Zlou Eufrozínu i s králem odnesli čerti do pekla, a tak se zdá, že Markýtce a Honzovi nic nebrání ve štěstí. Jenže v pekle se vychytralá princezna vlichotí do přízně Luciperovi, a když ho oblouzní, uteče i s králem pomocí sedmimílových bot. Spojí se s Brambasem, odhodlaná zbavit Honzu trůnu. Markýtce a Honzovi se v té době narodí synáček, radost mladých rodičů však netrvá dlouho. Honza odjede s kamarády na pomoc sousednímu králi, napadenému Brambasem, a do zámku se vloudí zlá Dora. Markýtce ukradne miminko, pustí je v košíku po vodě a sestru shodí ze skály. Dítě najdou dva čerti a vezmou ho s sebou do pekla, kde se brzy stane miláčkem všech, dokonce i samotného Lucipera. Štěstí v neštěstí přeje i Markýtce. Zachrání se pádem do vody a v odlehlé jeskyni na břehu se skamarádí s dráčkem, kterého tu drží Eufrozína s Brambasem, aby z něj mohli vychovat mocnou zbraň proti nepřátelům. S jeho pomocí a pomocí dračice unikne ze spárů Eufrozíny a spěchá zachránit Honzu, kterého Dora omámila nápojem zapomnění a snaží se za něj provdat. (TV Nova)

Rocky62 odpad!

Nejprve musím konstatovat, že jsem odpůrcem pohádek. Nicméně i tak mi nedělá problém prohlásit, že naše pohádky (Byl jednou jeden král, Tři oříšky pro popelku, S čerty nejsou žerty) patří mezi národní filmové poklady. Nevím zda tyto snímky pan Troška viděl, ale rozhodl se nám divákům ukázat, že to jde i jinak. Dal tomuto žánru zcela nový rozměr a ukázal, že i z pohádky lze krásně vytvořit zcela nestravitelnou idiotskou sračku. Skvělá práce pane Troška. ()

Sarkastic

Moje hodnocení bude dost podobné prvnímu dílu. Sice tu jsou některé světlé body (jako Vydra nejmladší, který byl opět nejvýraznějším hercem, pokud vůbec můžu použít slovo "výrazný"; malý dráček, si nemůžu pomoct, byl docela roztomilý ;-) a Gott, co se týče herectví zklamal, ale alespoň mě pobavila jeho dvojrole), ale převažují tu ty záporné (stejné výtky jako u jedničky + "dokonalý" mišmaš z několika pohádek). Tudíž hodnocení horší o 1*. ()

rakovnik

Ještě horší pokračování již tak dost špatné pohádky. "Bůh" do pekla nepatří, tzn. zpěváci nejsou prostě herci, ať jsou jako zpěváci sebelepší. Pohádka se vším dobrým i špatným, co Troška nabízí. Bohatá výprava, krásné exteriéry, ale na druhou stranu rozporuplné herecké obsazení, typická uječenost, bídné triky. Ve srovnání se současnou tvorbou se ale jedná o to lepší... ()

eFOXsize odpad!

Tohle pokračování se ale vůbec nepovedlo! Dát pohádce odpad je smutné, ale mám dojem, že ani pro děti to není to pravé ořechové. Ty postavy byly tragické, herecké výkony ještě tragičtější (anebo naopak, že by byly dokonalé v scénáristické zrůdnosti?). Hůlka byl silně navíc, Gott tomu přidal kornu. U Laurinové si nejsem jistá, nakolik se ses vou rolí musela sžít. Zápletka byla jak z telenovely. Za mě nic ani pro děti! ()

blekekeke

Plaváček, Baba Jaga, po lektvaru zapomněl, taky usnul, drak, boty se zlatou rybkou, Honza, Jasněnka, jeden sokol, Tři mušketýři, samej čert. Chyběl jen děd vševěd a pták ohnivák ... Takovej zmatek už jsem dlouho neviděl. No, místy to i šlo, jenže když už to šlo, tak někdo naběhl, aby to rychle zasekl ... ()

• Na 1. MFF pro dětské filmy NADĚJE v Petrohradě (2003) získal snímek obě hlavní ceny festivalu - Grand prix a 1. cenu dětské poroty. (hippyman)
  • Na natáčení jezdili za Karlem Gottem němečtí fanoušci i v několika autobusech. (M.B)
  • Počas premiéry Z pekla štěstí (1999) Karel Gott predniesol prípitok na úspech filmu a povedal, že by si rád niekedy v takej rozprávke zahral. Jeho želanie sa splnilo hneď s druhým dielom. Bol rád, že si konečne zahrá niekoho iného než seba. Pekelné scény sa nakrúcali v polovici septembra iba v noci, keď bolo asi 0 °C, ale Karel Gott, čoby Lucifer, sa nesťažoval. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)

Související novinky

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)