• anli

Zdenek prichazi z dalsi Troskou do mlyna ceskych pohadkovych vod,tentokrat v pokracovani oblibene pohadky.Trochu nastavovana kase a misty herci drobet prehravaji(coz se u Troskovych filmu stava casto),tedy az na"Kaju",ktery at opravdu zpiva a nehraje.Jinak pro deti vcelku slusna pohadka,nebot je jich v ceskych vodach poskromnu a tak musi byt clovek shovivavy.Aspon,ze jsou pro deti nejake.Dracek dobry a triky UPP velmi dobre urovne.Takze Zdenku mas to u me za 35%.(9.8.2010)

Zajímalo by mě, jaké hodnocení by tato pohádka měla, kdyby pod ní nebyl podepsán pan Troška. Chce se mi říci: "Lidi, co vlastně chcete?!" Podle mě se jedná o povedenou výpravnou pohádku s výborným hereckým obsazením, kamerou a na české poměry velmi dobrými efekty. Dráček i jeho maminka byli kouzelní. Když jsem se ptal dětí v mém okolí, jak se jim tato pohádka líbila, reakce byly pouze kladné. A o to jde, ne? Tak proč si tu hrát na zasloužilé kritiky?! Vedle všech třech pohádek, které letos kvůli Vánocům vyprodukovala ČT1, tj. Pravý rytíř, Slíbená princezna a Zázračný nos, by Z pekla štěstí mohlo získat Oskara. Jediné, co bych Troškovým pohádkám obecně vytknul, je, že jsou zbytečně ukřičené. Křik a splašené jednání postav na akčnosti nepřidá. A protože si to pohádka tady od vás pěkně odnesla, tak boduji vysoko - o bod víc, než bych normálně dal.(26.12.2016)

• rakovnik

Ještě horší pokračování již tak dost špatné pohádky. "Bůh" do pekla nepatří, tzn. zpěváci nejsou prostě herci, ať jsou jako zpěváci sebelepší. Pohádka se vším dobrým i špatným, co Troška nabízí. Bohatá výprava, krásné exteriéry, ale na druhou stranu rozporuplné herecké obsazení, typická uječenost, bídné triky. Ve srovnání se současnou tvorbou se ale jedná o to lepší...(11.9.2010)

• neo101

uječený, trapný, zase děcko v uječený pohádce o tom co bylo když se vzali. Troška nepochopil, že kouzlo v pohádkových vztazích spočívá v závěrečné větě "a žili šťastně až do smti" totéž udělal u princezny ze mlejna. všimněte si, že nejlepší věci, které natočil maj jeden díl. Jasněnka a Melichar, zbytek je trága.(26.8.2013)

• igi B.

Zoufalá rutina, navíc tak laciná... Velký troškář semlel do svého čertovského kotlíku spoustu ingrediencí, ale vyvařil jen šlem a břečku. Ale zase - do pekel - rovnou do odpadu tečou u mistra (a v tučudlácké šašské kinomatlografii vůbec) jinčí kameňáky... Nu a tak s troškou štěstí se to dalo usedět a až pak spláchnout... :-/ - - - P.S. Navíc - jestli jste to trumberové nepochopili, zásadní důvod, proč vznikla tahle pičohádka a zde její odvar v dvojce, je jediný - udělat vejvar a pumpnout novoidní blbouny o nějaké ty chechtáky. Prostě za hodně peněz trošku pískání. A všichni mají pocit, že to je ta >kultůra< či co... V tomhle zdá se je mistr Mistr... ;o) - - - - - (Poprvé značně nesoustředěně, leč v šťastném nadhledu a z pekla dobrém rozmaru viděno 12.8.2008 na novácké trdlovizi, komentář zde jako mnohý - 13.8.2008)(13.8.2008)

• - Počas premiéry Z pekla štěstí (1999) Karel Gott predniesol prípitok na úspech filmu a povedal, že by si rád niekedy v takej rozprávke zahral. Jeho želanie sa splnilo hneď s druhým dielom. Bol rád, že si konečne zahrá niekoho iného než seba. Pekelné scény sa nakrúcali v polovici septembra iba v noci, keď bolo asi 0 °C, ale Karel Gott, čoby Lucifer, sa nesťažoval. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)

• - Na natáčení jezdili za Karlem Gottem němečtí fanoušci i v několika autobusech. (M.B)

• - Práva se prodala do 22 zemí. (M.B)