• forsythia

Jako kdyby nestačilo, že se ten ubožák Honza na všechny vybodne, a oni mu všichni vesele skočí okolo krku, ještě se do toho musí montovat dalších pár tuctů stokrát ohraných písniček z jiných pohádek a já nevím, co je tohle za druh masochismu, že mně nestačil ten první díl a musím se podívat i na druhý. Příště už o tuhle splácaninu okem nezavadím. Ani Trošku.(28.12.2014)

• Galadriel

Nastavování úspěchu za každou cenu nikdy nepřináší kvalitní díla. Pro malé děti možná zábavné (hlavně malý roztomilý dráček), ale scénář i herci už za moc nestojí. Korunu tomu všemu ovšem nasadil Karel Gott, který je opravdu jedním z nejhorších "herců", který kdy byl obsazen do filmu (může si podat ruku leda tak s Mariah Carey).(11.12.2003)

• neo101

uječený, trapný, zase děcko v uječený pohádce o tom co bylo když se vzali. Troška nepochopil, že kouzlo v pohádkových vztazích spočívá v závěrečné větě "a žili šťastně až do smti" totéž udělal u princezny ze mlejna. všimněte si, že nejlepší věci, které natočil maj jeden díl. Jasněnka a Melichar, zbytek je trága.(26.8.2013)

• woody

Nejvíce se mi pokaždé líbí, když Troška při x-té repríze nezapomene v TV relaci Novy říci, že "Tyhle mé pohádky zůstanou intelektuály nepochopeny a přitom, já když jsem si procházel ty staré recenze, například na Pyšnou princeznu, nebo na Byl jednou jeden král a také byly velmi špatné a jaké jsou to dnes klasiky, že?"V jeho vlastní zdraví doufám, že tím chtěl naznačit, že intelektuálové tu byli i za bolševika, kdy se mu určitě žilo jako praseti v žitě, ale teď aby měl na uspokojování svého "lidového" ega musí točit jednu kravovinu za druhou a dětinsky si to s nimi vypořádávat.Jó, Troška je kumštýř nevkusu.Lidi mu to žerou a my zavšivení inťouši, které jeho filmy uráží máme být ticho.Ale je zajímavé, že tady na něho nadává takový vzorek lidí a stejně má každoročně nejsledovanější film...(20.11.2005)

• Braddy

Nechci dát úplný odpad, protože se tam najde asi 1-2% pozitivních věcí (kostýmy,výprava) ovšem to bohužel film nedělá!! Celé to stojí a padá na příšerně komplikovaném ději (který snad děti ani nemůžou stíhat vnímat...horší už jsou snad jen některé "moderní" televizní pohádky na ČT s filozofickým podtextem), režisérově taktovce (zřejmě byla asi zlomená) a hereckých (ne)výkonech. Herr Gott, že by v tom byl nějaký zakopaný čert?(21.3.2004)

• - Film navštívilo v kinech 334 858 diváků a vydělal 19 980 437 Kč. (Pumiiix)

• - Filmovalo se v Adršpašských skalách(jezero), na zámku Telč a hradu Gutštejn. (M.B)

• - Bylo natočeno 35 km filmu, 144 obrazů a 1200 záběrů. (M.B)