Zlou Eufrozínu i s králem odnesli čerti do pekla, a tak se zdá, že Markýtce a Honzovi nic nebrání ve štěstí. Jenže v pekle se vychytralá princezna vlichotí do přízně Luciperovi, a když ho oblouzní, uteče i s králem pomocí sedmimílových bot. Spojí se s Brambasem, odhodlaná zbavit Honzu trůnu. Markýtce a Honzovi se v té době narodí synáček, radost mladých rodičů však netrvá dlouho. Honza odjede s kamarády na pomoc sousednímu králi, napadenému Brambasem, a do zámku se vloudí zlá Dora. Markýtce ukradne miminko, pustí je v košíku po vodě a sestru shodí ze skály. Dítě najdou dva čerti a vezmou ho s sebou do pekla, kde se brzy stane miláčkem všech, dokonce i samotného Lucipera. Štěstí v neštěstí přeje i Markýtce. Zachrání se pádem do vody a v odlehlé jeskyni na břehu se skamarádí s dráčkem, kterého tu drží Eufrozína s Brambasem, aby z něj mohli vychovat mocnou zbraň proti nepřátelům. S jeho pomocí a pomocí dračice unikne ze spárů Eufrozíny a spěchá zachránit Honzu, kterého Dora omámila nápojem zapomnění a snaží se za něj provdat. (TV Nova)

Worbitka

Dvě hvězdy za Káju a několik herců a kostýmy.... Přestárlá Kuklová a ukřičená, agresivní pohádka ve stylu USA snažící se spletí různých pohádek a podobností s Jasněnkou a Princeznou ze mlejna navázat na předešlé úspěchy vytváří jen kopie kopií.... ()

Ron_F

Zajímalo by mě, jaké hodnocení by tato pohádka měla, kdyby pod ní nebyl podepsán pan Troška. Chce se mi říci: "Lidi, co vlastně chcete?!" Podle mě se jedná o povedenou výpravnou pohádku s výborným hereckým obsazením, kamerou a na české poměry velmi dobrými efekty. Dráček i jeho maminka byli kouzelní. Když jsem se ptal dětí v mém okolí, jak se jim tato pohádka líbila, reakce byly pouze kladné. A o to jde, ne? Tak proč si tu hrát na zasloužilé kritiky?! Vedle všech třech pohádek, které letos kvůli Vánocům vyprodukovala ČT1, tj. Pravý rytíř, Slíbená princezna a Zázračný nos, by Z pekla štěstí mohlo získat Oskara. Jediné, co bych Troškovým pohádkám obecně vytknul, je, že jsou zbytečně ukřičené. Křik a splašené jednání postav na akčnosti nepřidá. A protože si to pohádka tady od vás pěkně odnesla, tak boduji vysoko - o bod víc, než bych normálně dal. ()

vadox

Da sa pozriet, ale nic moc. Najviac ma na tom zaujala melodia pesnicky spievanej Gottom. Ale uz bolo pocut, ze mu hlas / sluch az tak dobre nesluzil, moje muzikantske ucho postrehlo obcas falosnu intonaciu ... O hereckych kvalitach Gotta skoda hovorit, nikdy mu to neslo. Dej je dost chaoticky, bez nejakej logickej nadvaeznosti. Davam 35/100, ale len kuoli chytlavej melodii a krasnemu textu zaverecnej piesne. A mozno za Vydrovho certa. ()

Falkenstein

Průměrná pohádka, kterých chrlí Česká televize mraky a nikomu nevadí, že za peníze nás všech. Připadá mi to tu tak trochu jako hon na Trošku, že to co je natočil, tak musí být kravina. Neříkám, že je tato pohádka nějak suprová, ale zase není tak hrozná jako například letošní Princezna a půl království, která měla naprosto stejně dementní humor jako tato. Přitom jsou z ní lidé unešení na 64%. ()

Sylviiik

Přesně jak už tady někdo zmínil... Natočil to Troška, čili se bude hanit tohle dílo především kvůli němu.... Nikdo přitom neocení krásné kostýmy, úžasnou přírodu nebo na české poměry kvalitního draka. Treba v té nové slátanině Micimutr dopadl drak daleko hůř. Druhý díl mám mnohem radši, ani pořádně nevím proč. Ale i jednička stojí za shlédnutí a dětem se tyhle pohádky líbí, a to je hlavní. ()

Tomas129

24%? To vážně? Uffff. Jako taky Trošku nemusím, ale 24%? To mi přijde přehnaně málo. Gott mě pobavil a zlatá rybka taky. ,,Pán Bůh ti to zaplať!" :-)) Sedmimílové boty. Konečně je člověk viděl v akci :)) Drak a dráček super. Nechápu jak teď ta nová pohádka O vánoční hvězdě může mít 60 % a toto 24 %. https://www.csfd.cz/film/890791-o-vanocni-hvezde/komentare/ Vždyť z Pekla štěstí 2 je úplně někde jinde. Jak s velikostí, tak i s příběhem a není to tak hloupé jak O vánoční hvězdě. No nechápu toto hodnocení. Asi mi něco uniká. ()

Ziral odpad!

Tohle hlava nebere, že někdo může financovat takovou ubohost. Troška se asi považuje za filmového velmistra, na kterého v oblasti pohádek nikdo nemá, ale bývalá sláva z vydařených filmů je už v nenávratnu. ()

ixel1

On ten příběh sám o sobě by špatný nebyl, ani postavy....jenže by se toho nesměl chopit Zdeněk TROSKA, který se v každém svém díle vyloženě rochní v ječení a pištění, čímž nakonec zážitek z podívané mění na zoufalé rozhodování, zda sí vyrvat uši hned nebo až při jeho příštím filmu. ()

milos.bradik odpad!

U prvního dílu jsem dal procent a napsal jsem, že to není úplný odpad, tady měním názor, protože tady to Troška povýšil na vyšší level. Toto už odpad je. ()

ImDude_man odpad!

Uvřískaná pičovina. Přepnul jsem na to někdy v půlce a po deseti minutách říkám: To musí být Troškovina. Jdu ke kompu a richtig. Další z mnoha důvodů, proč by mělo být českých režsérů o trošku méně. Výjimkou z tohoto pravidla je asi jen Princena Jasněnka ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)