Pach krve

• USA Wrong Turn (více)

Greenbrier Backcountry, Západní Virgínie. Chris Finn spěchá na pracovní pohovor a kvůli zácpě na dálnici se rozhodne zkrátit si cestu po lesní silničce. Nesprávně však zahne, zabloudí v lesní pustině a navíc se srazí s protijedoucím autem s pěticí mladých výletníků. Skupinka se vydá hledat pomoc do nejbližšího domu. Místo pomoci tam však naráží na rodinku zmutovaných kanibalských zrůd, která se baví štvanicemi na zbloudilé automobilisty a jejich krvavou likvidací. Stanou se mladí lidé dalšími obětmi šílených kanibalů? Kolik z hrdinů krvavou štvanici přežije a dokáže se dostat ven z lesa?

V produkci trojnásobného držitele Oscara za zvláštní maskérské efekty Stana Winstona a producentů mimořádně úspěšných hororů Resident Evil a Tajemství loňského léta vznikl podle scénáře zkušeného Alana B. McElroye (Halloween 4, Spawn, Tělo na tělo) horor evokující nejlepší díla žánru založená na minimálním vkladu financí a maximálním vkladu talentu strašit diváky. Debutující režisér Rob Schmidt nabízí děsivý příběh o skupince mladých lidí, která se v hlubokých lesích Západní Virgínie utkává s vražedným zlem ve stylu legendárního Texaského masakru motorovou pilou kombinovaného s děsivou atmosférou Záhady Blair Witch. (oficiální text distributora)

LordBeeDoO

Klasická vyvražďovačka typu Hory mají oči se vším co od takového filmu člověk čeká, naprosto jasný děj, omezená logika, divná rodina... ale tenhle ještě balancuje na úrovni snesitelnosti, takže proč ne, kdo má takové filmy rád, nebo na zaplnění nudné cesty vlakem, se dá doporučit. ()

Wardan

Slabý odvar z The Texas Chainsaw Massacre. Než začne naháněná v lese je to celkem ještě napínavé, pak už jde ale pod sekeru jakákoliv atmosféra, napětí a zábavnost. Nuda, klišé a (pod)průměrnost. P.S.: Moc brutální mi to nepřišlo, spíš průměrně. ()

Aurus

No já si tenhle horor docela dost užil a to hlavně díky docela skvělých postavách, velkou brutalitou, originálním příběhem, velmi dobrou hudbou a skvělou atmosférou a napětím. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou docela dost sympatické, hudba je výborná, atmosféra je výborná, napětí je zde hodně časté, což je jedině dobře, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. No za mě 7/10. ()

molcan2

Wrong Turn rozpráva príbeh Chrisa Flynna (Desmond Harrington), lekára, ktorý uviazne uprostred ničoho po tom, čo mešká na dôležitú schôdzku. V nádeji, že sa dostane na miesto určenia včas, sa Chris vyberie vedľajšou cestou cez lesy Západnej Virgínie, aby sa vyhol dopravnej zápche, a nešťastnou náhodou narazí do auta, ktoré patrí skupine priateľov vedenej trochu uštipačnou hrdinkou Jessie Burlingame (Eliza Dushku). Keďže majú dve zdemolované autá, skupina sa rozhodne putovať lesom v nádeji, že sa im dostane pomoci, netušiac, že ich čoskoro začne prenasledovať a jedného po druhom zabíjať skupina odporne zdeformovanej incestnej rodiny, ktorá v tejto oblasti žije a živí sa ľudským mäsom už viac ako 30 rokov. Keďže som tento film videl už nespočetnekrát, vždy ma zvláštne fascinoval, ale nikdy som skutočne nepochopil prečo. Vždy sa mi síce páčil, ale vždy na ňom bolo niečo, čo som jednoducho prekukol. Po opätovnom zhliadnutí filmu som si teraz konečne uvedomil čo, a dôvod je veľmi jednoduchý - film je jednoducho veľmi dobre urobenou poctou všetkým tým drsným hororom zo 70. rokov a jednoducho spája to najdôležitejšie z týchto flákov do jedného jednoduchého a veľmi príjemného slasheru. Ďalším dôvodom, prečo mám tento film pravdepodobne tak rád, je jeho fantastická a jedinečná strašidelná atmosféra. Počas celého filmu máte opakovane nepríjemný pocit, že vás niekto sleduje, a lekačky, ktoré sa počas filmu neustále objavujú, len dotvárajú atmosféru. Napätie a špeciálne efekty sú veľmi dobre spracované aj vďaka Stanovi Winstonovi, ktorý vytvoril naozaj nechutnú a hrozivú incestnú rodinu, ale robí to tak dobre, že sa na nich ani tak nepozeráte; jasné, že sú strašidelní ako čert a vyzerajú príšerne zdeformovane, ale pod tým všetkým si stále uvedomujete, že sú to všetko len banda ľudí, teda aspoň tak trochu. Aj herecké obsadenie je naozaj dobré. Obaja hlavní predstavitelia, Desmond Harrington a krásna a talentovaná Eliza Dushku, tu odvádzajú úžasnú prácu, a keďže obaja hrajú sympatické, silné postavy, naozaj im fandíte a chcete ich vidieť žiť. Ostatní herci, Jeremy Sisto, Lindy Booth a Kevin Zegers, sú skvelí herci, ale nemajú tu veľmi čo robiť, keďže ich postavy sú v podstate zbytočné, hoci Emanuelle Chriqui naozaj vyniká a vedľajšiu ženskú úlohu hrá veľmi dobre a presvedčivo. Aj keď už od začiatku viete, kto prežije, aj tak je počas celého filmu prítomné množstvo napätia a strachu, takže ak si myslíte, že ide len o ďalší typický, krvavý slasher - myslite si to znova. Jedna vec, ktorá ma tu veľmi zaujala, je réžia. Schmidt odvádza skvelú prácu a už pri zhliadnutí niekoľkých ukážok z filmu môžete povedať, že je to hororový maniak. Sem-tam sa dočkáme odkazov na "Vyslobodenie", trochu na "Posledný dom naľavo", "The Hills Have Eyes", "Texaský masaker motorovou pílou" a kopec ďalších. Zabíjanie je veľmi efektné a tiež absolútne krvavé, takže ak ste fanúšikmi brutálnych scén smrti, takmer určite si na smrti zgustnete. Film má však aj niekoľko slabých miest. Niektoré dialógy sú miestami trochu gýčové a záver je naozaj predvídateľný, klišéovitý a podľa mňa aj trochu uponáhľaný, ale aj tak na mňa film veľmi zapôsobil a určite patrí medzi moje najobľúbenejšie filmy súčasnosti. Takže v skratke - Wrong Turn je film, ktorý buď milujete, alebo nenávidíte. Ja rozhodne patrím do prvej skupiny z niekoľkých dôvodov, a aj keď si uvedomujem, že Wrong Turn nie je najlepší film vôbec, milujem každú jeho sekundu z jedného jednoduchého dôvodu - je to jednoduchý, veľmi príjemný a strašidelný no-brain návrat k hororom zo 70. rokov, takže ak práve hľadáte zábavný a krvavý horor, Wrong Turn je potom určite správna odbočka a úžasný film, ktorý by ste si rozhodne nemali nechať ujsť! Vrelo odporúčam. () (méně) (více)

Puol

Nic nove, dost nelogicke az chvilkami trapne. Herci v hlavných úlohách sú menej známi a sú vcelku sympatickí. A to plati aj o tych troch! ()

Vodny

Vzpomněl jsem si na tento horor v souvislosti s uvedením druhého dílu a pokud mě paměť nešálí, tak šlo o dosti brutální film, jehož děj se odehrával někde v lesích a hlavními aktéry byli mladí cestovatelé, kteří hledají pomoc na nesprávném místě. Kdo by taky očekával pomoc od zmutovaných kanibalů? ()

fixaman odpad!

