Kukačky

Česko, (2021–2023), 22 h 47 min (Minutáž: 52–59 min)

Série(2) / Epizody(26)

Seriál Kukačky vypráví příběh mladého manželského páru, který zjistí, že jejich syn není jejich. Když se dozvědí, že došlo k záměně, musejí se rozhodnout, co udělají. Žádné řešení není jenom dobré. Záměna dětí na malém městě se dotkne nejen rodin, kterých se přímo týká, ale i ostatních obyvatel. Vzhledem k tomu, že k záměně došlo v místní nemocnici, zasáhne osudová událost do života mnoha dalších. Abychom pochopili vazby a vztahy mezi lidmi ve městě, vyprávění se dotkne i událostí v minulosti. Lidé si totiž nesou svá tajemství i nenaplněné touhy, které v kritických chvílích vyplouvají na povrch. (Česká televize)

Chundys

Fíha! Tak to máme za sebou. Otázka, zda bude třetí série… pravda že druhá trochu ztratila na dechu, ale ve výsledku je to kompaktní a do cíle to finišuje v plném počtu! ()

FeriusParfax

Takový rozhodnutí bych nechtěla dělat ani za Boha!! To se snad ani rozhodnout nedá. Já si ráno vybírám 5 minut mezi černými a černějšími ponožkami. Jaké rozhodnutí je správné u tohoto??? Kolegova rodina je podkladem pro tento seriál, tak vím i zákulisní drby. Hihi. Děsivé. ()

papaguy

Autoři scénáře se trochu poučili od HBO a vyplodily koukatelný nepředvídatelný scénář. I když... všeho moc škodí. Na ten odpad, co se dneska v české seriálové tvorbě vyrábí, je tohle téměř zjevení. ()

Warhaus

Za mě nejlepší dramatický seriál, co u nás vznikl. Všechny herecké výkony ukázaly, že na tom vlastně nejsme zas tak špatně. Největší uznání si zaslouží jednoznačně Remundová s Novotným. Za to co předvedli, by si zasloužili ne jednoho Českého lva, až z toho šel někdy mráz po zádech. To zejména první díly, kdy mě jejich výkony neuvěřitelně příjemně překvapily. Stejně tak ztvárnění dětí Sekaninou a Schaeferem byly místy až neuvěřitelně kvalitní. Je pravda, že 13 dílů bylo možná hodně, ale i tak jsem se každého velmi bavil a jejich konec mě vždy velmi navnadil na díl další (i když výběr nějakých zvukových podkresů bych změnil, někdy to působilo až moc 'sladce'). Každopádně, pokud zde budou vznikat podobně kvalitní filmy/seriály, a herci budou podávat stejně kvalitní výkony, neměl bych obavu o budoucnost českého audiovizuálu, realita je ovšem jiná a jsem rád, že se zde najde výjimka, jako je toto. Za mě velmi slušných 90 %. ()

kukkik

Moc pěkný český seriál. Kamera, obsazení i děj super. Na 5 to za mě sice není ale rozhodně by neměl seriál uniknout pozornosti českého diváka, jelikož takto kvalitních počinů je v tuzemské produkci stabilně pomálu. Moc jsem si Kukačky užil, emoční balzám na duši, v téhle době tolik potřebný. 4/5 ()

