• PKD

No,tak tohle už není ani na tu jednu ubohou hvězdu. Napřed Hůlka,potom Gott. Co to ten Troška porád má,že si čertví proč,vsugeroval(nebo kdo mu to poradil),že zpěváci(všeobecně) umí hrát? A zrovna Gott. Sledovat ho v jakémkoli filmu,je doslova fyzickým utrpením. Tohle je jasný důkaz,že česká pohádková tradice je definitivně v hajzlu. Aspoň pokud bude točit ten usměvavý,přiteplený kudrnáč,jehož jediným opravdu výborným filmem,je Bota jménem Melichar. Ten můžu sledovat pořád. Až se mi nechce věřit,že je to dílo stejného pána.(8.7.2017)

Příběh mi nepřijde zase nějak špatný, řemeslně je to také na úrovni. Práce s kamerou, barvami a takovou tou pohádkovou atmosférou, to Troška v případě, že to nepřežene, docela umí. Velkou pochvalu si zaslouží zvuk. Kamenem úrazu jsou tady herecké výkony, respektive pitvoření. Věřím, že natáčení s Troškou je zábava a pohodička, ale nějaké vedení herců tradičně chybí. Gott tradičně hraje parodii sebe samotného (ale z herců z toho vychází paradoxně nejlépe), Vydra se nechutně pitvoří, přehrávání Dany Morávkové sedí do telenovely, ale na pohádku zůstává extrémem... A dalo by se pokračovat. Pohádkové herectví naopak sedí Míše Kuklové. Velký plus dávám za vtip. Tvůrci si uvědomili, že takový let sedmimílovými botami nemusí být žádná legrace, že přání člověk v průběhu dne vyslovuje tak nějak bezděky. A rozmazlený "zlý drak" taky stojí za to. 67 %(26.12.2015)

• Véronique

Podobně jako u jedničky - bohatá výprava, krásně natočené interiéry i exteriéry, pěkná hudba - ale to je všechno. A to k úspěchu nestačí. Chybí pořádný děj a ztvárnění pohádkových postav. Ačkoli se ve filmu objeví kvalitní herci, dohromady při daném scénáři to ničemu nepomůže. Stejně jako u prvního dílu i zde je délka na škodu. 35%.(18.1.2008)

Zajímalo by mě, jaké hodnocení by tato pohádka měla, kdyby pod ní nebyl podepsán pan Troška. Chce se mi říci: "Lidi, co vlastně chcete?!" Podle mě se jedná o povedenou výpravnou pohádku s výborným hereckým obsazením, kamerou a na české poměry velmi dobrými efekty. Dráček i jeho maminka byli kouzelní. Když jsem se ptal dětí v mém okolí, jak se jim tato pohádka líbila, reakce byly pouze kladné. A o to jde, ne? Tak proč si tu hrát na zasloužilé kritiky?! Vedle všech třech pohádek, které letos kvůli Vánocům vyprodukovala ČT1, tj. Pravý rytíř, Slíbená princezna a Zázračný nos, by Z pekla štěstí mohlo získat Oskara. Jediné, co bych Troškovým pohádkám obecně vytknul, je, že jsou zbytečně ukřičené. Křik a splašené jednání postav na akčnosti nepřidá. A protože si to pohádka tady od vás pěkně odnesla, tak boduji vysoko - o bod víc, než bych normálně dal.(26.12.2016)

Pohádky pana Trošky fakt nemám ráda..jsou uječené, ale Z pekla štěstí 2 bych nazvala komedií a - promiňte mi můj rozmar - velmi zábavnou komedií. Roztomilý dráček, sympaťak Vaculík a nad tím vším Božský Dáběl Karel Gott - jsem spokojená. Mám pocit, že tohle fungovalo. Navíc za scénu "Dobrý to bylo, šenkýři! Pán Bůh ti to zaplať!" bych byla ochotna dát i pět hvězdiček, protože tak jsem se nezasmála ani nepamatuji...(22.3.2011)

• - Na 1. MFF pro dětské filmy NADĚJE v Petrohradě (2003) získal snímek obě hlavní ceny festivalu - Grand prix a 1. cenu dětské poroty. (hippyman)

• - Dana Morávková (Dora) má ve skutečnosti z koní strach. Během natáčení dokonce z koně spadla. Dnes již s úsměvem vzpomíná, že když film viděla poprvé, byla naštvaná, jelikož záběr s koňmi se točil poměrně dlouho, avšak ve filmu z něj vidíme jen několik málo sekund. (fiLLthe3DD)

• - Filmovalo se v Adršpašských skalách(jezero), na zámku Telč a hradu Gutštejn. (M.B)