Návštěvníci (TV seriál)

• Západní Německo

Expedition Adam '84

The Visitors

Sci-Fi / Rodinný / Komedie

Československo / Francie / Švýcarsko / Západní Německo, 1983, 7 h 17 min (Minutáž: 15x30 min)

Karel Svoboda

Josef Bláha, Josef Dvořák, Dagmar Patrasová, Jiří Datel Novotný, Vlastimil Brodský, Viktor Král, Vladimír Menšík, Dagmar Veškrnová-Havlová, Eugen Jegorov, Dana Bartůňková, Klára Pollertová-Trojanová, Jiří Lábus, Jitka Molavcová, Jaroslav Rozsíval, Jan Hartl, Jiří Císler, Jiří Kodet, Laďka Kozderková, Lukáš Bech, Jiří Krampol, Helena Růžičková, Ondřej Vetchý, Karel Koloušek, Bořivoj Navrátil, Otto Šimánek, Jan Čenský, Miroslav Moravec, Jana Švandová, Jiří Havel, Jana Břežková, Zdeněk Martínek, Vladimír Brabec, Jaromír Kučera, Josef Střecha, Jan Kuželka, Jitka Zelenohorská, Ludmila Zábršová-Molínová, Věra Kalendová, Otakar Brousek st., Zdenka Procházková, Marie Málková, Mahulena Bočanová, Jan Přeučil, Jaroslav Tomsa, Václav Vydra nejml., Milan Klásek, Alena Procházková, Martin Stropnický, Jiří Žák, Josef Šebek, Karel Hovorka st., Vladimír Pospíšil, Vladimír Hrabánek, Zuzana Burianová, Jaroslav Mareš, Lída Plachá, Vladimír Kratina, Petr Svárovský, Zora Jandová, Jan Kehár, Marta Kaňovská, Jan Skopeček, Ilona Svobodová, Václav Štekl, Mnislav Hofmann, Lubomír Kostelka, Oldřich Velen, Miloslav Kročil, Taťána Čechovská, Božena Fixová, Zdeněk Hodr, Daniel Dítě, Stanislava Bartošová, Roman Hájek, Ludmila Slancová, Jitka Nováková, Elena Strupková, Zdeněk Srstka, Anna Wetlinská, Jana Viščaková, Luďa Marešová, Jan Kaněra, Milan Svoboda, Vladimír Brabec (vyp.), Karel Hábl, Ilja Kreslík

Díky určitým pasážích pro mě skvělý seriál.(12.9.2010)

Jednoznačná sci-fi klasika, takový náš Návrat do budoucnosti, s nezapomenutelnými postavami (po panu Brůžkovi druhá nejlepší role Josefa Bláhy), hláškami a vynálezy. Lada Niva jako stroj času, lidé z budoucnosti převlečení za geometry, Švankmajerovy amarouny, kufřík likvidátor... A dědek Drchlík s nezapomenutelnou teorií "I kdybys tam hodil botu..."(12.5.2009)

Vyjímečně konzistentní a zajímavý (SCIFI!) český seriál + nostalgie k tomu .) 8/10(19.12.2005)

Dětská sci-fi klasika, která neomrzí ani po letech. Tedy neomrzí pamětníky, dnešní omladinu to už nějak nebere. A vůbec... "hlavně nenápadně". :-)(19.10.2006)

Ženiální seriál, který mě nepřestává bavit od dob jeho vzniku po současnost. Akademik Richard v podání Josefa Bláhy je bezkonkurenčně nejlepší postavou, neustále se snaží zachovat dekórum a svým typickým klidem a dojmem, že všechno ví, všechno zná, mě svými hláškami dostává do kolen a na rozdíl od svých kolegů se nenechává zlákat ničím, co osmdesátá léta dvacátého století nabízí. "Podívejte, nomádi. Typická obydlí vesnické chudiny." " Nic nepít, vyplivnout! Nevíte, co v tom je. "Strašně to pálí!" Co jsem vám říkal, Karas?!" "ale hřeje!" :-))(8.10.2014)

• - Západoněmecká televize WDR, v jejíž koprodukci seriál vznikl, si dala za podmínku, že seriál musí být výsostně "český", nemá se snažit konkurovat západním produkcím, kterých v SRN bylo více než dost. (_ksilt)

• - V epizodě "Sólo pro návštěvníky" hraje kapela Kameničtí brontosauři kytarový riff písně "Až se bude psát rok 2006" od Katapultu, jejíž obsah se také týká budoucnosti. (MTHRFCKR)

• - Výraz "humidovat" nebyl nikdy vysvětlen. Jeho význam znají pouze režisér Jindřich Polák, scénárista Ota Hofman a čtveřice návštěvníků. Už tenkrát si dali slib, že jeho pravý význam nikdy nevyzradí. (DexMASTER094)