Trixinka

Člověku se nechce věřit, že je v dnešní době vůbec taková záměna dětí možná. Kdyby se příběh odehrával v dřívější době, tak bych dokázala i uvěřit, že se děti v porodnici (která tedy připomíná spíše skladiště svou temnou chodbou někde v suterénu) nechávají na nezamčeném pokoji, bez dohledu sester. Také bych pominula skutečnost, že děti celých 6 let nikdo nevyšetřoval, nikdo jim nebral krev, nikomu nebyla divná jiná krevní skupina dítěte, žádný z rodičů nepoznal, že je jeho dítě jiné než po porodu, nikomu nebyly divné odlišné údaje ve výšce a váze po porodu. Ale v dnešní době? Tedy 6 - 7 let zpátky, v roce 2015 - 2016? Ale jděte. No budiž, tuto skutečnost jsem tak nějak během sledování seriálu dokázala prominout. Do očí byl ovšem bijící fakt, že hlavní protagonisté kluků byli typově zvoleni úplně shodně se svými náhradními rodiči, hlavně u rodiny Holců bych se na 100% vsadila, že malý Tomáš je jejich - stejné typy, stejné vlasy, stejné povahové vlastnosti, stejné učební výsledky. Taktéž Jakub - když stál vedle svého náhradního otce, klidně bych věřila, že jsou s Markem Adamczykem spřízněni. I jeho chování, povaha, inteligence (navzdory jeho diagnóze) odpovídala spíše rodině Kadleců. Herecké obsazení celkově bylo skvělé (zvlášť musím vypíchnout oba kluky, zahráli to na svůj věk brilantně, hlavně tedy Viktor Sekanina), všichni se do příběhu úplně ponořili. I herci ve vedlejších rolích předvedli maximum (Kostka, Štrébl, Cibulková). Jedinou drobnou výhradu mám k Adamu Ernestovi, tento pán je ledacos, ale herec bohužel ne. Scénář bohužel místy hodně zaváněl papírem, u některých dialogů to bylo hodně slyšitelné a až neuvěřitelné, co dokážou jednotlivé postavy navzdory svým charakterům předvést za chování nebo říci. V hlavě mi utkvělo pár zajímavých momentů a detailů, např. kde rodina Holců vlastně bere peníze? No neříkejte mi, že rodina se třemi dětmi, otec s platem strojvůdce a matka s malým krámkem na vesnici, si může dovolit poměrně luxusní dům s velkou zahradou, pěknou chatu a závodění na motorkách? Nevěřím. Dále také fakt, že Jakub a jeho rodina stále jedí špagety. To jako opravdu autistické děti musí mít pouze jedno jídlo a nic jiného? Nevím, jen o tom trošinku pochybuji (v jednom díle mu byl nabídnut chleba s máslem a přijal). Nyní k jednotlivým sériím. V 1. sérii se ona záměna dětí provalila již v prvních dílech, poté už jen s napětím čekáme, kdo za to vlastně může. Příběh se hezky rozvíjí, sledujeme tápání obou rodin, jejich snahu problém záměny nějak pěkně, klidně vyřešit. V posledním dílu se konečně dovídáme, kdo celý tento problém způsobil, a jaké měl ke svému činu motivace. Dle mého názoru jsou viníci dva - ten kdo děti vyměnil (schválně nepíšu jméno) a nemocnice (o svých pochybnostech píši již výše). Ve 2. sérii už máme poměrně jasno kdo za co může, a sledujeme pouze snahy o fungování dvou rodin na jednom dvorku. Tato série mě osobně velice nudila, žádné významné zvraty v hlavním ději, pouze několik rádoby zvratů ve vedlejších linkách (těhotenství, matka Terezy a její příběh, nemoc babičky Terezy). Jistým zadostiučiněním byly poslední epizody a hlavně soudy, které měly určit jak to celé vlastně dopadne. Upřímně jsem čekala, že hlavní viník nějak dosáhne oné podmínky, a bude z toho venku, ale nestalo se a šel pěkně bručet. Super. Následně u soudu o děti, byla lehce nastíněna možnost, že by děti mohli skončit u jedněch rodičů, což se ovšem díky zásahu Terezy nestalo. A tak máme půdu pro případnou 3. sérii (doufám, že už nebude) připravenou. Na co bych si dala ovšem v případné další řadě pozor, je časová osa. Zejména ve druhé řadě hodně haprovalo počasí - všichni se pořád scházeli na koupališti, nebo chodili v krátkých rukávech a šortkách, i když mělo být září/říjen. Také okolní stromy, keře, tráva, stále zelené jako v létě. A co teprve ty kvetoucí květiny :) Asi hodně teplý rok :) Dále pak v některých momentech ten čas rozhodně neodpovídal, např. dítě cca měsíc po porodu a už mu rostou zuby jo? :) Jako celek se na české poměry a ČT jedná o velmi povedený seriál, se zajímavým hlavním tématem. Já osobně bych tedy zkrátila počet epizod, bylo tam až příliš mnoho vaty, opakujících se záběrů a celkově dílů, které byly hodně o ničem. () (méně) (více)

Jan.Cada1

Tak tohle se produkci České televize opravdu povedlo. Bezpochyby nejkvalitnější český rodinný seriál za poslední dobu. O jeho kvalitách dokazuje i jeho obrovská televizní sledovanost. Scénář, kamera, hudba i herecké výkony byly naprosto dokonalé. Děj je svižný, má drive a hrozně moc se mi líbily vložené retrospektivní části, které vždy vysvětlily aktuální scénu v přítomnosti. Díky seriálu vznikly hudební nahrávky jako The Path We Share a další, které dodávají celému dílu tvář a bez nich by některé části byly poloviční. Co ale stojí za můj největší obdiv jsou herecké výkony. Všichni herci podali své absolutní maximum a nedokážu si představit, co mohli herci udělat lépe. Nejvíce bych vyzdvihl Terezku v podání Marty Dancingerové, Martina (Marek Adamczyk), doktora Tesaře (Jan Dolanský), rodiče Holcovi (David Novotný a Sabina Remundová) a taky obsazení obou hlavních postav seriálu (chlapců) se povedlo. Jo a taky nesmím zapomenout na "dědka" Vladimíra (Petr Kostka), který taky neměl chybu. Čtyři hvězdičky dávám za až moc natahované některé díly (7-10) byly takové nemastné neslané a moc se v nich neudálo - děj se moc netýkal samotných chlapců, ale spíše rozvíjel ostatní postavy (což není špatně, jen to není moje preference). Seriál má velký potenciál a doufám, že tvůrci nám přichystají druhou sérii. Přeju jim hodně štěstí :) ()

denbrough

Ctyri a pul. Fakt skvely cesky serial, dlouho tady takovy nebyl. A pritom vlastne "skromny, ze zivota".. neni treba furt lidem cpat krimi serie plne nasili, slataniny plne sexu a vulgarit, ani radoby umelecka dila typu Bozena. Staci spravne uchopit "obycejny" lidsky pribeh, do roli obsadit ty spravne proverene herce (Novotny, Remundova, Kostka), doplnit je novymi neokoukanymi tvaremi (oba kluci, Istenik a hlavne uuuzasna Baresova), a vznikne obrovske prekvapeni letosniho roku.. gratulace a diky :-) ()

alldo.raine

Herecké výkony Top Class z nichž mě osobně nejvíce zaujal David Novotný. Asi jsem se jeho postavou uměl i nejvíce sžít. Plnou nedávám jen z důvodu za mě slabšího začátku, ale chápu, že to potřebovalo nějakou gradaci. Jen si asi umím také představit méně dílů. Nicméně vynikající počin a jen tak dál. Silné 4*. ()

RAFT

Asi nejlepší seriál roku 2021 .Po dlouhé době dokonale vydařený seriál.Herci vybráni dokonale. Novotný ,Adamczyk,a mnoho dalších skvělých herců.Režisér natočil opravdu skvělý seriál .Těším se na druhou sérii.80% ()

elimS

𝟖𝟓% - 𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐄 𝟐𝟎𝐭𝐢 𝐬𝐥𝐨𝐯𝐲: No to čumím. Skvělé obsazení, silné téma, možná roztahané, ale zase dobře vykreslené jednotlivé příběhy a problémy. Víc takových českých seriálů! ✱✱✱ 𝐒𝐏𝐎𝐈𝐋𝐄𝐑 𝟐𝟎𝐭𝐢 𝐬𝐥𝐨𝐯𝐲:  Rodinám zamění děti, hledá se řešení a na povrch vyplouvájí tajnosti. Nakonec za vše může rodinný příslušník s "dobrým úmyslem" a né ti na první pohled. ()

PichyjePan

Když se v českých luzích a hájích objeví poměrně nadějný projekt, který je vytvořen pro Českou televizi, tak se jedná buď o skvělou podívanou nebo velké zklamání. Za minulý rok to bylo spíše zklamání. Tenhle projekt je ovšem něco úplně jiného, celé je to inspirováno skutečnou událostí a příběh je velmi povedený, ale pravda je taková, že tady je to hlavně o hereckých výkonech, jak dětí, tak i herců, které jsem považoval spíše za neherce, kteří se objeví sem tam v nějaké komediální roli, kde nemusí nic umět. No, nebudu lhát je to opravdu skvělý počin, který se netýká pouze nemocničního prostředí a není to úplný průser jako například Anatomie života (čtěte LOBOTOMIE života), nebo se nejedná o kriminálku, kterou celý svět a nejvíce mi zde milujeme... ()

subic

Tak kdo ta děcka vlastně opravdu vyměnil? Nejdřív doktor, pak zpět sestra a pak znovu brácha anebo jenom brácha? Koukal jsem na to poctivě těch 13 pátků, ale na rovinu je to seriál plný vaty, nebýt tam Davida Novotného, tak to snad ani nedokoukám. A pak jsem vydržel i dalších 13 pátků, ale to už bylo takové zbytečné. ()

unrocker

Dramedy se opět předvedly... dokonalá záležitost co prostě a jednoduše ztrhne pozornost a drzi ji lidskymi vztahy a pořádným nábojem do posledních minut ()

