poster

Návštěvníci (TV seriál)

 • Západní Německo

  Besucher, Die

  (Západní Německo)
 • Západní Německo

  Expedition Adam '84

  (Západní Německo)
 • anglický

  Visitors, The

Sci-Fi / Rodinný / Komedie

Československo / Francie / Švýcarsko / Západní Německo, 1983, 15x30 min

Hudba:

Karel Svoboda

Hrají:

Dagmar Patrasová, Josef Bláha, Josef Dvořák, Jiří Datel Novotný, Dagmar Veškrnová-Havlová, Eugen Jegorov, Viktor Král, Klára Pollertová-Trojanová, Vlastimil Brodský, Vladimír Menšík, Jiří Lábus, Jitka Molavcová, Dana Bartůňková, Jaroslav Rozsíval, Jan Hartl, Jiří Císler, Jiří Kodet, Laďka Kozderková, Lukáš Bech, Jiří Krampol, Helena Růžičková, Ondřej Vetchý, Karel Koloušek, Bořivoj Navrátil, Ota Šimánek, Jan Čenský, Miroslav Moravec, Jana Švandová, Jiří Havel, Jana Břežková, Zdeněk Martínek, Vladimír Brabec, Jaromír Kučera, Josef Střecha, Jan Kuželka, Jitka Zelenohorská, Ludmila Zábršová-Molínová, Věra Kalendová, Otakar Brousek st., Zdenka Procházková, Marie Málková, Mahulena Bočanová, Jan Přeučil, Jaroslav Tomsa, Václav Vydra nejml., Milan Klásek, Alena Procházková, Martin Stropnický, Jiří Žák, Josef Šebek, Karel Hovorka st., Vladimír Pospíšil, Vladimír Hrabánek, Zuzana Burianová, Jaroslav Mareš, Lída Plachá, Vladimír Kratina, Petr Svárovský, Zora Jandová, Jan Kehár, Marta Kaňovská, Jan Skopeček, Ilona Svobodová, Václav Štekl, Mnislav Hofmann, Lubomír Kostelka, Oldřich Velen, Miloslav Kročil, Taťána Čechovská, Božena Fixová, Zdeněk Hodr, Daniel Dítě, Stanislava Bartošová, Roman Hájek, Ludmila Slancová, Jitka Nováková, Elena Strupková, Zdeněk Srstka, Anna Wetlinská, Jana Viščaková, Luďa Marešová, Jan Kaněra, Milan Svoboda
(další profese)
 • Ainy
  *****

  Ženiální seriál, který mě nepřestává bavit od dob jeho vzniku po současnost. Akademik Richard v podání Josefa Bláhy je bezkonkurenčně nejlepší postavou, neustále se snaží zachovat dekórum a svým typickým klidem a dojmem, že všechno ví, všechno zná, mě svými hláškami dostává do kolen a na rozdíl od svých kolegů se nenechává zlákat ničím, co osmdesátá léta dvacátého století nabízí. "Podívejte, nomádi. Typická obydlí vesnické chudiny." " Nic nepít, vyplivnout! Nevíte, co v tom je. "Strašně to pálí!" Co jsem vám říkal, Karas?!" "ale hřeje!" :-))(8.10.2014)

 • Vančura
  *****

  V jistém smyslu kultovní seriál, jen o rok starší než já. Ono to ani není vlastně moc sci-fi, protože si to ze sebe utahuje, a nebere se vážně. Vědeckotechnický optimismus zde byl už opuštěn: technika je zde nazírána jako nedokonalá, a do popředí je vyzdvižen obyčejný člověk a jeho selský rozum. Seriál, který obohatil češtinu o slovo "amarouny", a který mi dokazuje, jak šarmantní ženou tehdy byla D.Patrasová (která se v seriálu objeví dokonce nahá). Skvělý nestárnoucí humor, kvůli kterému jsem vzal na milost i i J.Dvořáka, ač ho jinak rád nemám. Hlavní pozornost zde ale na sebe strhává J.Bláha, který skoro nesleze z obrazovky, a svým nesmírně charakterním projevem přebíjí všechny herce silou nespoutaného živlu. Moje soukromé číslo 1 v čs. seriálové tvorbě.(19.4.2011)

 • Slarque
  *****

  Jako malý kluk jsem na to v televizi zíral s pusou dokořán. Konečně seriál pro mě! Kupodivu to všechno funguje i o 30 let později. Sice už občas na první pohled identifikuji modely, ale na svou dobu byly triky více než slušné. Švankmajerovy amarouny jsou geniální! Svobodovu titulní melodii mám jako vyzvánění už asi ve třetím telefonu. Z herců je třeba vypíchnout Dagmar Patrasovou, díky které se do dětského seriálu dostala i erotika. To by byl panečku v dnešní korektní době poprask! Nebyli oni ti filmaři tenkrát svobodnější? A je to v pořádku?(8.5.2015)

 • - Výraz "humidovat" nebyl nikdy vysvětlen. Jeho význam znají pouze režisér Jindřich Polák, scénárista Ota Hofman a čtveřice návštěvníků. Už tenkrát si dali slib, že jeho pravý význam nikdy nevyzradí. (DexMASTER094)

 • - Scéna při vypuštění rybníku, která se točila v umělém kanále se nedala opakovat a tak jí točili na 7 kamer. (cariada)

 • - Seriál se natáčel 17 měsíců (červen 1981 – říjen 1982), z toho natáčecích dní bylo 223. Natáčení pokazilo jen pět dní špatného počasí. (Stocki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace