poster

Ghost in the Shell 2: Innocence (festivalový název)

 • Japonsko

  Innocence

 • Japonsko

  イノセンス

 • anglický

  Ghost in the Shell 2: Innocence

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2004, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • boogieman
  *****

  Takto si predstavujem vizuálne i tematicky dokonalý kyberpunkový svet. Na plné docenenie však treba aspoň dve zhliadnutia, inak sa človek v tom návale myšlienok a metaforickej reči väčšinou stratí. Pre fanúšika kyberpunku je to doslova nebo. Bohvie či tí androidi snívajú o ovečkách? A keď áno, tak o akých? Živých alebo elektrických? (3x)(14.6.2007)

 • Divočák
  *****

  Na Innocence jsem se těšil ještě víc, než na první díl, a můžu radostně konstatovat, že mě ani trochu nezklamal. Nedosahuje sice už takové filosofické hloubky jako jednička a tento "nedostatek" se snaží kompenzovat přehršlem nejrůznějších filosofických keců, na druhé straně ale oplývá úžasnou Noir atmosférou, která v kombinaci s futuristickým cyberpunkovým světem dostává zcela nový, neuvěřitelně hypnotický, rozměr. Batu je prostě noirový detektiv jako vyšitý a femme fatale (samozřejmě majorka) celou dobu tak neskutečně intenzivně visí ve vzduchu, že ji z filmu i v její nepřítomnosti cítítě snad ještě daleko víc, než kdybyste ji přímo sledovali na obrazovce. Počítačové technologie navíc za těch devět let urazily opravdu dlouhou cestu a pokud jsem se tak u Karase rozplýval nad jeho úžasno vizuální stránkou, musím tady veřejně uznat, že Innocence se mu přinejmenším vyrovná. Když vám k tomu navíc prozradím, že Kawaieho hudba působí snad ještě intenzivněji, než v prvním díle, není tady myslím nic, co byste ještě měli řešit...(2.5.2007)

 • HAL
  ****

  Vizuálně bezchybně vybroušené dílo, které je ale oproti dokonalosti prvního Ghost in the Shell velkým zklamáním. Příběh, ač díky vysvětlení v posledních minutách začne dávat docela dobrý smysl, je vyprávěn značně nepřehledně, a hlavně obalen spoustou "velkých a moudrých" filosofujících citátů, které ale hloubku filmu jen předstírají, masivní důraz na ně jen maskuje že vyšší myšlenky skryté za sci-fi detektivním příběhem jsou ve své podstatě velmi primitivní a s duširvoucím prvním dílem tedy nesnesou srovnání. 7/10(20.1.2012)

 • Anderton
  ****

  Pokračovanie sci-fi kultu, ktoré nadväzuje na prvý diel asi trochu iným spôsobom, ako by divák očakával. Ja osobne som myslel, že sa dočkám rozvíjania zápletky z konca prvej časti. Čaká nás zápletka riešiaca vraždy robotických paneniek a pátranie po ich pôvode. Cestou nás čaká množstvo filozofovania a pseudofilozofovania rôznej úrovne, väčšinou je ale nad čím rozmýšlať. Príbeh napriek zložitosti nakoniec dostane svoju jasnú podobu a zmysel. Ak Matrix vzdával hold pôvodnej časti, tak Innocence používa zámerne niektoré prvky z jeho pokračovaní. Postmodernistický kruh sa uzavrel.(12.7.2012)

 • Philoun1
  **

  Po zklamání které sem zažil po shlédnutí jedničky sem hledal odvahu abych si vůbec pustil dvojku, nakonec sem se odhodlal a co z toho vzešlo? Stejné pocity jako u jedničky, vizuálně sice lepší, ale to snad není všechno o co u filmu de, citátů tady bylo, promiňte mi ten výraz, jak na...... no víc než dost. A já opravdu nemám AI abych si to utřídil a něco mi z toho vyšlo. Pro mě vážně jen zabitý čas.(26.10.2007)

 • - Než začal režisér a hlavní a ústřední postavy televizního štábu pracovat na filmu, vydali se zkoumat loutky a panenky v Japonsku i mimo něj. (Ukko)

 • - Ve svých studentských letech se režisér Mamoru Oshii zamiloval do fotografií loutky s kulovými klouby surrealisty polského původu Hanse Bellmera. A právě to je důvodem, proč je motiv kulových kloubů použit u genoidů a prostupuje celým filmem. (Ukko)

 • - Na rozdíl od prvního dílu byl tento film koprodukován i Studiem Ghibli. (Hromino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace