Živý terč

Psychopatický zabiják Emil Fouchon se svou bandou za tučnou odměnu organizují pro zvrhlé zbohatlíky lov na člověka. Protože pečlivě vybírané oběti jsou většinou bezdomovci, kteří nemají žádné příbuzné, běží "obchod" poměrně hladce. Komplikace začnou v okamžiku, kdy se objeví právnička Natasha Binderová, která hledá otce, jenž byl jednou z posledních obětí lovu. Fouchonovi zabijáci by si jistě s takovou komplikací snadno poradili, kdyby se neobjevil námořník Chance Boudreaux. Je mistrem bojových umění a bývalým příslušníkem elitní jednotky. Je však bez peněz a nutně potřebuje práci. Nechá se Natashou najmout, aby pátral po jejím zmizelém otci. Brzy se dostane gangu zabijáků na stopu. Netrvá dlouho a dojde k první divoké přestřelce. Její obětí se stane několik vrahů a policistka Carmine Mitchellová, která Natashe a Chancemu pomáhala při pátrání. Chance s Natashou uprchne do blízkých lesů ke svému strýci Douveemu. V patách jim jsou Fouchon a jeho muži, motivováni velkou finanční odměnou za zabití Chance. Kruh kolem pronásledovaného se pomalu uzavírá. (TV Nova)

src

Zpomalovacky, holubi, vcelku slusne akcni sekvence, podprumerny scenar, moc malo Cinanu, moc hodne Jean-Clauda, skvely Arnold Vosloo, toporna (lec hezka) Yancy Butler, western prevleceny za akcni film. To vsechno je Zivy terc. Kazdy druhy film s Chow Yun-Fatem je lepsi, skoro kazdy film s J-C je horsi. ()

vince

Slabota, skôr mi to prišlo ako nejaká paródia, trápne dialógy, biedny scenár ale celkom dobre som sa zasmial na VD neuveriteľných kúskoch. ()

xladojx

Nejlepší film s Jeanem Claudem Van Dammem, který jsem zatím viděl, ikdyž hlavně díky režii Johna Woo a parádnímu padouchovi v podání Lance Henriksena... ()

Galliano

Jean-Claude s dlhými vlasmi bojuje proti mnohonásobnej presile zabijakov. Teraz neviem ako by to dopadlo keby to netočil Woo, ale s takým scenárom sa asi nič lepšie natočit nedalo. Ale záverečná scéna, ked si Lance Henriksen vytiahne z nohavíc granát, vyšrobuje rozbušku a priblble sa naň prizerá, kým mu neexploduje v ruke je pre mna asi tou najkomickejšou vo Van Dammeho filmoch. ()

departed

Stále nevím, jestli se mi ty akční scény Johna Woo líbí nebo nelíbí. Jeho rukopis je jasně zřetelný - všichni poskakují jak na baletu, jedna scéna je ,,stokrát" zpomalována, někdo někoho zepředu střelí (je jedno jestli z metru nebo pěti) a ten letí tři metry dozadu nebo do vzduchu, někde něco bouchne a všichni jsou v dalším záběru hned nahrazeni dubléry (chápu, že Woo nechtěl, aby někdo přišel k úrazu, ale třeba při takovém malinkém pádu na zem, si myslím, že by to herec klidně zvládl bez dubléra), a všichni navíc melou nesmysly (emocionálně chudé dialogy), nebo mají ty silácké, ,,namachrované" řečičky a přitom velký hovno (tady je hlavně řeč o přehrávajícím Henriksenovi). Ta akce je sice jedna velká nadsázka, ale nějakým zvláštním způsobem se na ni hezky kouká, sice s úsměvem, ale pořád hezky. Ale jako celek, je Hard Target ubíjející nuda, bez jakékoli gradace, napětí či výrazného momentu. ()

beso74

Pre mňa osobne doteraz najlepší film od JCVD. Spojenie (tvorivé, samozrejme) s Johnom Woo mu nevídane prospelo. Samotný príbeh o hre na lovcov, kde sa karty obrátia a z koristi sa stane lovec nie je určite kandidátom na primát najchytrejší scénar posledného storočia, čo však v tomto prípade u mňa zohráva kľúčovú úlohu nie je obsah, ale forma. A práve tu odviedol hongkongský mág snažiaci sa preraziť v Kráľovstve snov zvanom Hollywood prácu takmer dokonalú. Že Jean Claudovi by pravdepodobne neublížil ani granát vo vrecku od nohavíc? No a čo! Ak si to chcete užiť, zmierte sa stým, že filmový čas sa na rozdiel od toho nášho dá zrýchliť a spomaliť, podľa toho, ako to hlavnému hrdinovi vyhovuje. Tie spomaľovačky a výmeny miest sú naprosto božské... ()

