Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

Vančura

Kupodivu mě to nesralo tak moc, jako jednička, což mě samotného překvapilo. Přesto je spousta důvodů, proč o tom filmu moc valné mínění nemám. Příšerné herectví Kluse, zcela zbytečný výskyt písniček, otravné narážky na současnost, které děti nemají šanci zaregistrovat, natož pochopit, nevkusný věkový rozdíl 25 let mezi Vetchým a Kubařovou, jakož i samotná skutečnost, že točit sequely k pohádkám je zrůdnost. Valentýna Bečková je zde ovšem vrcholně roztomilá jako vždy a stejně tak Lábus nikdy nezklame, a jsou tam celkem zajímavé kostýmy a toho Kluse tam naštěstí není moc, takže přežít se to dá. ()

kingik

Kudla, tahle nekorektní pohádková bambitka střílí do všech směrů! A nevynechá ani ten politický. Je naprosto ojedinělým jevem, aby se televizní pohádka dočkala pokračování, které je určeno do kin. Jedničku od sebe dělí jedenáct let, takže je jasné, že postavy si prošly určitým vývojem a stárnoucím procesem. Tentokrát se v problémech ocitá království královny Julie (Veronika Khek Kubařová), kam se uchýlili a posléze začali nekompromisně úřadovat a prosazovat svůj tvrdý politický režim uprchlí proradní rádcové (Miroslav Vladyka a Jiří Lábus), co dříve škodili na královském dvoře prince Jakuba, a které sousedí s královstvím nynějších vladařů Jakuba (Tomáš Klus) a Aničky (Kamila Janovičová), kteří jsou od té doby svoji a kteří v prvním dílu zaujímali zcela jiné posty. Anička byla tehdy mladinkou loupežnickou dcerkou nechvalně proslulého loupežníka Karaby (Ondřej Vetchý), který má dnes vzkvétající hrnčířskou živnost, je milujícím dědečkem malé princezny Johanky a posléze se chce dostat pod sukně urozené kralující milfky. Z Jakuba je král, co se občasně převléká za kominíka, aby vyčinil šejdířům z řad svého poddaného lidu. A všichni společně spojí síly, aby zlo z královského dvora bylo náležitě a jednou provždy vyhnáno. Evžena Gogelu patrně osvítil(a) duch(aplnost) všech kvalitních scenáristů, takže se jedná o jeho nejlepší scenáristický kus. Má na svědomí sérii Kameňáků, takže je div, že druhý díl vládne solidní nápaditou dějovou a vesměs nestupidní složkou a přítomné postavy se ve většině případů nechovají idiotsky. Režie se opětovně ujal Ivo Macharáček, který ovšem filmové aspekty nezvládá s bravurou a servíruje především vylepšenou televizní pohádku, která disponuje o něco bohatší výpravnou a hudební složkou, kterou zkomponoval Václav Noid Bárta. Zpívané songy nemají přímo hitové ambice, určitě jsou ale velmi obstojné. Možná bych se i bez nich obešel. Z herců nikdo vyloženě neiritoval. Tomáš Klus a Vašek Noid nikdy nebudou velkými hereckými esy, což je naprosto znát ve srovnání se zkušenými herci na place, ovšem nikdo nepodal natolik odstrašující herectví, abych ho za to plísnil. Nejvíce vynikal Miroslav Vladyka v roli zlotřilého rádce, dost dobrá byla i Kubařová a její nadržená kreace ženy, co má na muže tak nějak smůlu. Zbytek byl takový přijatelný sympatický standard. Postava zlotřilce v podání Jiřího Lábuse vynikala ve frekventovaném komolení slov, což může někomu připadat i vtipné. Pohádková dvojka je ideální pro pohodové rozjímaní na gauči s celou rodinou, ovšem je prosta jakéhokoliv mimořádného filmového zážitku a užijí si ji o něco více dospělí diváci. 6/10 ()

Snorlax

První Bambitka byla zjevení, druhá už je spíše nuda. Vtipu pomálu, písničky spíše otravné a příliš mnoho jako vždy otravně přehrávajícího Lábuse. ()

Kothy

Jedničku jsem sice neviděl, ale 2ka mi jako vánoční pohádka přišla úplně v pohodě. Nijak mě to neuráželo a docela jsem se i bavil narozdíl od klasické vánoční tvorby české televize. Herecké výkony jsou příjemné a je to docela originální. Najdeme tam i hodně odkazů na politickou scénu a příjemných písniček. "Kdo lže, ten hrabe." ()

boshke

Mezi mnou a manželkou je taky osm let a deset měsíců, ale pětadvacet let mezi Vetchým a Kubařovou mi už přijde na pováženou, vzhledem k tomu, že se jedná o pohádku a ne červenou knihovnu o tom, že láska kvete v každém věku a že věkový rozdíl nic neznamená... 20% ()

silentname

Tak nejako si nie som istý, či som vlastne pôvodné "Tajemství Staré Bambitkyvidel, no pravdou je, že mi to nijako nebránilo si pokračovanie pozrieť a celkom príjemne užiť. "Tajemství Staré Bambitky 2" síce v určitých aspektoch ide trošku ruka v ruke s tohtoročným Havlíkovým filmom "Prezidentkaale našťastie to nie je to jediné čo sa do tohto dostalo. Za najlepšie momentky vďačím asi primárne Lábusovi s Vladykom, ktorí si svoje role zloduchov vyslovene užívajú a vedeli ma pobaviť počas celého času. Ondřej Vetchý je tradične skvelý a vie sa so svojou rolou dobre popasovať. Je to skutočne talentovaný herec. Problémom je pre mňa fakt, že sa to snaží nejako skombinovať do seba príbeh, ktorý je reálne podstatný a nejakým spôsobom ukázať, že sme nezabudli ani na postavy z predošlého filmu, ktorí tu pôsobia miestami tak trošku nasilu. Muzika je ale fajn a pesničky sa mi celkom páčili. Nejde podľa mňa o žiadny prúser a film ako taký funguje, no mohol reálne predviesť aj niečo zaujímavejšie. Na druhú stranu to mohlo asi dopadnúť aj oveľa horšie. Hodnotenie: B- ()

Slarque

Jak se dalo čekat, je to slabší odvar z jedničky. Nad vodou to drží hlavně dvojice Vetchý a Kubařová, zato některé písničky jsou opravdu strašné. Komu se líbila jednička, nejspíš se bude bavit i tady. Pro ty z nás, co první díl považovali za televizní průměr, už je to spíš zbytečně dlouhá ukolébavka. ()

dopitak

Vetchý a Kubařová jsou super pohádkový (Ondřej bude hrát ženichy asi ještě v osmdesáti a bude to vypadat dobře), ale kopyto neherec Klus a ta příšerná princezna Janovičová kazí zbytek. Vladyka a Lábus (nevěřil bych, že to napíšu, otravní až běda). Bez téhle pohádky se obejdu. Apropo, ta bambitka moc souvislost s dějem nemá, že? ()

Crocuta

V rámci obvyklé úrovně štědrovečerních veřejnoprávních pohádek spíš lehký nadprůměr, přes různé nelogičnosti a předvídatelnost se tu divák nemusí za tvůrce stydět a celkem slušně se pobaví. Nevalné a vlastně úplně zbytečné písně se dají přetrpět, Vetchý, Kubařová a Janovičová jsou sympatičtí a na začátku (než ho ostříhali a oholili) mne svým vizuálem pobavil hlavně Jirka Lábus, který si tu zavzpomínal na svoji nesmrtelnou kreaci Josého Borůvky a k dokonalosti mu chyběly už jen lenonky a krucifix. Ten byl prostě (bič) boží! ()

marhoul

Milá pohádka pro děti, hezky obsazená, scénář mohl být lepší, chvilkami to bylo skutečně křečovité, a osobně bych se obešla bez písniček, navíc tyhle byly slabé, Václav Noid Bárta dělá lepší věci, tu mi jeho dílo nepasovalo, ale jinak je to příjemná, sympatická pohádka, dětem se líbila a my, vyškolení třeba příšernou Slíbenou princeznou, cítili úlevu. ()

heyda

Tahle pohádka se mi strašné blbě hodnotí, protože jsem strávil jako součást komparzu celý natáčecí den s herci na zámku v J. Hradci, kde jsme si pokecali s Lábusem, Vladykou i samotným producentem, který nám pověděl spoustu zajímavostí. Na to, že se podařilo získat opravdu dost prostředků, tak jsem to moc nezaznamenal ani na kameře ani na výpravnosti. Nicméně pohádka na mě působila roztomile, hezky, jen postrádala trochu důstojnější příběh. je to velká škoda a velká promarněná příležitost, protože herci jsou dobří, peníze taky byly, jenom tam nebyl ten příběh, ani lepší výpravnost a kamera. Takže 3 hvězdy, ale spíš za to, jak hezký natáčecí den jsme zažili na zámku v J. Hradci než za tu samotnou pohádku :) ()

