Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zlou Eufrozínu i s králem odnesli čerti do pekla, a tak se zdá, že Markýtce a Honzovi nic nebrání ve štěstí. Jenže v pekle se vychytralá princezna vlichotí do přízně Luciperovi, a když ho oblouzní, uteče i s králem pomocí sedmimílových bot. Spojí se s Brambasem, odhodlaná zbavit Honzu trůnu. Markýtce a Honzovi se v té době narodí synáček, radost mladých rodičů však netrvá dlouho. Honza odjede s kamarády na pomoc sousednímu králi, napadenému Brambasem, a do zámku se vloudí zlá Dora. Markýtce ukradne miminko, pustí je v košíku po vodě a sestru shodí ze skály. Dítě najdou dva čerti a vezmou ho s sebou do pekla, kde se brzy stane miláčkem všech, dokonce i samotného Lucipera. Štěstí v neštěstí přeje i Markýtce. Zachrání se pádem do vody a v odlehlé jeskyni na břehu se skamarádí s dráčkem, kterého tu drží Eufrozína s Brambasem, aby z něj mohli vychovat mocnou zbraň proti nepřátelům. S jeho pomocí a pomocí dračice unikne ze spárů Eufrozíny a spěchá zachránit Honzu, kterého Dora omámila nápojem zapomnění a snaží se za něj provdat. (TV Nova)

(více)

Recenze (353)

Haymar 

všechny recenze uživatele

Při sledování Zdendových perel za posledních 15 let (naopak jeho "vidláckou" trilogii mám kupodivu dost rád - a nestydim se za to!) dostávám nekontrolovatelné záchvaty studu, trapnosti a zažívacích potíží... Z pekla štestí 2 je typické vrcholné dílko Mistra Trošky... A když už jsme u těc Mistrů, Ty - Karle, tohle už fakt nemáš zapotřebí! Jednu hvězdičku za hlasy Brabce a Vydry, při kterých si aspoň můžeme představovat Conneryho nebo Rhamese - alias Marceluse Wallace ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Moje hodnocení bude dost podobné prvnímu dílu. Sice tu jsou některé světlé body (jako Vydra nejmladší, který byl opět nejvýraznějším hercem, pokud vůbec můžu použít slovo "výrazný"; malý dráček, si nemůžu pomoct, byl docela roztomilý ;-) a Gott, co se týče herectví zklamal, ale alespoň mě pobavila jeho dvojrole), ale převažují tu ty záporné (stejné výtky jako u jedničky + "dokonalý" mišmaš z několika pohádek). Tudíž hodnocení horší o 1*. ()

Reklama

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Je škoda, že Karel Gott, kterého má většina národa ráda je zneužívám takovou sprosťačinkou jako je Z pekla štěstí 2! Karel si nechal něco pěkného napovídat, možná mu slíbili, že bude vrcholem této pohádky a díky ní si ho zamilují děti na obecné škole a zase se prodá víc jeho desek, a sedl jim na lep! Třeba tvůrci i měli dobré úmysly, ale výsledek se jim prostě nepodařil. Inu nač si kdo dokáže sehnat peníze, tak si může i co chce natočit! ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Prý: nečum pořád na ty svoje horory a uděláme si hezký víkend. Čekal jsem pořádnou romantiku a ono ejhle, on se z toho stal víkend plný Trošky a těch jeho rádoby skvostných děl. Osobně mám od něho rád snad jen trilogii Slunce seno a první Kameňák. Zbytek už hraničí s podprůměrem a pokračování této pohádky už se samotným ODPADEM. Jediný důvod proč tomu nedám čistou nulu, je soundtrack jinak hrůza a děs. A „božský“ Kája tomu nasadil korunu… ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Je to odvaha, to se musí uznat, po příšerné jedničce se ještě pustit do dvojky. Na druhé straně, film od diváků nějaké ceny posbíral, stejně jako první, takže proč by do stejné řeky Zdeněk Troška nevstoupil víckrát. V první řadě je zvláštní shrnutí prvního dílu. To spíš připomíná nějaký seriál. Taky první díl měl skončit odnesením krále s princeznou do pekla a ne, aby tím začínala dvojka. Zdeněk Troška navíc opět dal najevo, že mu zkrátka opisování svých vlastních motivů není cizí. Stejně jako v Princezně ze mlejna 2 i zde stojí Honza na prahu války. Pokud mám srovnávat se Z pekla štěstí, pak zde je hudba podstatně lepší, co je ale špatné stejně je kamera. A opět tu máme míchání několika pohádek dohromady, to si po. Troška odpustit nemohl, zde máme pro změnu zlatou rybku. A aby toho míchání páté přes deváté a opakování toho, co už bylo vymyšleno nebylo málo, objevuje se opět drak. Dora pro změnu běží za čarodějnicí, ovšem jak na ni přišla to jasné úplně není. Navíc tak krátká stopáž Heleny Růžičkové a její postavy je spíše zarážející. Jako by chtěl režisér slavné herečce prostě jen dopřát roli a čarodějnici vymyslel jen kvůli ní. A ještě jedna zvláštnost. Čarodějnice dává Doře lektvar, ale zároveň jí říká, že láska se nedá koupit...trochu nelogické, ne? Závěr pak připomíná jiný Troškův film a to konkrétně Slunce, seno a pár facek. A tak lze pozitivně hodnotit jen hudbu, která udělala pokrok. V prvním díle nebyla ani jedna píseň, tady jsou rovnou tři. A ta závěrečná je navíc jedna z nejlepších pohádkových písní všech dob - docela protiklad ke kvalitě filmu. Ale nemůže za to jen Karel Gott, který mimochodem své role zvládl a je pozitivním oživením a taky tím jediným, co se dá na filmu najít kvalitního. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (11)

  • Dana Morávková (Dora) má ve skutečnosti z koní strach. Během natáčení dokonce z koně spadla. Dnes již s úsměvem vzpomíná, že když film viděla poprvé, byla naštvaná, jelikož záběr s koňmi se točil poměrně dlouho, avšak ve filmu z něj vidíme jen několik málo sekund. (fiLLthe3DD)
  • Film navštívilo v kinech 334 858 diváků a vydělal 19 980 437 Kč. (Pumiiix)
  • Na 1. MFF pro dětské filmy NADĚJE v Petrohradě (2003) získal snímek obě hlavní ceny festivalu - Grand prix a 1. cenu dětské poroty. (hippyman)

Související novinky

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)

Reklama

Reklama