Reklama

Reklama

Ota Sklenčka

nar. 19.12.1919
Hradec Králové, Československo

zem. 10.10.1993 (73 let)
Praha, Česko

Biografie (2)

Ota Sklenčka se narodil 19. prosince 1919 v Hradci Králové do rodiny bankovního úředníka. Už na gymnáziu, na kterém odmaturoval v roce 1939, založil se spolužáky recitační kroužek a ochotnické divadlo, kde rovněž režíroval. Po gymnaziálních studií chtěl jít studovat lékařství na Univerzitě Karlově, ale hned v prvním semestru byly vysoké školy nacisty zavřeny. Kvůli vyhnutí z totálního nasazení byl zaměstnán ve strýcově tiskárně v Hradci. V roce 1942 se pokoušel… (více)

Zajímavosti (4)

  • Měl mladší sestru Evu Šimkovou (*1921) a dceru s herečkou Popelíkovou, Milicu (*1945), která pracovala ve zdravotnictví. On i jeho žena mají hrob na Motolském hřbitově. (sator)

Inženýrská odysea (1979)

Galerie (93)

Reklama

Herec

Filmy
1993

Pozvání na večeři (TV film)

1992

Helimadoe

1991

Hřbitov pro cizince (TV film)

 

Pilát Pontský, onoho dne (TV film)

 

Útěk do vězení (TV film)

1990

Premiéra (TV film)

 

Svědek umírajícího času

1989

Chtěla bych ten strom (TV film)

 

Dědek Bárta (TV film)

Reklama

Reklama

 

Faust (TV film)

 

Otravný víkend (TV film)

 

Vážení přátelé, ano

 

Člověk proti zkáze

1988

Lékaři (TV film)

 

Prokletí domu Hajnů

 

Třetí táta (TV film)

 

Vianoce Adama Boronču (TV film)

 

Český pekáč (TV film)

1987

Bratři (TV film)

 

Dům na Sahaře (TV film)

1986

Domek u lesa (TV film)

 

Jsi krásná (TV film)

 

Kus života (TV film)

 

Ohnivé ženy se vracejí (TV film)

 

Peníze a krev (TV film)

 

Ruce (TV film)

 

Statečný Azmun (TV film)

 

Studentská balada (TV film)

 

Velká filmová loupež

1985

Drahý Bedřichu (TV film)

 

Experiment Eva

 

Havárie v zámeckém parku (TV film)

 

Křídlovka pro Majoránka (TV film)

 

Marné cesty holubů (TV film)

 

O mrtvých jen dobře (TV film)

 

Případ Platfus (TV film)

 

Václava Kašpara den pátý (TV film)

 

Čarodějky z Greenham Common (TV film)

1984

Atomová katedrála

 

Barvy na výběr (TV film)

 

Křižovatka (TV film)

 

Pod maskou (TV film)

 

Prodloužený čas

 

Radosti života (TV film)

 

Venkovan (TV film)

 

Záchvěv strachu

 

Čas zrání (TV film)

1983

Duch soudce Pauknera (TV film)

 

Dvě noci s císařem (TV film)

 

Nuž, brány dokořán již otevřete...! (TV film)

 

Obraz (TV film)

 

Pod nohama nebe

 

Putování Jana Amose

 

Sedm křížků (TV film)

 

Smeč (TV film)

1982

Děkuju, pane profesore (TV film)

 

Krakonoš a ovčák

 

Má dáti, dal (TV film)

 

O labuti (TV film)

 

Plášť Marie Terezie (TV film)

 

Poslední propadne peklu

 

Sny o Zambezi

 

Třetí princ

 

Tři cesty k domovu (TV film)

 

Velké malé vody (TV film)

 

Čas černý jako voda (TV film)

 

Škola hrou (TV film)

 

Šílený kankán

1981

Dostih

 

Hodina života

 

Konečná stanice

 

Pohádka o mokrosuchém štěstí (TV film)

 

Sluníčko na houpačce (TV film)

 

Soví hnízdo (TV film)

 

Ubohý pan Kufalt (TV film)

 

V zámku a podzámčí (TV film)

 

Zrození domova (TV film)

1980

Chvíle pro píseň trubky (TV film)

 

Hordubal

 

Italské jaro (TV film)

 

Nezralé maliny (TV film)

 

Panenka (TV film)

 

Plná bílá čára (TV film)

 

Romaneto

 

Rytmus 1934

 

Služební cesta (TV film)

 

Temné slunce

 

Zločin na poště (TV film)

1979

Adriana (TV film)

 

Nositelé zeměkoule (TV film)

 

O Maryšce a vlčím hrádku

 

Zastav se a ohlédni (TV film)

 

Zákon rovnosti (TV film)

 

Žena pro tři muže

1978

A od zítřka už budu moudrá (TV film)

 

Poéma o svedomí I., II.

 

Smrt císaře a krále Karla IV. (TV film)

 

Sněhurka (TV film)

 

Sólo pro starou dámu

 

Zlodějská komedie (TV film)

1977

Idiotka (TV film)

 

Mamzelle Nitouche (TV film)

 

Nikola Šuhaj loupežník (TV film)

 

Pacient 001 (TV film)

 

Pětina průměrného života (TV film)

 

Smuteční hudba za padlé hrdiny (TV film)

 

Vykřičník za Kateřinu (TV film)

 

Zlaté rybky

 

Zrcadlení

 

Zítra vstanu a opařím se čajem

 

Čas polomů a štěpů (TV film)

1976

Agentura Pepa (TV film)

 

Běž, ať ti neuteče

 

Doba strachu (TV film)

 

Dům Na poříčí

 

Ostrov stříbrných volavek

 

Paleta lásky

 

Podzemí svobody (TV film)

 

Střílej oběma rukama (TV film)

 

Vlivná osoba (TV film)

 

Zlaté pometlo (TV film)

1975

Když Praha povstala (TV film)

 

Mys Dobré naděje

 

Osvobození Prahy

 

Oči plné slunce (TV film)

 

Skleněná vesnice (TV film)

 

Vlčí halíř (TV film)

1974

Drahé tety a já

 

Klient (TV film)

 

Královské řádění (TV film)

 

Ďábel v altánu (TV film)

1973

Dny zrady I.

 

Dny zrady II.

 

Milenci v roce jedna

 

Neameričané (TV film)

 

Traumstadt

 

Větrné moře

 

Zločin v Modré hvězdě

1972

Hotel Miramare (TV film)

 

Muž, který chtěl být bohem (TV film)

 

Pokušení mladého muže (TV film)

 

Poslední dny (TV film)

 

Slečna Golem

 

Surové hedvábí (TV film)

1971

Petrolejové lampy

 

Princ a chuďas (TV film)

 

Slaměný klobouk

 

Slečnám nic nevadí (TV film)

 

Smrt černého krále

 

Vím, že jsi vrah...

 

Včera a dnes (TV film)

 

Zajatec šílenství (TV film)

 

Zločin na Zlenicích hradě (TV film)

 

Řemeslo urozených (TV film)

1970

Hrabě Drakula (TV film)

 

Kouzelný dům (TV film)

 

Obavy komisaře Maigreta (TV film)

 

Pěnička a Paraplíčko

1969

Maryla (TV film)

 

Paní Bohdana (TV film)

 

Předměty (TV film)

 

Tchýně (TV film)

1968

Jak se Mette chtěla stát královnou (TV film)

 

Jádro věci (TV film)

 

Pan Jordán a Habada (TV film)

 

Raději potmě (TV film)

1967

Děvčátko s petrklíči (TV film)

 

Dům ztracených duší

 

Malá Dorritka (TV film)

 

Rudá v černém (TV film)

 

Těžká srdeční komplikace (TV film)

 

Úřad (TV film)

1966

Dvě z Říma (TV film)

 

Evženie Grandetová (TV film)

 

Vražda v divadle pantomimy (TV film)

1965

Drahomíra (TV film)

 

Je Thierry Brévanne vinen? (TV film)

 

Oliver Twist (TV film)

 

Optimální východisko (TV film)

 

Perlový náhrdelník

 

Samota (TV film)

 

Zlatá reneta

1964

Fiorenza (TV film)

 

Obžalovaný

 

Vražda potřebuje reklamu (TV film)

 

Šach mat (TV film)

1963

Deváté jméno

 

Král Králů

 

Králíček (studentský film)

 

Mykoin PH 510

 

Ranní ropucha (TV film)

 

Smrt si říká Engelchen

 

Začít znova

 

Závory (studentský film)

1962

Chirurg Platon Krečet (TV film)

 

Neomylní: Smrt Garrily Morkovkina (TV film)

 

Neomylní: Trestanec Jakov (TV film)

 

Oranžový měsíc

 

Soud (TV film)

 

Vrah byl odsouzen po právu (TV film)

 

Černá dynastie

1961

Bratři Jeršovové (TV film)

 

Chvíle rozhodnutí (TV film)

 

Fuente Ovejuna (TV film)

 

Malý Bobeš

 

Můj přítel Gaj (TV film)

 

Reportáž psaná na oprátce

 

Rychlík čeká 3 minuty (TV film)

 

Sbohem, deštivé město ! (TV film)

 

Černobílá Sylva (studentský film)

1960

Horké dny (TV film)

 

Lidé jako ty

 

Paní Bovaryová (TV film)

 

Případ Lupínek

 

Smyk

 

Strýček Váňa (TV film)

1959

Nedohledné dálky (TV film)

 

V hodině dvanácté (TV film)

 

Vlk (TV film)

 

Vstup zakázán

 

Zkouška pokračuje

1958

Ohně na horách (TV film)

 

Rozrušená země (TV film)

1957

Od noci k ránu (TV film)

 

Poslušně hlásím

 

Přijde čas (TV film)

 

Rodina (TV film)

1956

Kádrový případ (TV film)

 

Nevěra

 

Sisyfos a smrt (TV film)

1955

Tanková brigáda

 

Ztracená stopa

1954

Botostroj

 

Na konci města

1951

Mordová rokle

TV seriály
1994

Uctivá poklona, pane Kohn

 

Vlakem na Vídeň (E04)

1993

Pomalé šípy

 

Setkání po letech (E01)

1989

Dobrodružství kriminalistiky

 

Střela (S01E05)

 

Letící delfín

 

Epizoda 5 (E05)

 

Epizoda 1 (E01)

1988

Malé dějiny jedné rodiny

 

Rodáci

 

Epizoda 13 (E13)

 

Epizoda 12 (E12)

 

Epizoda 11 (E11)

  více epizod (10)
1987

Křeček v noční košili

 

Velká akce začíná (E03)

 

Panoptikum Města pražského

 

Děvče od vody (E02)

1986

Gottwald

 

Generální tajemník (E01)

 

Zlá krev

 

Epizoda 7 (E07)

 

Epizoda 5 (E05)

 

Epizoda 4 (E04)

 

Epizoda 3 (E03)

1985

Synové a dcery Jakuba skláře - vypravěč

1984

Adam a Eva

 

Bambinot

 

Génius se vrací (E03)

 

Ďábelský úkol (E02)

 

Sanitka

 

Epizoda 11 (E11)

 

Epizoda 9 (E09)

 

Epizoda 6 (E06)

  více epizod (2)
1983

Bakaláři

 

Klíče (S12E23)

 

Lekár umierajúceho času

 

Via Doloris (E05)

 

Theatrum mundis (E04)

 

Stellis vinctus (E03)

 

Anatomia Pragensis (E02)

 

Tak se ptám

 

Záruka (E11)

1982

Dobrá Voda

 

Pokora (E06)

 

Malý pitaval z velkého města

 

Vedoucí partiové prodejny (E07)

 

Tak se ptám

 

Ale je ženatý (E05)

1981

Bakaláři

 

Korespondence (S10E03)

 

Okres na severu

 

Setkání (E13)

 

Nebezpečí (E11)

 

Nabídka (E08)

  více epizod (5)
 

Velitel

 

První kroky (E02)

 

Začátek cesty (E01)

1979

Bakaláři

 

Zástava (S08E19)

 

Inženýrská odysea

 

Převzetí moci (E06)

 

Výměna stráží (E05)

 

Odpadlík (E02)

 

Promoce (E01)

 

Půl milionu za Alvara

1978

30 případů majora Zemana

 

Štvanice (S03E05)

 

Stříbrná pila

 

Nevěsta (E03)

 

Ve znamení Merkura

 

Návrat princezny (E05)

 

Muzikantský celník (E01)

 

Zákony pohybu

 

Starosti se ženami (E12)

 

Štafeta (E11)

 

Bez ředitele (E10)

  více epizod (8)
1977

Bakaláři

 

Marie (S06E34)

 

Nemocnice na kraji města

1976

30 případů majora Zemana

 

Kvadratura ženy (S02E05)

 

Muž na radnici

 

Setkání (E11)

 

Rozchod (E10)

 

Silvestr (E08)

  více epizod (7)
1975

30 případů majora Zemana

 

Vrah se skrývá v poli (S01E10)

 

Matka

 

Zklamaná naděje (E05)

1970

F. L. Věk

 

Student (E02)

 

Malý František Věk (E01)

 

Lidé na křižovatce

1968

Sňatky z rozumu

 

Epizoda 5 (E05)

 

Epizoda 4 (E04)

 

Epizoda 2 (E02)

 

Epizoda 1 (E01)

Dokumentární
2009

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Ryba života (S10E07)

Divadelní záznam
1981

Cesta Karla IV. do Francie a zpět

1980

Halvard Solness

 

I chytrák se spálí

1968

Vajíčko

Host

Ovládací panel

Fanklub

(8)

Reklama

Reklama