Už je to jen pouhopouhé natahování prvního dílu. Co se do něj nevešlo, to se zakombinovalo sem (sedmimílové boty, zlatou rybku štěstí a Lucifer). V podání Karla Gotta se mi Lucifer velice líbil, naopak v roli Boha u mě neobstál. Co se mi znovu nelíbilo, byla Laurinová v roli princezny. Takhle špatně zahranou princeznu jsem ve filmové pohádce ještě neviděl. Už se mi nelíbila v jedničce, ale teď už bylo vrcholem poslouchat pořád její ječení. [14830. hodnocení, 250. komentář, 21%, 137. nejhorší film](18.7.2016)

• WANDRWALL

Je škoda, že Karel Gott, kterého má většina národa ráda je zneužívám takovou sprosťačinkou jako je Z pekla štěstí 2! Karel si nechal něco pěkného napovídat, možná mu slíbili, že bude vrcholem této pohádky a díky ní si ho zamilují děti na obecné škole a zase se prodá víc jeho desek, a sedl jim na lep! Třeba tvůrci i měli dobré úmysly, ale výsledek se jim prostě nepodařil. Inu nač si kdo dokáže sehnat peníze, tak si může i co chce natočit!(1.6.2010)

Příběh mi nepřijde zase nějak špatný, řemeslně je to také na úrovni. Práce s kamerou, barvami a takovou tou pohádkovou atmosférou, to Troška v případě, že to nepřežene, docela umí. Velkou pochvalu si zaslouží zvuk. Kamenem úrazu jsou tady herecké výkony, respektive pitvoření. Věřím, že natáčení s Troškou je zábava a pohodička, ale nějaké vedení herců tradičně chybí. Gott tradičně hraje parodii sebe samotného (ale z herců z toho vychází paradoxně nejlépe), Vydra se nechutně pitvoří, přehrávání Dany Morávkové sedí do telenovely, ale na pohádku zůstává extrémem... A dalo by se pokračovat. Pohádkové herectví naopak sedí Míše Kuklové. Velký plus dávám za vtip. Tvůrci si uvědomili, že takový let sedmimílovými botami nemusí být žádná legrace, že přání člověk v průběhu dne vyslovuje tak nějak bezděky. A rozmazlený "zlý drak" taky stojí za to. 67 %(26.12.2015)

• eFOXsize

Tohle pokračování se ale vůbec nepovedlo! Dát pohádce odpad je smutné, ale mám dojem, že ani pro děti to není to pravé ořechové. Ty postavy byly tragické, herecké výkony ještě tragičtější (anebo naopak, že by byly dokonalé v scénáristické zrůdnosti?). Hůlka byl silně navíc, Gott tomu přidal kornu. U Laurinové si nejsem jistá, nakolik se ses vou rolí musela sžít. Zápletka byla jak z telenovely. Za mě nic ani pro děti!(20.7.2013)

V podstatě platí to samé co u jedničky - špatný střih pana Dalibora Lipského a místy otravné scény. Opět je zde však skvostná výprava, kostýmy a oproti jedičce excelentní hudba (píseň „Stála boží muka v poli," kterou nazpívala Michaela Kuklová je pro mě tou nejkrásnější pohádkovou písní). Drak je stejný jako v prvním díle, na české poměry hodně povedený. Sabina Laurinová a Vladimír Brabec jsou skvěle sehraní, Daniel Hůlka vůbec není tak špatný a Kuklovou jako herečku zbožnuji. Překvapila i Dana Morávková, která umí hrát spíš svým obličejem, jelikož hlasem nekutečně přehrává. Pohádka mého dětství a líbí se mi i teď! 75%(3.6.2016)

• - Práva se prodala do 22 zemí. (M.B)

• - Dana Morávková (Dora) má ve skutečnosti z koní strach. Během natáčení dokonce z koně spadla. Dnes již s úsměvem vzpomíná, že když film viděla poprvé, byla naštvaná, jelikož záběr s koňmi se točil poměrně dlouho, avšak ve filmu z něj vidíme jen několik málo sekund. (fiLLthe3DD)

• - Bylo natočeno 35 km filmu, 144 obrazů a 1200 záběrů. (M.B)