Živý terč

Psychopatický zabiják Emil Fouchon se svou bandou za tučnou odměnu organizují pro zvrhlé zbohatlíky lov na člověka. Protože pečlivě vybírané oběti jsou většinou bezdomovci, kteří nemají žádné příbuzné, běží "obchod" poměrně hladce. Komplikace začnou v okamžiku, kdy se objeví právnička Natasha Binderová, která hledá otce, jenž byl jednou z posledních obětí lovu. Fouchonovi zabijáci by si jistě s takovou komplikací snadno poradili, kdyby se neobjevil námořník Chance Boudreaux. Je mistrem bojových umění a bývalým příslušníkem elitní jednotky. Je však bez peněz a nutně potřebuje práci. Nechá se Natashou najmout, aby pátral po jejím zmizelém otci. Brzy se dostane gangu zabijáků na stopu. Netrvá dlouho a dojde k první divoké přestřelce. Její obětí se stane několik vrahů a policistka Carmine Mitchellová, která Natashe a Chancemu pomáhala při pátrání. Chance s Natashou uprchne do blízkých lesů ke svému strýci Douveemu. V patách jim jsou Fouchon a jeho muži, motivováni velkou finanční odměnou za zabití Chance. Kruh kolem pronásledovaného se pomalu uzavírá. (TV Nova)

BoPo

Pekná zbierka "vychytávok" akčných filmov z 90. rokov. Napríklad každá trošku výraznejšia postava má svoj originálny model zbrane (jednoranná pištoľ, kuša,...). Herecké výkony sú založené čisto len na tom, či má vhodný vizuál. Napríklad Yancy Butler hraje len očami. Som prekvapená, vystrašená, naštvaná, tak čo najviac otvorím oči, vyvalím buľvy a odohrané. No a tá westernová štylizácia, ktorá vrcholila starým, tlustým "indiánom" v podaní Wilforda Brimleyho? Vtipné. Teda pardon, ešte väčší úsmev vyvolávala jágrovská deka, ktorá poletovala Jeanovi pri každej roznožke. Pochváliť môžem hlavne odvahu Lance "Bishopa" Henriksena, ktorý predviedol živú fakľu bez kaskadérskeho záskoku. Pre mňa je John Woo jednofilmový muž (Tváří v tvář). To však stačí, keďže sa radí medzi top akčné filmy. ()

svik

Jo honit bezdomovce po hřbytovech a sem tam si na ně vystřelit když je zasáhneš tak si skončil a máš prachy když ne no co se dá dělat máš je stejně...náplň práce dobrá jen se to vymklo z rukou ---pátračka po zabitém otci nějáké ty slzy--TO SOU VŠECHNO SRAČKY KETRÉ MĚ UŠ NUDÍ SE OPAKOVAT. Je to samá nepochopitelná cukrovinka prostě Vandam udělá ze žvejkačky bombu tak to u něj bylo a bude ... ()

Expendable

Film s mým oblíbeným hercem Jean-Claudem Van Dammem.Děj je originální – skupina lidí,která organizuje lov bezdomovců pro bohaté a zvrácené lidi.Také záporáci jsou slušní Arnold Vosloo (Imhotep z Mumie), Lance Henriksen.Van Damme je samozřejmě sám zneškodní.Pamatuji si jak asi 15 minut před koncem řekne Henriksen „štvali jsme pana Buroa dlouhé hodiny, je unavený a zraněný nás je 20 a on je sám“.Pro mě jednoznačně nejlepší Van Dammovo film. ()

Falcor

Klasické béčko (i podle bečení partnerky Van Damma), které je tak duchaplné, kolik inteligence čiší Jean-Claudovi z každého pohledu do kamery. Kde jsou ty čas, kdy se nesnažil "hrát", ale jen dělal ty své rozštěpy v ringu (takové filmy mě v dětství docela braly). Hvězdička za pobavení a úsměv na rtech, doprovázený mimoděk občasným poplácáním dlaně o čelo, kdybych byl třeba do sledování tak zažraný, že bych ani nevnímal, co dělám. ()

corpsy

Jean-Claudeova najväčšia pecka. A obrovský podiel na tom má práve réžia majstra Wooa. Drsný, superakčný, neskutočne cool film, ktorý je jedným z najvydarenejších diel tohto žánru prvej polovice 90. rokov. ()

ConanVJ

Pěkný akčňák, který mi kazí nespočet zbytečných zpomalených scén v momentech kdy se ve filmu nic akčního neděje. Jinak je to akcí nabušený film od začátku až do konce, na který se vždy rád podívám. Herecky je to pěkně obsazené a záporáci jsou rovnocennými soupeři. I nějaká ta hláška zde je. 85% :) ()

