X-Men

• USA X-Men
USA / Kanada, (1992–1997), 27 h 3 min (Minutáž: 20–23 min)

Předloha:

John Byrne (komiks), Jack Kirby (komiks), Stan Lee (komiks) (více)

Série(5) / Epizody(76)

Nože vystřelující přímo z ruky, ničivý laserový pohled, umění přesunovat předměty nebo ovládat počasí. To vše jsou schopnosti mutantů! Pro obyčejné lidi jsou ale tato stvoření hrozbou. Proto se pod vedením profesora Charlese učí, jak s lidmi vyjít a neublížit jim. Ne všichni mutanti jsou ale ochotni spolupracovat, neboť nevěří, že by mohli s lidmi žít v míru. Šéf zlých mutantů, podlý Magneto, má s budoucností planety Země velice zákeřné úmysly! Čas velké bitvy mutantů přichází! (oficiální text distributora)

Debreno

Nebol to zlý seriál. Chýba vyváženosť jednotlivých dielov. Nedá sa porovnať so spidermenom z r. 1994, kde bola lepšia vyváženosť dielov, dialógy aj hudba. Na IMDB majú až 8,5, čomu som sa vždy čudoval. (Spiderman má 8,3) ()

SavagerXx

Nejlepší seriál mého dětství a to jsem sjížděl v TV furt jen první dvě série protože víc toho česká distribuce nenakoupila. ( do dnes se určitě všichni smějem tomu jak Trávníček dabuje půlku postav které mezi sebou mají i dialog) Až teď v roce 2024 jsem se rozhodl zkouknout úplně všechny série a je to stejně dobrá jízda jako tehdy. Samozřejmě trpí cenzurou násilí, takže Wolverine nikdy nikoho kromě robotů nerozpáře, policie a kriminálníci střílí z laserových zbraní, Logan nemluví jak dlaždič a kdykoliv měl někdo umřít (Jean, Xavier) vždycky si tvůrci našli způsob jak to obejít nebo jen dané postavy někam uklidit. Počáteční radost bohužel ale v poslední sérii vystřídalo menší zklamání, posledních 6 dílů evidentně utrpělo sníženým rozpočtem a animace je tam naprosto otřesná, příběhy jednotlivých dílů jsou totálně o ničem a jediná dobrá věc je Xavierovo finální řeč ke každému z X-menů. Každopádně naprostá nostalgie to znovu zkouknout. Jednu hvězdu musím dát bohužel dolů za ty poslední díly. ()