Stanislaus

Druhé Tajemství staré bambitky mělo zůstat spíše v TV a nevydávat se za kinofilm, protože stále působí dost televizně a nenabízí moc záběrů, které by mohly vyniknout na velkém plátně. Až na Klusovu opičku jsem se v průběhu děje prakticky ani ne(po)usmál, akčně-dobrodružná linie též moc nefungovala a romantika mezi Vetchým a Kubařovou na mě působila spíše unylým dojmem. Lábus a Vladyka v podstatě jen parodovali své postavy z jedničky a Plánková se svým "herdek" nebyla vtipná už ani při prvním vyřčení. Ve výsledku se tak jedná o sto minut trestuhodně promarněného potenciálu, topícím se v uzívaném zpracování. Pokračování, které si poněkud bodlu KUDLU do zad! ()

BMW12

Musím říci, že první díl se mi líbil více. Ale abych začal pozitivy, líbila se mi romantická dějová linka mezi Ondřejem Vetchým a Veronikou Khek Kubařovou. Vizuál, prostředí a kostýmy byly také dobré, horší to bylo s mluvou a občasným použitím moderního slovíčka. Naopak hlavní zápletka postavená opět na Ferencovi a Lorencovi mě zklamala, očekával jsem nový příběh, ale dostali jsme to samé, jen v jiném království. Pohádka má kolem 1,5 hodiny, ovšem ke konci se to tak táhlo, že jsem měl pocit, že na to koukám přes 2 hodiny. Celkově hodnotím tedy jako průměr 3*. ()

honajz odpad!

Jako pardon, ale film bez zápletky a konfliktu, kde se postavy navíc chovají jako dementi po lobotomii, snad ani nelze hodnotit. Navíc by mě zajímalo, jestli tvůrci někdy viděli nějakou vesnici po povodni? Tam fakt tráva a keře nerostou. Jinak král byl v prvním díle chytrým princem, co se stalo, že zblbnul? A fakt, když k vám na hrad přijdou dva bezďáci s historkou o přepadení, jim předáte vládu? A vdovec se fakt bude chovat jako puberťák? A služtičce se fakt bude líbit starší, menší a tlustý prďola - co na něm viděla? Fakt hned, jak vlezete do hospody, si sednete zrovna k někomu, kdo vám poskytne potřebné informace? Fakt je to jedno království furt z kopce, že se tam dokutálí sud? Atd., atd. Výčet nesmyslů by nebral konce. Plus naprosto nijaké písničky co deset minut, ty jen dotvářejí pocit marnosti a zmaru. ()

Ivoshek odpad!

Je načase, aby si tu točili filmaři věci za své a ne za státní peníze z ČT. Tohle je další důkaz. Klus už je jen taková třešničkou na dortu. ()

claudel

Kouzlo prvního dílu se notně vytratilo. Sice nám zůstávají politické hlášky a narážky, ale hlavní příběh se ztratil v nudě a šedi. Nevytrhnou to ani písničky ani známí herci. Veronika Kubařová jako smolná královna potěší, ale to je možná tak vše. Snad bude zítra Krakonoš lepší podívaná. ()

Necrotongue

No jo, no, když mě neosloví první díl, ten druhý to zpravidla nevylepší. Jasně, najdou se výjimky, ale druhá Bambitka se k nim nezařadí. Stejně jako u její starší sestry mi hodně vadily dialogy, ty byly opět bídné; jsem velkým odpůrcem neustálého pozpěvování v pohádkách, ale tady mi vadily i texty; malá princeznička na mě nepůsobila příliš přesvědčivě, ale alespoň mi dokázala, že je pokrok nezastavitelný, protože to její zazipování pusinky bylo prostě kouzelné:-) Ale Karaba byl v pohodě, pokud je totiž žena plnoletá, už nejde o pedofilii. / Poučení: Nezalévej podruhé už použitý čajový sáček. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!