• Galadriel

Nastavování úspěchu za každou cenu nikdy nepřináší kvalitní díla. Pro malé děti možná zábavné (hlavně malý roztomilý dráček), ale scénář i herci už za moc nestojí. Korunu tomu všemu ovšem nasadil Karel Gott, který je opravdu jedním z nejhorších "herců", který kdy byl obsazen do filmu (může si podat ruku leda tak s Mariah Carey).(11.12.2003)

• Rocky62

Nejprve musím konstatovat, že jsem odpůrcem pohádek. Nicméně i tak mi nedělá problém prohlásit, že naše pohádky (Byl jednou jeden král, Tři oříšky pro popelku, S čerty nejsou žerty) patří mezi národní filmové poklady. Nevím zda tyto snímky pan Troška viděl, ale rozhodl se nám divákům ukázat, že to jde i jinak. Dal tomuto žánru zcela nový rozměr a ukázal, že i z pohádky lze krásně vytvořit zcela nestravitelnou idiotskou sračku. Skvělá práce pane Troška.(28.5.2009)

Už je to jen pouhopouhé natahování prvního dílu. Co se do něj nevešlo, to se zakombinovalo sem (sedmimílové boty, zlatou rybku štěstí a Lucifer). V podání Karla Gotta se mi Lucifer velice líbil, naopak v roli Boha u mě neobstál. Co se mi znovu nelíbilo, byla Laurinová v roli princezny. Takhle špatně zahranou princeznu jsem ve filmové pohádce ještě neviděl. Už se mi nelíbila v jedničce, ale teď už bylo vrcholem poslouchat pořád její ječení. [14830. hodnocení, 250. komentář, 21%, 137. nejhorší film](18.7.2016)

Tak jasně ,je to Troška, tak se tady dá očekávat kopa nesnášenlivosti a demonstrace vytříbrného vkusu. Já to opět tak tragicky nevidím. Zdeněk bohužel dělá jednu chybu stále dokola vybírá si do svých herců mediálně známé tváře a ne herce. Mě tohle prostě vadí, Gotta ještě zkousnu měl tam několik minut, ale takovej Hůlka to byla fakt parodie. Míša Kuklová není moc typ princezna, nejspíš proto, že není moc typ herečka. Zkrátka casting to tady fakt dost posírá, pak bych měl ještě výhradu, že pohádka obsahoval příliš mnoho dějových linek takže celkově to moc nedrží při sobě. Do salátu se taky neháže všechno, aby byl víc salátovější. Příjemná byla pohádková atmosféra, tady je třeba pochválit práci kameramana a exteriéry a pohádkový postavy byly napsaný taky dobře, působily roztomile. Příjemně překvapila Dana Morávková já jí měl zafixovanou jako pipinu z Novy, ale tady předvedla docela vyzrálý herecký výkon. Z pekla štěstí sice není pohádková lahůdka, ale po její konzumaci mě rozhodně špatně nebylo.(26.12.2014)

• blekekeke

Plaváček, Baba Jaga, po lektvaru zapomněl, taky usnul, drak, boty se zlatou rybkou, Honza, Jasněnka, jeden sokol, Tři mušketýři, samej čert. Chyběl jen děd vševěd a pták ohnivák ... Takovej zmatek už jsem dlouho neviděl. No, místy to i šlo, jenže když už to šlo, tak někdo naběhl, aby to rychle zasekl ...(26.12.2010)

• - Počas premiéry Z pekla štěstí (1999) Karel Gott predniesol prípitok na úspech filmu a povedal, že by si rád niekedy v takej rozprávke zahral. Jeho želanie sa splnilo hneď s druhým dielom. Bol rád, že si konečne zahrá niekoho iného než seba. Pekelné scény sa nakrúcali v polovici septembra iba v noci, keď bolo asi 0 °C, ale Karel Gott, čoby Lucifer, sa nesťažoval. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)

• - Film navštívilo v kinech 334 858 diváků a vydělal 19 980 437 Kč. (Pumiiix)

• - Na natáčení jezdili za Karlem Gottem němečtí fanoušci i v několika autobusech. (M.B)