Známí neznámí

• Slovensko Známi neznámi (více)

Hořkosladká komedie o partě českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v pražském bytě, aby oslavili příchod Nového roku. Znají se už dlouho a i toto setkání by se neslo v duchu klasické silvestrovské oslavy, kdyby… Kdyby se nenarodil zdánlivě nevinný nápad: dát všechny mobilní telefony na stůl a nahlas sdílet každou doručenou zprávu a dát na hlasitý odposlech každý příchozí hovor. Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči…? Stačí jeden večer a z dobrých známých se stanou neznámí. Adaptace světoznámé předlohy Naprostí cizinci z pera scenáristy Petra Jarchovského. (Cinemart)

John80

Remake filmov Naprosty cizinci a Takmer dokonale tajomstvá len s iným obsadením hercov, kto videl tieto dve filmy, môže sa mu aj tento film páčiť, odohravajuci sa v Prahe počas jednej  Silvestrovskej noci za mňa Áno 3* ()

Monggol

Ano, dodám len to, čo väčšina komentujúcich. Taliansky originál je lepší hlavne herecky. Režisérsky takisto, ale ten príšerný zvuk v českých filmoch, kde nie je hercom často rozumieť je už, žiaľ, tradičný. ()

Likan7

Chválit scénář by nebylo fér. Je totiž na chlup okopírovaný od italského originálu. Viděl jsem několik verzí a každá se alespoň snažila přijít s něčím vlastním. Nejoriginálněji pak působí německá verze, která má úplně jiný konec. Česká, naproti tomu, nepřichází absolutně s ničím svým. Pokud se nepletu, jediná změna je Silvester. Jestli je v originálu zmíněná autonehoda, to už upřímně nevím. Každopádně jsou Známí neznámí další příklad, že když dva dělají totéž, není to totéž. Pamatuju jak jak silný byl coming out, jak se napětí dalo krájet. Tady tohle není vůbec. Jediný z herců, kdo trochu vstoupil ze stínu originálu je Martin Hofmann, který opět jen potvrdil svůj talent i herectví a částečně i Tomáš Maštalír. Zbytek osazenstva je zbytečný. Herce špatný nemáme, jen ta originalita tu zoufale chybí. ()

LordMysti

Za to že se jedná téměř o přesnou kopii jiného filmu jsem hodnocení nesnižoval. Ano originál je lepší, ale i tato česká verze se velice povedla užil jsem si jí. ()

mira.l

Tak co tohle hergot je?? Čas cca 6:30 min., K. Issová:"... Dospívající člověk potřebuje konflikt. Potřebuje popřít rodičovský model, aby sám sebe identifikoval jako individualitu. Chápeš to?" Tomáš Maštalír: "Evi, moja mama predávala zeleninu. Nemáš tušenie, o čo som to mal lahšie." Už tenhle dialog mě asi měl varovat. Pak se to nějak rozjelo, žačalo to být docela zajímavý, přicházela různá odhalení, já bych to nazval "velmi spletitě spojené nádoby", já se začal docela bavit, aby to devět a tři čtvrtě minuty před koncem jeden jedinej střih na další záběr poslal úplně do prdele a celý to popřel?? Co to jako je?!? ()

rublik05

Známí neznámí jsou takovým docela zvláštním počinem. Netuším, kde se zrodil ten skvělý nápad, že vezmeme úspěšný námět, zasadíme ho do českého prostředí, nezměníme na něm ani jediný prvek, okopírujeme naprosto všechno, co se dá, nehledě na to, zda to v našich podmínkách dává smysl či nikoli. Zvláštní. Osobně jsem měl problém i s humorem, kterého nebylo zrovna mnoho, na nějaké záchvaty smíchu rovnou zapomeňte. Z herců nejvíce válí sympatický Martin Hofmann, ostatní předvádí víceméně standardní výkony. Atmosféra je jakž takž snesitelná, tempo nijak zvlášť neunavuje. Tak či tak se jedna o již několikrát vylouhovaný čaj, o prachobyčejnou kopii, která nenabídne nic, co bych divák nemohl vidět v několika předešlých adaptacích. 4/10. ()

bearmeedek

Nelíbilo. Herecké "výkony" jsou sice velmi dobré, ale vzhledem k logice děje se to nedá. Normální lidi by po hodině "hru" ukončili a buď se rozešli nebo by pokračovali v původním záměru - oslavit silvestr a nový rok. A ne si vytvářet celý večer a noc stres. Lidi jsou sice debilové, ale tohle by nikdo nenechal zajít tak daleko. A je mi jedno, že je to převzaté. ()

Psycho.R

Na original se vybodněte. Skupina afektovanejch Italů, kteří jsou na sebe hnusný me vubec nezaujala a přál jsem vsem dlouhou a bolestivou smrt. To se u tohoto československého remaku nestalo a mnohem vic pak funguje i závěrečná pointa. Kdo se chce podívat na nejakou z verzí tohoto filmu, myslim, ze tahle je dobrá. ()