Marsik

PRIMA MAX HD - Živý terč má prostě styl a JCVD neskutečně válí. Bylo jasně vidět, že režii má pod palcem profík. Tenhle biják je i po 23 letech pořád skvěle koukatelný. Český dabing s panem Pomejem je také lahůdkou. 80% ()

curunir

,,ZAPLATÍM 100 DOLÁROV NA DEŇ." ,,ČO BY SOM MAL ROBIŤ?" ,,ZA STOVKU DENNE JE TO JEDNO." __ Priveľkej chvále adorujúcej tento film na najlepšie Van Dammovo dielo nerozumiem a dokonca s prižmúrením očí ide o čisto priemerné akčné béčko z 90. rokov z celým arzenálom nedostatkov. Keď si predsa len poviem: je to iba film, a prepáčim mu mnoho nelogickosti, zostávajú tu predsa len silno prestrelené momenty, kedy sa JCVD najprv ticho prizná, že nemá vodičák, aby o čosi neskôr na motorke predviedol kúsky hodné špičkového artistu, alebo to, ako z pozície somráka z ulice vedie vyšetrovanie počas ktorého prichádza s kľúčovými dôkazmi. Ani záporné postavy nemôžem vnímať nijako priaznivo. Henriksen iba opakuje svoj štandart a Arnold Vosloo štýlovo nazvaný Van Cleaf pôsobí ako herec lepšie, keď toho príliš veľa nehovorí (viď. ,,Múmia" alebo ,,1492"). Keď sa pre zvýšenie atraktívnosti dej presunie z prostredia mesta do lesov a mokradí, filmu to výrazne prospieva. Hoci sa ním stále tiahnu otravné spomalené zábery, akcia je zvládnutá dobre a s patričnými dekoráciami vyznie finále v továrni ako efektné artistické predstavenie, v čom je viditeľné jasný zámer a nadhľad nad vecou. Ostatne, rozstrieľanie šikmáča počas ktorého ešte schytáva kopačky cez držku je smrť, aká nepostretne každého. Pekné mini úlohy pre Teda Raimiho a Svena-Ole Thorsena. (8066. hodnotenie, 308. komentár k filmu) ()

schizmo

To jsem zas jednou tatu vytáh na něco do kina :D. A tenkrát jsme těch akčních filmů spolu zepár viděli - naštěstí ve své době tyhle věci celkem mohl (před tím se mnou chodil na Vinetoua :D), takže jsme si spolu občas udělali pěknou neděli. A mamina, aby jí to nebylo líto, mi kupovala časopis Cinema (ve kterém jsem četl všechny tyhle bejkárny) a jednou jsem ji vytáh i Jurský park :D. Dost ale vzpomínek. V oněch telecích letech jsem pochopitelně (krom jiných) žral Van Damma, kino udělalo svoje a já si cupital domů s otevřenou hubou. A od té doby jsem tenhle film vlastně asi neviděl. Dlouho jsem si udržoval krásnou vzpomínku a tak nějak v koutku duše jej řadil mezi ty lepší JCVD kousky. Jenže v rámci edukačního oprašování starých vykopávek na něj znovu došla řada a pochopitelně také na lámání chleba. Asi nemá smysl popisovat, o jakéže béčko se tu jedná a film nijak nevybočuje z řady klasického Van Dammova zlatého fondu nazvaného "nekaž si na mě pěkné vzpomínky z mládí" - to, co před lety mělo koule dnes už tak cool nepříjde, ale to je bohužel daň za vzestup a pád akčních hrdinů a také za vývoj fanouškova vkusu. ()

mis-ko

Už dlhšiu dobu nemusím van Damma ani spomelené zábery za každú cenu, ale Lance Henriksen poteší (takmer) vždy. Prierný akčňák s priemerným hodnotením, nič viac. ()

zlabus

Wooova režie opět nezklamává. Skvělé akční scény, hromady mrtvych a hromady holubic. Bohužel však také totálně debilní scénář (předchozí filmy Wooa v porovnání s tímhle vypadají, jako by je napsal sám Shakespeare) a dementní dialogy. Ale i přes tyto zápory se jedná o pohodový brainwash, který vám může krátit dlouhé zimní noci. ()

kobejn

Počínaje tímto filmem započal Jean Claudův sestup do pekla, který nikdy neskončil, krátkou katarzi si pak prožil v JCVD...ale cesta nekončí... ()

Vojcl

Jeden z nejhorších Van Dammových filmů.. Přesně od tohohle "veledíla" mi začal tenhle bývalý belgický karatista lézt na nervy... ()

buldock

Nebýt těch efektních zpomalovaček , tak film trvá sotva 50 minut a stojí za starou bačkoru. John Woo si nádherně pohrává s kamerou a pyrotechnickými efekty , které jsou ovšem často až do očí bíjící a působí spíše směšně než efektně , přestřelky jsou vyhrocené do extrémních koncovek při kterých Jean Claude vyprázdňuje jeden zásobník za druhým a jedna kulka nikdy nestačí , ovšem působí u toho všeho neuvěřitelně šmrncovně a dodává filmu ten správný říz. O příběhu a dialozích se tady v pozitivním slova smyslu nedá ani mluvit a je lepší o nich raději pomlčet , k tomu se ve filmu vyskytuje spousta nelogičností a neuvěřitelně mě iritovaly ty prázdné ulice za bílého dne a poté při lovu na veterána černé pleti ty davy lidí , kteří neslyšeli střelbu z vedlejšího hřbitova a chovali se jako by se nic nedělo , to už rejža opravdu přehnal. Jinak jsem se ale bavil vcelku slušně , líbí se mi , že si film na nic nehraje a je to prostě a jednoduše béčko jako hrom s cool kladným hrdinou Jeanem Claudem Van Dammem , spoustou vystřílené munice a pyrotechnických efektů. 51% ()

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley