Dobrý voják Švejk

• Slovensko Dobrý vojak Švejk (více)
TV spot

Scénář:

Karel Steklý

Hudba:

Jan Seidel

Rudolf Hrušínský, Eva Svobodová, Josef Hlinomaz, František Filipovský, Miloš Kopecký, Svatopluk Beneš, Božena Havlíčková, Felix le Breux, Libuše Bokrová (více)

Nejznámější filmová adaptace satirického románu Jaroslava Haška v sobě spojuje nadčasový lidový humor a břitkou ironii, jež necílí zdaleka jen na nesmyslnost válečné mašinerie. Svérázného hrdinu, který se pro horlivé plnění příkazů nadřízených stává pohromou pro své okolí, ztvárnil ve filmu, vizuálně inspirovaném knižními ilustracemi Josefa Lady, nezapomenutelný Rudolf Hrušínský. (NFA)

APLSMLS

Film není na legendární výkony a dialogy vůbec chudý, ale farář v podání Kopeckého je proste nesmrtelný! Proč už se takhle dneska nehraje? To nemělo chybu :) ()

Máraˇ5ˇ

První polovina skvělá, jakmile se ale ze Švejka stane "sluha", přestává mě to bavit, protože jsou vtipy najednou založené hlavně na tom, že je někdo opilej. Kniha se mi líbila daleko víc než filmy, protože tam je prostor na geniální příběhy Švejka. Ve filmu na to už tolik prostoru není. A co si budeme, Švejkovo kouzlo je hlavně ve slovním humoru, ne v situačním... ()

Đ@veKiN9

S čistým srdcem 5 hvězd. Herecké koncerty těch nejlepších... Nebo spíče takový herecký festival, kterým nás provází dokonalý Rudolf Hrušínský. Co replika, to perla. Kdo neviděl, jako by nebyl. Kdo se nezasmál, toho je mi líto. Poklad naší kinematografie. ()

Barkasss odpad!

Odraz české společnosti. Je mi z toho smutno. Švejk ze sebe dělá blbečka a jestli to fakt má být vtipný, jde to absolutně mimo mě.... ()

Unlikelyhero odpad!

je vidět, že Švejka psal za chlast v hospodě a Bukowski to není, film to samé, švejk je buď kokot anebo hajzl, asi mám moravský přístup, nejpřecenejší dílo všech dob ()

horskejvlk

V době vzniku bylo filmové zpracování Haškova geniálního díla velmi kritizován, dle Miloše Kopeckého který si svůj výkon, smilníka a ožraly- konvertovaného ke křesťanství žida feldkuráta Katze pochvaloval přesto prohlásil že dílo není dobré z důvodu že kniha Švejk se nedá dramatizovat. Přesto si myslím že film skvěle vystihuje knižní předlohu byť samozřejmě nemůže obsáhnout vše. Přesto duch knihy tj. pokrytectví, šosáctví a liberální Rakouská monarchie i vedení války je skvěle vystihnuto. Velkým kladem je kamera a samozřejmě herci. Filmem právem řadí mezi díla která nejsou možno přetočit, za to je velká poklona panu režisérovi Steklému, který vystihl dobu kteří si lidé ještě všichni měli v paměti. ()

JenTR

Samozřejmě výborné a velmi se to drží knihy, což se o dnešních filmech říci nedá. Hrušínský jednoznačně nejlepší volba pro Švejka. ()

Aleshgang

Čtu aktuálně knížku a tak jsem se zkusil podívat na film. Líbilo jak nic nebylo změněno ale spoustu věcí vynecháno (zase chápu že se tam vše nevejde). Na tu dobu rozhodně dobré. ()

sibal

Ruda je Švejk a to mu už nikdo nikdy nevezme. Film je pln vtipu, komedie , dramatu a sarkasmu. Bavíme se celý film a to už samo od sebe je na  Top..! ()