Pach krve

• USA Wrong Turn (více)

Greenbrier Backcountry, Západní Virgínie. Chris Finn spěchá na pracovní pohovor a kvůli zácpě na dálnici se rozhodne zkrátit si cestu po lesní silničce. Nesprávně však zahne, zabloudí v lesní pustině a navíc se srazí s protijedoucím autem s pěticí mladých výletníků. Skupinka se vydá hledat pomoc do nejbližšího domu. Místo pomoci tam však naráží na rodinku zmutovaných kanibalských zrůd, která se baví štvanicemi na zbloudilé automobilisty a jejich krvavou likvidací. Stanou se mladí lidé dalšími obětmi šílených kanibalů? Kolik z hrdinů krvavou štvanici přežije a dokáže se dostat ven z lesa?

V produkci trojnásobného držitele Oscara za zvláštní maskérské efekty Stana Winstona a producentů mimořádně úspěšných hororů Resident Evil a Tajemství loňského léta vznikl podle scénáře zkušeného Alana B. McElroye (Halloween 4, Spawn, Tělo na tělo) horor evokující nejlepší díla žánru založená na minimálním vkladu financí a maximálním vkladu talentu strašit diváky. Debutující režisér Rob Schmidt nabízí děsivý příběh o skupince mladých lidí, která se v hlubokých lesích Západní Virgínie utkává s vražedným zlem ve stylu legendárního Texaského masakru motorovou pilou kombinovaného s děsivou atmosférou Záhady Blair Witch. (oficiální text distributora)

JohnCoffe

neskutečně zábavný a přitom krvavý spíš thriller než horor :). Nejbrutálnější co za posledních pár let od přátel za velkou louží vzniklo.. jen houšť jen houšť ()

gotham

Nejsem zrovna fanoušek teenagerovských hororů, ale tento patří určitě k těm lepším. Líbila se mi různorodost jednotlivých scén, například ty souboje ve stromech, také herecké výkony celkem kvalitní, no a samozřejmě masky od Stana Winstona. Ovšem jako již obvykle u takovýchto filmů děj občas postrádal smysl, chybělo mi tam také lepší vykreslení postav, zejména těch kanibalů. Ale tempo dobré, nenudil jsem se, celkem zábava. 60% ()

Rill

Miluju horory kde jsou nestvůry a potvory... Takovéhle typy hororů kde se občas člověk strašně lekne a přitom to není tak hrozné úplně miluju! Koukal jsem na to s kamarády a vždy když byla "lekavá" scéna, tak se mi velice líbilo jak každý sebou škubnul :-D ()

Cechyno4

Les a zmutovaní vrazi. Scénář dobrý, ne moc originální, ale dobrý. Pár skvělých naháněček + hodně akce (létající šípy atd.), ale chyběla mi k tomu lepší hororová atmosféra. Shrnutí : Nic tak zvláštního. ()

maldoror16

Slušný, záživný a nenáročný hixploitation. Neoriginální, neodstřelující, ale v pohodě průměrný, běžný hix-příběh. Trochu mě zklamali ti záporáci, jako že mutanti a navíc ne s úplně vyvedenými maskami, ale opět ok a průměr. Hodně slabá atmosféra, nepříliš zajímavý hlavní hrdina, na druhou stranu pěkné slečny, a to se v těchto filmech vždy cení:) Prostě zábavný oddechovy hix pro ty, co to mají takto rádi...to já mám:) 60% ()

ShortyIC

Pri tomto filme som sa doslova klepal. No nie klepal strachom ale hororovým napätím. Milujem horory, kde niekto prežije doslova "o vlások", napríklad keď boli v tom dome, kde potom prišli kanibali. Aj keď musím priznať, že je to veľmi ľahko predvídateľný horor, čo sa týka príbehu. ()

elanista1

Ciste maso bez stipky rozumu. Da sa povedat, ze obcas som si uzival atmosferu, ale nebolo to casto. Riedkost a trapnost scenara netreba zvlast spominat, vacsinou je to len zbierka toho najukrutnejsieho klise. Rodinka kanibalov mi viac pripomina primitivnu skupinku z Hory maju oci /1977/ nez tu z texaskeho masakra. Predsalen, tito su prilis tichi, hlupi a nehrozostrasni. Najdu sa sokujuce momenty, je to aj trocha sexi, viac od jednohubky netreba ocakavat. ()

martins

Ano tak si představuji výborný a napínavý thriller. Trojice pomatených a znetvořených lidí, kdesi v Západní Virgínii honící a vraždící kohokoliv za účelem získání potravy, navíc téměř nesmrtelní, přežijí pád z 15 metrů, shoření, střelu z brokovnice, ale na sekyru už neměli, přesto jeden přežil. ()

