My všichni školou povinní

TV spot
Drama / Rodinný
Československo, 1984, 13 h 4 min (Minutáž: 55–67 min)

Režie:

Ludvík Ráža

Scénář:

Markéta Zinnerová

Kamera:

Josef Pávek

Hudba:

Petr Hapka

Miroslav Vladyka, Veronika Žilková, Jiří Bartoška, Jana Šulcová, Zbyněk Honzík, Milan Šimáček, Jaromír Hanzlík, Jana Preissová, Jana Janatová, Karel Augusta (více)

Epizody(13)

Snad každý vzpomíná na svá školní léta – ať už s nostalgií, úsměvem či dokonce nelibostí - nevyhnul se tomu nikdo. I proto se těší takové divácké oblibě filmy a seriály ze školního prostředí. Jedním z nich je i český seriál My všichni školou povinní, který v roce 1984 natočil režisér Ludvík Ráža. Opět tedy můžeme sledovat životní příběhy žáků, učitelů i jejich rodin, které spojuje jedna škola. Setkáme se s malým prvňákem Jirkou Olivou, jeho bratrem Lubošem, s Jitkou Povejšovou a Barčou Hrdinovou, Jolankou a Jindrou Joklovými, jejich rodiči soudcem Olivou (Jiří Bartoška) a jeho ženou (Jana Šulcová), herečkou oblastního formátu Alicí Povejšovou (Jana Preissová) a jejím manželem, hudebníkem Filipem Povejšem (Václav Hanzlík), budeme sledovat rozvodové problémy rodičů Joklových (Jiřina Bohdalová a Vladimír Brabec). V neposlední řadě je tu učitelský sbor: oblíbený učitel Lamač (Jiří Sovák), ředitelka školy (Věra Galatíková), krásně nesympatická nervní učitelka Hajská (Gabriela Vránová), nastupující učitel Michal Karfík (Miroslav Vladyka) a nová pionýrská vedoucí Jana Vychodilová (Veronika Žilková), učitelka Zmatlíková (Dana Medřická) a mnoho dalších. Všichni tu prožívají své osudy, někdy se vzájemně prolínající a nejen děti, ale i dospělí zjišťují, že se stále mají čemu učit a že jsou v životě i situace a věci, které už se nedají vzít zpět. Pochopitelně nechybí ani přiměřená dávka humoru. Jednotlivé postavy jsou vcelku věrohodně napsány i zahrány, takže diváky vtáhnou do děje, který společně s nimi mohou prožívat. A přitom si opět zavzpomínat na ta svá školní léta… (Česká televize)

ESNYR

Teď na to čučí prcek a vyjádřila se nějak jako ve smyslu "to je fakt šílený. Neříkej mi že to takhle chodilo když si byl malej" Inu milá zlatá, ano, tak to prostě chodilo. A ty učitelky jsou dokonale přesné. ()

J.Mayen

Jako dite jsem ten serial me celkem rad, i kdyz deprese z koministickyho skolniho prostredi mi svazala mozek takovym zpusobem,ze jsem mel chut dalsi den tu nasi skolu zapalit. Je to typicky obrazek socialistikeho ucitelstvi, nervove nevyrovnanych ucitelek a ucitelu, psychicky tyrani zaku a velmi nekvalitni vyuka. To vsechno jako bych prozival i u nas. Navic i ukazka oblibenych a neoblibenych zaku, i ti vice nadanni ale pri sve smule neoblibeni meli zkratka smulu a tak to bylo i v realu, skvely obrazek upadku socialisticke spolecnosti. Snad se tahle pochybna dobu uz nikdy nevrati. ()

Cibulka_C

Podle mě úplně geniálně znázorněný obyčejný život v 80. letech minulého století. Občas mi už trochu lezl na nervy ten přehnanej socialismus, kterým se tam nešetřilo. - ✨Pionýr sem, pionýr tam...✨ Ale jinak mám seriál fakt moc ráda. Školní prostředí, děti a jejich problémy, které se občas pěkně zvrtly nebo rodiče, kteří se navzájem nenávidí. 👍🏻 Takže co si budeme, povedlo se to. Typických třináct dílů, občas se mezi nimi objevil nějaký ten slabší, i když měly dějovou zápletku docela zajímavou, ale ke konci mě to hodně chytlo. Naprosto jsem se zamilovala do mýho chobotničkovýho oblíbence Milana Šimáčka a všechny ty děti hrály neskutečně přirozeně. Výkony herců, jako byli například Miroslav Vladyka, Jiří Sovák nebo Gabriela Vránová ani zmiňovat nepotřebuju, protože jsou záruka kvalitního hereckého koncertu. 🤍🙌🏻 Takže all in all, seriál My všichni školou povinní se povedl, každému role sedla a už si je nějak nedovedu představit v něčem jiném... nebo minimálně Miroslava Vladyku budu mít do smrti zafixovanýho jako Karfióla. 🥦 ()

Simako

Velice nadprůměrný seriál z dosti problematického sektoru!! Skvělá hudba a skvěle vybraní herci!! Bohdalka opět ukázal, že umí i méně výrazné role, Galatíková nesklamala a Vladyka překvapil!!Skvěle svou roli zahrála paní Vránová, tobylo fakt dost přesvědčivý!! Musím pochválit seriál, jako celek!! Všechny díly byli opravdu napínavé a zajímavé!! prostě Bařča kradla, já dávám: za čtyři!!! ()

Skeevee

Jeden z tech mych nejoblibenejsi serialu tehle doby =)) clovek se pobavi, "zanadava" si na ty fracky, kerejm by dal po tlame a zase za tyden usedne k televizi a diva se na dalsi dil =)) ()

Nerajohn

Jako učitel musím říct, že i po více než dvaceti letech jsou ty obrazy kantorů a hlavně rodičů pořád trefné. Akorát ten Karfík jak přijde do první hodiny k osmákům a řekne jim. Milé děti. Tak to kdyby řekl dnes, tak jsou z toho půl roku rozsekaný. ()

hronik

Tento serial ve me vzbuzuje vzpominku na detstvi a tot.skolstvi.Nerikam ze je spatny, ale rad na tu dobu nevzpominam.Podobneho ucitele jako byl Karfik jsme meli taktez, idealista kazdym coulem.Tri hvezdicky davam hlavne pro J.Sovaka ktery snad zahral vsechny sve role dokonale. ()

aranek

Sledoval jsem poprvé neděli co neděli coby školou povinný a docela jsem byl zaujat. Nebýt všudypřítomného socialismu a nevěrohodných hereckých výkonů by šlo o průměrný seriál. ()

Dacsus

Neviem ako dnes, ale v tej dobe keď som sa ako školou povinný (ako šiestak ZŠ) na každú časť vyslovene tešil, v tej dobe to bola pecka. Ale samozrejme, bola iná doba. ()

rigby

Příjemný seriál, na který se hezky dívá. Odpočinkový, nenáročný pro myšlení, ale přitom si zároveň drží jistou úroveň, pod kterou neklesá. Divák se tak těší na další pokračování, i když místy, zejména v posledním díle, se jedná o křečovitě mravokárné dílko. Žádný zázrak to není, bylo natočeno dost lepších seriálů, ale i těch horších. Možná slabší průměr. 2+ ()

kockodan odpad!

Otřesná socialistická sračka, kterou jsem nenáviděl už jako dítě! Nikdo mi dodnes nevymluví, že psychopatická, maligní narcisistka gestapáckého střihu Gabriela Vránová, která ztvárnila jednu z učitelek, nebyla z velké části stejná zakomplexovaná domina i off screen. Namyšlená socialistická hérečka, lidský póvl a odpad, co si o sobě myslí, že je bůhvíco! Jí ta role abúzivní fúrie opravdu sedla. Opravdu nudná a traumatizující podívaná. Jedním slovem HNUS! ()

Jiřina Švorcová: 1928 - 2011

Jiřina Švorcová: 1928 - 2011