Pach krve

• USA Wrong Turn (více)

Greenbrier Backcountry, Západní Virgínie. Chris Finn spěchá na pracovní pohovor a kvůli zácpě na dálnici se rozhodne zkrátit si cestu po lesní silničce. Nesprávně však zahne, zabloudí v lesní pustině a navíc se srazí s protijedoucím autem s pěticí mladých výletníků. Skupinka se vydá hledat pomoc do nejbližšího domu. Místo pomoci tam však naráží na rodinku zmutovaných kanibalských zrůd, která se baví štvanicemi na zbloudilé automobilisty a jejich krvavou likvidací. Stanou se mladí lidé dalšími obětmi šílených kanibalů? Kolik z hrdinů krvavou štvanici přežije a dokáže se dostat ven z lesa?

V produkci trojnásobného držitele Oscara za zvláštní maskérské efekty Stana Winstona a producentů mimořádně úspěšných hororů Resident Evil a Tajemství loňského léta vznikl podle scénáře zkušeného Alana B. McElroye (Halloween 4, Spawn, Tělo na tělo) horor evokující nejlepší díla žánru založená na minimálním vkladu financí a maximálním vkladu talentu strašit diváky. Debutující režisér Rob Schmidt nabízí děsivý příběh o skupince mladých lidí, která se v hlubokých lesích Západní Virgínie utkává s vražedným zlem ve stylu legendárního Texaského masakru motorovou pilou kombinovaného s děsivou atmosférou Záhady Blair Witch. (oficiální text distributora)

Desmi

Já mám tenhle druh hororů rád. Člověk se moc nebojí, sem tam se lekne, sem tam zařve: "Zhasni to světlo ty krávo!" a je docela spokojenej. Navíc se jde hned na věc, žádný okecávačky, který stojí čas, ne... pěkně zpříma. Joo, tohle můžu. ()

kishi_SO

nebyt toho, ze zakazdym ked postavy otvorili usta k niecomu inemu ako bol krik, kebyze iba bezcielne pobehuju, rozhadzuju rukami a kricia, preboha len kricia bol by to pekny hixploitation. Lenze oni nie len kricali, oni sa dokonca aj rozpravali. A to je najvacsou chybou Wrong turn- debilnost a dementnost dialogov a pocit, ze najdrsnejsim chlapom tu bola Eliza Dushku. ()

TonoM

Nic originálního typický scénář hororového masakru, z nějakého důvodu mě však zrovna tento masakr zaujal! 70%. ()

Velislav

Hixploitation pre 21. storočie. Odkaz Deliverance, The Hills Have Eyes a The Texas Chainsaw Massacre je zrejmý, ale nevadí. Atmosféra hustých a širokých lesov Západnej Virgínie funguje, trojica mutantov správne odpudivá. Partia na čele s nonšalantne sexi Elizou Dushku minimalizuje otravnosť. Nič prevratné v subžánri, ale solídny priemer. Post Scriptum; Postave Three Fingera, alias maskota nasledujúcej série, sa už od druhého dielu zmenil vzhľad a každou časťou aj jeho predstaviteľ. 5/10 ()

Skylwalker42

Dobrá zabíječka byla na tom stromě :) Průměrné béčko s fajnovým krvavým masakrem :) a hlavně jedna dabingová perlička - lonťák :) ()

Ace.A.T.L.

Aniž bych zohledňoval fakt, že je to starý 17 let(přeci jenom dokážu už objektivně sledovat i očima jiných a jiný doby), tak jsem nikdy neměl rád žánr typu, skupinka lidí, kdy nakonec přežije jeden od každýho pohlaví a spolu vyvraždí všechny záporáky. Navíc, pokud se hrdinové chovaji nesmyslně, tak to tomu jen a jen přidává na směšnosti. Je pravda, že myšlenka neni marná, ale potenciál neni využitej, ani na rok 2003. Herecký výkony taky dost slabý. Celkově jsem se rozhodnul sjet celou řadu 6ti filmů za sebou a uvidím, jestli budu stejně zklamanej, jako když jsem to sledoval postupně. Takže za mě za 1.díl slabý 2* a NEDOPORUČUJU ()

Saxos

Takové poloincestní početí probíhalo mezi středověkou šlechtou normálně a o době předtím ani nemluvě. Tihle fešáčtí lesníci by se museli pářit, tak od pádu Říma, aby se z nich po generacích stali krasavci. Závěr: průměrný horor bez překvapení, nedoporučuji. ()

Imouse

Nudné, nenápadité - těží ze spousty "klasik" a byl natočen jen díky "uspěchu" TEXASKÉHO MASAKRU MOTOROVOU PILOU. Kreatury vypadají trapně, děj je zmatený, úplně nelogický a o lekacích scénách ani nebudu mluvit. Žádnou brutálnější scénu jsem neviděl. Jediné, co musím tomuto filmu uznat, je jeden dobrý nápad - honička v korunách stromů - opravdu mě to potěšilo svou originalitou. ()

Horácius

Říkejte si co chcete, ale mě se to dost líbilo. Čekal jsem tuctový horor a dostal poměrně netuctový. Ne snad námětem, ale celkovým provedením a dost dobrou atmosférou. Pár neotřelých nápadů technicky dobře zvládnutých se zde také najde a napínavé scény (útěk z chatrče) stojí celkem za to. Takže alespoň těch 70% procent si ten film zaslouží za to, že mě poměrně překvapil. ()

Ditulka

Jo, jo jasně...určitě bych lezla k někomu cizímu do chatky na záchod ( zvlášť v lese, kde může kráva kamkoliv), natožtak si sedat na prkýnko a zůstávat tam dýl po tom, co všechno jsem v domě viděla. Ale to už je asi v každém horroru, nesmyslnosti počínání, takže přesto dávám 3* za to, že když jsem to viděla poprvé, celkem jsem se i bála, bylo to dost napínavé. Podruhé už jsem se spíše smála..dosti trapný je i konec, kdy mutanti stokrát ožijou :o) ()

Henk

Od filmu s názvem "Pach krve" jsem toho příliš neočekával, ale po jeho shlédnutí si myslím, že zařazení jej do odpadu je až příliš kruté. Přes chyby ve scénáři, kolísající atmosféru a rychle zapomenutelné výkony herců se zas o tak špatný snímek nejedná. Rychle ubíhající děj,prostředí a trojice kanibalů zdvihají film z bahna podprůměru a scény v chatrči a v korunách stromů se možná stanou mezi fanoušky hororů legendárními. Musím říci, že jsem se místy bál (i když to já rád) a ve srovnání s poslední verzí Texas Chainsaw Massacre se mi Pach krve líbil o mnoho více. Poznámka : Myslím si, že s filmy je to tak trochu jako s lidmi. Říká se, že o kom se přestane mluvit, jako by zemřel. A o "nejbéčkovitějším hororovém béčku" už tady toho bylo řečeno mnoho a mnoho. ()

kacudzde odpad!

To zas byla blbost! Partička tak připitomnělých lidí, že jsem se modlila, aby už je konečně někdo vzal po palici. A ty obludy si sem odskočily z Pána prstenů? ()

Neel

Zlý to určitě nebylo, především příšerky byly velmi vtipné. Ale vážně, je to sice teenagerovský, což nemusím, ale tenhle horor měl něco do sebe, scéna v chatrči a na stromě byla fascinující, pěkná slečna, k ní nějaký líbivý hoch a úspěch je na světě. ()

montel

Chris spěchá na pracovní pohovor, ale kvůli zacpané dálnici musí sjet a vydat se po neznámé lesní cestě. Zde se srazí s autem s pěticí mladých lidí. Skupina se seznámí a jde hledat pěšky pomoc. Narazí ale na rodinu zmutovaných kanibalů. Hon začíná... Opravdu sem se dobře bavil a to i po třetím nebo snad i čtvrtém shlédnutí. Ti zmutovaní chlapíci jsou dobří a v té hromadě novodobých buranských hororů vysoko vyčnívají.70% ()

w.w.

Vianoce v plnom prúde, zapnete TV a samé princezné, rozprávky, mrázik a popoluška...po 2 dňoch by to už chcelo riadny krvák s jednoduchým dejom a výborným prostredím. Určite tu platí že jednotka je najlepšia, ostatné pokusy tejto trilógie už idú dole vodou rovnako ako hrdinovia v trojke...Scény v chatrči kanibalov sú napínavé, myslím že aj vizuálne sú tie tri prasiatka pekne urobené - Robin Hood je fakt kvalitný strelec...Ak máte radi takýto žáner,tak minimálne jednotku odporúčam - pozerať po tme a bez slabších pováh. ()

uprchlice

"Klasický" buranský masakr s podmanivě děsivou hudbou a příběhem na jejímž začátku byste si přáli spíše radši zemřít, než zazit hrůzu jako naši hrdinové. Příběh partičky lidí, která si vyjede do lesů kempovat. Nevinný výlet se změní v noční můru poté, co "nešťastnou" náhodou píchnou pneumatiku u auta. Pomalu zjistí, že v lesích není bezpečno a že pohou nehodou to vše začíná... Kdo miluje buranov, prostředí, kde se člověk nemůže spolehnout ani na vlastní stín, pak film "Pach krve" je určitě to pravé ořechové pro jeho oči i žaludek. Série, která odstartovala hysterii buranovských dementů, se dočkala během 11 let neuvěřitelných 6 - ti spackaných pokračování. Druhý díl je ještě na úrovni. Dá se v něm najít pozitivní nálada, ale od třetího dílu to jde téměř do háje. Režisér Rob Schmidt není sice nějaký známý režisér kultovních filmů, ale "Pach krve" mu myslím vynesl trochu té slávy v horrorové branži. Nehledě na to, že obsadil kvalitní herce jako například v Desmonda Harringtona, který měl možnost zahrát si v roce 2002 v hororou "Loď duchů" a v roce 2001 v "Díře". Byl tak přesvědčivý a vlastně se jednalo o jeho první hlavní roli a já si myslím, že nehrál vůbec špatně. Spíše by se dalo říci, že byl takovým milým "dárečkem". Dále je třeba dodat, že "Pach krve" ze sebe vyždímal téměř vše, co se dalo. Krev stříkala téměř z každé končetiny, z každého otvoru. Vím, zní to nechutně, ale buranov se vyznačuje téměř vždy tím, že domorodci jsou nemocní psychouši, kteří zapomínají na hygienu a hoví si na brutalitě, protože mají instinkt zabíjet. Instinkt lovce a to je žene vždy tam, kam chtějí. Podobných horrorů s buranskou "tématikou" je hodně. "Pach krve" je na úrovni. Nehledě na to, že v dalších letech přišla nehezká pokračování a téměř každým dílem klesala kvalita, jak herců, tak příběhu a pomalu se režiséři odklaneli od typického buranova a zašli až třeba do hotelu, což už se nedá považovat za smysluplnou sérii, když první díl uspěl a vrcholil proto, že se jednalo o dementní vidláky z lesa a právě to byl důvod, proč první díl "Pach krve" diváka tak zaujal. Takže si vemte do rukou vidle a běžte prohnat pár nadržených teenagerů hezky po lese at se trochu provětráte a okusíte, co je to pach krve... :) ()