rt12

Oproti Italskému filmu je zde zpracování více sladkobolné a místy Americky patetické a vyumělkované. Výborný výkon Al Pacina, to bezesporu. ()

PogoJoe

Další brilantní herecká jízda Al Pacina, tentokrát v roli slepého plukovníka. Nejsilnější scény: tango a Ferrari. Možná trochu rozvláčná režie a přeslazený závěr, také hudba je "pouze" průměrná, ale i přesto: výborný film, který mohu jen doporučit. ()

major.warren

Nádherný film. Al Pacino jako slepý plukovník Frank Slade, to se zkrátka musí vidět. Chris O'Donnell (student/opatrovník Charlie) mu skvěle sekunduje a dohromady tvoří parádní nesourodou dvojici. Vůně ženy je přesně ten typ filmu, který mám rád (vtipný, emočně silný, dojemný). Martin Brest je velmi dobrý režisér s citem pro vyprávění. Jaká škoda, že po fiasku s Láskou s rizikem se natrvalo odmlčel a pověsil kariéru filmaře na hřebík. Vůně ženy je vskutku krásný a příjemný film. Zároveň je to pro mě názorná ukázka toho, jak by měl vypadat remake (původní italský film jsem neviděl). Dokonalý scénář zadaptoval výborný scenárista Bo Goldman (Přelet nad kukaččím hnízdem). Byť se jedná o silné drama, černý, často cynický humor a nostalgická "vůně ženy" Pacinova plukovníka tvoří nedílnou součást příběhu. Jeho závěrečný projev před komisí je mimořádný: "Kdybych byl o pár let mladší, tak si na vás vezmu plamenomet!" Emočně nejsilnější je pak scéna, kdy chce plukovník skoncovat se životem, v níž také Pacino nejvíce dokazuje, zač dostal Oscara (slepého plukovníka by nikdo nezahrál lépe). A podobných scén je mnoho (jízda ve Ferrari, setkání plukovníka a Charlieho). Scéna s tangem pak po právu patří mezi ty mé vůbec nejoblíbenější. Soundtrack Thomase Newmana je výborný. Vůně ženy patří mezi mé nejoblíbenější filmy a vždy se na ní moc rád kouknu. U mě to nejlepší hodnocení. Jeden Oscar pro Ala Pacina za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Tenhle film skutečně pohladí na duši a zahřeje u srdce. ()

dom156

Mistrovský výkon od Al Pacino, které samozřejmě nemusí někomu vůbec sednout. V tom chumlu nadávek a rozkazů je něco citového,  jen si v tom každý musí najít to svoje. Za mě solidní snímek, který ale nic moc ničím nepřekvapí a proto dávám průměrné hodnocení a jen velmi mírné doporučení. ()

Skip

Chris O´Donnell byl sice poněkud nemastnej neslanej, ale Al Pacino zahrál svou roli velmi dobře, čímž se také tento film řadí k těm, na které se jen tak nezapomíná. ()

Želik

Skvelý Al Pacino, úžasne to zahral. Najlepšie scény tango a reč Franka Sladea v škole. Aby som nezabudla Chris O´Donnell bol tiež dobrý a tak mladý :). ()

marleyy

90% Snímek, který krásně vyzdvihuje krásu Ženy. Výkon Al Pacina je neuvěřitelně autentický, charismatický, přirozený a celý příběh táhne na svých zádech On. Oscar jednoznačně v pravých rukou. ()

kalap

Dve a pol hodiny som "zíral" v nemom úžase.Výborny scenár,výborna režia a v neposlednom rade brilantne výkony Al Pacina a Chrisa O´Donnella.Po zhliadnuti filmu som z krásnou ženou sadol do červeného Ferrari a to už kecam ? ()

Chrysopras

Jasně, Al Pacino jede na max. Mlaďoch dobře sekunduje v roli nezkušenýho parťáka. Mám jen dvě výhrady: po opravdu napínavý až vypjatý scéně v hotelovém pokoji mi přišlo, že filmu trochu spadl řemen a školní dohra je spíš trapná. A pak jsem trochu alergickej na ty scénáristický klenby, kde se z nesnesitelnýho všiváka stává div ne anděl... Ale Alovi to rád odpouštím ;-) ( 52. KVIFF ) ()