Trixinka

Hořkosladká komedie o partě českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v pražském bytě, aby oslavili příchod Nového roku. Znají se už dlouho a i toto setkání by se neslo v duchu klasické silvestrovské oslavy, kdyby..... Ano, typická československá oslava na konci roku s tradičním československým jídlem - krabi, tiramisu, mascarpone, kapari, a tradičními československými tématy - prodej taxi licence, pěstování kapari, operace prsou, učitel světe div se nemůže najít práci...... Chápu, jedná se o převzatý, už několikrát zfilmovaný koncept, ale proč tam nemohly být typické československé prvky, a převzaly se i věci, které u nás nejsou možné nebo přímo nesedí na náš (ani slovenský) národ. Jinak se jedná o ryzí kopii italské verze, kterou jsem ze zvědavosti prolétla letem světem po zhlédnutí této naší československé (dokonce i byt a oblečení postav byly skoro totožné - modrá košile, puntíkaté šaty...... a to křeslo v koupelně bylo jako na co :D ). Jde o celkem zajímavý nápad na sociální experiment, ovšem uvěřit, že zrovinka na Silvestra budou naši hrdinové dostávat ty nejnevhodnější smsky a hovory, lze jen stěží. Ano, určitě bude v pozdních večerních hodinách na konci roku rozesílat domov důchodců nabízecí smsky, stejně tak někdo potvrzovat rezervaci dovolené. Dále se jak na potvoru začnou ozývat v ten samý den všem milenci, milenky :D Ale jděte. Herecké obsazení ucházející, vyčníval Martin Hofmann a líbila se mi herecká poloha Tomáše Měcháčka. Ostatní neurazili ale ani neoslnili. Možná časem zhlédnu i celou italskou verzi, originál bývá většinou ten nejlepší. Naše československá verze je spíše průměrným dramatem s náznakem humorných prvků. ()

Maximilianus

Ten nápad je veľmi dobrý,  a aj Slováci a Česi ho dokázali uchopiť a spracovať umne. Samozrejme to nedosahuje úrovne originálu, ale tým,  že ho takmer úplne kopíruje to je pozerateľné. 6,7/10. ()

VeeDee

Viděla jsem před pár roky originální italskou verzi filmu a pamatuju si, že jsem se u ní fakt nahlas smála. Česká verze není špatná, ale bylo mi za účastníky hry spíš trapno či smutno než veselo. ;-) Každopádně jednohubka k háčkování jak se patří. ()

E lan

Příjemný český film na základě ještě lepší italské předlohy. Člověk se baví od začátku do konce, herci hrají své role výborně, rozuzlení stojí za to. ()

ANTYCHRYST

Bohužel jsem viděl německou verzi... a ta mě přišla mnohem zábavnější..tady až na závěr to začalo bejt trochu zajímavý..jinak spousty nezazivnych dialogů.. Krom Hofmana bych zvolil i jiné herecké obsazení..Issová po odhalení největší cubka..:) 50% ()

RAFT

A máme zde už třetí verzi filmu.Měli jsme Naprostí cizinci,Téměř dokonalá tajemství a tedka český remake známí neznámí úplně stejný .Martin Hofmann ve filmu nejlepší.Obsazení dobré .60% ()

movemat

Divákov, ktorí poznajú originál samozrejme žiadne prekvapenie nečaká (snáď len to, prečo dvaja zo štyroch slovenských hercov rozprávajú po česky). Ale musím povedať, že sa jedná o veľmi kvalitnú a podarenú verziu ako po hereckej, tak po obrazovej stránke a nevidím žiaden dôvod, prečo by mala mať o toľko horšie hodnotenie ako tá talianska verzia z roku 2016. ()

fruity

Tak tohle byla oproti konkurenci prostě bída. Jak proti italskému originálu, tak oproti mnohem svižnějším Němcům. Tato česká kopie byla věrnější Italům, ale krom horšího provedení nepředvedla absolutně nic navíc. Dialogy toporné, postavy neměly vůbec chemii a celkově to bylo špatně obsazené (půlce castingu bych dal jiné role a půlku bych zcela přeobsadil). Kadeřávková měla hrát roli místo Pauhofové (proč vůbec ve 24 hraje 17 letou?), Pauhofová měla být místo té nesympatické Sloveny kariéristickou matkou (ta Slovena mohla být klidně paní domácí) a Hofmann měl být jednoznačně pan domácí (Maštalír mi tam nevadil, ale Hofmann se na svou roli vůbec nehodil a pan domácí by mu seděl víc). Navíc proč byly vůbec všechny 3 páry československé? To snad nutné úplně nebylo. Kamera a režie spíše televizní, ale to je u českých filmů tak nějak standard. Vzhledem k tomu, že scénář je prakticky jen neupravená kopie, tak jsou možná i ty 2 hvězdy moc. ()

mac000

Jelikož jsem slavnou předlohu (ani její další licencované zahraniční verze) neviděl, byl pro mě zážitek zřejmě větší než pro diváka, který porovnává. Každý si zřejmě pomyslí, co by se stalo při "zveřejnění" obsahu právě jeho mobilu. A v tom vyznění filmu přesahuje pouhou zábavu nad absurdními peripetiemi večírku několika přátel. Výborný Martin Hofmann, ale i Tatiana Pauhofová ()