• Véronique

Podobně jako u jedničky - bohatá výprava, krásně natočené interiéry i exteriéry, pěkná hudba - ale to je všechno. A to k úspěchu nestačí. Chybí pořádný děj a ztvárnění pohádkových postav. Ačkoli se ve filmu objeví kvalitní herci, dohromady při daném scénáři to ničemu nepomůže. Stejně jako u prvního dílu i zde je délka na škodu. 35%.(18.1.2008)

• igi B.

Zoufalá rutina, navíc tak laciná... Velký troškář semlel do svého čertovského kotlíku spoustu ingrediencí, ale vyvařil jen šlem a břečku. Ale zase - do pekel - rovnou do odpadu tečou u mistra (a v tučudlácké šašské kinomatlografii vůbec) jinčí kameňáky... Nu a tak s troškou štěstí se to dalo usedět a až pak spláchnout... :-/ - - - P.S. Navíc - jestli jste to trumberové nepochopili, zásadní důvod, proč vznikla tahle pičohádka a zde její odvar v dvojce, je jediný - udělat vejvar a pumpnout novoidní blbouny o nějaké ty chechtáky. Prostě za hodně peněz trošku pískání. A všichni mají pocit, že to je ta >kultůra< či co... V tomhle zdá se je mistr Mistr... ;o) - - - - - (Poprvé značně nesoustředěně, leč v šťastném nadhledu a z pekla dobrém rozmaru viděno 12.8.2008 na novácké trdlovizi, komentář zde jako mnohý - 13.8.2008)(13.8.2008)

• Diamant

Veľká škoda, že rozprávka je zavádzajúca ohľadom pekla a čertov, ktorých skôr predstavuje ako neškodných, milých, priateľských, pritom realita je taká, že sú našimi najväčšími nepriateľmi (aj keď, samozrejme, sa tak navonok tváriť nemusia). Nešťastným riešením bolo aj to, že Lucifera a Pána Boha hral ten istý herec. Podobne peklo je v skutočnosti nepredstaviteľná hrôza, no to v rozprávke je skôr na smiech. Naozaj škoda, lebo bez tohto bludu to mohla byť veľmi pekná rozprávka. Pochváliť treba napríklad veľmi vydarených drakov, aj záverečnú pieseň. Vo filme zaznela aj krásna myšlienka, že láska sa nedá kúpiť.(4.2.2009)

• Hromino

A jedém! Zdenda Troškůjc tentokrát pořádně tvrdě zaútočil na pudy diváků - a to nejen dětských, ale i dospělých. Témata semletá v jedno krásné nanicované klišé (o ději raději nemluvě), herci přehrávají jak na playbacku - a nejen že přehrávají, oni dělají zkrátka to, co se jim zlíbí a pak není divu, že pohádka jako celek naprosto nefunguje (scéna na skále mi připadala spíše vtipně trapná než děsivá!) a efekty nejsou ani trochu nápadité. Škoda Káji...(9.8.2009)

Už je to jen pouhopouhé natahování prvního dílu. Co se do něj nevešlo, to se zakombinovalo sem (sedmimílové boty, zlatou rybku štěstí a Lucifer). V podání Karla Gotta se mi Lucifer velice líbil, naopak v roli Boha u mě neobstál. Co se mi znovu nelíbilo, byla Laurinová v roli princezny. Takhle špatně zahranou princeznu jsem ve filmové pohádce ještě neviděl. Už se mi nelíbila v jedničce, ale teď už bylo vrcholem poslouchat pořád její ječení. [14830. hodnocení, 250. komentář, 21%, 137. nejhorší film](18.7.2016)

• - Dana Morávková (Dora) má ve skutečnosti z koní strach. Během natáčení dokonce z koně spadla. Dnes již s úsměvem vzpomíná, že když film viděla poprvé, byla naštvaná, jelikož záběr s koňmi se točil poměrně dlouho, avšak ve filmu z něj vidíme jen několik málo sekund. (fiLLthe3DD)

• - Filmovalo se v Adršpašských skalách(jezero), na zámku Telč a hradu Gutštejn. (M.B)

• - Práva se prodala do 22 zemí. (M.B)