Carlossss

Ani vynikající Al Pacino neutáhne celý film, který doplácí na svůj až moc přímočarý příběh. Přičtěte si k tomu otravné mravní ponaučení a stokrát ohranou pohádku o prozření jednoho starého morouse a máte film, který stojí určitě za zhlédnutí, ale jenom jednou. Al Pacino je bůh... ()

berusche

Člověk by si mohl myslet, že celý film se vám snaží ukázat něco z takových slov jako je čest, morálka či správný charakter. Já vidím příběh slepého muže, jehož život jednoduše už není tím, čím býval, a který se snaží změnit to po svém. K tomu přistoupí mladý muž, který vyhraje bitvu svými, bohužel očekvatelnými, zbraněmi, a pana plukovníka dostane na jinou cestu. I přesto mě ale "Vůně ženy" zaujala hned z několika důvodů. Naprosto bezkonkurenční herecký výkon Al Pacina, o kterém sem nikdy nepochybovala, je tak zřejmý, že film už by nepotřeboval nic. Ale myslím si, že právě O´Donnell byl ten, který doplnil kompatibilitu neb nejde o to z tohohle díla udělat one man show...Osobně se dokonce domnívám, že jde o Brestův nejlepší film. Scénář je vydatný tak, aby vám stačil. Já jednoduše nepotřebuji více. Vyčetla bych jen příliš dlouhou stopáž, která by bývala možná nebyla nutná. ()

Martin741

Reziser Martin Brest /Beverly Hills cop/ natocil vyborny film o slepom cloveku Frank Slade-ovi, ktoreho zmohla v zivote slepota, a tak na stare kolena je len nesurody a zatrpknuty clovek, ktoreho zivot uz nebavi. V roli Frank Slade-a sa predstavil Al Pacino /trilogia Kmotr/ a v roli mladeho studenta zas Chris O´Donnel. Film je plny krasnych hereckych koncertov, kde vedie suverenne Al Pacino, interiery su proste nadherne. Plus genialne rozhovory na urovni, no masakrozny zaver. 95 % ()

Figu

Al Pacino naprosto zasloužená zlatá soška! Kdo nevěří, nechť si pustí a pořádně si přičichne k této vůni ženy... Byl jsem plnej emocí a dojmů. Tanec tanga naprosto famózní! Al mi zde ukázal jak moc velkej to je herec a jak moc obrovský má charisma! Báječně!!! 85% ()

carlos 2010

Dať Al Pacinovi prvého Oscara za hlavnú úlohu v remake-u talianskeho filmu je hanba. Film to je dobrý, ale Oscara mal dostať omnoho skôr. ()

starbrejkr

Už když si člověk přečte téma filmu ve spojení s Al Pacinem v hlavní roli, je jasné, že se jedná o naprostou sázku na jistotu - chvilkami možná až trochu víc čitelnou, ale to teď nechám...Od mistra Ala je to zas něco trochu jiného než známe. Klasického burácení chrapláku a výbuchů hněvu se tu taky dočkáme, ale hlavním trumfem hereckého projevu je tady ten fascinující pohled do prázdna....herecká genialita, jinak to nazvat nejde. Příběh není nějak převratný, kostru vyplňuje ve filmech oblíbené postupné sbližování dvou lidí, kteří si nejprve nesedli, zde vázané na několik vedlejších dějových linek, které ho příjemně ozvláštňují. Silných scén je požehnaně, v hlavě mi asi nejvíc zůstane návštěva Frankova bratra. Finále před komisí ve škole mi sedlo, hlavně díky síle Frankova projevu a přestože následující dění bylo očekávané, zanechalo příjemný dojem. Říkám ale příjemný, ne ohromující (tj. na 5*), k tomu chybělo celkové silnější vyznění filmu. ()