• igi B.

Zoufalá rutina, navíc tak laciná... Velký troškář semlel do svého čertovského kotlíku spoustu ingrediencí, ale vyvařil jen šlem a břečku. Ale zase - do pekel - rovnou do odpadu tečou u mistra (a v tučudlácké šašské kinomatlografii vůbec) jinčí kameňáky... Nu a tak s troškou štěstí se to dalo usedět a až pak spláchnout... :-/ - - - P.S. Navíc - jestli jste to trumberové nepochopili, zásadní důvod, proč vznikla tahle pičohádka a zde její odvar v dvojce, je jediný - udělat vejvar a pumpnout novoidní blbouny o nějaké ty chechtáky. Prostě za hodně peněz trošku pískání. A všichni mají pocit, že to je ta >kultůra< či co... V tomhle zdá se je mistr Mistr... ;o) - - - - - (Poprvé značně nesoustředěně, leč v šťastném nadhledu a z pekla dobrém rozmaru viděno 12.8.2008 na novácké trdlovizi, komentář zde jako mnohý - 13.8.2008)(13.8.2008)

Nechápu zde velmi nízké hodnocení, v roce 2001 celé Česko běželo na dvojku do kina, všichni (a především děti, pro které to bylo točeno) byli nadšení, a nyní si zde hrajeme na pány kritiky, kteří prostě nemůžou pohádku dobře ohodnotit. Jediné, co mi na pohádce vadilo, byla účast Karla Gotta - to opravdu nee, jinak celkem solidní dílko.(13.2.2013)

• J*A*M*A*L

Myslím si, že Zdeněk Troška by měl zůstat ve starých kolejí a natáčet jen komedie a nebo jiné žánry, ale už raději ne pohádky.Zlatým dřívějším padesátým, šedesátým, sedmdesátým a osmdesátým pohádkám se už asi nic nemůže srovnat a tohle dost možná jen kazí pověst našich docela dobrých pohádkách.Možná by tu bylo ještě řešení pro Trošku a to takové, že by se možná už ani vůbec k režii filmů nemusel vracet, myslím si, že kdyby skončil, tak by se země moc nepohnula možná vůbec ne.2%(4.1.2013)

• kingik

To, že se tahle pohádka pohybuje v černých číslech, je pro mě překvapením. Není totiž až tak hrozná, ale je dost nudná, nezáživná. Za pochvalu stojí kamera a kostýmy. Z hereckého hlediska je to naprosto přeplácané. Troška podlehl tehdejší trendy vlně obsazovat populární zpěváky do rolí králů a představitelů mocností pekelných. Ten první, Daniel Hůlka, se tak moc soustředil na výraznou artikulaci, až to vyznělo směšně, a ten druhý, Kája Gott jako kníže pekel, moc strachu nenahnal, ale bizarní zážitek z jeho vystoupení se dostavil. Profesionální herci v rolích kladných či záporných nic neodflákli. Tahle pohádka sice neměla nijak chytlavý příběh, ani kouzlo (ostatně tím už současné pohádky dávno nedisponují), ale abych to viděl jako nějakou vrcholnou tragédii v žánru českých pohádek, to tedy zase ne. Akorát mě pohádky prostě příliš nebaví a nechávají mě lhostejným. O téhle to platí rovněž a její černě číselný osud mě nechává chladným. 40%(23.11.2011)

• Rocky62

Nejprve musím konstatovat, že jsem odpůrcem pohádek. Nicméně i tak mi nedělá problém prohlásit, že naše pohádky (Byl jednou jeden král, Tři oříšky pro popelku, S čerty nejsou žerty) patří mezi národní filmové poklady. Nevím zda tyto snímky pan Troška viděl, ale rozhodl se nám divákům ukázat, že to jde i jinak. Dal tomuto žánru zcela nový rozměr a ukázal, že i z pohádky lze krásně vytvořit zcela nestravitelnou idiotskou sračku. Skvělá práce pane Troška.(28.5.2009)

• - Práva se prodala do 22 zemí. (M.B)

• - Na 1. MFF pro dětské filmy NADĚJE v Petrohradě (2003) získal snímek obě hlavní ceny festivalu - Grand prix a 1. cenu dětské poroty. (hippyman)

• - Na natáčení jezdili za Karlem Gottem němečtí fanoušci i v několika autobusech. (M.B)