Úspěšný architekt Steven (Matthew Broderick) požádal svoji přítelkyni o ruku. Reakce byla nečekaná - emancipovaná Robin ho vyhodila z bytu. Při zařizování nového příbytku se pak Steven seznámil s poněkud excentrickým montérem Chipem (Jim Carrey), který mu načerno zapojil několik programů kabelové televize. Steven zaplatil Chipovi padesát dolarů a bláhově se domníval, že už ho nikdy neuvidí. Jak strašlivý omyl! Osamělý Chip začal považovat sympatického zákazníka za svého nejlepšího přítele a nevybíravě se mu naboural do života. Radil mu, jak si poradit se vzpurnou Robin, ztrapnil ho před nejbližšími kamarády a do bytu mu nainstaloval extrémně drahou (a kradenou) televizní aparaturu. Steven je slušný člověk a dlouho se nemůže odhodlat k tomu, aby Chipovi na rovinu řekl, jak se věci mají. Teprve po divokém večírku, na který Chip pozval bizarní skupinu svých zákazníků a také předem zaplacenou prostitutku, která Stevenovi mistrně sehrála etudu "láska na první pohled", se architekt pořádně naštve. Vmete do tváře obtížného podivína holou pravdu, vyhodí ho ze dveří považuje tímto jejich podivný vztah za ukončený. Ale zhrzený Chip se rázem stává Stevenovým úhlavním nepřítelem. Nepřítelem s neuvěřitelně vyvinutým smyslem pro pomstu. Nepřítelem, který dokáže změnit život své oběti v peklo... (oficiální text distributora)

Hal_Moore

Tahle Carreyovka mi nesedla. Bez větších vtipů, bez výrazného komediálního herectví, bez šťávy, s hroznou kamerou, hudbou a režií, s průměrným scénářem a hrozným Broderickem. Nemám chuť se na to ještě někdy podívat. ()

ScreamJay

No díky Bohu, že kabelovku nemám, ale pšššt ať to nelyší Chip alias Jim Carey. Tohle je jedna z největší úleťáren co v nich Jim účinkoval. V těsném závěsu za Blbím a blbějším. Je to celkem vtipné, žel bohužel v jistých chvílích nuceně vtipné. Film se snaží nést poselství o tom, jak jest nevhodné nechat děti vychovávat televizí, že by se jim rodiče měli více věnovat. To je pravda, ale když v jeden okamžik vidíte careyho smutně vyprávějícího na ploše satelitní antény a pak, toho samého Careyho, jak chlápkovy mlátí hlavou o záchodovou mušli, ono hluboké poselství se jaksi mine účinkem. ()

NinadeL

Cable Guy patříval mezi Carreyovské propadáky. Dnes už je to naštěstí klasická lekce z médií 90. let. Tolik odkazů na tehdejší trendy už může s klidem posloužit jako otevřená učebnice. Stačí přidat články z počátků HBO u nás a zavádění Cable Plus a máme hotovo. ()

sud

To byla zase ale blbost. Jim Carrey tady opravdu nijak neexceluje ani Matthew Broderick. Vtip abys pohledal, spíše jsem se dočkal trapnosti. Jednu hvězdičku dávám za erotickou hru. Ben Stiller mě nějak míjí. ()

Tyler

V době, kdy jsem na tomhle filmu byl v kině, mi bylo třináct...A už tehdy se mi to nelíbilo, což je na pováženou. Humor Jima Carreyho docela můžu (viz "Ace Ventura", "Blbý a blbější"), ale je to právě tenhle "detail", kvůli kterému "Cable Guy" ode mně dostává jen 1* - musím se bavit a to se mi tady nepovedlo snad ani u jedné scény. Neuvěřitelná, naprosto křečovitá trapárna, bez špetky nápadu... ()

ClintEastwood

Nesnesitelný, slizký, otravný, nechutný, vlezlý, ušišlaný - takový je tady Jim Carrey. Je přímo na zabití, bohužel. Po mnoha a mnoha letech jsem dnes na film náhodou narazil na Paramountu a utvrdil se v tom, že mě Cable Guy prostě nikdy nebavil a nebaví. A to právě kvůli trapnému Carreymu, kterého jinak uznávám. Homer v Simpsonech tenhle scénář roztrhal. A měl recht. Nejslabší Carreyho snímek. ()

D.Moore

"Odpouštím ti. Doufám, že ti odpustí i můj neurolog." Jim Carrey je v téhle roli nesmírně otravný, příšerný, nesnesitelný... Ale víte co? On takový být měl. Vsadím se, že Ben Stiller a spol. chtěli na plátno přivést jednu z nejstrašlivějších postav filmových dějin a chtěli, aby Matthew Broderick zažil pekelný teror a divák trpěl s ním. A to se jim tedy povedlo. Je to prostě černočerná komedie jako řemen a pointa s verdiktem očekávaného soudu je přímo smrtelná. ()

MM_Ramone

Viete o tom, že herec Ben Stiller si občas rád zasadne na režisérku stoličku a natočí nejaký celovečerný film. Jeho režisérskym debutom bol snímok "Bolestná realita", ktorý bol vyprodukovaný v roku 1994. Ten som ešte nemal možnosť vidieť. Avšak jeho druhý zárez na pažbe režiséra z roku 1996 som si pozrel. Jedná sa o titul "The Cable Guy", ktorý v našich končinách vyšiel pod distribučným názvom "Opravár". A poviem vám, že to nebolo vôbec špatné. Pre mňa to bolo veľmi príjemné prekvapenie. Nejde len o to, že to zrežíroval komik Ben Stiller, ale aj úloha v ktorej exceloval herec Jim Carrey ma zaujala svojim negatívne psychotickým nábojom. Jim Carrey sa tu predviedol ako poriadne pošahaný psychoš. *** ()

freddy

Zajímavý film se zajímavou zápletkou, který je sice koukatelný, ale bohužel už ne nikterak příliš originální a i s tou vtipností to není nijak zvlášť dobré. Každopádně ale nelze říct o Jimu Carreym, který si střihl hlavní roli šišlajícího technika kabelovky, že by se nesnažil, naopak jeho postava ten film možná i zachránila, protože hrát jeho postavu někdo jiný, tak by byl výsledek možná ještě o něco horší. Ale Jim to zvládl a tak je jeho herecký výkon jeden z těch lepších. Takže potom těžko říci, co je na vině tomu, že jsem se příliš často nesmál. Pochybuji, že by to byla režie Bena Stillera, možná za to může příliš pilný střihač nebo nepříliš originální scénárista. Ale to jsou jen spekulace, těžko najdu příčinu toho, proč jsem se nebavil tak, jak bych asi měl. A tak si jen vystačím s konstatováním, že tohle je zajímavá průměrná komedie, jejíž paradoxně možná největší chybou je to, že se jedná o komedii. Kdyby to bylo natočené jako drama, tak by to možná mohlo dopadnout lépe, ale to jsou všechno jen mé domněnky. Faktem zůstává, že nějaké vtípky tam byly, sem tam jsem se i zasmál, ale u komedie bych se měl asi odbourat víc. Takže výsledkem jsou průměrné tři hvězdičky. ()

Wacoslav1

Kašlu na zdejší hodnocení. Nikde nebyl Carrey tak ujetej jako v tomhle filmu. Pro mě parádní černohumorná zábava a o montáži kabelový televize po shlédnutí tohoto filmu fakt neuvažuju.75% ()

gogo76

"Ja nemám plán, rozhodujem sa z momentu na moment..." Táto veta z úst šušľavého "káblovkára" moc nesedí. Naopak sa zdá, že ten magor má všetko dobre naplánované. Ale možno je to v tom, že svoje plány iba rýchlo realizuje. Ben Stiller tu síce vystupuje, ale nie priamo, no keď som zbadal O. Wilsona, tak ma chytil smiech. Tí dvaja sú spolu snáď v každom filme. Nakoniec priemerná "Carreyovka" plná jeho typických ksichtov, ale dá sa to. 60%. ()

Xmilden

Tohle setkání v té době úžasného Carreyho s otravným Broderickem se nepovedlo. Byla to první Carreyho prohra, po krasojízdě 5 povedených výkonů. Jeho postava Chipa možná časem získala určitý status kultu, ale rozhodně nefiguruje v dobrém filmu. Humoru je zoufale málo a co je divné, tak jej nedodává ani sám mistr. Spíše to má blíže k dramatu ve stylu, kdy se seznámíte s někým kdo vám později bude dělat ze života peklo. 40% ()

-bad-mad-wolf-

V devadesátkách mi obsah tohohle filmu vyslepičilo Bravíčko a já už nikdy neměl potřebu ho vidět (LOL). Přitom je to docela bžunda, kterou od podprůměrnosti nezachraňuje faktor Carrey, nýbrž spíše faktor Stiller. Body plus za detaily a vtipně trefnou multimediální predikci. ()

juta

Není radno se přátelit s lidmi, kteří ve vás už od začátku vyvolávají neblahé tušení. Pokud podlehnete a později budete chtít vycouvat, tak se vám to vymstí tak, že si to ani nedovedete představit. :-) Carrey v nejlepších letech ukázal opět své kvality. ()

Fiftis

Americký komik Jim Carrey sa znovu vracia na obrazovky. Tentoraz v bláznivej komédii herca a režiséra Bena Stillera, kde vytvoril ďalší z excentricky ladených hereckých kreácií a pritom využil svojich mimoriadnych mimických, pohybových a komediálnych vlôh. Predstavuje tu trochu dotieravého servisného technika, Cable Guya. Komédia herca a režiséra Bena Stillera ťaží predovšetkým z popularity excentrického amerického herca Jima Carreyho. Ten predstavuje vtieravého titulného hrdinu, ktorý sa z infantilnej túžby po priateľstve votrie do života mladého architekta a urobí mu z neho peklo. V ľahko nahodenom scenári sa to len hemží odkazmi na americké filmy a televízne seriály. Jim Carrey tu svoje herectvo čiastočne okresal a nedostáva priestor pre jeho premenu. Matthew Broderick v úlohe Stevena je mu len matným partnerom. Tvorcovia nedokázali rozmnožiť celkom nosný nápad a čiastočne rezignovali na gagy a situačnú komiku. Skutočnosťou je, že Cable Guy predstavuje iný typ komédie, než akú mladé publikum od obľúbeného herca očakáva. ()

JohnnyD

Odvážna a nevývážená komédia, občas s dosť drsným humorom, ktorý bohužiaľ skoro nikdy neudiera tak, ako by mal, alebo mohol. Ben Stiller nakrútil film podľa zaujímavej témy, ale nedotiahol to ani do polovice potenciálu. Najlepší na celom filme je Eric Roberts, ktorý si robí úžasnú srandu zo seba. Jim Carrey mohol byť aj lepší. Stavím sa, že ak by sa to točilo o tri roky neskôr, jeho postava by bola o dosť vážnejšia a serióznejšia a ubudlo by na grimasách. Ale masy chceli niečo iné. Aj producenti... ()

Indiana

Je to depresivnější než ostatní komedie Jima Carreyho, ale docela zábava přesto, hlavně ta scéna s Owenem Wilsonem na toaletách. ()

Allien.9

Vůbec by mě nenapadlo, že bude duo Broderick - Carrey takhle dokonale fungovat!!! Nicméně... Něžně mrazivé příběhy o psychopatech nikdy neomrzí, a to ani ve chvíli, kdy jsou brány s carreyovskou nadsázkou. "Cable Guy" rozhodně není film, který by dělal svému žánru ostudu - právě naopak. Takže pokud máte rádi osobitý styl Jima Carreyho, pak je pro vás tenhle (úžasně ujetý a ne zas tak nereálný) film povinnost.;-) ()

HAL

Jim Carrey zvládá hrát psychotické záporáky, zvládá hrát excentricky komediální postavy, zvládá skvěle i velmi vážné role. Ale tady se pokouší o tohle všechno zároveň, a absolutně to nefunguje. Tím spíš když je tu k němu protiváhou Matthew Broderick, nejméně charismatický herec v historii planety. A stejnou měrou za to může i Ben Stiller jako režisér - ten se sice po letech předvedl s geniálním Tropic Thunder a dalšími peckami, ale k tomu se evidentně musel propracovat... a hlavně pochopit co vlastně chce točit, a pak u toho vydržet celý film, ne střídat creepy horor a praštěnou grotesku třikrát za minutu. No naštěstí má hromadu kámošů, kteří mu tu zaskočili jako fajn cameo postavičky, jediné vtipné scény v celém filmu. 4/10 ()