Chromeskull

Film jsem viděl nejméně 5x.Sympatičtí herci, kanibalové super zrůdy, gore scény výborný, pěkné prostředí a napětí taky bylo. Skvělý opravdu skvělý HOROR! 100% ()

Agonie

I když to není úplně marný, nepřesvědčilo mě to, že parodie Texaského masakru v tomto století jsou pořád na místě. ()

Nikolas__

Subžánr Cannibal Hororů si ale asi nikdy nezamiluju, i tak ale musím uznat že to se musí rozlišovat kanibalský horor z džungle, a z lesů. Wrong Turn ještě naštěstí patří k těm z lesů, tudíž je součástí těch co působí áčkověji (byť je to béčko tak vyšité a očividné že jenom tak plácám) a nejsou tak brakové jako domorodý sub žánr z džungle. První Pach Krve je slušně nadprůměrné hixploitation, které s přehledem na ty slabší čtyři hvězdy stačí, obzvláštně ve své šokující a vysoce (!) napínavé druhé polovině. Ta první byla nervově příjemnější, ale pokud si pamatuji tak určitě slabší. Mutanti měli ovšem skvělé masky, kupodivu to ani není tak drsné, to přišlo spíše později v sérii, a jsem rád za to jak jednička vypadá, když si vzpomenu na to co tam číhá za kousky potom. Nicméně, nejlepší díl to pro mě není, i když co se týče prostředí je možná pořád na vrcholu, když nepočítáme že se to kromě čtyřky celkem opakovalo. Nicméně ještě krátce jedna výtka k postavám - herci si to asi užívali, takže si to užívá i divák, ale charaktery mohly být pořád lépe prokreslené. WT seřazené od nejlepšího: 02, 01, 07, 06, 03, 04, 05 ()

hematop92

Rok 2003. Byl jsem na základní škole v 6té třídě. V tomto požehnaném věku jsme vždy bulali výtvarnou činnost poslední hodinu a šli ke kamarádovi sledovat porno a nebo tyhle stupidní vyvražďovačky. Wrong turn je taková ta moje žákovská láska, kdy jsem poprvé viděl, jak vypadá žena zevnitř. Viděl jsem poprvé to, že když ženskou pořádně zaškrtíš ostnatým drátem, tak se dá pak ještě dobře zpracovat a další a další cenné rady do života. Film za mě velice obstojný, má dobré tempo, lidé na porážku se nechovají úplně jako kokoti, incestní trojice je taky fajn a já dávám svěží 4 hvězdičky. Jo a Eliza Dushku má fajn mlékarny. ()

Dejweez26

Rád bych viděl nějakou spolupráce mezi mistrem gastronomie panem koženou tváří a Three Fingerem, určitě by to stálo za to, protože oba dva zachraňují svět zabíjením hloupých a již napohled nesympatických lidí, kteří si asi myslí, že jsou páni světa a můžou dělat vše, co se jim zachce... 1* a to jen kvůli tomu, že bych rád zašel na škopek piva do hospody s Three Fingerem a pak by mne MOŽNÁ pozval k nim do lesa na grilovačku, což bych samozřejmě jako správný strávník uvítal ;). ()

Funky Figo

Možná jsem to trochu s hodnocením přehnal, chvílemi se to trochu sváží k béčkovosti, ale jsou tu skvělé momenty překvapení, napětí ani strach nechybí a o to přeci v hororu jde... ()

izinka

Fakt blbost, i když jednu * dávám za hezkou přírodu a další za tu honičku po stromech, to byla tak jediná část filmu u který jsem se jakž takž nenudila. ()

romulus

Jediné co na tomto filmu bylo dobré jsou ty ženský a jedna dobrá smrt na stromu, kdy jednu ženskou zabije křovák sekerou. JInak odpad!!!! ()

Nerajohn

Jeden z těch výrazně lepších hororů. Třeba scény v chajdě jsou moc fajn. Ale nic originálního nečekejte. Dobrou zábavu ale ano. ()

shark05

Dost dobrá vyvražďovačka, kde zabíjí 3 zmutovaný lidi,kteří necejtí bolest.Tento film obsahuje dost dobré scény. Začátek je nuda ale pak se to rozjede a neodlepíte se od obrazovky.V lese v kterém se tento film natočil je akorát tak vhodný pro takový druh filmu. ()