A teď vážně.. Kdyby tvůrci na rovinu přiznali, že nic z toho nemyslí vážně a že je to parodie na horory, bylo by to za 4*, takhle je to ale prapodivná slátanina, u které se člověk nepřestává smát a u které se ani chvilku nelze bát :-/ ()

lu-cinka

Jak už jsem psala u Hory mají oči , dávám tu o hvězdičku míň - za postavy.. jinak je to zase jen další příběh o tom, jak se banda lidí na cestě dostane do problému... ()

Hapretor

Viděl jsem tento "díl" a trojku. Tento díl není tak stupidní jako třetí, ale paradoxně tak postrádá svérázný humor, díky kterému mi příjde trojka o špetku lepší. Příde mi, že právě ta nadsázka a stupidita dělá trojku záživnější. Tady se to snaží brát vážně a stejně je to standard, i malinko méně - předvídatelné každou minutou a obyčejné. Jen ti mutanti tomu dodávají docela šťávu. Na "Hory mají oči 1" to ale zdaleka nemá. Zabaví, nepřekvapí. ()

crha

Začínám přicházet na chuť těmhle vyvražďovacím horůrkům, kde vlastně fandíte zrůdám a mutantům, co po lese kosej partu mladých hezkých lidiček. V lepším případě tam může být i nějáký ten rape hezký holky nějákým mutantem. Logika není potřeba, dlouhá stopáž také ne. Hoďka dvacet morbidit, prasáren, nelogičností, masek a makeupu. Prostě lehká oddychová vyvražďovačka. 60% ()

Elbarto08

S tímto filmem mám spjaté vzpomínky ze základky, to se zrovna objevoval a spolužác se bavili, jak je úžasnej, krvavej, hustej, mega mocinky a tak dále. Samozřejmě jsem si ho našel, pustil, bavil se byl hrozně znechucenej ()

IGNI

Klišé, klišé. Měl jsem problém vůbec u filmu vydržet. Jedna hvězdička je za scénu v domě kanibalů - ta byla hodně napínavá a druhá za Elizu Dushku. Na víc film nemá. ()

Heroine

Už před časem jsem zjistila, že mám alergii na Elizu Dushku, takže její přítomnost mi radost neudělala. Tenhle horor je všeho všudy průměrný až podprůměrný, není v něm zcela nic originálního (základní zápletka se objevuje v Hory mají oči, Hemoglobin, atd.), a nic extra strašidelného. Nepochopitelně pro diváka se chová hlavní hrdina, který je nejspíš doktor, spíš jako v terénu cvičený profesionální voják. Díky tomu působí celý film silně nepravděpodobně. Nehledě na to, že mám z těchhle druhů padouchů dojem, že neprávem vzbuzují v lidech strach a odpor k fyzicky postiženým. Co by na to řekl takový John Merrick, fyzicky těžce postižený, ale mentálně zcela normální, a prý i slušný a milý člověk? Co by řekl na to, že si každý přiblblý režisér dá do slabého horůrku postavy, které jsou postižené, a tedy i naprosto mimo, odolní vůči bolesti, nemluví a jenom řvou, běhají strašně rychle po lese, a žerou lidské maso? Někdo by se mohl taky zamyslet nad tím, co si o tom lidi potom myslí. ()

GOREGASM

Málokdy bývá vyhlazování americké omladiny obdobně šťavnaté, brutální a bez zbytečných keců přímočaré jako ve Špatné Zatáčce díle prvním. Záviděníhodný drive film neztrácí po celou stopáž, odpudivost tlupy hillbillies je na vysoké úrovni (Stan Winston se holt nezapře) a vynalézavost goreu i režie u podobně neprvoligové produkce mile překvapí. Za zmínku stojí i vztah k partě většinou zamordovaných mladistvých, jelikož jde o sympaťáky (Jeremy Sisto skončí přesto a opět Six Feet Under ;-), kteří se s bezvýchodnou situací poperou s různorodě prokrveným výsledkem, ale moje sympatie mají. Eliza Dushku sice umí zapojit jen jeden mimický sval a úsměv jím na své pusince neposkládá, ale pro jednou ji to promineme. Každopádně jde o příjemné hixploitační překvapení, které schová do kapsy mnoho svých věhlasnějších předchůdců i následovníků. 80% ()