Pach krve

• USA Wrong Turn (více)

Greenbrier Backcountry, Západní Virgínie. Chris Finn spěchá na pracovní pohovor a kvůli zácpě na dálnici se rozhodne zkrátit si cestu po lesní silničce. Nesprávně však zahne, zabloudí v lesní pustině a navíc se srazí s protijedoucím autem s pěticí mladých výletníků. Skupinka se vydá hledat pomoc do nejbližšího domu. Místo pomoci tam však naráží na rodinku zmutovaných kanibalských zrůd, která se baví štvanicemi na zbloudilé automobilisty a jejich krvavou likvidací. Stanou se mladí lidé dalšími obětmi šílených kanibalů? Kolik z hrdinů krvavou štvanici přežije a dokáže se dostat ven z lesa?

V produkci trojnásobného držitele Oscara za zvláštní maskérské efekty Stana Winstona a producentů mimořádně úspěšných hororů Resident Evil a Tajemství loňského léta vznikl podle scénáře zkušeného Alana B. McElroye (Halloween 4, Spawn, Tělo na tělo) horor evokující nejlepší díla žánru založená na minimálním vkladu financí a maximálním vkladu talentu strašit diváky. Debutující režisér Rob Schmidt nabízí děsivý příběh o skupince mladých lidí, která se v hlubokých lesích Západní Virgínie utkává s vražedným zlem ve stylu legendárního Texaského masakru motorovou pilou kombinovaného s děsivou atmosférou Záhady Blair Witch. (oficiální text distributora)

NICOX

Párkrát (hlavně na začátku a na konci) mi opravdu solidně tuhla krev v žilách. Ucházející herci, dobrá hudba, vyladěný záporáci a navrh jeden úžasnej Mustang... Určitě jeden z těch lepších slasherů, na který se dá koukat. "Nefunguje to. Můžu zavolat od vás? Meziměsto? Odsud je všechno meziměsto, ne?" Dobrý 3*. 70 % ()

borec999

Je to béčkové a hlúpe, jasné. Na druhú stranu, vraždy sú výživné, body count postačujúci (relatívne stále sa niečo deje) a z úvodu na mňa dokonca fungoval strach z neznáma i napätie, keďže som šiel do filmu na slepo. A ten kto si chce pozrieť horor so zmutovanými kanibalmi poľujúcimi na ľuďoch, (natočený aspoň na obstojnej úrovni) veľa iných možností nemá (maximálne Hory majú oči od Aju), keďže hixploitation subžáner nie je veľmi rozšírený. A v rámci tohto subžánru Pach krvi rozhodne je nadpriemerným filmom a osobne som si ho vcelku užil. 70% ()

BlueZero

To by ste sa divili, čo všetko sa može stať, ked je zácpa na dialnici ;-). Ten humor preto, že som sa celkom dobre na tomto filme pobavil. Áno je brutálny, krvavý, nechutný, ale niektoré scénky boli fakt k popukaniu. Podľa mňa to bol ale aj napínavý "horor". Takže ak máte radi vtipný horor, tak si to rozhodne pozrite. ()

Theraphosa

Nevšedně brutální záběry lidských monster v akci... a to je všechno, co může tento film nabídnout. Je to snaha ohromit diváka ...hnusem, ale v dnešní době? Na druhou stranu pořád "vstřebatelnější" než Kanibalové. 50% ()

cab

Srackoidni film, ktery si radoby hraje na horor, ale pekne zenske (bez talentu), trapni borici, smesna monstra a nulova atmosfera nejsou ty prave nastroje k vystraseni nebo prekvapeni nedockaveho fandy hruzy a teroru. Jenom te krve je citit na mile daleko. 20% ()

wosho

U takových filmů mě mrzí to, že ty kočky toho nesundají více a na sobě nechají maximálně kecky, aby mohli pelášit s uchyláky za prdelkama. Celkově se jedná o solidní masakr film, s napětím a dostatečnou atmosférou, brutalitou a i s toškou té krve. ()

dopita

Další vyvražďovačka. Tentokrát bez napětí a bez akce, jenom samý klišé, ale absolutně bez invence. Takže šeď a nuda, a prostě – je to sračka. ()

Mičl

Pekelně ostrý výlet do zalesněných hor plných incestních mutantů. Už dlouho jsem neviděl takhle solidní vyvražďovačku.V mých očích svižně zrežírovaný horor na základě depresivního příběhu plného lekavých scén, nebo napínavých, takže člověk ani nedutá, na mě to zabralo a proto nechápu tolik nízkých hodnocení. Jen škoda, že pokračování Wrong Turnu nenabyla potenciálu prvního dílu. ()

divak84 odpad!

nuda....záleží jak kdo horor posuzuje. ja posuzuji horor podle strachu jaky ve mě vyvolá a jak mě napíná. to že mě horor chce pouze znechutit vizuálně neberu jako horor... ()

AdamesWWE

[7/10] Na prvý pohľad sa mi film príliš nepozdával, aj ked práve tieto typu kanibalských hororov mám rád. Pach Krvi I. je najlepší diel tejto série a jeden z najzaujímavejších a lepších hororov celosvetovo. Aspoň tak sa mne páči tento horor. Príbeh je mimoriadne vhodný na tento typ námetu o kanibaloch, takže po scenáristickej stránke dobrý film, miestami sa nájdu drobné, prehľiaduteľké chybičky v scenári, ale nevadí. Aby samotný horor fungoval, treba tu mať obete. Hrali ich sympatickí herci. Z mužského obsadenia sa mi najviac páčil Harrington a zo ženského Eliza Dushku. Dalšia podstatná vec pre tento horor = kanibali. 100 % presvedčivé herecké výkony a skvelo vybrané masky. Film začne dobrým úvodom, prídu aj hororové scény zmáknuté perfektne, drsne a slušne natočené, nie prehnane krvavé a dostatočne brutálne. A prostredie v ktorom sa film odohrával bolo celkom dobré. Som spokojný, film sa vydaril a funguje veľmi dobre. Bavil som a nemám problém si pozrieť tento fakt kvalitný horor niekoľko krát. Primerane brutálny a kvalitný horor. ()

bloodline

Učebnicová -násťročná vyvražďovačka, ktorá aspoň nenasiera okoloidúceho diváka zbytočnými logickými lapsusmi, ale pulzuje svojim krátkym životom pohodovo ba až priam nad pomery žánrovej slobody. V neprospech Wrong Turn pília nervy bolestivejšie, vizuálne a príbehovo mladší a brutálnejšie vyzretejší súpútnici v podobe The Descent prípadne The Hills Have Eyes. ()

MatejNosal

Veľmi slušná žánrovka, pekné prostredie, slušne gore a dokonca aj atmosféru som tam našiel. Celkovo je to slabšie ako hory majú oči ale takéto horory ja môžem. (75%) ()

DocBrown

Naprosté klišé, u kterého po pár minutách budete schopni odhadnout v jakém pořadí budou postavy vyvražďovány a která dvojce nakonec vyhraje. Vydržel jsem na to koukat jen kvůli těm dvěma herečkám. Ten noční les vypadal tak studiově až to bolelo. ()

Sayko

Pořádnej krvák s hnusnejma xichtama (masky se vážně povedly!) a dokonce i kapkou hororu. Lekačky jsou sice mainly zprostředkovány nárazovým zvukovým efektem, což už prostě omrzelo, ale dá se to skousnout. U herců neherců je prakticky jedno, jestli to hrají dobře nebo špatně, protože jim je stejně dřív nebo později podříznut krk. Snímek by se dal přirovnat k SAW, akorát s víc bububu rozpoložením. ()

pjotr76 odpad!

Odpaaaaad - a to takovej, že už ho nejde ani třídit.... Lapal jsem po dechu, když jsem přečetl v jednom komentáři, že tohle vyvražďovací , nechutný (kromě n záběrů na pěkně tvarovaná poprsí pěkně tvarovaných dívek v triku - pod heslem "jak zakrýt nezakrýt hlavní herecké "přednosti") beverly hills 90280 - west virginia, USA, čerpá cosi z filmu Deliverance. Kdo tohle řekne, tak má něco proti Burtu Reynoldsovi (což pochopím, ale ve Vysvobození zahrál skvěle), nebo proti tomu filmu jako celku (tím, že ho poslal do největší žumpy světové kinematografie spolu s tímto dílem) a nebo docela prostě ten film neviděl a pouze něco slyšel o "první brutální scéně znásilnění chlapa chlapem" a z toho si odvodil jak strašný hororový maso to bude. Nenechte se prosím zmást - film, který bych měl komentovat teď, nemá s Deliverance společné vůbec nic a jen velmi obtížně se dá komentovat - je to taková nechutnost a taková blbost, že nevíte jestli se máme smát a nebo plakat...s pokračujícím dějem, již rezignujete na obojí a desgustující zhovadilost útrpně dokoukáte. Jestli chcete vyhodit dvě stovky a nekvalitně zabít 84 minut svého času - tento film je dobrým řešením. ()

abysser

I když se film sám řadí mezi teenagerské horory, které člověk musí brát s rezervou, Pach krve u mě našel zalíbení v krásně tajemné a osamocené krajině Apalačských hor. ()