Zlou Eufrozínu i s králem odnesli čerti do pekla, a tak se zdá, že Markýtce a Honzovi nic nebrání ve štěstí. Jenže v pekle se vychytralá princezna vlichotí do přízně Luciperovi, a když ho oblouzní, uteče i s králem pomocí sedmimílových bot. Spojí se s Brambasem, odhodlaná zbavit Honzu trůnu. Markýtce a Honzovi se v té době narodí synáček, radost mladých rodičů však netrvá dlouho. Honza odjede s kamarády na pomoc sousednímu králi, napadenému Brambasem, a do zámku se vloudí zlá Dora. Markýtce ukradne miminko, pustí je v košíku po vodě a sestru shodí ze skály. Dítě najdou dva čerti a vezmou ho s sebou do pekla, kde se brzy stane miláčkem všech, dokonce i samotného Lucipera. Štěstí v neštěstí přeje i Markýtce. Zachrání se pádem do vody a v odlehlé jeskyni na břehu se skamarádí s dráčkem, kterého tu drží Eufrozína s Brambasem, aby z něj mohli vychovat mocnou zbraň proti nepřátelům. S jeho pomocí a pomocí dračice unikne ze spárů Eufrozíny a spěchá zachránit Honzu, kterého Dora omámila nápojem zapomnění a snaží se za něj provdat. (TV Nova)

Finarfin odpad!

Jestli je klíčem k úspěchu současné pohádkové tvorby obsadit do jinak absolutního braku dva české zpěváky, tak nevím... Je možná pravda, že mezi strašnými hereckými výkony ostatních se ty jejich trochu ztratí. Dokonce si říkám, že na popud podobných filmů by mělo ČSFD změnit položku "Hrají:" na položku "Obsazení:", protože někdy se dá o herectví mluvit jen stěží. ()

Bozvav

Dvojka trochu lepší než jednička a to jen díky Sabině Laurinové, která dokázala z ničeho vykřesat maximum. Za ni a za malého dráčka a za Vydru 55%. ()

zdeny99

Pouhopouhé nastavování úspěchu za každou cenu. Nepovedlo se to u PRINCEZNY ZE MLEJNA a v případě Z PEKLA ŠTĚSTÍ už vůbec ne. Sice to Troška okořenil zlatou rybkou a sedmimílovými botami, které se do prvního dílu nevešly, jenže ten zbytek byla katastrofa. Celé je to postavené na zákeřné Doře, která si stále myslí na Honzu a je proto schopna zabít Markýtku s jejím dítětem. Opět se tu nachází podle mě nejhorší princezna českých pohádek - uřvaná a upištěná Laurinová. Ovšem nejhorší ze všeho byl Karel Gott v roli Boha. To byla absolutní tragédie. Naopak v roli Lucifera se mi líbil. [14830. hodnocení, 250. komentář, 21%, 137. nejhorší film] ()

Tequila

Nevkusná slátanina nejrůznějších pohádkových motivů, kterou drží po hromadě chatrná dějová linie, v níž je většina postav jen na ozdobu. To vše korunuje pár slaboduchých vtípků ("Mein Gott !"), které Troška neváhal do tohoto dortu pejska a kočičky rovněž přihodit. ()

#47

Stále platí totéž jako u prvního dílu, tady bych doplnil "Nastavená kaše z dortu Pejska a Kočičky" ()

Ydrosten odpad!

Ještě šílenější jak první díl. Pokus o pokračování selhal úplně ve všem. Včetně Gotta a Hůlky ( bič na Vás hovada ! ) ()

Véronique

Podobně jako u jedničky - bohatá výprava, krásně natočené interiéry i exteriéry, pěkná hudba - ale to je všechno. A to k úspěchu nestačí. Chybí pořádný děj a ztvárnění pohádkových postav. Ačkoli se ve filmu objeví kvalitní herci, dohromady při daném scénáři to ničemu nepomůže. Stejně jako u prvního dílu i zde je délka na škodu. 35%. ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)