevěřil, že za takřka 30 let bude stále ještě na živu.), bílá přerostlá vrána mezi černými Larry Bird, z otočky smečující Charles Berkley a pochopitelně létající Michael Jordan. Někteří Jordanovi říkali černá kočka a já myslím, že je to trefné přirovnání. V jeho pohybu byla neuvěřitelná dynamika a zároveň elegance. Jordan byl v devadesátých letech opravdová světová ikona a Chicago Bulls úžasný tým. Celá sezóna 98 tohoto mančaftu se vyvíjela, jako by jednou chtěla být zfilmována....a dočkala se. Stejně jako byli Bulls úžasný tým a Jordan nejlepší basketbalista planety, natočil Jason Hehir naprosto famózní desetihodinový dokument. Dramaturgie seriálu je dokonalá. Takřka každý díl udrží bezpečně diváka v pozornosti. Je skvělé, že seriál dal prostor k vyjádření mnoha zajímavým lidem - hráčům, trenérům, sportovním novinářům (snad jen ti američtí demokratičtí prezidenti byli trochu laciní). Zamrzí, že se natáčení nemohl zúčastnit Jerry Krause, který zde vystupuje tak trochu jako záporný hrdina a jehož pohled na různé kontroverzní situace by mě opravdu zajímal. Také je fajn, že seriál ukázal i odvrácenou stránku osobnosti Michaela Jordana. Byl to úžasný hráč a charismatický člověk ale také neuvěřitelný egomaniak, sobec šikanující spoluhráče, jehož soutěživost hraničila s šílenstvím. Bez ní by ale asi nikdy nedosáhl takových úspěchů a světového ohlasu, což by bylo pro fanoušky sportu škoda. ()

Devadesát Dva

"When people see this, they're going to say 'Well, he wasn't really a nice guy, he may have been a tyrant.' Well that's you, because you never won anything. I wanted to win, but I wanted them to win and be a part of that as well. I don't have to do this. I'm only doing it because it is who I am. That's how I played the game. That was my mentality. If you don't want to play that way, don't play that way." (...) Jordan, Pippen, Rodman. I pokud vám NBA téhle éry nic neříká, je to absolutně strhující dokument o možná nejlepším týmu skrze všechny sporty a o jednom z možná nejlepších atletů, ikoně, v něm. Každý věděl, kdo je to Michael Jordan, když vyrůstal v 90's. I já jsem měl Chicago Bulls kšiltovku, jejíž ztrátu dodnes nechápu (nevím, kde a jak jsem ji ztratil, najednou jsem ji neměl), ale mám s ní alespoň pár fotek a vím, že byla moje oblíbená. Jedinečná éra. Devadesátky. ()

Hanys_

Až na fakt, že nad seriálem měl MJ možná až příliš velkou moc, bez výhrad. Takhle nějak má vypadat současná špička sport-doku. 9.5/10 ()

SpaceOdyseus

Tohle bude emocionalni tv vrchol roku. Basket me nikdy nezajimal, ale vsech deset epizod je az po strop nabitych skvelymi mikro pribehy a je to cele podane tak moc pristupnou formou, ze jsem nemohl po deset hodin vstat od telky. ()

joshula

Vše je řečeno v posledních deseti minutách... Scottie Pipen to pak vše vysvětlil jednou větou. Hodně emotivní, názorné a někdy i úsměvné vysvětlení, jak to chodilo před pětadvaceti lety. ()

Wishkah

Občas sice ruší přeskakování mezi obdobími, ale to je tak jediná kaňka na vynikajícím dokumentu. Luxusní podívaná ()

Saj

First of all si myslím, že LeBron je všestrannější hráč a v 97 a 98 bych to daleko víc přál Pošťákovi se Stockem, než tomuhle frajírkovi. Jedno se ale Michaelovi musí nechat a to že jak na hřišti tak v životě byl AIR. ()

mclenin

Neveril som, že tento dokument môže byť skutočne tak dobrý aké má hodnotenia, no on naozaj je. Natočený tak, že zaujme aj nefanúšika basketbalu. To čo dokázali MJ a Chicago Bulls je spektakulárne, klobúk dole. ()

Tristaver

Těžko věřit, že zřejmě nejlepší počin, který jsem za posledních asi pět let zhlédl, bude zrovna dokument o basketu. Jakožto ročník '90 si Jordanovu éru pamatuji, a vybavuji si, jak dokázal pobláznit i nebasketbalový svět. Je fakt, že aby si divák tohle dílo naplno užil, je asi potřeba znát basketbal aspoň zčásti (vědět, jak se v NBA hraje play-off, co je rebound atp.), ale to nepovažuji za chybu. ()

jarmik

Basket mám rád jen trošku. Přítelkyně vůbec. Tohle hltáme víc než naprostou většinu seriálů dohromady. A viděli jsme jich hodně… Jinak moc nevím, co k tomu říct, je to dokonalé. Každá epizoda. ()

Marius_ss

Už dlho sa mi nestalo, aby ma dokument tak pohltil (a tobôž seriál na pokračovanie). Všetky tie rozhovory, rozbory hráčov a ľudí okolo týmu, archívne zábery, záber seriálu, strih, réžia, výprava...všetko to bolo presne tak, ako má byť. Jeden z najlepších dokumentov aké som kedy videl, a ešte k tomu o mojom obľúbencovi MJ a "jeho" Bulls. Tu nie je čo riešiť. Päť ! ()

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

30.09.2022

Píše se rok 1998, tým Chicago Bulls se podruhé v historii snaží získat třetí zlatou medaili v řadě, když se rázem jeden z důležitých členů týmu a zároveň excentrický divoch Dennis Rodman rozhodne, že… (více)

Ben Affleck začal točit svůj nový film

Ben Affleck začal točit svůj nový film

12.06.2022

Minulé pondělí započalo natáčení nového snímku Bena Afflecka (Město, Argo) o tom, jak slavná módní značka Nike v 80. letech uzavřela přelomovou smlouvu s basketbalistou Michaelem Jordanem. Obsazení… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů