Kukačky

Česko, (2021–2023), 22 h 47 min (Minutáž: 52–59 min)

Série(2) / Epizody(26)

Seriál Kukačky vypráví příběh mladého manželského páru, který zjistí, že jejich syn není jejich. Když se dozvědí, že došlo k záměně, musejí se rozhodnout, co udělají. Žádné řešení není jenom dobré. Záměna dětí na malém městě se dotkne nejen rodin, kterých se přímo týká, ale i ostatních obyvatel. Vzhledem k tomu, že k záměně došlo v místní nemocnici, zasáhne osudová událost do života mnoha dalších. Abychom pochopili vazby a vztahy mezi lidmi ve městě, vyprávění se dotkne i událostí v minulosti. Lidé si totiž nesou svá tajemství i nenaplněné touhy, které v kritických chvílích vyplouvají na povrch. (Česká televize)

Aniki

Z první půlky seriálu platí moje dojmy, které jsem již u jednoho z dílů sdílel, tedy výborné herecké výkony a jeden přímo fantastický - Remundová. Poslední čtvrtina celé série však začala sklouzávat k natahování příběhu na sílu a tím začal séroš dost trpět. A finále? No...to už byla přímo RED knihovna. Kdyby se hrálo na kratším hřišti (míň dílů) dal bych hvězd i pět. ()

spotczek

Decentní, citlivě podané, s důrazem na detail - proto možná pro někoho až rozvleklé - ale já kvituji to, že se tvůrci nezaměřili ani tak na samotnou záměnu, jako spíš na velmi problematickou snahu vyrovnat se s tím. Nejde totiž jen o přímo zainteresované. Takto závažná věc má vliv na širší rodinu, na malém městě i širší okolí. Autoři si navíc celou věc zproblematizovali tím, že oproti skutečné události (šlo o dívky v miminkovském věku) nechali provalit záměnu chlapců až v době, kdy už nebylo možné věci jaksi "vrátit zpátky". Ono se tedy v podstatě příliš neděje navenek, ale strašně moc uvnitř. Nemůžu nepochválit skvěle vybraný pár Remundová-Novotný - věřila jsem jim všechno. Skvěle hráli i ostatní. Rozuzlení mi úplně důvěryhodné nepřipadalo, přestože Isteník se snažil, seč mohl. ()

Gig

Velké ořekvapení české seriálové tvorby. Po konci dvanáctého dílu jsem si říkal: hergot, jak to chcou během jednoho dílu ukončit to, co stačili rozehrát na konci důlu předchozího. O mementy překvapení tu není nouze. Jen jedna věc mi nejde na rozum. Ten jednoduchý kluk, co v obchodě krade, a má to v hlavě taky vykradené, se jednou zastane těhotné dcery Novotného a ona zaplane láskou, když ho celou dobu nesnášela. Takových přešlapů taky bylo pár, ale jinak báječný seriál se skvělými hereckými výkony. A fajn změna po všech těch krimi seriálech. Výborné bylo taky vygradování emocí před koncem každého dílu jinou písní, která mrazila s kombinací pohledů, chování a událostmi. Takže jak tu někdo píše, že prý Růžová zahrada, tak musím říct slovy jedné hrdinky seriálu: Snad, možná, ani kur.a náhodou! ()

sorrow

Seriál na velice zajímavé téma s problémem, který vlastně nemá správné řešení a dotyční se s ním musejí poprat. Velké plus seriálu jsou herecké výkony Remundové, Novotného a obou dětských protagonistů. Bavilo mě to, ale moc nechápu, že tomuto je někdo schopen dát 5 hvězd, až tak super to zase nebylo. Navíc co mě na seriálu opět vadilo, bylo nelogické vykresleních některých postav. SPOILER. Už jsem psal dříve, chování Martina velice podivné, nejprve chce oba chlapce, pak otočí o 180° a na celý svůj předchozí život kašle, nezvedá telefony, kašle na syna i manželku, brousí kolegyni v práci, naplánuje si dlouhodobou cestu do Ameriky, pak opět obrat o 180°, přijede za Terezou a stává se zase skvělým tátou, ruší cestu do Ameriky, ukončuje vztah s kolegyní, zřejmě dává výpověď a začne pracovat u svého tchána a přestěhuje se z Prahy k tchánovi, má tohle snad logiku?______Býček s Karlem mají tři dekády znesvářený vztah kvůli udání z konce osmdesátých let a teprve po 30 letech někoho napadne zajít do archivu zjistit pravdu??? Do té doby se nesnáší a nejsou schopni si to vyříkat? V posledním dílu pak už opravují motorku a budou asi kamarádi na život a na smrt_____Marcela udržuje milenecký vztah se sousedem 6 let a nikdo si toho nevšimne? Na konci jí Tesař obviní, že děti vyměnila ona, všem u televize je jasné, že to ona nebyla, ale seriálové postavy včetně jejích rodičů to zbaští a Marcela to pak celý díl nijak nepopírá, probíhá úplně zbytečná schůzka v kostele, kde se jedni úplně zbytečně omlouvají druhým, navíc Marcela pak asi skončí s Lubošem, tedy největším místním tydýtem, který jí tolik ublížil, kradl peníze atd._____Kamila si nechá od Tesaře vyloženě kálet na hlavu a k odchodu od něho jí nepřiměje ani nevěra odehrávající se přímo před ní, ani to, že si upletl dítě se sousedovic dcerou_____A nakonec to nejlepší, takže Isteník, aby ochránil svého bratra před tím, že by jeho dítě bylo postižené vezme toto dítě a dá ho své nejlepší kamarádce do které je celý život zamilovaný, v celém seriálu pak navíc vystupuje jakoby o ničem nevěděl, např. hned počáteční schůzka v nemocnici, kde je z výměny dětí obviňován nemocniční personál_____A tak by se dalo pokračovat. 13 epizod bylo moc, byla to už taková nastavovaná kaše, děj se strašně táhl. A vlastně jak dopadlo to vyšetřování, učinil ten policista nějaký závěr? To už se divák samozřejmě nedozví… Všichni si odpustí a budou žít jako jedna velká skvělá rodina. ()

Prubner

Naprostý souhlas s uživatelem sorrow. Jednoduchá základní situace je natahovaná až neskutečně (na 13 dílů !) a nakonec to skončí tak, jak se očekávalo. Důsledkem tohoto natahování je fakt, že scenárista už často neví co by, a tak nechá postavy mnohdy jednat nelogicky, v rozporu s jejich charaktery. Aby diváci cítili vůbec nějaké napětí, tak se zdlouhavě řeší otázky, kdo udal primářku a kdo vyměnil děti. Ale je to natočené a zahrané tak dobře, že si divák těchto nedostatků ani nevšimne, resp. uvědomí si je až později. Z herců si zaslouží vyzdvihnout D.Barešová (objev !), M.Dancingerová (objev !), D. Novotný a M. Isteník. Darija Pavlovičová byla v ději nakonec byla celkem zbytečná (ale hezky se na ni kouká). ()

MT_Y

Seriál jako celek se mi líbil, nicméně byli tam věci či postavy, které bych klidně oželil. MOŽNÝ SPOILER NEČÍST KDO NEVIDĚL! Nejvíc asi řeknu, tak že já osobně sympatizoval s rodinou (Remundový atd..) opravdu tam stali za sebou jako rodina a to až do konce i celkově s nimi to bylo takové vice uvolněné (už dost na to co se dělo dokázali to). Kdo mě opravdu iritoval byla postava maminy toho Jakuba, hodně věcí kazila, zbytečně vyvolávala problémy, málem si nechala rozpadnout manželství a to jen aby sama mohla dělat co chtěl dělat její manžel. No ale ať nejsem nefér od minimálně půlky u on nebyl nic moc, přehrával, málo co se mu dalo věřit a taky nemyslet úplně logicky (viz. Když jeho rodiče to chtěli vzít do rukou, na což vůbec neměli právo takže víceméně nepodstatná záležitost) ale on to měl nechat smést ze stolu. Co se týče postava Marcela, byla skvělá a roli zvládla fakt dobře, prostě mladá holka s problémy mladý holky (nádherný bylo jak rodiče byli i rádi že bude mít miminko atak). Co se Týče Dolanského, nevím no mě prostě k němu ty záporný role nejdou, jo neutrální role nebo víceméně kladný jo, ale záporný já nevím nějak mu to nežeru... Jitka Čvančarová, jako vždycky svou roli ztvárnila bravůrně, snad dostane v druhé sérii více prostoru. ☺️ Dětští herci, tam ani nemám víceméně co říct, kluci to zahráli skvěle, takže k nim nic ani nemám. ☺️ Co mi přišlo zbytečné byla ta dějová linka žena dva muži a co se kdysi stalo, přišlo mi to fakt úplně zbytečný a vícemeně úplně nepodstatná část, protože po vyřešení ty postavy se tam nějak často nevyskytovali spolu nic, takže mi to přišlo úplně zbytečný (když už mohli tomu věnovat jen jeden díl a hotovo). OPRAVDU SPOILER : Istenik jakožto zaměnitel, nevím ano napadl mě jako první i ta logická cesta (Pomoct bratrovi), ale doufal jsem v koholiv jiného, ano on zahrál celý seriál skvělé, jeho fóry, pomoc Tereze i své rodině atd.. Skvělí ale dát ho do pozice, ten který to udělal nevím to mi nesedělo. Na závěr, tedy kukacky nebyli vůbec špatný seriál, herecké obsazení skvělí až na ty mladý rodiče, příběh je opravdu na zamyšlení, humor tam opravdu fungoval skvěle atd atd atd... Rozhodně si myslím že by úplně v klidu stačilo těch dílů klidně jen třeba 6-8 to by úplně stačilo. 4 hvězdy - Strhavám fajt za ty mladý rodiče a kousek za to že opravdu by stačilo i méně dílů, ale zase nevidím to jako extra mínus. 96% ()

PamelaJJK

Naprostá bomba. Od obsazení, přes atmosféru, děj, hudbu, kameru až po nevím co. Náročné a vážné téma ztvárněné odlehčeně a s přiměřeným nadhledem. Patetické scény nepřekročily hranici snesitelnosti a reality. Vše bylo uvěřitelné a civilní. K některým představitelkám postav jsem si musel hledat delší cestu - M. Dancingerová a D. Barešová, ale nakonec i ony (hlavně Denisa Barešová) mě nadchly. Jsou jen dvě drobnosti, které mě tak úplně nenadchly, ale na druhé straně neměly šanci srazit hodnocení z maxima níže. První takovou drobností je až moc happy závěr. Všechno v podstatě dobře dopadlo v rámci možností daných situací. Některé osudy nebyly zcela dohrány - zřejmě otevřená vrátka pro další sérii (které se nebudu bránit a už se na ní těším). Druhou maličkostí je, že si produkce neohlídala některé detaily. Třeba Michal Isteník v závěrečném díle - nejdříve si na toaletě v nemocnici omývá obličej a má pocákáné i tričko, v následném záběru jde ze zmíněné toalety a tričko má dokonale suché...Ale to jsou jen zanedbatelnosti. Celkový dojem je vynikající a Kukačky mi budou chybět. ()

Mamutol

Vážený pane kameramane, dal bych lepší hodnocení, protože příběh, zpracování a herecké výkony byly skvělé, ale nemůžu. Víte proč ? Tak tedy za tu hnusně rozklepanou kameru. Máte snad Parkinsona nebo proč jako ??? ()

pafka

Herecky velmi dokonale, scenaristicky taky, nebylo hluchych, zbytecnych a nastavovanych scen. Naprosto nadprumerny serial. Vynikajici a neprekonatelny byl jedinecny Petr Kostka. Velky objev je Denisa Baresova. David Novotny skvely. Tyhle herce je potreba od tech ostatnich jeste trosku vypichnout. Velmi slozite tema a myslim, ze maximalne vyuzite a to vetsinou tak nebyva. Zkratka skvele. ()

Mr.Ace

Velké překvapění, konečně dobře napsaný český seriál, který není postavený na trapném infantilním humoru a přehrávání.  Skvělé herecké výkony Davida Novotného, Sabiny Remundové, Denisy Barešové, Petra Kostky. Oceňuji i soundtrack, kde jsou vesměs použity nerádiové písně, mí oblíbení The National, Tom Waits, Tindersticks, Asaf Avidan nebo méně známé covery provařených pisni Creep a Everybody Hurts. ()

jungewolf

Seriál se natáčel hlavně ve středních Čechách : v evangelickém kostele v obci Soběhrdy (okr.Benešov), v obci Stříbrná Skalice (jihovýchodně od Říčan), v její části - malé vsi Hradové Střimelice a v obci Libeř - leží 18 km jižně od Prahy a 4 km severně od Jílového. Dále se točilo na motokrosovém závodišti ve Slapech, také v Libici n/Cidlinou a v Praze-Klánovicích . ()

dsaiko

Ze začátku se mi zdálo, že seriál měl docela velký potenciál, bohužel asi i svým rozsahem to pak začala být ordinace v růžové zahradě 15. Nakonec jsem se bál, jaké dějové veletoče ještě scénáristy napadnou. Třeba mohla Tereza zjistit, že je sestrou Olgy a Kamila mít dítě s Davidem a Martin s Tesařem mohli zažít comming out a stát se registrovanými partnery. ()

hrumsrt

Přišlo to odnikud.... A takový závan, že by ČT taky mohla vymyslet něco jiného než kriminálky. Tolik lidský seriál, kde se obyčejným lidem změní kvůli okolnostem život. Hodnoty, na kterých stojí celé rodiny jsou rázem převráceny a my jen sledujeme různé úmysly dílčích postav, a jak jejich pohledy mohou tolik určovat jejich světy. Dobře zvolené obsazení, kdy každá postava je svým stylem chováním a reakcemi naprosto odlišná a typická. I když u mě v první sérii vedla především chlapská dvojice, tak právě v novější druhé sérii, jakoby už ani jim nešlo nic přát.. Nejprve se tak dlouho řeší, kdo a proč to udělal, až že když to dává dokonalý smysl, tak to udělal někdo jiný... Je to seriál o rodině, lásce a tolikrát se mu podaří diváka dojmout. Ale co platilo v první sérii, že méně epizod by přidalo na síle, tak celá druhá série je jen takový epilog, který by se dal shrnout do dvou epizod. Mrzí mě, jak moc nakonec zvítězily finance a divácký ohlas..1. série - 75%. 2. série - 60%. ()

Fender

Příběh byl velmi silný a zpracování seriálu se zkrátka povedlo, bylo to emocionální, místy i vtipné, dojemné. Musím říct, že herecké výkony mě velmi mile překvapily, a to opravdu u všech herců, všem to sedlo tak, jak mělo. Konec byl skvěle vypointovaný, takže tohle se fakt povedlo! ()

Ironhead

Po delší době opravdu kvalitní seriál vyprodukovaný nezávislou společností Dramedy a odvysílaná ČT (také jsem myslel, že je to čistě seriál ČT, ale jak jsem se dočetl a tady opravil, tak není). Bylo tu pár hluchých a natahovanějších dílů, takže kdyby to mělo celkově dílů třeba jen 8 nebo 9 a větší spád, rozhodně by tím seriál neutrpěl, naopak. :_) Chválím tu především opravdu skvělé obsazení,... od krásné Marty Dancingerové přes úžasně hrající Sabinu Remundovou až k Marku Adamczykovi a mému oblíbenci Davidu Novotnému. Nezaostávají ale ani dětští představitelé nebo výrazná Denisa Barešová, která některé díly se svojí linkou a postavou doslova táhne. Své silné a nezapomenutelné momenty stárnoucího chlapa tu má i skvělý Petr Kostka. Prostě a jednoduše, kdyby většina seriálů (a filmů) z našich luhů a hájů měla alespoň podobnou kvalitu, jako mají Kukačky, nebyl bych z toho zklamaný ani smutný ;) *komentář se týká pouze první série ()

hony23

Už si ani nevzpomenu, kdy nějaká naše televize vypotila pěkný rodinný seriál a Kukačky rozhodně zaslouží palec nahoru. Pravda, mohlo to být o polovinu dílů kratší a Adamczyk nemusel tak ukrutně přehrávat, ale jinak tomu nemám co vytknout. ()

Anife

Denisu Barešovou musí bolet ruce z toho, jak tenhle seriál půlku série táhla. Nevim, kolik za roli Marcely dostala, ale určitě to nebylo dostatek. Ze začátku perfektní seríál, zhruba od půlky šíleně děravý a zbytečně natahovaný scénář, což nezachránilo ani výborné herectví obou kluků a ústřední dvojice Novotný/Remundová. Marta Dancingerová příjemně překvapila, za to Marek Adamczyk zklamal. Měla jsem ho jako čerta moc ráda, ovšem tatínek mu vůbec nesedl. Měl jen jednu polohu, hrozný prkno a pokus o projevení emocí tragický. Tahle jen prostě nebyla role pro něj. Dvě hvězdičky mě mrzí, nebýt ovšem Denisy Barešové, tak dám jen jednu. Libuše Švormová a Michal Isteník byli taky výborní. ()

rigby

Téma se jevilo jako zajímavé, a tak jsem se podíval na první díl a poté i na druhý. Pak už se to začalo rozmělňovat a vařilo se z vody. Děj se už nikam neposouval, všichni se každý týden hodinu hrabali sami v sobě, až už jsem toho měl dost. Z nějaké setrvačnosti jsem však vydržel až do konce, abych se dozvěděl rozuzlení. Slibovanou druhou sérii ale nedám, ani si nedovedu představit, o čem by mohla být. Úspěch tohoto seriálu beru spíše jako východisko z nouze, kdy žádné nové české filmy ani seriály nevznikly a televize jen opakuje desetkrát viděné. Až takový zázrak to opravdu nebyl, ČT umí lépe. Ale nikdy neříkej nikdy - a tak jsem se pustil do druhé série a opět vydržel až do konce. Ačkoli tentokrát chybí nosnější příběh a ty drobné dějové linky to nezachrání, protože ani jedna není zajímavá a nosná. Scénárista zřejmě na dovolené. Jen nekonečno lásky v každé hodině a stejně to celé končí silně otevřeně. Tak snad nevstoupí do stejné vody potřetí. ()

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

04.01.2022

Dnes byly Sdružením české filmové kritiky zveřejněny nominace na výroční Ceny české filmové kritiky za uplynulý rok 2021. Celkem bylo nominováno 16 děl, z nichž nejvíc nominací (celkem 6) získalo… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD