Texaský masakr motorovou pilou

• USA The Texas Chainsaw Massacre (více)

V srpnu 1973 objevila policie na farmě Thomase Hewitta zohavená těla 33 obětí, které bývalý zaměstnanec jatek zavraždil a rozřezal motorovou pilou. Pětice studentů, kteří toho léta jeli autem do Mexika, měla o cíli svého výletu jinou představu. Když cestou narazili na zkrvavenou dívku, která před jejich očima spáchala sebevraždu, rozhodli se zjistit, co se stalo, na vlastní pěst. Ale i oni se ocitli na Hewittově seznamu ulovených obětí. Jejich příběh poznal celý svět. Dostal jméno Texaský masakr motorovou pilou. (Magic Box)

Divočák

Perfektní kamera, perfektní vizuální zpracování, ale děj inteligentní a zábavný asi jako rádio pro neslyšící... ()

darkrobyk

Vyhulená omladina narazí na pošahané burany z venkova. Kromě Erin si mlaďoši moc sympatií u diváka nezískají, a tak mi byl jejich osud lhostejný, ba co víc, člověk se těšil na masomlejn, který ale nebyl nakonec až tak výživný. Tedy ona i Erin se chvílemi chovala jako kráva. Vrcholem byla honička na jatkách, kdy měla možnost zamknout Koženou tvář v mrazicím boxu, ale místo toho utekla (ano, měla to ve scénáři). Snímek otvírá skladba Lynyrd Skynyrd Sweet Home Alabama navozující bezstarostnou atmosféru, záhy ale dojde k efektnímu průstřelu hlavy a pak už je všechno špatně. Špatně pro mladé vyhulence. Umírněnému gore kralují háky na maso. Tedy, že by se dalo běhat jako srnka s nohou, když se vám do ní zakousla motorovka, to pochybuji, ale když zde hned nevykrvácíte ani z uříznuté nohy, ani ruky, tak asi jo. Povedená špinavá vizuální stránka a napětí při naháněčkách hlavně v lese. Bohužel, musím konstatovat, že po letech mě snímek už tolik neuchvátil, že stále mám raději původní, ale hodnocení ponechám, byť bych šel dnes s hvězdou dolů. ()

kinej

Tento "pravdivý" příběh je opravdu tak moc hloupý a fanatstický, že se opravdu nemohl nikdy stát. Tvůrci se pravděpodobně nechali inspirovat mystifikací Blair Whitch a pokusili se do filmu také zakomponovat "autentické" záběry. Někteří diváci, kteří se rádi nechají unést a uvěří tomu si to možná užijou. Ale lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem se nebavil. I přes neuvěřitelně naivní děj mě film nijak nenudil. Normálně bych dal 2*, ale jednou jsem se leknul, takže to přidávám tvůrcům k dobru. ()

Hrabka

Mě osobně tenhle horor odstřelil jako se to nepovedlo mnoha jeho předchůdcům. Směs napětí a brutality je dobře poskládána dohromady a tvoří alespoň pro mě jeden z nejlepších hororů co jsem kdy viděl. Je to rozhodně hororovější než originál, který mě teda nijak nenadchnul. Ty starší horory mají něco do sebe, ale nedokáží vytvořit tu pravou hororovou atmosféru, která je třeba. No, asi jsem těch hororů z 60., 70. let moc neviděl, ale i přesto se mi více líbí toto nebo třeba Ils, Kruh a japonské duchařiny než ty nemotorné až trapné výtvory z minulosti. Je jasné, že je to dobou, tenkrát to byla pecky XXL, ale teď to už moc neuspokojí. Abych se vrátil zpátky k filmu, tak musím uznat, že herci teda nejsou nic moc a to je velká škoda. Hustá atmosféra by se dala krájet i motorovkou. Velmi napínavé po většinu času (ne jako origo). 75% ()

juta

Tak tohle byl masakr, když jsem to uviděl poprvé a stále je. Dokonce jsem na to udělal tehdy i parodické titulky. Jsou tu výborně sestříhané scény, plus jsou tu navíc takové scény, které matou diváka a tím pádem je to ještě více dramatické. Nechybí tu gore scény, výborná atmosféra i ta pravá hudba a zvuky, které tomu dávají bezvadné kouzlo. Jeden z mála hororů, který si u mě získal plný počet a ještě se stal oblíbeným. ()

Kass

Titul horroru - "Texaský masakr motorovou pilou" - je natolik výmluvný, že stejně jako kdysi dávno dokázal Mojžíš rozdělit moře na dvě poloviny, daří se i "Masakru", s použitím motorové pily a za nelidského vřískotu kritiky, nekompromisně dělit diváky na dvě zcela odlišné sorty lidí. Ti první se při pouhém pohledu na plakát či obal s jmenovaným filmem otřepou hnusem a zdaleka se mu vyhnou. Ostatní zbystří pozornost, význačně se pousmějí, a nedojdou pokoje, dokud za nervního zvuku mot. pily nespatří první amputovanou končetinu dopadat do kaluže rudé krve. Pokud právě Vy patříte do téhle skupiny (a já pevně věřím, že ano, poněvadž jen dočasné vyšinutí smyslů by na tuhle stránku zaválo ty limonády z první grupy), pravděpodobně nebudete zklamáni. Krve je dost, děvčata hlasitě křičí, mot. pila se nezadrhává, "kožená tvář" je na scéně rekordně dlouhou dobu ... vrrr..vrrrrr... pohodička. Zaujme i stylizace a barevné ladění filmu, které poměrně dost připomíná mého miláčka D. Finchera. Kdyby záleželo jen na mě, přidal bych (na úkor vzrušeného pobíhání po lese) více atraktivních scének z "obyčejného každodenního života" pošahané famílie. Ale to je pouze má nenaplněná touha u filmu, u kterého určitě celá řada lidí dává přednost masakru fyzickému, před tím psychickým. ()

3497299

Oproti originálu – původnímu Texaskému masakru Tobe Hoopera – se jedná o průměrný slasher. Těch pár povedenějších scén nijak zvlášť nevybočující celkový průměr příliš nepozvedlo. ()

Fiftis

Videl som viac Texaských masakrov a tento sa mi páčil asi najviac. V porovnaní s predchádzajúcim masakrom v Texase, je to o niekoľko tried lepšie. Remaky nie sú práve najšťastnejšou skupinou filmov a preto musím tento len chváliť. Odsýpalo to svižne, je to zručne natočené a Leatherface je opäť v celej svojej "kráse". Nechýba tu surovosť a brutalita, v čom vynikali staré diely a pre ľudí, ktorí o pôvodnom TChM nikdy nepočuli, to môže byť slušná porcia "zábavy". ()

lamps

Jako samostatný příspěvek do žánru upachtěný průměr, jako remake hororové legendy, která žánr odstartovala a dosud nemá jedinou filmařskou chybičku, katastrofa. Originál byl sestaven tak, že každé rozhodnutí postav i stylistická volba měly neotřesitelné postavení v celkovém systému a atmosféře díla, tady postavy jednají hrozně debilně a násilí i většina střihu působí přestylizovaně, takže se tím zabíjí jakýkoli naturalismus nebo potenciál dusného texaského prostředí. Největší nebezpečí pociťuje při sledování mužské publikum, protože pod výstupy spoře oděné a posléze i promočené Jessici Biel pánům vážně hrozí, že jim budou hodně těsné trenýrky. To, několik zábavných nápadů a tradičně výborný magor Ermey stojí jediné za pozornost.. ()

Jacinda odpad!

Tahle návštěva kina (mělo to být rande) dopadla katastrofálně stejně jako to rande. Většinu filmu jsem strávila ponořená do křesla s mobilem v ruce, abych se nějak zabavila. Z filmu jsem viděla jen začátek, jednu scénu uprostřed (kdy mě upoutala jednoduchá angličtina:"Do it, Do it - ukřižovaného kluka se právě snaží zachránit smrtí jeho holka) a pak asi posledních 5minut plus titulky. Ne že bych se nějak extra bála, já jen prostě nesnáším tu krev...S odběry problém nemám, mám problém s mučením lidí, vyhřeznáváním vnitřností a sypání soli do ran...Jako remake je to možná dobrý, víc ani ťuk ()

JohnnyD

Hlúpy a zbytočne naturalistický remake, postavený na troskách exploitation, s prvkami slasheru a thrilleru, proste to isté, čo Saw, Wrong Turn a desiatky ďalších hororov z posledných rokov. Niet filmu, kde by sa viac hodilo povedať, že sa príliš tlačilo na pílu. Jedna hviezda za hlavu Harryho Knowlesa. ()

forsberg

Další nudný film natočený podle šablony: Parta teenagerů uvízne na místě odkud se nemohou dostat pryč a místo aby vzali rozum do hrsti, začnou se chovat naprosto nelogicky a trousí se po jednom do míst, kde je každému kromě nich úplně jasné, že přijdou o rozum, čest a nějaké ty končetiny. ()

Paldini

Po třech dlouhých letech jsem se odvážil znovu podívat na tento mnoha horrorovými fanoušky proklínaný remake. A co? Změnil jsem radikálně hodnocení. Ten film je vážně dobrý a má i nepěkně nepříjemnou atmosféru a byl jsem skoro po celou stopáž znepokojen a vyveden z rovnováhy, což u horroru více než oceňuji, a to jsem si zhruba pamatoval, jak se bude děj vyvíjet. Škoda jen, že dobře budovaná atmosféra jde ke konci na procházku nebo spíše na úprk v klasicky nezáživné slasherové naháněčce. Právě v závěru měli autoři ještě více přitlačit na pilu jako v původním snímku. 14.2.2007 ()

Boogeyman

Tohle je fakt věc. Atmosféra bez chyby. Kam se hrabe Silent Hill, tohle je prostě městečko hrůzy. Sice to taky není nějak extra děsivý, ale má to něco do sebe. Všechno je to tak krásně bizarně špinavý a divný a ten pán s motorovou pilou je masakr. ()

Indiana

No je to docela napínavý a má to slušnou atmosféru, ale ten konec je takový ve stylu klasické teenagerské vyvražďovačky. Navíc byla hrozná ta scéna na konci, kdy Jessica Biel odjížděla s tím miminem pryč a jak na ně vyběhnul bezruký Leatherface. Tahle scéna měla asi diváka vyděsit, ale mě to přišlo teda dost zbytečné. ()

salahadin

Jestli je definice hororu: pějme píseň dokola a motto: v nemocnicích je nedostatek dárcovské krve, tak tenhle Masakr není problém. Ale pro mě horor představuje plnohodnotný žánr a tyhle podobné slátance nesplňují podmínky, ačkoli si nehrají na Ačkové filmy. Kdeže jsou opusy ze 70. a 80. let, kdy si vystrašení diváci lámali čelisti o sedačky a prchali z kina. Filmy jako Texaský masakr způsobí max. to, že diváci se stanou imunní vůči násilí a brutalitě. Atmosféra už pro ně nebude měřítkem strachu. Chudinky červené krvinky. Nispel by měl jít kopat plynovody na Ukrajinu. ()

-OverLord-

V dnešní době ubohých a trapných hororů je tohle kousek, kterej má určitě místo někde v nadprůměru. Ačkoli jsem ZATÍM původní snímek neviděl, tenhle remake je vážně povedenej kus hororový filmařiny, kde není nouze o mrtě lekaček, nesympatických vedlejších postav, děsivé prostředí (velký plus!) a samozřejmě ještě víc krve a řezničiny, což k tomu samozřejmě patří. Po dalším zhlédnutí po X letech musím jednu hvězdu přihodit, protože mi to připomnělo, jak jsem z toho byl kdysi vyšťavenej. A pro fajnšmekry doporučuju zabrouzdat na internetu a hledat (nejlépe wiki), protože (jak bylo ve filmu zmíněno) je to inspirováno skutečnými událostmi. ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Ptačí zob

Ptačí zob