Vykuk

Jeden z nejmilejších českých seriálů, hraje na city, ale hraje na ně dobře, ideální seroš pro páry a ještě lépe pro táty a mámy :) Na český rybníček moc povedená záležitost :) ()

niska98

Abych zase neprošvihla nějaký hit, řekla jsem si, že tomu dám šanci. Nebylo to špatné. Ale na 13 téměř hodinových dílů to bylo natáhnuté občas dost uměle. Na druhou stranu postavy byly fajn a příběh celkem ušel. Jsem zvědavá jak se mladší herci uchytí dál, protože mají rozhodně šanci. Vůči dojemným koncům jsem imunní, jelikož čím jsem starší tím jsem ledovatější. Ale za Bruce Springsteena půl hvězdy navíc :-) ()

Petule3

Silný příběh, natočený tak lidsky a tak opravdově až z toho mrazí. Biser je prostě seriálový král, díky za takovou pecku po taak dlouhé době. ()

ostravak30

Pravdou je, že bez ohkledu na to, jaký seriál skutečně je nebo být chtěl, se jedná o televizní úkaz. Zatímco v zahraničí se točí velké sociální a rodinné dramatické seriály, česká produkce si vystačí bohatě s kriminálkami a lékařskými seriály. Občas se do toho přimíchá komediální seriál. Kukačky jsou jedním z velkých rodinných dramatických seriálů. A kdyby si neuklovli moc veliké sousto, šel bych i na pět hvězd. Z vybraných kladů je třeba říct, že mezi ně lze zařadit především herce a jejich výkony, vyjma Marka Adamczyka, neboť s ním mám stejný problém jako třeba s Martinem Krausem, u kterého mu nevěřím prakticky nic, co řekne. I téma je zajímavé. Výměna dětí byla svého času v Česku velmi "populární" a během pár let došlo k jedné skutečné výměně, alespoň co já si pamatuju, a pak se objevilo pár dalších podobných kauz, kde to ovšem tak daleko nedošlo. Problém je, že jak mají Češi ve zvyku, zase se do toho tahá rodinná historie a křivdy staré desítky let, sahající až do dob komunismu. To je taková unikátně česká záležitost. Když nám chybí ta omáčka kolem toho, vymyslí čeští autoři, že někdo někde byl estébák nebo někdo někoho udal a na dobrou křivdičku je zaděláno. A protože je toho ještě pořád málo, tak se obě rodiny znají a dokonce spolu de facto sousedí. Tím se celý tern problém dostává do trochu jiné sféry. A samozřejmě nesmí chybět vztahovky, takže nejstarší dcera jedné z rodiny je do výměny lehce zapletená, ještě spí se ženáčem a navíc následně neví, kterého chlapa by si k tomu dítěti vybrala. Zbytečně roztahané, protože děj utíká velmi pomalu a většinu dílů tak obsahuje omáčka, určitě si nemyslím, že seriál musel být natažený aý na třináct dílů. Zkrácením by získal spád a dramatičnost a emoce by ješčtě silněji kontrastovaly vedle těch klidnějších momentů. Ať je to jak to je, jedno se seriálu přiznat musí. Opravdu je to televizní úkaz vedle seriálů, kde si divák musí vybrat pouze z kriminálek a doktorských, pokud míní sledovat českou tvorbu. Po druhé sérii přidávám ještě jednu hvězdu. Přeci jen musím říct, že Kukačky je typ sociálního a rodinného  dramatu, které se zde prakticky vůbec netočí. Pokračování je ještě krapet lepší. Řeší se vzájemné vztahy co se týče kluků a soužití. Davidova vina je dalším tématem stejně jako minulost jedné z matek. Spolu s hudbou a hereckými výkony byly Kukačky ještě o kus povýšeny. ()

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

04.01.2022

Dnes byly Sdružením české filmové kritiky zveřejněny nominace na výroční Ceny české filmové kritiky za uplynulý rok 2021. Celkem bylo nominováno 16 děl, z nichž nejvíc nominací (celkem 6) získalo… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD