• anli

Zdenek prichazi z dalsi Troskou do mlyna ceskych pohadkovych vod,tentokrat v pokracovani oblibene pohadky.Trochu nastavovana kase a misty herci drobet prehravaji(coz se u Troskovych filmu stava casto),tedy az na"Kaju",ktery at opravdu zpiva a nehraje.Jinak pro deti vcelku slusna pohadka,nebot je jich v ceskych vodach poskromnu a tak musi byt clovek shovivavy.Aspon,ze jsou pro deti nejake.Dracek dobry a triky UPP velmi dobre urovne.Takze Zdenku mas to u me za 35%.(9.8.2010)

• eFOXsize

Tohle pokračování se ale vůbec nepovedlo! Dát pohádce odpad je smutné, ale mám dojem, že ani pro děti to není to pravé ořechové. Ty postavy byly tragické, herecké výkony ještě tragičtější (anebo naopak, že by byly dokonalé v scénáristické zrůdnosti?). Hůlka byl silně navíc, Gott tomu přidal kornu. U Laurinové si nejsem jistá, nakolik se ses vou rolí musela sžít. Zápletka byla jak z telenovely. Za mě nic ani pro děti!(20.7.2013)

• Véronique

Podobně jako u jedničky - bohatá výprava, krásně natočené interiéry i exteriéry, pěkná hudba - ale to je všechno. A to k úspěchu nestačí. Chybí pořádný děj a ztvárnění pohádkových postav. Ačkoli se ve filmu objeví kvalitní herci, dohromady při daném scénáři to ničemu nepomůže. Stejně jako u prvního dílu i zde je délka na škodu. 35%.(18.1.2008)

• Hromino

A jedém! Zdenda Troškůjc tentokrát pořádně tvrdě zaútočil na pudy diváků - a to nejen dětských, ale i dospělých. Témata semletá v jedno krásné nanicované klišé (o ději raději nemluvě), herci přehrávají jak na playbacku - a nejen že přehrávají, oni dělají zkrátka to, co se jim zlíbí a pak není divu, že pohádka jako celek naprosto nefunguje (scéna na skále mi připadala spíše vtipně trapná než děsivá!) a efekty nejsou ani trochu nápadité. Škoda Káji...(9.8.2009)

• DearS

Každý režisér musí mít zatracene hodně 'z pekla štěstí', aby se 'dvojka' alespoň vyrovnala jedničce. V případě PRINCEZNY ZE MLEJNA se to Z.Troškovi povedlo, ale dvakrát po sobě by to byl zázrak. Největším kamenem úrazu je určitě katastrofální scénář. Příběh má daleko do ucelenosti, nabízí hodně víceméně samostatných dějových linií, mišmaš motivů a rozbředlý konec. Roztříštěnost celku podtrhuje nevyváženost scén - některé jsou úplně zbytečné, jiné téměř dechberoucí (hlavně ty s démonickou Dorou). Herecké výkony jsou taktéž rozmanité (buďme spravedliví, někteří jedinci nemají co hrát kvůli scénáři). Největší prostor a nejzajímavější příležitost dostala Dana Morávková a její intrikující Dora nemá chybu, je to padouch jak se patří. Hůlka s Gottem jsou sice prkenní, ale podle mě to není to nejhorší. Miriam Kantorková v roli chůvy je tak nesympaticky pitvorná a tak přehrává, že jsem jí vše špatné přála (bohužel nemohla skončit v pekle, protože patří k těm 'hodným'). Nostalgická vzpomínka na Jasněnku zůstává, lepší pohádku při vší snaze Troška (zatím) nenatočil. K tomuhle poslednímu počinu se (i přes jistá světlá místa) budu těžko vracet a návrat - to je znamení dobré pohádky, nebo ne?(14.6.2004)

• - Na natáčení jezdili za Karlem Gottem němečtí fanoušci i v několika autobusech. (M.B)

• - Počas premiéry Z pekla štěstí (1999) Karel Gott predniesol prípitok na úspech filmu a povedal, že by si rád niekedy v takej rozprávke zahral. Jeho želanie sa splnilo hneď s druhým dielom. Bol rád, že si konečne zahrá niekoho iného než seba. Pekelné scény sa nakrúcali v polovici septembra iba v noci, keď bolo asi 0 °C, ale Karel Gott, čoby Lucifer, sa nesťažoval. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)

• - Bylo natočeno 35 km filmu, 144 obrazů a 1200 záběrů. (M.B)