J.e.r.e.c

Poté, co John Woo dobyl asijský kontinent zamířil za novou výzvou k americkým břehům. Bohužel, už neměl k dispozici nikoho z původní posádky. Srovnávat Žánklóda s Chow Yun-Fatem fakt nejde, to je jako kdybyste porovnávali skill Ládi Vízka, co se po zavíračce vypotácí z Kozlovny, s Lionelem Messim. Ale pořád to stačí, aby Fanda s ukázkově napomádovanými kudrlinami a ve slow motion s přehledem rozkopal držky lokálním (budižk)ničemům a zkřížil „obchodní“ plány tandemu originálních podnikatelů Lancemu Henriksenovi s Imothepem. Woo se samozřejmě i za velkou louží snažil etablovat svoje poznávací krvavo-baletní kompozice (a holuby), a i když akční scény nejsou špatný, bez té nadstavby v podobě (alespoň trochu) smysluplného děje to úplně nefunguje. Jako ostatně nic z toho, co v USA natočil. 60% ()

papadoce

Lance je nekorunovaným kráľom béčkových padúchov. Kvôli nemu som uvažoval nad 2 hviezdami, ale keďže nekorunovaným kokotom akčných filmov je Džon Vu, ktorý zakaždým spoľahlivo zabezpečí nízke hodnotenie aj spoľahlivej značke (Mission Impossible 2), tak som sa predsa len priklonil k jednotke. Gratulujem. ()

Sir Ludvig

Van Damme posobi pri Lance Henriksenovy ako Ratafak Plachta unikajuci Terminatorovi. Velmi dobry film - John Woo proste vie! Nebyt Van Damma, mohlo to byt za 5*. ()

Marlow

V režii J. Woo vznikl Van Dammův nejlepší film. Provedení akčních scen je výborné. J. Woo se nijak nekrotil a film má blizko k jeho honkongské tvorbě. ()

herrbierer

Určitě nejlepší vandammovka. Je velká škoda, že John Woo nebyl připuštěn ke konečnému sestřihu filmu. Tím pádem jsou na filmu wooovské hlavně akční scény, ale i tak bych řekl, že je to pořád poctivější wooovka než třeba Mission impossible 2. ()

Dinsberg

Van Damme se shlédnul v jiné akční ikoně - Arnoldu Schwarzeneggerovi a natočil podivnou verzi Komanda. Bohužel jsi spletl dekádu. ()

Fanak

Zpomalené záběry a pár holubů neudělá z béčka kvalitní film. A tak 2* dávám jen kvůli Jean-Claudovi. Ne proto že bych ho tak miloval, ale že většina jeho filmů je ještě o pár pater horší. ()

Cortesz

Film, kterej má skvělej úvod. Ale co přijde potom je utrpení. Je sice pravda, že když jse´m byl dítě tak jsem z toho byl odvařenej a Van Damme byl pro mě nejlepší herec, což s odstupem času samozřejmě už neplatí a je to rozhodně jeden z nejhorších herců teda jestli se o něm dá tvrdit, že je, nebo byl někdy hercem. Ale co mě nejvíc zaráží je to, že to natočil mistr Hong Kong akce John Woo, tvůrce takovejch akčních skvostů jako jsou Lepší zítřky, Killer, Hard Boiled a dostal příležitost natočit film v USA což mohla bejt bomba, ale to by musel trochu zapracovat na scénáři a obsadit lepšího herce, kterej umí hrát a nejen tupě kopat do chudáků kaskadérů. Děj je jednoduchej jako facka, ale má strašně děravej scénář a vypadá to jako by si to herci vymýšleli těsně předtím než natočili každej záběr. Akce je sice dobrá, ale s Woo dřívějšími filmy to nejde srovnat. Ty zpomalené záběry na Van Damme, kterej s umaštěnejma dlouhejma vlasama jede na motorce proti bandě vycvičenejch profesionálních zabijáků, kteří nejsou schopni trefit ani stodolu, ale za to Van Damme je trefí hned na poprvé no jasně tohle zkrátka patřilo a patří k akčním filmům 80 a 90 let, ale tohle bylo spíše k smíchu. Jediné plus tohoto filmu se mi jeví pouze záporáci v podání Mumie Vosloo a skvělého Henriksena, který se pro role záporáků v těhle béčkách prostě narodil. Jinak je to tupá akčňárna, která určitě patří k tomu lepšímu v čem se Van Damme objevil, ale určitě jde o jeden z nejhorších filmů mistra Woo, ale je pravda, že jako debut v USA to celkem ušlo a jestli ho nějak omezili tak to jde znát. ()

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley