Návštěvníci (TV seriál)

The Visitors

Sci-Fi / Rodinný / Komedie

Československo / Francie / Švýcarsko / Západní Německo, 1983, 15x30 min

Karel Svoboda

Josef Bláha, Josef Dvořák, Dagmar Patrasová, Jiří Datel Novotný, Vlastimil Brodský, Viktor Král, Vladimír Menšík, Dagmar Veškrnová-Havlová, Eugen Jegorov, Dana Bartůňková, Klára Pollertová-Trojanová, Jiří Lábus, Jitka Molavcová, Jaroslav Rozsíval, Jan Hartl, Jiří Císler, Jiří Kodet, Laďka Kozderková, Lukáš Bech, Jiří Krampol, Helena Růžičková, Ondřej Vetchý, Karel Koloušek, Bořivoj Navrátil, Otto Šimánek, Jan Čenský, Miroslav Moravec, Jana Švandová, Jiří Havel, Jana Břežková, Zdeněk Martínek, Vladimír Brabec, Jaromír Kučera, Josef Střecha, Jan Kuželka, Jitka Zelenohorská, Ludmila Zábršová-Molínová, Věra Kalendová, Otakar Brousek st., Zdenka Procházková, Marie Málková, Mahulena Bočanová, Jan Přeučil, Jaroslav Tomsa, Václav Vydra nejml., Milan Klásek, Alena Procházková, Martin Stropnický, Jiří Žák, Josef Šebek, Karel Hovorka st., Vladimír Pospíšil, Vladimír Hrabánek, Zuzana Burianová, Jaroslav Mareš, Lída Plachá, Vladimír Kratina, Petr Svárovský, Zora Jandová, Jan Kehár, Marta Kaňovská, Jan Skopeček, Ilona Svobodová, Václav Štekl, Mnislav Hofmann, Lubomír Kostelka, Oldřich Velen, Miloslav Kročil, Taťána Čechovská, Božena Fixová, Zdeněk Hodr, Daniel Dítě, Stanislava Bartošová, Roman Hájek, Ludmila Slancová, Jitka Nováková, Elena Strupková, Zdeněk Srstka, Anna Wetlinská, Jana Viščaková, Luďa Marešová, Jan Kaněra, Milan Svoboda, Vladimír Brabec (vyp.)

Scénář: Ota Hofman .. Češi to se sci-fi prostě uměli..(8.9.2004)

Mám tuhle záležitost celkem rád, ale pět hvězdiček dát prostě nemůžu. Částečně kvůli tradičně špatnému Josefu Dvořákovi, částečně proto, že dílů bylo přece jen o něco víc než nápadů. Nicméně Josef Bláha je zde vynikající!(28.7.2003)

Akademik Filip (na Richarda kašlu) je krásnou ukázkou toho, jak je těžké spojit teorii s praxí. Přišel se svou výpravou z doby, kdy lidé byli uvědomělí, vyspělí, nehodnotili podle bohatství a komunikovali s delfíny. Přestože teoreticky věděl vše, převést teoretické poznatky do praxe se mu v socialisticky vyspělé konzumní společnosti nemohlo podařit. A tak vznikl nejlepší český seriál, který bych si za sci-fi nedovolil označit ani ve snu.(8.12.2008)

Už jen vzpomínka na kolotočáře Edu mi nedovoluje jít pod 5 kousků.(5.7.2007)

Moc mě tenhle sci-fi seriál s cestování časem nenadchnul. Ale Dáda Patrasová nebyla k zahození. ;)(7.6.2013)

• Viktor Král